Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2018., 17:46   #1
Njegov posao, kako prezivjeti teren?

Nisam znala kako drukcije nazvati temu

On 29, ja 27 godina. Nesto vise od 2 i pol godine u vezi, zadnjih pola godine zivimo zajedno. Kliknuli smo i nasli se kada nam je oboma bio turbulentni period u zivotu i zakljucili da je to to. Odnedavno smo poceli spominjati i planirati osnivanje obitelji. S obzirom da oboje radimo u struci, imamo rijeseno stambeno pitanje i volimo se, to je bio iduci korak.

Medutim, on je postao nezadovoljan svojim poslom, tocnije pozelio je raditi posao koji bi mu omogucio napredovanje u karijeri. U vrijeme kada smo poceli zivjeti zajedno on se zaposljava na novom radnom mjestu. S obzirom na specificnost posla, o kojoj cu pisati u drugom dijelu, njegov plan je da radi taj posao 5-6 godina.

Sad slijedi problematicni dio. Njegov posao podrazumijeva da ga nema 70 posto vremena u godini. Tocnije, ide na terene nekad po cijeli mjesec pa je vikendom doma. U zadnjih pola godine zajednickog zivota smo mozda 4,5 tjedana proveli zajedno a ostalo vikende.

Da napomenem da i one tjedne kada je doma radi i uci kao pas. Tocnije i vikende kada je doma vecinom provede u radu doma ili u uredu. Nastojim mu biti sto veca podrska, ali mi jednostavno fali

Lagano sam pocela biti i frustrirana, jer zivimo zajedno a kao da smo u vezi na daljinu. Taj scenarij bi me trebao cekati iducih 5-6 godina.

Ne stignemo popiti kavu, pogledati film pa skoro ni popricati i tako mjesecima. Moram naglasiti da se on stvarno trudi koliko moze da bude ukljucen u nasu vezu ali mu to jednostavno priroda posla ne dopusta.

Takoder, sve one planove o obitelji moramo odgoditi za tih 6 godina jer u ovim uvjetima ni sama ne zelim osnovati obitelj.

Zanima me, da li se netko od vas nasao u slicnoj situaciji? Kako se nositi s tim emocijama kada odlazi ili cak kad se vraca? Sto mogu ocekivati i kako se postaviti da to nekako sve skupa izdrzim?

Mozda je post malo konfuzan ali pojasnim sve sto vas zanima.

Do citanja
NoraIbsenova is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 18:14   #2
Ne znam za tebe i druge, ali ja znam da ne bi tako.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 18:26   #3
Ja isto. Moj dragi ima svoju firmu i radi non-stop pa svejedno stignemo i razgovarati, pogledati film, izaći van, seksati se... Sigurna sam da postoji sredina, ali tvoj partner teži ekstremu. Takve osobe se baš i ne mijenjaju.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 18:52   #4
Quote:
NoraIbsenova kaže: Pogledaj post
Sto mogu ocekivati i kako se postaviti da to nekako sve skupa izdrzim?
to ti je zivot zena pomoraca… one tako generacijama zive po 20 i vise godina dok im muzevi ne odu u mirovinu.. i vidi cuda, mnoge su izdrzale takav tempo, imale familiju .. cekale i ispracale muzeve masuci rubcicem sa obale
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 18:53   #5
Meni bi kao prvo bilo problematično da sam mu na početku dovoljna samo vikendima ili rjeđe. Da dragovoljno tako odabere. Kao drugo, ne bih željala takav život, niti bih vjerovala kako će potrajati strogo samo toliko. Treba mi, sve u svemu, netko tko me obožava i ne može bez mene, a ne sreća na dugačkom štapu!
Znam da je uvijek teško sagledati i prihvatiti težinu problema "kamenčića u cipeli" ako je sve drugo OK, ali činjenica je da nikada ne žulja manje. Dapače!
violeta1980 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 18:55   #6
Quote:
NoraIbsenova kaže: Pogledaj post
Odnedavno smo poceli spominjati i planirati osnivanje obitelji… U vrijeme kada smo poceli zivjeti zajedno on se zaposljava na novom radnom mjestu.
OK.

dio koji me zbunjuje.

počeli ste spominjati planiranje obitelji, a onda on mijenja radno mjesto. je li to odluka oko koje se konzultirao s tobom ili je to nešto što je odlučio sam za sebe? jeste li znali kako će to utjecati na količinu vremena kojeg provodite zajedno?

