Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 20:30   #1081
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Tako je bilo i sa kaznom za parkiranje. Ustavni sud je presudio da je ugovorna kazna za novčanu obvezu nezakonita, a ZG holding preimenovao riječ kazna u dnevna parkirna karta.
Kakvo izrugivanje nama u facu i mi prelazimo šutke preko svega toga
Mogu isto tako odbiti referendum jer nije u skladu sa "novim eu stečevinama " , kao što je bio referendum o dvojezičnim pločama.
Orion1984 is offline  
Old 15.08.2017., 20:30   #1082
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Kakvo izrugivanje nama u face
Mogu isto tako odbiti referendum jer nije u skladu sa "novim eu stečevinama " , kao što je bio referendum o dvojezičnim pločama.
Računam na osobni interes ustavnih sudaca, nadam se da imaju hrpu nekretnina i da im porez ne bi dobro sjeo. Ali da, lobiranja i pritisaka će sigurno biti. Samo je pitanje hoće li pritisak biti jači od osobnog interesa.
Stiglitz is offline  
Old 15.08.2017., 20:32   #1083
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Računam na osobni interes ustavnih sudaca, nadam se da imaju hrpu nekretnina i da im porez ne bi dobro sjeo. Ali da, lobiranja i pritisaka će sigurno biti. Samo je pitanje hoće li pritisak biti jači od osobnog interesa.
Da proda jednu od deset ima za porez do kraja života plus njihova djeca
Orion1984 is offline  
Old 15.08.2017., 20:40   #1084
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Računam na osobni interes ustavnih sudaca, nadam se da imaju hrpu nekretnina i da im porez ne bi dobro sjeo. Ali da, lobiranja i pritisaka će sigurno biti. Samo je pitanje hoće li pritisak biti jači od osobnog interesa.
Kao da je problem njih potplatiti, a i oni su uhljebski paraziti, mi ih plaćamo.
Kexx is online now  
Old 15.08.2017., 20:40   #1085
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Evo ja ću osobno poslati mail njima da uključe Željku Markić zadovoljan? šala mala, ali čovječe kako ne vidiš da taj referendum nije uspio u svojoj nakani, uspio je samo formalno na papiru?
A o stanju našeg pravnog sistema u RH govori i činjenica da je problem čak i pitanje napisat
zaš misliš da referendum nije uspio u svojoj nakani?...pa plenki nam se tek oglasio nakon što se pocelo govoriti o referendumu
tanita is offline  
Old 15.08.2017., 20:43   #1086
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
zaš misliš da referendum nije uspio u svojoj nakani?...pa plenki nam se tek oglasio nakon što se pocelo govoriti o referendumu
Svaki pritisak je koristan. I ako nas izigraju zbog pritiska će nas izigrati manje nego su prvotno mislili.
Kexx is online now  
Old 15.08.2017., 20:59   #1087
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Da proda jednu od deset ima za porez do kraja života plus njihova djeca
Imali bi od place, ne od nekretnine.
Mase nekretnina pod prisilnom prodajom dovode do privremenih cijena koja niti njima ne bi bila dostatna.
Oni bi prije kupovali nego prodavali.


Sve je obrnuto od onog sto se cini.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Old 15.08.2017., 21:25   #1088
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post

Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
P
Što se tiče pravne branše, o njoj znam daleko bolje od tebe. Pravnici udruge u ime obitelji su bili podrška prilikom sastavljanja referendumskog pitanja koje nitko nije uspio srušiti, a protivnik su im bili vlada, sabor, cijela ekipa medija i plaćenika.
Koliko ja znam istospolne zajednice imaju u potpunosti ista prava kao i ljudi u braku, i što su time postigli? Ja ovdje vidim kako ih je pravna branša fino za***ala, a što ti vidiš pitanje je
*****
pravna branša nije zasrala
to je jedino što su smjeli staviti kao rečenicu za referendum
a ne ono što su htjeli
da su napisali što stvarno hoće teško bi uopće skupili potpise a ako i bi teško da bi referendum prošao

za taj referendum im nisam dala potpis
ionako je bilo jasno čim je izašlo da je to obična definicija a iza koje ništa - ne stoji
i zakon o partnertsvu je ionako bio u pripremi

sam referendum kao takav je bio dobro organiziran - jer su imali podršku
koju za drugi referendum - preferencijalni glasovi - nisu dobili
a koji je bio važniji
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 15.08.2017., 21:32   #1089
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Zašto se svade s LIPA-om? Nisam pratio ništa zadnja 2-3 tjedna, more kupanje i tako to.
možda više ne
i ne ŽZ nego fanovi ŽZ
nisu ni krenuli a već su kao oni nosioci

Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Evo ja ću osobno poslati mail njima da uključe Željku Markić zadovoljan? šala mala, ali čovječe kako ne vidiš da taj referendum nije uspio u svojoj nakani, uspio je samo formalno na papiru?
A o stanju našeg pravnog sistema u RH govori i činjenica da je problem čak i pitanje napisat
zašto ne? I nji kači porez na nekretnine.
I Crkvu

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
zaš misliš da referendum nije uspio u svojoj nakani?...pa plenki nam se tek oglasio nakon što se pocelo govoriti o referendumu
a o referendumu se počelo pričati tek nakon što su JLS poslale - obrasce
tek tada su masovno počeli potpisivati i peticiju i tek nakon toga se počelo pričati o referendumu.

Zakaj referendum nije organiziran drugi dan nakon što je Sabor izglasao zakon?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 15.08.2017., 21:43   #1090
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
zašto ne? I nji kači porez na nekretnine.
I Crkvu
Nisu li u zakonu vjerski objekti izuzeti od poreza?

To, doduše, otvara mogućnost utemeljenja nove vjerske zajednice i proglašavanja svoje vile molitvenim objektom .

BTW, je li ijedan relevantan pravnik potvrdio da se referendumom može donijeti odluka o (ne)uvođenju poreza? Znači li to da se referendumom može ukinuti i PDV?
Lord Byron is offline  
Old 15.08.2017., 21:46   #1091
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nisu li u zakonu vjerski objekti izuzeti od poreza?

To, doduše, otvara mogućnost utemeljenja nove vjerske zajednice i proglašavanja svoje vile molitvenim objektom .

BTW, je li ijedan relevantan pravnik potvrdio da se referendumom može donijeti odluka o (ne)uvođenju poreza? Znači li to da se referendumom može ukinuti i PDV?
bilo je već na temi
Navodno nisu
osim sakralnog dijela

ali ne znam iz kojeg to zakona, a nemam vremena guglati

obrasci kaj ih šalju doma (i nisu uvjet) i koeficijenti su iz Zakona o lokalnim porezima
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 15.08.2017., 21:54   #1092
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nisu li u zakonu vjerski objekti izuzeti od poreza?

To, doduše, otvara mogućnost utemeljenja nove vjerske zajednice i proglašavanja svoje vile molitvenim objektom .

BTW, je li ijedan relevantan pravnik potvrdio da se referendumom može donijeti odluka o (ne)uvođenju poreza? Znači li to da se referendumom može ukinuti i PDV?
Po hrvatskom ustavu - nigdje nije navedeno da se može išta zabranit kao referendumsko pitanje, osim temeljnih ljudskih prava. Problem je što je referendumski zakon tako napisan da zapravo ništa ne definira precizno - iz toga slijede muljaže ustavnih sudaca koji već dva desetljeća rade protiv volje građana i stavke koja kaže da se u momentu kad se skupi 10% valjanih potpisa od broja biračkog tijela MORA raspisati referendum - a raspisuje ga čini mi se predsjednik sabora. Ono što je bitno jest - prvo srušiti ovaj zakon, a onda ići na novu inicijativu, a to je spuštanje potrebnih glasova na 200 000 i precizno definiranje zakona da se na referendumu može odlučivati o svemu osim temeljnih ljudskih prava. E to bi bio pravi spas za Hrvatsku - jer bi se preko toga moglo kontrolirati bilo kakvo veleizdajničko ili štetno ponašanje političkih elita ma koja god da je opcija na vlasti. To bi prisililo i sve današnje lopove, da budu umjereniji u svojoj pljački. Mislim da bi to bilo dovoljno da se HR izvuče iz gov...,i da dugoročno eksplodira prema naprijed.

SUPROTIV POREZU NA NEKRETNINE!!!!!
hilderik is online now  
Old 15.08.2017., 21:58   #1093
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nisu li u zakonu vjerski objekti izuzeti od poreza?

