Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 03:50   #3021
Da, radi se o predroku na kojeg niti ne izađu svi a niti se ljudi baš nešto trude.. Uostalom neko predznanje iz engleskog ne pomaže baš puno jer gradivo obuhvaća specifične tekstove i pojmove iz struke na engleskom (a ne gramatiku ili razumijevanje) tako i da si najbolji englez opet moraš proučiti gradivo i tekstove koji se tek trebaju odraditi u idućih 15 tjedana. To što nitko nije prošao taj predrok uopće nije niti čudno niti tragično niti išta pokazuje. Ti si Pero inače realan al ponekad ga baš pretjeraš. Koji je razlog tome da i nakon nekoliko godina od kada si završio TVZ i dalje ponekad pričaš nekonstruktivne gluposti na ovoj temi. Koja je tvoja priča i što ti se to TVZ toliko zamjerio?
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:22   #3022
Ovo sto je stavio da nitko nije prosao odnosi se na izvanredne studente.

Od redovnih je 10ak imalo vise od 90%, tak da nemoj sirit krive informacije.

Isto tako, dolazim iz skole di je engleski bio na solidnoj razini i isao sam u razred s ljudima koji su se prebacili s dvojezicnog na moj smjer te mogu rec da razina znanja ljudi sad na prvoj godini je na visokoj razini (uzevsi u obzir tehnicki faks).

Nisam jos vidio osobu koja ne govori tecno engleski.
johnzveR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:41   #3023
zna li netko možda naše kolege s elektrotehnike ili mehatronike koji rade u Njemačkoj firmi Krones koja je kod nas došla par puta se predstaviti a i imali smo mi posjet tamo? čisto me zanima kako je tamo raditi i živjeti kad već sam zbog određenog profesora morao ponovo upisati predmet (jer sam po mome mišljenju nepravedno srušen) i izgubio posao (trebalo im je baš netko ko je završio 3g faksa i nije u ZG pa sam se trebo preselit)

i još me zanima za frenda s građevine, kada se prebacuje s gro na elo ili meh jeli se piše prijemni ili tako neš? znam da se plaća godina pa neznam jeli se mora neki ispit pisat pošto nije da je jedini koji bi sve ispočetka išo i prebacio se, pitam ako je netko to već radio nevezano za smjer pa neka iskustva da kaže

i za kraj kaj se to govori da će TVZ imati doktorski studij, prošli tjedan čuo od kolege s računalstva?
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 20:29   #3024
Quote:
kiki1995 kaže: Pogledaj post
i za kraj kaj se to govori da će TVZ imati doktorski studij, prošli tjedan čuo od kolege s računalstva?
O doktorskom se priča barem zadnjih 5 godina.

Zakonski (Zakon o Hrvatskom kvalifikacijskom okviru, NN 22/2013) to nije moguće. Ustavni sud je srušio dio tog zakona, ali niti prijedlog izmjena (zbog kojeg su sveučilišta te veleučilišta i visoke škole u medijskom ratu) u nijednoj verziji nije spominjao doktorat na veleučilištima.

Zaobilazni put je da se TVZ dogovori s visokoškolskim ustanovama izvan RH (pričalo se o Sveučilištu u Mariboru, te neka sveučilišta u Austriji i Velikoj Britaniji) , kako bi se formalno studiralo na tim ustanovama (te bi se dobile diplome tih ustanova), a realno nastava bi se održavala na TVZ-u, dijelom s nastavnicima s TVZ-a.

Iskreno, sumnjam da će to skoro stvarno i zaživjeti. Ali tko zna, možda se u zadnjih godinu dvije nešto drastično pomaklo zbog Brexita, ili promjena HKO-a.
stajpZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:42   #3025
Quote:
stajpZg kaže: Pogledaj post
O doktorskom se priča barem zadnjih 5 godina.

Zakonski (Zakon o Hrvatskom kvalifikacijskom okviru, NN 22/2013) to nije moguće. Ustavni sud je srušio dio tog zakona, ali niti prijedlog izmjena (zbog kojeg su sveučilišta te veleučilišta i visoke škole u medijskom ratu) u nijednoj verziji nije spominjao doktorat na veleučilištima.