Quote:
Zanima me, da li se netko od vas nasao u slicnoj situaciji?
jesam, ja.

it didn't work out.

moj bivši dečko je preselio u Rijeku, na specijalizaciju u trajanju od 5 godina i mislili smo da ćemo to preživjeti bez previše drame jer ono… relacija Zagreb - Rijeka, jebote. sat vremena autom.

nismo preživjeli. mi zaista nismo imali vremena jedan za drugoga. sad će netko napisati - pa ako se volite, naći ćete vremena.

nećete.

smatram da partneri moraju biti kompatibilni i u svojem poslu, u smislu da će teško funkcionirati par gdje oboje rade po 12 sati dnevno, u suprotnim smjenama, noćnim smjenama i onda doma moraju učiti za kojekakve ispite i slično. uvijek netko ispašta… u takvim situacijama je na partneru, koji ima više vremena, da se prilagodi. teško da ćete u tih 5 ili 6 godina biti u situaciji da ste oboje sretni ili makar podjednako sretni. nedavno se, evo, oženio moj blizak prijatelj koji je cijelo vrijeme studija održavao vezu na daljinu s djevojkom u Splitu… on je u Zagrebu, to ti je ravno nekih 6 godina. pa onda još godinu ili dvije dok se ona nije zaposlila u Zagrebu i kad god ga pitam kako su to izdržali - pogotovo kao zeleni studenti - uvijek mi kaže da su jednostavno imali svoj cilj i radili sve da tom cilju i dođu. znali su što žele, jebiga. prema tome, očito nije nemoguće - dok god želite iste stvar i imate isti cilj, ali bit će vam teško.

ne znam, probajte. on se već zaposlio, ne preostaje ti ništa drugo - ako ga voliš. organizirajte se, planirajte dejtove, planirajte vrijeme provedeno zajedno.

razgovaraj s njim, naravno… najklišej savjet ikada, ali daj mu na znanje da morate raditi na svojoj vezi jer ako se zanemarite, to puca jako brzo i to na izuzetno ružan način. vjeruj mi.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 19:02   #7
kod nas sam ja ta koja putuje i dolazi vikendom umorna ko pas.

srećom, kod mene je to povremeno - mjesec i pol na putu pa par doma.

ne znam kako bi nam bilo da se poklopi da smo 10 mjeseci tako razdvojeni :/
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 19:06   #8
Sto bi bilo da ste u braku, djeca i onda ti muz promjeni posao i dosta je po vani, a na tebe padnu sve obveze?
Dakle radis puno radno vrijeme, plus briga oko djece, kuce, svega prakticki?
Jel bi mogla tako?

Mozda jednostavno nisi tip za ovo, pa je bolje sad svatko svojim putem dok stvarno ne postanes zena koja ce mahati rupcicem?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 19:21   #9
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
Sto bi bilo da ste u braku, djeca i onda ti muz promjeni posao i dosta je po vani, a na tebe padnu sve obveze?
Dakle radis puno radno vrijeme, plus briga oko djece, kuce, svega prakticki?
Jel bi mogla tako?
sve se moze kad se mora.. kao da je njemu zabavno bit na terenu il na brodu..

a nista, ako hoce da bude sigurna da joj se nece maknut dalje od dupeta, najbolje da ide online i nek naruci nekog filipinca … pokazalo se da taj nacin dobro radi sa online brides pa mozda upali sa online grooms
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 19:45   #10
Ja ga ne bi čekala. Puno je to vremena pet šest godina.
Nije mi jasno što on uopće želi - više novaca ili ganja karijeru?
Kažeš da oboje radite u struci i imate rješeno stambeno pitanje. To je velika stvar za ljude ispod 30 godina. Mnogi nemaju u tim godinama ni posao, a kamoli stan i stabilnu vezu.
Čini mi se da on neće na tome stati i uvijek će htjeti više i više, a ti ćeš ga vječno čekati. Želiš li to?
Black Catt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 19:58   #11
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Meni bi kao prvo bilo problematično da sam mu na početku dovoljna samo vikendima ili rjeđe. Da dragovoljno tako odabere. Kao drugo, ne bih željala takav život, niti bih vjerovala kako će potrajati strogo samo toliko. Treba mi, sve u svemu, netko tko me obožava i ne može bez mene, a ne sreća na dugačkom štapu!
Znam da je uvijek teško sagledati i prihvatiti težinu problema "kamenčića u cipeli" ako je sve drugo OK, ali činjenica je da nikada ne žulja manje. Dapače!
Ne mora to ni biti osobno. Pricala sam s nekim tko si zeli takav posao (otprilike godina ko ovaj tip) i pokusala objasniti sto je tu potencijalno problematicno za drugu stranu, ali osoba naprosto odbija vidjeti te elemente price - to je pretjerivanje, ali to je privremeno, ali novac.