To, doduše, otvara mogućnost utemeljenja nove vjerske zajednice i proglašavanja svoje vile molitvenim objektom .

BTW, je li ijedan relevantan pravnik potvrdio da se referendumom može donijeti odluka o (ne)uvođenju poreza? Znači li to da se referendumom može ukinuti i PDV?
Church of the Flying Spaghetti Monster.

https://www.venganza.org/ordination/

Ako ništa, postajem vjernik, stavljam cjedilo na glavu i držim misu u stanu, eto moja stan postaje vjerski objekt u kojem se vrše vjerski obredi.
Stiglitz is offline  
Old 15.08.2017., 22:00   #1094
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
precizno definiranje zakona da se na referendumu može odlučivati o svemu osim temeljnih ljudskih prava. E to bi bio pravi spas za Hrvatsku
Ozbiljno vjeruješ da bi vođenje ekonomske i svake druge politike - a to bi praktički bilo moguće "preciznim definiranjem zakona" za kakvo se zalažeš - bilo pravi spas za Hrvatsku?
Lord Byron is offline  
Old 15.08.2017., 22:07   #1095
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nisu li u zakonu vjerski objekti izuzeti od poreza?

To, doduše, otvara mogućnost utemeljenja nove vjerske zajednice i proglašavanja svoje vile molitvenim objektom .

BTW, je li ijedan relevantan pravnik potvrdio da se referendumom može donijeti odluka o (ne)uvođenju poreza? Znači li to da se referendumom može ukinuti i PDV?
Nisu, osim prostora za liturgiju, što znači i da se djelovi crkava koji nisu liturgijski prostor oporezuju - samo od dodatnih prostorija koje ima svaka crkva bi njihov iznos za plaćanje bio ogroman, a gdje su silne nekretnine, stambeni prostor kao npr. samostani itd... dobro će ih ovo opalit po džepu. Zapravo ih čekam cijelo vrijeme da se oglase, ali izgleda da još uvijek mudro šute i kao da se nadaju da će ovo srušit sami građani. Nadam se da će im zbog njihovog blaga koje je u opasnosti na kraju ipak proraditi njihova mašinerija - ne treba ništa puno, nek samo seoski popovi omoguće skupljanje potpisa ispred crkava i reću koju riječ dvije na misi da je ovo đavolji zakon i to je to. Biti će milijun potpisa, ako puste mašineriju, makar djelomično.
hilderik is online now  
Old 15.08.2017., 22:12   #1096
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ozbiljno vjeruješ da bi vođenje ekonomske i svake druge politike - a to bi praktički bilo moguće "preciznim definiranjem zakona" za kakvo se zalažeš - bilo pravi spas za Hrvatsku?
80% zakona nije štetno i ljudi se s njima ne bi zamarali - poanta je da se može zaustaviti bilo kakav opasan zakon kao što je ovaj ili ovršni kakav imamo ili zakon o koncesijama koji je isto neuredan ili ako žele prodat HEP... U tome je bitak cijele stvari, a na kraju zašto građani ne bi imali upliv u političke inicijative - hrvatski premijer je vlasnik samo jedne jedinice od 4 milijuna jedinica firme koja se zove Hrvatska, kao i ja kao i ti.
hilderik is online now  
Old 15.08.2017., 22:29   #1097
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post

Ako ništa, postajem vjernik, stavljam cjedilo na glavu i držim misu u stanu, eto moja stan postaje vjerski objekt u kojem se vrše vjerski obredi.
ti kao krule
Obrana i zaštita od gluposti

U 8 točaka, kako izbjeći plaćanje poreza na nekretnine

2. Na ulazna vrata kuće okačite sliku Miki Mausa sa aureolom iznad glave. Kuću u općini prijavite kao vjerski objekt i osnujte novu vjeru - Mikimauslavci. Vjerski objekti oslobođeni su plaćanja poreza. Najveći blagdan vaše vjere biti će dan Svetog Šilje.

https://www.facebook.com/BlogerKrule...27761853909180
tanita is offline  
Old 15.08.2017., 22:48   #1098
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ti kao krule
Obrana i zaštita od gluposti

