Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 10:42   #41
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Pa da, to što ti žmiriš kao da bolji muškarci ne postoje ne znači da ne postoje, to se samo ti zavaravaš. To i je baš ono što sam govorio već - vi kad si nađete jednog muškarca koji vam je u tom trenutku dobar, ni jednom drugom ne dajete priliku da se iskaže kao što se taj kojeg ste odabrale nego ih samo odbijate apriori, iz dva razloga - jedan je zato jer eto vrabac u ruci... a drugi je zato jer vas je strah vidjeti koliko je vaš muškarac kojeg ste odabrali lošiji za vas od velikog broja drugih,
A treći zato jer imaju pametnijeg posla...

Quote:
pri tome ne mislim na muškarce koji su bolji od ovog kojeg ste vi odabrali samo u jednoj kategoriji, nego u svim kategorijama po vašim kriterijima Da pustite druge da se iskažu i kad bi se dokazali koliko vam ti drugi bolje pašu, itekako bi ih željeli.
I tako do devedesete?
A možda i u stotoj naletiš na neku bolničarku koja bi bila još bolja od svih bivših, nikad ne znaš... Nadam se da će ti dopustiti da se dokažeš!
listen21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 10:54   #42
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Pa da, to što ti žmiriš kao da bolji muškarci ne postoje ne znači da ne postoje, to se samo ti zavaravaš. To i je baš ono što sam govorio već - vi kad si nađete jednog muškarca koji vam je u tom trenutku dobar, ni jednom drugom ne dajete priliku da se iskaže kao što se taj kojeg ste odabrale nego ih samo odbijate apriori, iz dva razloga - jedan je zato jer eto vrabac u ruci... a drugi je zato jer vas je strah vidjeti koliko je vaš muškarac kojeg ste odabrali lošiji za vas od velikog broja drugih, pri tome ne mislim na muškarce koji su bolji od ovog kojeg ste vi odabrali samo u jednoj kategoriji, nego u svim kategorijama po vašim kriterijima Da pustite druge da se iskažu i kad bi se dokazali koliko vam ti drugi bolje pašu, itekako bi ih željeli.
I što s tim?
Pa nisu ljudi u dugim i stabilnim brakovima ni slijepi ni gluhi niti ne misle da nema možda boljih.
Biti s nekim i s njim graditi život je izbor i rad. Ne trenutna strast i leptirići (to se može obnavljati s vremena na vrijeme i to je isto rad i malo pameti i mudrosti)
Uvijek može naići bolji (možda, je li ili nije bolji to saznaš tek kasnije)... i što? Ići kroz život stalno nesretan jer uvijek i svuda možda postoji nešto bolje?
Mi sami nismo faktor u toj igri? Samo ta druga strana?
Mislim da trebaš poraditi na sebi, inače ti je nesretnost zagarantirana.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 11:13   #43
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Oni koji vole svoje žene i muževe, vole ih zato jer nemaju boljih prilika koje bi pretvorili u bolje opcije po mogućnosti jer im se ili ne da dati priliku nekom novom da se iskaže na isti način kao trenutna žena ili muž ili ih je strah saznati koliko je neki drugi muškarac ili žena bolji/a od trenutnog/ne kad im se pruži prilika da se iskažu.
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Ali ja nikome ništa ne namećem niti ikoga išta silim, samo kažem kako je. Siguran sam da nekima paše biti uz jednog partnera, ali paše samo zato jer žmire na druge. Mirniji život uz partnera, ali ima i mirniji život uz boljeg partnera.
Uporan si u svojim tvrdnjama, kao da mi koji smo u braku, 5, 10, 20 i vise godina ne znamo sto znaci biti u braku i sto znace prilike, i isto tako sto znaci primjetiti nekoga drugog, simpatizirati, ali isto tako i odbiti.
Uvijek postoje bolje opcije, uvijek je netko bolji i od nas samih, i sto to znaci?
Da svi trebaju dici sidro cim naide nesto "bolje"?
I koliko uopce mozes biti siguran da je netko drugi bolji ukoliko ne provedes s tom osobom neko odredeno vrijeme? Zar ces trositi zivot otkrivajuci koliko na svijetu postoji boljih, i isto tako koliko si ti losiji jer bi po tom i ti isto tako trebao biti ostavljan bezbroj puta jer i od tebe postoje bolji. Ili ti mislis da si savrsen i da je napucavanje rezervirano iskljucivo za tebe? Mozda jos nisi cuo onu, moze koliko ti hoces, ali ne i dokle ti hoces.
Ti mozes komentirati ono sto si prosao i iznositi svoja iskustva. Ali ocito nisi bio u braku ili uopce ili dovoljno dugo da bi ovdje iznosio zakljucke zasto je netko niz godina proveo samo sa jednim partnerom, niti znas koji su razlozi za to, niti koliko je netko kroz zivot imao prilika i zasto ih nije iskoristio.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 11:22   #44
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ljubav je ionak odluka i komplicirana matrica ponasanja, a ne jedan osjecaj.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Kako za koga

Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Oni koji vole svoje žene i muževe, vole ih zato jer nemaju boljih prilika koje bi pretvorili u bolje opcije po mogućnosti jer im se ili ne da dati priliku nekom novom da se iskaže na isti način kao trenutna žena ili muž ili ih je strah saznati koliko je neki drugi muškarac ili žena bolji/a od trenutnog/ne kad im se pruži prilika da se iskažu.
Ako ćeš gledati stvari na taj način, onda nikad nikog ne trebaš voljeti jer uvijek postoji netko tko je bolji. Svi smo mi ljudi i nitko nije savršen, te samim time uvijek postoji netko tko je malo više nešto od nas. Malo plemenitiji, malo duhovitiji, malo zgodniji, malo nezgodniji .

E sad, zašto netko "bira ostati" s nekim tko je po tvojim mjerilima "manje dobar" od nekog drugog je čisto do te osobe. Subjektivna procjena je motherfucker i ono što je meni najbolje ikad, nekome drugome može biti meh.

TL;DR - nisi mjerilo svemira


---

Što se pak tiče ljubavi prema partneru i ja sam voljela svog muža. Voljela sam ga jako i dugo i onda više nisam. Iz cijelog tog iskustva nisam izvukla pouku da ljubav nije vječna, već da ljubav prema nekim ljudima ima rok trajanja. I okej sam si s tim.

Bilo je laganih, malo manje laganih i nekih baš baš užasnih perioda, ali svejedno smo se držali skupa. Nismo morali, nije to bilo "e mi smo zajedno xy vremena, nećemo sad odustat", naprosto smo se voljeli i bilo nam je prirodno ostati zajedno "kroz još i ovo sranje".
Sve skupa malo manje od 8 godina, a od razvoda je prošlo godinu i par mjeseci. Sretnija sam bez njega, makar nikad neću negirati da sam jako dugo i jako jako bila sretna i s njim
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 12:02   #45
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Ali ja nikome ništa ne namećem niti ikoga išta silim, samo kažem kako je.
ne Oraško, ne kažeš ti kako je, nego kako ti misliš da je. velike su to razlike
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 12:38   #46
Puno se ljudi dotaklo poanti o kojima ja pričam i svejedno ne kuže nego ih apriori odbijaju. Ali Azzura, ja kažem kako je. Zašto? Zato jer svi (da svi) koji mi ovdje kontriraju nikad (i da, sigurno nikad) nisu imali 100% bolju priliku u odnosu na ono što imaju sada i zato i misle tako kako misle, vrabac u ruci i žmire i tako dalje.

Ovaj što je pričao o Kubanki, pa ti majstore ne kužiš da nije dovoljno da je Kubanka bila zgodnija i atraktivnija od tvoje žene. To nije 100% bolje. Ja govorim o 100% boljem, ali ti nisi želio toj Kubanki dati jednako vremena koliko si dao svojoj ženi da se iskaže, da vidiš kakva je osoba u dušu i vidiš jel ti paše po SVEMU više od tvoje žene. I ja ti garantiram, da si ju pustio i provodio vrijeme s njom kao i sa svojom ženom i da ju je ta Kubanka zasjenila u SVAKOM pogledu (ajde neka bude i u 99% stvari, u ovih 1% neka spadaju one subjektivne stvari koje ne mijenjaju jednadžbu), ja ti garantiram da bi ostavio svoju ženu isti tren.

