Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2024., 18:16   #1961
Quote:
Matej2011 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Molila bih pomoć oko objašnjenja jedne rečenice koja se nalazi na dokumentu "ZAKLJUČAK O PRODAJI" putem elektroničke javne dražbe.

Tekst glasi: "AKO SE NI NA DRUGOJ ELEKTRONIČKOJ JAVNOJ DRAŽBI NE PRIKUPI NIJEDNA VALJANA PONUDA, AGENCIJA ĆE O TOME OBAVIJESTITI SUD. U TOM SLUČAJU SUD ĆE OBUSTAVITI OVRHU (čl. 102. st. 1. - 4. OZ-a)."

Može li se nekretnina iz te prodaje kupiti direktno od Banke? Upisuje li se tada Banka na nekretninu kao vlasnik tj kao posjednik te nekretnine i što se događa s dotadašnjim vlasnikom, dugom na toj nekretnini?

Već neko vrijeme tražim logično objašnjenje ovoga i ne nalazim ga, pa bih molila nekoga da mi pokuša objasniti. Svaka pomoć je dobrodošla.

Hvala.
Koliko ja znam ne, banka ne postaje vlasnik automatski, nego banka moze kupiti na drazbi. Recimo duzan si PBZ banci, a tvoj stan otkupi firma PBZ nekretnine d.o.o. Tako te oni nag*ze.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 23:48   #1962
Ne može banka prodati stan koji nije njen. To što joj je vlasnik dužan, pa ona pokretanjem ovrhe želi naplatiti svoje potraživanje od vlasnika je drugo.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2024., 07:52   #1963
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ne može banka prodati stan koji nije njen. To što joj je vlasnik dužan, pa ona pokretanjem ovrhe želi naplatiti svoje potraživanje od vlasnika je drugo.
Tako je. Banka (primjerice PBZ) pokrece ovrhu, poslije sud pokrene javnu drazbu i onda firma PBZ nekretnine kupi tvoj stan. Tako banka postane vlasnik. Znaci ne postane vlasnik po automatizmu, nego tek nakon drazbe moze otkupiti, a to banka u pravilu ne odkupljuje s maticnom firmom, nego sestrinskom.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2024., 08:30   #1964
Dobro jutro!
Hvala na informacijama i odgovorima.
Matej2011 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 03:20   #1965
Pozdrav svima,

Vidim ima dosta zemljista ispod 1000 e za kupit, zemljista imaju razne kredite i potrazivanja vecinom od b2 kapitala.

Ono sto me zanima, ako kupim zemljiste preko e drazbe, Mogu li se prenjeti neka potrazivanja na mene kao novog vlasnika, znam za prava sluznosti i to mi je Ok.

Nema mi smisla da oni prodaju zemljiste, ja kupim, i za 10 godina dobijem neki dug ili tuzbu za tu nekretninu, ali opet kod nas je sve moguce.

Hvala za odgovor
Zuti.pingvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 21:13   #1966
Quote:
Zuti.pingvin kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Vidim ima dosta zemljista ispod 1000 e za kupit, zemljista imaju razne kredite i potrazivanja vecinom od b2 kapitala.

Ono sto me zanima, ako kupim zemljiste preko e drazbe, Mogu li se prenjeti neka potrazivanja na mene kao novog vlasnika, znam za prava sluznosti i to mi je Ok.

Nema mi smisla da oni prodaju zemljiste, ja kupim, i za 10 godina dobijem neki dug ili tuzbu za tu nekretninu, ali opet kod nas je sve moguce.

Hvala za odgovor
U pozivu na dražbu lijepo piše koji tereti na nekretnini ostaju a koji se brišu. Nakon dražbe ne mogu više izroniti nikakvi novi tereti i dugovi
mate ognjen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.