Zaobilazni put je da se TVZ dogovori s visokoškolskim ustanovama izvan RH (pričalo se o Sveučilištu u Mariboru, te neka sveučilišta u Austriji i Velikoj Britaniji) , kako bi se formalno studiralo na tim ustanovama (te bi se dobile diplome tih ustanova), a realno nastava bi se održavala na TVZ-u, dijelom s nastavnicima s TVZ-a.

Iskreno, sumnjam da će to skoro stvarno i zaživjeti. Ali tko zna, možda se u zadnjih godinu dvije nešto drastično pomaklo zbog Brexita, ili promjena HKO-a.
Aha, ok ma to je zadnja stvar zbok koje bih htio nastavit studij na TVZ-u jer izgleda nitko osim prodekana (neznam jel se smije spominjati imena ljudi jer je protiv pravila foruma) ne promovira nastavak studija čak ni studenti koji rade i studiraju u dobrim firmama tipa Montelektro, Danieli Systec, Eaton....Izgleda da je najbolje raditi dok se ne stane na noge/osamostali i onda ide dalje studirati (kao što ste mi vi i puno drugih prof., ljudi, stručnjaka predložili) bilo gdje osim na TVZu i u Mariboru jer mi ne pada napamet učiti slovenski
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:11   #3026
Jel ako ne prodem programiranje 1. semestar, moram placat 5000 + 500 kn kad upisujem 2. godinu?
hrdolcegusto23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:15   #3027
Quote:
hrdolcegusto23 kaže: Pogledaj post
Jel ako ne prodem programiranje 1. semestar, moram placat 5000 + 500 kn kad upisujem 2. godinu?
mislim da da, jer onda ćeš imati manje od 55 ECTS bodova. Jedino možeš tražiti plaćanje na rate ili odgodu, s tim da 2500+500 kn moraš platiti prije početka 4. smesetra. Jadno ali jbg..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:42   #3028
Quote:
hrdolcegusto23 kaže: Pogledaj post
Jel ako ne prodem programiranje 1. semestar, moram placat 5000 + 500 kn kad upisujem 2. godinu?
Ispod 55 ectsa plaćaš 5000+500 predmet, ali ak se ne varam ti si sa računalstva, pošto znam da na elektrotehnici programiranje imamo tek u 4. semestru, onda ti je moj savjet da upišeš izborni predmet 4. semestra kada ćeš upisivati 2. semestar pošto sam gledao i vidim da neovisno o smjeru svi imate iste izborne u 4. semsetru.
Jednostavno daš molbu i napišeš neki dobar razlog ili razgovaraj sa voditeljem tog predmeta da te jako zanima nj. predmet i da ga želiš odmah sad upisati ili slično. Par frendova na elo i meh odjelu je tako radilo da ne mora plaćati pa probaj ak ti je baš frka s lovom.
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:01   #3029
Bok svima. Po završetku specijalističkog stručnog studija informatike mi je u referadi rečeno da mogu nastaviti studirati na doktorskim studijima u Sloveniji.
Vidim da postoje informatički smjerovi na fakultetima u Mariboru, Ljubljani i Novom mestu. Ima tko da studira na nekom od tih fakseva i kakva su iskustva?
Schum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:28   #3030
Quote:
kiki1995 kaže: Pogledaj post
Ispod 55 ectsa plaćaš 5000+500 predmet, ali ak se ne varam ti si sa računalstva, pošto znam da na elektrotehnici programiranje imamo tek u 4. semestru, onda ti je moj savjet da upišeš izborni predmet 4. semestra kada ćeš upisivati 2. semestar pošto sam gledao i vidim da neovisno o smjeru svi imate iste izborne u 4. semsetru.