Poanta je, svi koji vole osobu s kojom su trenutno i misle da je ta osoba koju su izabrali ona s kojom žele ostati 'do kraja' i tako dalje, misle to zato jer žmire na i odbijaju dati priliku nekom drugom da se dokaže na ISTI način kako se trebala dokazati osoba s kojom su trenutno. Lako je onda reći 'ne želim drugog ili drugu', 'meni je ova super' i tako dalje. Pa naravno da je kada imate specijalni način odnosa prema toj osobi, a ne tretirate drugu na isti način niti se ponašate na isti način prema ikome drugome, parametri ne mogu biti isti jer se na isti način ne provjeravaju. Ali, da to radite i da kroz određeni period vremena tretiranja osobe s kojom ste u vezi ili braku i osobe koja bi mogla biti bolja opcija shvatite kako ta opcija zasjenjuje osobu s kojom ste trenutno POTPUNO, garant ju ostavljate i prelazite na ovu novu, VEĆINSKI ili POTPUNO bolju opciju.

Da vam jednostavnu analogiju bacim jer mi je smiješno koliko se držite svojeg uvjerenja koje nikad niste imali priliku testirati POTPUNO jer žmirite i odbijate sve vanjsko apriori iz 'poštovanja' ili iz 'vjernosti'. Radite 5 mjeseci ili 5 godina neki posao, recimo za 5000 kn, zavoljeli ste ga kako je vrijeme išlo (logično ovih 5 mj i 5 god predstavlja trajanje veze odnosno braka, posao predstavlja osobu koju ste odabrali kao partnera/icu). I dobro, radite na tom poslu, iskazujete se, ima loših dana kad vam ništa ne ide, ima i odličnih, tih 5000 kn koje dobijate od rada na tom poslu pokrivaju dosta vaših želja, ali naravno ne sve, ne krpate kraj s krajem, ali niti ne živite u luksuzu. I sad, nakon već 5 mjeseci ili 5 godina vam dođe povišica sa 5000 kn na 5500. Znači svih ovih 5000 kn i još 500 dodatnih. I sad gdje se ja smijem na ovo što meni ljudi pišu. Znači, svi ovdje mene uvjeravaju u sljedeće - svi vi, kad bi čuli za vašu povišicu bi rekli ovo, zamišljam si evo već od kad sam prvu raspravu imao - dođe recimo Azzura, Hilda, onaj s Kubankom, čuje za povišicu (što predstavlja bolju opciju ako netko nije shvatio) i kaže - 'ma znate što, ja razumijem da je ovih 5500 kn POTPUNO bolje od 5000 kn, ovih dodatnih 500 kn bi mi život učinilo puno lagodnijim, osjećao/la bi se puno bolje sa tih 5500 nego sa 5000 kn, ali eto ja sam se toliko vezao/la za tih 5000 kn da ih jednostavno ne mogu napustiti makar bi mi ovih 5500 kn pružilo sve ono što mi pruža i ovih 5000 kn i još k tome i malo više od toga.' To je vaše stajalište, dajte se skubicirajte. Aj to što lažete meni, ali lagat sebi, to je ono... Ja vam garantiram, da vam netko da povišicu sutra, uzeli bi ju odmah jer ste uložili trud na poslu i znate da ste to zaslužili (a da ne pričam da je povišica ne 500 kn viša, nego recimo 1500 ili 2000 kn viša), isto kao što bi prešli na bolju osobu da se POTPUNO iskaže i da vidite da vam ta osoba pruža SVE što vam pruža i ova s kojom ste sad, ali i neke dodatne stvari ili jednostavno, pruža vam ovo što vam pruža i osoba s kojom ste sad, samo sve puno bolje, ali treba uložiti jednak trud u priliku s tom novom osobom kao onaj koji ste uložili u vezu ili brak s ovom osobom s kojom ste sad, ali vi to nećete iz 'poštovanja' i 'vjernosti' kako vi kažete. To su izlike. Pravi razlozi su oni koje sam rekao, žmirite i odbijate sve van te veze ili braka apriori ili vrlo brzo jer eto vrabac u ruci i/ili zato što vas je strah uvjeriti se koliko bi vam bolje bilo s tom drugom osobom kad bi mu/joj pustili da se iskaže u POTPUNOSTI i kad bi se vi opustili u POTPUNOSTI s tom osobom.
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 12:48   #47
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Puno se ljudi dotaklo poanti o kojima ja pričam i svejedno ne kuže nego ih apriori odbijaju. Ali Azzura, ja kažem kako je. Zašto? Zato jer svi (da svi) koji mi ovdje kontriraju nikad (i da, sigurno nikad) nisu imali 100% bolju priliku u odnosu na ono što imaju sada i zato i misle tako kako misle, vrabac u ruci i žmire i tako dalje.