Nemaju svi jednake emocionalne kapacitete, poznavanje sebe ili ljudske psihe. Neki nemaju ni neko iskustvo ozbiljne veze, veze u kojoj se otvaras, dajes i primas... Kuzim da ovaj nije vise balavac, ali ne bi me iznenadilo da on uopce nije svjestan sto to nosi sa sobom. A mozda i jest i to mu je prihvatljivo. I u svemu tome on moze misliti kako su oni u super vezi i sto njoj ima faliti, pa vide se, pa zive skupa...
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 19:59   #12
Nekad mislim da je zenama pomoraca lakse, jer kad se vrati doma nakon 2 mj ili pola godine onda stvarno bude doma

Tesko je kada nekoga volis razumno odluciti to nije zivot kakvog zelim voditi. Na papiru to zaista nije nesto u sto bih se ikad svjesno htjela upustiti.

On nije mislio da ima sanse za dobiti taj posao, pa smo nastavili s planovima. Uostalom, nismo znali da ce biti toliko strasno. Taj posao je odlucio raditi prvenstveno zbog karijere, naravno da bi imao i vecu placu nakon nekoliko godina. Iako, ja se vodim onom da nije u soldima sve jer smo i do sad zivjeli pristojno. Meni je bilo dovoljno.

Ali, razumijem zasto se zaposlio tu gdje je jer zaista mislim da ima potencijala za nesto vise.

Mene brine da cak i ako opstanemo tih 5-6 godina kako bi nam izgledao zivot nakon toga. Zato sam tu da vidim ima li nekoga sa slicnim iskustvom.

Npr kako dvoje ljudi koji u 6 godina nisu mogli spojiti dva ili 3 tjedna u komadu da bas zive zajedno mogu uskociti u svakodnevni obiteljski zivot sa svim izazovima i obvezama.

Ne mogu zamisliti prekid jer vidim sav potencijal u njemu i nasoj vezi. S druge strane je jako tesko zadrzati hladnu glavu i cekati ono sto ce biti ili sto bi moglo biti za nekoliko godina.
NoraIbsenova is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 20:01   #13
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ne mora to ni biti osobno. Pricala sam s nekim tko si zeli takav posao (otprilike godina ko ovaj tip) i pokusala objasniti sto je tu potencijalno problematicno za drugu stranu, ali osoba naprosto odbija vidjeti te elemente price - to je pretjerivanje, ali to je privremeno, ali novac.

Nemaju svi jednake emocionalne kapacitete, poznavanje sebe ili ljudske psihe. Neki nemaju ni neko iskustvo ozbiljne veze, veze u kojoj se otvaras, dajes i primas... Kuzim da ovaj nije vise balavac, ali ne bi me iznenadilo da on uopce nije svjestan sto to nosi sa sobom. A mozda i jest i to mu je prihvatljivo. I u svemu tome on moze misliti kako su oni u super vezi i sto njoj ima faliti, pa vide se, pa zive skupa...
U pravu si sto se tice toga. Decko je nesvjestan svih problema i kaze da sam pesimisticna.
On smatra da je to samo 5 godina i da se to sve moze ako se volimo. Kaze da na sve gleda dugorocno i da su vikendi nasi, iako realno jos nismo imali taj nas vikend.
NoraIbsenova is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 20:03   #14
Pa ni ne moras donijeti odluku sad. Cak i da dodje do prekida za, bubam, godinu dana - em se neces pitati jesi vam mozda trebala dati sansu, em cete prekinuti u stanju u kojem ste se vec udaljili jedno od drugog. Nije da zagovaram otezanje i besmisleno vucaranje, ali glupo je i ici protiv sebe i donositi odluke koje jos nisu sazrijele. Sve u svoje vrijeme, je l'.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 20:08   #15
Quote:
NoraIbsenova kaže: Pogledaj post
On smatra da je to samo 5 godina
OK, ajmo se složiti s njim. To je samo 5 godina.