U 8 točaka, kako izbjeći plaćanje poreza na nekretnine

2. Na ulazna vrata kuće okačite sliku Miki Mausa sa aureolom iznad glave. Kuću u općini prijavite kao vjerski objekt i osnujte novu vjeru - Mikimauslavci. Vjerski objekti oslobođeni su plaćanja poreza. Najveći blagdan vaše vjere biti će dan Svetog Šilje.

https://www.facebook.com/BlogerKrule...27761853909180
U Austriji je pastafarijanac dobio pravo na nošenje cjedila na glavi na slikama za dokumente, u Nizozemskoj je priznata kao religija.
Stiglitz is offline  
Old 15.08.2017., 23:00   #1099
Jos prije 2-3 mjeseca sam predlozila (prije kruleta) da je ti rupa: svatko od nas osnuje crkvu i svoju nekretninu prijavi kao prostor za vrsenje obreda. U sali sam to pisala, ali priznajeđm da bih sad voljela da se to i ostvari, kad smo vec zemlja sa tolikim apsurdnostima kojih se ni najmastovitiji pisac ne bi dosjetio, da imamo jos takve apsurdnosti

Treba svakom citati post od Dragonfly, sto je sve prolazila i sto prolazi (dragonfly, nadam se da ce se dobro zavrsiti za vas, drzim fige), jer je njen slucaj primjer sto sve ljudi prolaze i sto ce prolaziti ako ne srusimo ovaj porez.

Hilderik, granicu za ref treba spustiti na max 2%. Istrazivala sam prije 3 godine druge zemlje- do max 2%, puno duzi rokova skupljanja potpisa.

Protivnicima brojnih referenduma: Italija je imala 78 ref od WW2, npr imali su ref o rastavi braka, o izgradnji nuklearki, o tom hoce li se priznati alternativna medicina itd...i vazna i nevazna pitanja.

Svicarska u povijesti je odrzala preko 700 referenduma, od tog broja 90% ref odrzano od 1970-tih do danas.
Daleko demokratnicnije nego nas izborni sustav koji je dozlaboga los.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 15.08.2017., 23:30   #1100
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Jos prije 2-3 mjeseca sam predlozila (prije kruleta) da je ti rupa: svatko od nas osnuje crkvu i svoju nekretninu prijavi kao prostor za vrsenje obreda. U sali sam to pisala, ali priznajeđm da bih sad voljela da se to i ostvari, kad smo vec zemlja sa tolikim apsurdnostima kojih se ni najmastovitiji pisac ne bi dosjetio, da imamo jos takve apsurdnosti

Treba svakom citati post od Dragonfly, sto je sve prolazila i sto prolazi (dragonfly, nadam se da ce se dobro zavrsiti za vas, drzim fige), jer je njen slucaj primjer sto sve ljudi prolaze i sto ce prolaziti ako ne srusimo ovaj porez.

Hilderik, granicu za ref treba spustiti na max 2%. Istrazivala sam prije 3 godine druge zemlje- do max 2%, puno duzi rokova skupljanja potpisa.

Protivnicima brojnih referenduma: Italija je imala 78 ref od WW2, npr imali su ref o rastavi braka, o izgradnji nuklearki, o tom hoce li se priznati alternativna medicina itd...i vazna i nevazna pitanja.

Svicarska u povijesti je odrzala preko 700 referenduma, od tog broja 90% ref odrzano od 1970-tih do danas.
Daleko demokratnicnije nego nas izborni sustav koji je dozlaboga los.
Uf nebo, znam, ali da se referendumski potpisi sruše bar na 200 000 rušili bi se svi štetni zakoni kao na traci - pa ova peticija je sad na 139 000 plus formulari to je negdje oko 150 000 trenutno, još pedeset tisuća stvarno nije problem skupit. skoro svaka inicijativa koja je bila je skupila bar 150 000. Hm možda bi se prag trebao spustit na 150 000? U svakom slučaju ono što sam primjetio jest da u 15 dana nije problem skupit 200-300 tisuća, ali preko već postaje problem i tu samo dobra logistika riješava stvar. Možda i sam broj nije toliki problem koliko je to vrijeme - da se dobije 30 dana vremena za skupljanje potpisa padalo bi po pola miljuna svaki put kad je nešto bitno kao od šale.
hilderik is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.