Ovaj što je pričao o Kubanki, pa ti majstore ne kužiš da nije dovoljno da je Kubanka bila zgodnija i atraktivnija od tvoje žene. To nije 100% bolje. Ja govorim o 100% boljem, ali ti nisi želio toj Kubanki dati jednako vremena koliko si dao svojoj ženi da se iskaže, da vidiš kakva je osoba u dušu i vidiš jel ti paše po SVEMU više od tvoje žene. I ja ti garantiram, da si ju pustio i provodio vrijeme s njom kao i sa svojom ženom i da ju je ta Kubanka zasjenila u SVAKOM pogledu (ajde neka bude i u 99% stvari, u ovih 1% neka spadaju one subjektivne stvari koje ne mijenjaju jednadžbu), ja ti garantiram da bi ostavio svoju ženu isti tren.

Poanta je, svi koji vole osobu s kojom su trenutno i misle da je ta osoba koju su izabrali ona s kojom žele ostati 'do kraja' i tako dalje, misle to zato jer žmire na i odbijaju dati priliku nekom drugom da se dokaže na ISTI način kako se trebala dokazati osoba s kojom su trenutno. Lako je onda reći 'ne želim drugog ili drugu', 'meni je ova super' i tako dalje. Pa naravno da je kada imate specijalni način odnosa prema toj osobi, a ne tretirate drugu na isti način niti se ponašate na isti način prema ikome drugome, parametri ne mogu biti isti jer se na isti način ne provjeravaju. Ali, da to radite i da kroz određeni period vremena tretiranja osobe s kojom ste u vezi ili braku i osobe koja bi mogla biti bolja opcija shvatite kako ta opcija zasjenjuje osobu s kojom ste trenutno POTPUNO, garant ju ostavljate i prelazite na ovu novu, VEĆINSKI ili POTPUNO bolju opciju.