Jednostavno daš molbu i napišeš neki dobar razlog ili razgovaraj sa voditeljem tog predmeta da te jako zanima nj. predmet i da ga želiš odmah sad upisati ili slično. Par frendova na elo i meh odjelu je tako radilo da ne mora plaćati pa probaj ak ti je baš frka s lovom.
Hvala i to ne bi bilo lose, ali mi je programiranje uvjet za objektno prog u 2. semestru, tako da mislim da mi spasa nema.
hrdolcegusto23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 02:25   #3031
Ak ne polozis Programiranje na 1. semestru Racunarstva sjebao si si ne samo prvu godinu (preduvjet za objektno), nego i drugu (preduvjet za Algoritme, Javu, Operativne sustave, Baze Podataka, PAUP, Unix (preduvjet je OS))... Uglavnom ako IKAKO mozes probaj nekak spasit i bar dobit potpis. Iskreno, sve ostalo s 1. semestra je sporedno i nebitno, ukljucujuci Matematiku. Ista stvar s Osnovama elektrotehnike u 2. semestru. Jako, jako puno ljudi se svake godine zariba zato sto ne prouce nastavni plan i preduvjete. IMO, ak nis drugo ne polozis na 1. godini osim Programiranja i Osnova elektrotehnike u boljoj si situaciji nego da si polozio sve osim ta dva. Pod time mislim da se sve ostalo moze manje-vise kampanjski odradit, potpis je lako dobit ili uopce nema uvjeta za potpis i stignes sve poloziti na ispitnim rokovima ako se potrudis.
ancap is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:40   #3032
Quote:
Schum kaže: Pogledaj post
Bok svima. Po završetku specijalističkog stručnog studija informatike mi je u referadi rečeno da mogu nastaviti studirati na doktorskim studijima u Sloveniji.
Vidim da postoje informatički smjerovi na fakultetima u Mariboru, Ljubljani i Novom mestu. Ima tko da studira na nekom od tih fakseva i kakva su iskustva?
Ja ti ne studiram tamo te sam još tu na TVZu, jer sam po mom mišljenju nepravedno srušen, pa ako ne uspijem u struci kako planiram onda mislim slj. godine tamo ići na diplomski pa onda doktorski. Uglavnom to kažem da ne misliš da znam first hand kak je tamo no znam 4 kolege na diplomskom i 1 na doktorskom i čini mi se da svi idu na neki smjer di je programiranje glavnije (embedded i informacijske tehnologije). Ono kaj svi kažu je da je naravno bolje od TVZa i da moraš na slovenskom slušati predavanja (tako da to je jedan veliki minus po meni kad čak i Njemački fakulteti imaju opciju slušanja na engleskom, pa čak i ovi na razmjeni kod nas slušaju na engleskom). Maribor je čak i bolji od Ljubljane jer ak se ne varam jedino u Ljubljani moraš čak i odgovarati usmeni na slovenskom. I zadnje studentski stanovi u Mariboru su cca 100-120 eura. Jedan kolega sa ELO koji ide na doktorski čak radi u ZG i studira u Mariboru no neću sad davati nj. podatke i ime okolo naokolo.
Ako baš hoćeš onda odi i ako trebaš više informacija ima FB grupa od TVZa di se raspravlja o Mariboru, a ako ne nađeš onda pitaj na specijalistički studij elektrotehnike FB grupi.
Prema meni ako baš hoćeš ići dalje na doktorski bolje ti je prvo raditi u struci onda ići na to, a i pametnije je otići u Njemačku ili V.Britaniju studirati pošto za razliku od gospode sa FERa i većine HR fakseva njima ti je isto bio ti struč.spec ili dipl.ing dok god znaš kaj radiš i plus to su države čiji doktorat više vrijedi od slovenskog - vidi top colleges in Europe.
Isto imaš i treću opciju (koju sam ja ciljao s time da nemam novaca za Munchen, Cambridge, MIT ili Maribor di bih stvarno želio studirati) a to je da odeš na FERIT u Osijeku.

