Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2013., 12:31   #1
Unhappy Jeste li se ikada osjetili razočarani u život?

Jeste li se ikad osjecali razocarano u zivot?

Zadnje uređivanje noxi : 09.04.2013. at 12:43. Reason: eto, zato
noxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 13:38   #2
svakog se jutra budim s tom mišlju, draga noxi, svakog jutra...
dječje glave is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 13:41   #3
Quote:
noxi kaže: Pogledaj post
Jeste li se ikad osjecali razocarano u zivot?
koliko ti je godina otprilike?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 13:55   #4
da, al nikam dovoljno da ga pomislim prestat živit.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 13:56   #5
stalno, draga, stalno. Radim u kolektivu u kojemu vječito JA nahebem, i za ono što jesam i što nisam kriva, Murphy je kod mene uzeo maha. Unatoč svom trudu i nastojanjima, moj se život ne mijenja na bolje i ne znam više na koga da budem ljuta-svima oko mene sve ide od ruke a meni-ništa!
Najradije bih ostala kod kuće i da nikog ne vidim i ne čujem ništa ni o kome, koji postižu sve a ja ne.
Objasni još malo zašto si razočarana u život, koje sfere istoga, možda ti možemo pomoći
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 15:29   #6
Quote:
noxi kaže: Pogledaj post
Jeste li se ikad osjecali razocarano u zivot?
često,najviše kad svatim da je nešto teže nego što sam zamislio
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 16:29   #7
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
da, al nikam dovoljno da ga pomislim prestat živit.
ovako je i kod mene kad te nešto ne bi sputavalo to nije to glavu gore bi će bolje
Snješko1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 16:32   #8
Quote:
noxi kaže: Pogledaj post
Jeste li se ikad osjecali razocarano u zivot?
svaki dan se razočaram. al još nisam skupio hrabrosti da dignem ruku na sebe. mislim da nikad i neću skupit-nikad ništa ne napravim kako treba. mrzim svih a sebe najviše. zašto bog nekima da sve a meni ništa
Boze, Boze, di bas ja, od svih sretnih Cigana,
da se rodim bas kad zadremas?
Da me ne blagoslovis... Nikad ni ne oslovis...
Dok za nekim... Makarkakvim... Vasar raspremas?
malosutra2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 16:44   #9
Shit happens....od sveg shita se nekak još možemo (od)braniti rukama, nogama, zubima ali od vlastitog razočarenja nikak.
Ak te razočaraju tvoji brižnji, možeš podnijeti mada boli ko sam vrag no najveće razočaranje je kad samog sebe razočaraš.

Stoga dobitna kombinacija je kad te razočaraju drugi i ti sam sebe
Divota.
Ludilo započinje.

Curativa: početi živjeti ispočetka ma što to značilo ali sa manje očekivanja od drugih i naravno od sebe samoga.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 19:50   #10
U jednom periodu života sam se jako razočarala u obitelj i ono što ona predstavlja..od tog se razočaranja nikad nisam odrazočarala...
U jednom drugom periodu života sam se jako razočarala u prijateljstvo te ono što i ono predstavlja...od tog se razočaranja također nisam nikad odrazočarala..
U jednoj točki vremena sam se razočarala u obrazovanje i zapošljavanje,ali to sam razočaranje prihvatila,pa nije imalo poguban učinak..
A u jednoj kasnijem periodu života sam se jako razočarala u ljubav i ono što ona predstavlja..i od tog se razočaranja ne odrazočaravam i dalje..

Kad se uzme gledat zbrojno,da, moglo bi se reći da sam razočarana u život,ali se s tim nekako puno bolje nosim nego prije...
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 20:48   #11
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
U jednom periodu života sam se jako razočarala u obitelj i ono što ona predstavlja..od tog se razočaranja nikad nisam odrazočarala...
U jednom drugom periodu života sam se jako razočarala u prijateljstvo te ono što i ono predstavlja...od tog se razočaranja također nisam nikad odrazočarala..
U jednoj točki vremena sam se razočarala u obrazovanje i zapošljavanje,ali to sam razočaranje prihvatila,pa nije imalo poguban učinak..
A u jednoj kasnijem periodu života sam se jako razočarala u ljubav i ono što ona predstavlja..i od tog se razočaranja ne odrazočaravam i dalje..