Da vam jednostavnu analogiju bacim jer mi je smiješno koliko se držite svojeg uvjerenja koje nikad niste imali priliku testirati POTPUNO jer žmirite i odbijate sve vanjsko apriori iz 'poštovanja' ili iz 'vjernosti'. Radite 5 mjeseci ili 5 godina neki posao, recimo za 5000 kn, zavoljeli ste ga kako je vrijeme išlo (logično ovih 5 mj i 5 god predstavlja trajanje veze odnosno braka, posao predstavlja osobu koju ste odabrali kao partnera/icu). I dobro, radite na tom poslu, iskazujete se, ima loših dana kad vam ništa ne ide, ima i odličnih, tih 5000 kn koje dobijate od rada na tom poslu pokrivaju dosta vaših želja, ali naravno ne sve, ne krpate kraj s krajem, ali niti ne živite u luksuzu. I sad, nakon već 5 mjeseci ili 5 godina vam dođe povišica sa 5000 kn na 5500. Znači svih ovih 5000 kn i još 500 dodatnih. I sad gdje se ja smijem na ovo što meni ljudi pišu. Znači, svi ovdje mene uvjeravaju u sljedeće - svi vi, kad bi čuli za vašu povišicu bi rekli ovo, zamišljam si evo već od kad sam prvu raspravu imao - dođe recimo Azzura, Hilda, onaj s Kubankom, čuje za povišicu (što predstavlja bolju opciju ako netko nije shvatio) i kaže - 'ma znate što, ja razumijem da je ovih 5500 kn POTPUNO bolje od 5000 kn, ovih dodatnih 500 kn bi mi život učinilo puno lagodnijim, osjećao/la bi se puno bolje sa tih 5500 nego sa 5000 kn, ali eto ja sam se toliko vezao/la za tih 5000 kn da ih jednostavno ne mogu napustiti makar bi mi ovih 5500 kn pružilo sve ono što mi pruža i ovih 5000 kn i još k tome i malo više od toga.' To je vaše stajalište, dajte se skubicirajte. Ja vam garantiram, da vam netko da povišicu sutra, uzeli bi ju odmah jer ste uložili trud na poslu i znate da ste to zaslužili (a da ne pričam da je povišica ne 500 kn viša, nego recimo 1500 ili 2000 kn viša), isto kao što bi prešli na bolju osobu da se POTPUNO iskaže i da vidite da vam ta osoba pruža SVE što vam pruža i ova s kojom ste sad, ali i neke dodatne stvari ili jednostavno, pruža vam ovo što vam pruža i osoba s kojom ste sad, samo sve puno bolje, ali treba uložiti jednak trud u priliku s tom novom osobom kao onaj koji ste uložili u vezu ili brak s ovom osobom s kojom ste sad, ali vi to nećete iz 'poštovanja' i 'vjernosti' kako vi kažete. To su izlike. Pravi razlozi su oni koje sam rekao, žmirite i odbijate sve van te veze ili braka apriori ili vrlo brzo jer eto vrabac u ruci i/ili zato što vas je strah uvjeriti se koliko bi vam bolje bilo s tom drugom osobom kad bi mu/joj pustili da se iskaže u POTPUNOSTI i kad bi se vi opustili u POTPUNOSTI s tom osobom.
Ajde ovako, u braku si, mislis da si ozenio ljubav svog zivota, predivno je, ruzice, oblaci i te price, i to traje i traje, deserak godina recimo.
I onda dode neka faza di oboje malo padnete, malo si dosadite, udete u neku kolotecinu....
I naide mlada, zgodna, ambiciozna, moze direktorica, moze neka doktorica, ili vec zena koja bi tebe oborila s nogu svojom savrsenom vanjstinom, nutrinom ili koje su vec tvoje najvise vrijednosti neke osobe.
I naravno ti se POTPUNO prepustis i shvatis da ta zena ima sve ono sto tebi treba na svim mogucim razinama.
I ostavis svoju zenu, djecu, jebiga, tko im kriv kad nisu dovoljno i POTPUNO savrseni.
I opet sve iz pocetka dok ne sretnes neku trecu savrsenu zenu.
Jel to tebi u redu i smisao zivota? I btw koliko godina imas?
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 12:55   #48
kakva crna nutrina? svakome tko je čitao njegove prošle proljeve o "opcijama" jasno je da gospodin pariški etalon i mjerilo svih stvari žene vidi samo kao lutke za napuhavanje s pulsom
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 12:58   #49
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
kakva crna nutrina? svakome tko je čitao njegove prošle proljeve o "opcijama" jasno je da gospodin pariški etalon i mjerilo svih stvari žene vidi samo kao lutke za napuhavanje s pulsom
?? Taj dio sam ocito preskocila.. vjerojatno se radi o deckicu.
Na sta ja trosim vrijeme... ionako ce sam doci do toga kad bude trebalo.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:01   #50
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post