p.s. ima jedan kolega s informatike koji je mislim otišao raditi u Englesku jer firme u HR nisu cijenili nj. mišljenje kojim bi poboljšali i ubrzali rad u firmi, samo pitaj bilo kog profesora na informatici i mislim da će ga svi znati jer je više puta pohvaljen bio i mislim da je završio summa cum laude koliko god to značilo u Hrvatskoj
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:26   #3033
Bok kolege,

Ima li netko, od vas, da je upisao diplomski studij Digitalna ekonomija? Imao bih par pitanja.... hvala
berninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 01:52   #3034
Quote:
Schum kaže: Pogledaj post
Bok svima. Po završetku specijalističkog stručnog studija informatike mi je u referadi rečeno da mogu nastaviti studirati na doktorskim studijima u Sloveniji.
Vidim da postoje informatički smjerovi na fakultetima u Mariboru, Ljubljani i Novom mestu. Ima tko da studira na nekom od tih fakseva i kakva su iskustva?
Zanima te netko s doktoratom, ili netko tko je barem tamo studirao Bakalar->Magistar na tim studijima? Ako je ovo drugo, znam da ima ljudi koji se tu pojave tu i tamo. Možda mogu scimat neke.
Ako je ovo prvo, na elektrotehnici imaš par asistenata (a njih ima za nabrojat na prste jedne ruke) koji su upisali doktorat u Ljubljani. Jedan od njih je završio specku elektrotehnike TVZ-a. Ako je važno da se radi o informatici, ako se ne varam, jedan od asistenata (možda je već predavač) na računarstvu je upisao doktorat u Mariboru, a prije toga je završio specku TVZ-a. Ima dugačku titulu specijaliste. Mislim da drži Operacijske sustave, ili Javu ili Android ili tako nešto .. doduše možda se varam, nisam uvijek baratao sa svim informacijama, a i izvan sam toka.

Novo mesto mi je prvi glas (a čuo sam svakakve glasove .. )
stajpZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:30   #3035
Dipl specijalistički stručni studij informatike

Bok svima!

Nezadovoljna izvedbom nastavnog plana na informacijskih znanostima (FFZG), razmišljam o prebačaju na drugi fakultet ili upisu na neki od certificiranih tečajeva Algebre.

Na stranici TVZ-a pod upisom u diplomski se navodi da je uvjet za upis završen preddiplomski, a da se razredbeni postupak temelji na uspjehu na preddiplomskom, razredbenom ispitu poznavanja informatičko-računarske kulture i ocjenama izabranih predmeta za specijalizaciju.

Da li se mogu upisivati prvostupnici sa drugih fakulteta? Npr. ja bi bila prvostupnik informacijskih znanosti kada se prijavljujem. Da li bi imala kakve razlikovne ili samo taj razredbeni ispit?

Kakav je razredbeni ispit, ima li gdje primjera, što da učim?

Na što se odnose "ocjene izabranih predmeta za specijalizaciju"? To sam shvatila u stilu da se prvostupnicima sa TVZ-a gledaju ocjene iz predmeta vezanih za modul za koji se prijavljuju na diplomskom. Znači li to da onda "vanjski studenti" nemaju pravo upisa?

Hvala!
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:27   #3036
Ovo su konkretna pitanja koja je najbolje pitati direktno u referadi specijalističkoj studija:
https://www.tvz.hr/studiji/informatika/diplomski
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 19:06   #3037
Quote:
ONeill kaže: Pogledaj post
Ovo su konkretna pitanja koja je najbolje pitati direktno u referadi specijalističkoj studija:
https://www.tvz.hr/studiji/informatika/diplomski
Hvala ti, javila sam im se
Imas li kakve info vezane za razredbeni za dipl informatiku? Posto sam na drustvenom i 3 godine udaljena od matematike, nemam bas ideju o tom sta mi moze doci.
Tu smo radili samo Python iz predmeta Algoritmi i strukture podataka i Objektno i vizualno programiranje, nesto sitno SQL-a iz Baza podataka, a obzirom da planiram upisati apsolventsku u 9. mj. htjela bi tu godinu iskoristiti za pripremu tog razredbenog.
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 09:05   #3038
http://www.netokracija.com/ako-nece-...utube-u-145789
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 16:54   #3039
Koji su uvjeti za upis 2. godine studija TVZ Računarstvo (redovni studij)?
T.j. gdje se to može pročitati?

Treba li položiti sve ispite iz 1. godine ili postoje neki prijenosi, parcijale, što već?

Pitao sam to svog studenta, al' on pojma nema. :-)
(Prvi semestar je riješio, osim što mora polagati matematiku.)
Antonio-Tin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:46   #3040
Ako već nije, biti će objavljeno na moj.tvz.hr.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.