Kad se uzme gledat zbrojno,da, moglo bi se reći da sam razočarana u život,ali se s tim nekako puno bolje nosim nego prije...
potpisujem.
Još bi dodala - razočarala sam se u sebe. I to je najgore od svih već nabrojanih.

Ali u jednu osobu nisam. I u prirodu. I u životinje. u knjige. U sunčan dan. I to me drži.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 06:45   #12
Quote:
noxi kaže: Pogledaj post
Jeste li se ikad osjecali razocarano u zivot?
Nisam, ali sam razoračan kada se loše osječam zbog gluposti, a toliko je predivnih stvari u životu za koje možemo biti zahvalni.

Biti sretan je odluka - način života. Svatko to može Realno sagledaj sve oko sebe, ali reagiraj optimistično. Prihvačaj prilike i iskorištavaj ih. Uživaj u malim i velikim stvarima koje život nudi.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 10:48   #13
Kao što netko reče - svaki dan. Patim od OKP-a i taj poremećaj mi uništava život. Ne mogu se pomiriti da ću cijeli život imati psihičkih problema zbog tog poremećaja i osjećam da mi je život izgubio na kvaliteti, da sam ja defektna, krnja, necjelovita..i zato svaki dan osjećam razočaranje u samu sebe jer se ne mogu promijeniti sve i da hoću.
krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 10:58   #14
jesam... slomilo se jedno uvjerenje... otkrio sam da godine nečeg što se gradilo i njegovalo nisu ništa prema trenutnoj zanesenosti i "leptirićima"... kako s takvim saznanjem dalje, u bilo kom smislu?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 18:48   #15
Nema u što/koga se u nekom dijelu života čovjek ne razočara, ali mislim da je najgore razočaranje ono u sebe. Kad shvatiš da si se precijenio, no smatram da ni jedno nije dovoljno dobro da bi dugoročno djelovalo na kvalitetu života, iz svakog razočarenja se uči, ne? Logično, i ono još važnije iza svakog apsorbiranog razočarenja si jača i kvalitetnija osoba
__________________
I onda kada ti se život promjeni i postane teži, ti promjeni sebe i postani jači.
nitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 18:57   #16
I da, ne možeš se razočarati u život, ali možeš u ljude, stvari, događaje i sebe iza kojih opet stoji čovjek.
__________________
I onda kada ti se život promjeni i postane teži, ti promjeni sebe i postani jači.
nitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 19:24   #17
Quote:
nitka kaže: Pogledaj post
I da, ne možeš se razočarati u život, ali možeš u ljude, stvari, događaje i sebe iza kojih opet stoji čovjek.
a kad oboliš od npr psihičke bolesti onda isto kriviš sebe?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 19:44   #18
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
jesam... slomilo se jedno uvjerenje... otkrio sam da godine nečeg što se gradilo i njegovalo nisu ništa prema trenutnoj zanesenosti i "leptirićima"... kako s takvim saznanjem dalje, u bilo kom smislu?
Iz istog razloga ja mrzim ljude s kojekakvim duševnim,emocionalnim ili želučanim proživljajima...
..Osoba tj. osobe sa "proživljajima" su mi postale sinonim za u najmanju ruku osobe pogođene u glavu,prevrtljivce ili budale i beskrajno se zluradujem kad za ijednog tj. ijednu takvu čujem da su se radi te svoje zanesenosti ili "proživljaja" zajebali,uništili sebe,život itd...
Kad čujem riječi "..jer ja osjećam" najradije bi da se takvoj osobi otvori zemlja iza leđa i da ju proguta,pa da onda malo bolje pazi kad će,šta će i kako će osjeećat.
Ili mi ih je još slađe savjetovati da se zajebu,pa kad su glupi,neka im..

Ne znam kako uopće ljudima može biti manje vrijedno nešto što vrijedi naspram nečega što ništa ne vrijedi.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 10.04.2013. at 20:04.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 19:56   #19
Evo sad se ne osjećam više razočarano nego gnjevno ..
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 20:13   #20
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
a kad oboliš od npr psihičke bolesti onda isto kriviš sebe?
ovo zadnje - čovjeka, mislila sam općenito na ljude ne nužno na sebe. A pitanje je toliko općenito postavljen da ne mislim da pričamo o toliko ekstremnim slučajevima.
__________________
I onda kada ti se život promjeni i postane teži, ti promjeni sebe i postani jači.
nitka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.