Ali, što nakon tih pet godina? Netko od vas dvoje ozbiljno vjeruje da će se on nakon tih pet godina šljakanja i učenja, dakle u svojoj trideset petoj godini, zaustaviti i smiriti u uobičajenom ritmu svakodnevice, pa makar i nauštrb novaca koje bi mogao zaraditi / karijere koju bi mogao napraviti nastavkom dosadašnjeg ritma?

Eh, da mi je i tako nešto vidjeti...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 21:03   #16
Draga nisi ti zena koja ceka. Svjesna si toga i sama, ali je tesko otici.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 22:07   #17
Zivjela sam u braku na daljinu 5 godina. Zbog posla smo zivjeli u razlicitim gradovima, vidjali se samo vikendom. Bilo je tesko, ali smo izdrzali jer je to bila zajednicka odluka i znali smo zasto to radimo. Zadnjih 5 godina zivimo zajedno (dakle 10 godina smo u braku) i bez problema smo se odmah uskladili. Sada mi je tesko biti odvojena od njega par dana. Moze se, ali oboje morate biti spremni na tu zrtvu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 23:00   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
OK, ajmo se složiti s njim. To je samo 5 godina.

Ali, što nakon tih pet godina? Netko od vas dvoje ozbiljno vjeruje da će se on nakon tih pet godina šljakanja i učenja, dakle u svojoj trideset petoj godini, zaustaviti i smiriti u uobičajenom ritmu svakodnevice, pa makar i nauštrb novaca koje bi mogao zaraditi / karijere koju bi mogao napraviti nastavkom dosadašnjeg ritma?

Eh, da mi je i tako nešto vidjeti...
A ima i takvih. Ako ovaj jos nije radio takav tip posla i bio odvojen od okoline, pa onda kakve su lokacije tih terena, kakav mu je zivot tamo, itd... Ne svidi se to svakom.

Ima momaka koji u 20-ima nakon faksa odu na visemjesecne terene po doslovnim pripizdinama gdje nemaju ni rutine ni nekih opcija za provodjenje slobodno vremena van sobe. Neki se zadovolje i s manje od 5-6 godina takvog zivota
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 23:32   #19
Bila u takvoj situaciji, i tek na takvim stvarima spoznala s kakvom osobom sam imala posla...
Prekinula tu dugogodisnju vezu.
Sve je to ok i u redu, ukoliko su ljudi usmjereni cilju i ako na tom cilju rade..
Puno njih ode na teren, to im je izlika za ‘drugu mladost’ a pozrtvovne zenice cure doma cekaju dok oni ‘uzivaju’...
Ako shvacate sta zelim reci...
Teren je odlican test za vezu ili brak, samo nazalost puno njih ga padne...
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2018., 23:35   #20
Čitam ja ovo i kao da se moj život vrti. 😁 Ako ste kliknuli i imate razumijevanja jedno za drugo, sve ce biti OK. Nisu sve ružice ni roza oblaci, fališ če te si i biti će vam teško, i jednom i drugom, ako vam se dogodi dijete, bit ce vam još teze. Moj Mužek je terenac i doma je stvarno rijetko, nekad ga i po mjesec dana nema. Nadoknađuje svakako, ali nisam ja ta koja ce mu reći ajde, radi u gradu za pola manje love da si doma sa djetetom, pa da je on nesretan. Ovako je sve na meni, mala, obaveze kuća, ali kad dođe preuzme na sebe sve. Koliko se troši nisam ni svjesna, ali da dođe do zasićenja okoline, i toga sto nije prisutan, oooo itekako, manje vise luda sam većinu svog samačkog vremena. No kad dođe, naš je i to nebi mijenjala za nista. Ja sam si organizirala vrijeme svojim poslom, imam život i van svog svemira, nije sve depra jer on nije tu. Nekad mi dojadi kad je predugo doma, ali nekad mi jako fali, rijetko ista možemo organizirati, rođendane, blagdane, išta kaj se slavi, ali kasnije to sve postane nebitno. Ti moraš znati dali takav život tebi smeta, i jesi li sposobna sama hendlati stvari. Ako ti stalno treba netko biti tu, onda bolje sad prekini jer ćeš popizditi kasnije ako dođe beba, pes, hrčak, ili neka situacija tipa zaključana si u stanu i nemres van a on je u krivoj državi...
__________________
Koliko samo briga osoba izgubi kad odluči da neće biti nešto, već netko
pjaf81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.