Da vam jednostavnu analogiju bacim jer mi je smiješno koliko se držite svojeg uvjerenja koje nikad niste imali priliku testirati POTPUNO jer žmirite i odbijate sve vanjsko apriori iz 'poštovanja' ili iz 'vjernosti'. Radite 5 mjeseci ili 5 godina neki posao, recimo za 5000 kn, zavoljeli ste ga kako je vrijeme išlo (logično ovih 5 mj i 5 god predstavlja trajanje veze odnosno braka, posao predstavlja osobu koju ste odabrali kao partnera/icu). I dobro, radite na tom poslu, iskazujete se, ima loših dana kad vam ništa ne ide, ima i odličnih, tih 5000 kn koje dobijate od rada na tom poslu pokrivaju dosta vaših želja, ali naravno ne sve, ne krpate kraj s krajem, ali niti ne živite u luksuzu. I sad, nakon već 5 mjeseci ili 5 godina vam dođe povišica sa 5000 kn na 5500. Znači svih ovih 5000 kn i još 500 dodatnih. I sad gdje se ja smijem na ovo što meni ljudi pišu. Znači, svi ovdje mene uvjeravaju u sljedeće - svi vi, kad bi čuli za vašu povišicu bi rekli ovo, zamišljam si evo već od kad sam prvu raspravu imao - dođe recimo Azzura, Hilda, onaj s Kubankom, čuje za povišicu (što predstavlja bolju opciju ako netko nije shvatio) i kaže - 'ma znate što, ja razumijem da je ovih 5500 kn POTPUNO bolje od 5000 kn, ovih dodatnih 500 kn bi mi život učinilo puno lagodnijim, osjećao/la bi se puno bolje sa tih 5500 nego sa 5000 kn, ali eto ja sam se toliko vezao/la za tih 5000 kn da ih jednostavno ne mogu napustiti makar bi mi ovih 5500 kn pružilo sve ono što mi pruža i ovih 5000 kn i još k tome i malo više od toga.' To je vaše stajalište, dajte se skubicirajte. Aj to što lažete meni, ali lagat sebi, to je ono... Ja vam garantiram, da vam netko da povišicu sutra, uzeli bi ju odmah jer ste uložili trud na poslu i znate da ste to zaslužili (a da ne pričam da je povišica ne 500 kn viša, nego recimo 1500 ili 2000 kn viša), isto kao što bi prešli na bolju osobu da se POTPUNO iskaže i da vidite da vam ta osoba pruža SVE što vam pruža i ova s kojom ste sad, ali i neke dodatne stvari ili jednostavno, pruža vam ovo što vam pruža i osoba s kojom ste sad, samo sve puno bolje, ali treba uložiti jednak trud u priliku s tom novom osobom kao onaj koji ste uložili u vezu ili brak s ovom osobom s kojom ste sad, ali vi to nećete iz 'poštovanja' i 'vjernosti' kako vi kažete. To su izlike. Pravi razlozi su oni koje sam rekao, žmirite i odbijate sve van te veze ili braka apriori ili vrlo brzo jer eto vrabac u ruci i/ili zato što vas je strah uvjeriti se koliko bi vam bolje bilo s tom drugom osobom kad bi mu/joj pustili da se iskaže u POTPUNOSTI i kad bi se vi opustili u POTPUNOSTI s tom osobom.
Kakva je ovo glupost i besmisao da nemogu vjerovati. Usporedjivanje place sa osobama, materijalne stvari sa zivim bicim.
Stvarno daj se skubiciraj.
lunarni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:01   #51
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ajde ovako, u braku si, mislis da si ozenio ljubav svog zivota, predivno je, ruzice, oblaci i te price, i to traje i traje, deserak godina recimo.
I onda dode neka faza di oboje malo padnete, malo si dosadite, udete u neku kolotecinu....
I naide mlada, zgodna, ambiciozna, moze direktorica, moze neka doktorica, ili vec zena koja bi tebe oborila s nogu svojom savrsenom vanjstinom, nutrinom ili koje su vec tvoje najvise vrijednosti neke osobe.
I naravno ti se POTPUNO prepustis i shvatis da ta zena ima sve ono sto tebi treba na svim mogucim razinama.
I ostavis svoju zenu, djecu, jebiga, tko im kriv kad nisu dovoljno i POTPUNO savrseni.
I opet sve iz pocetka dok ne sretnes neku trecu savrsenu zenu.
Jel to tebi u redu i smisao zivota? I btw koliko godina imas?
Pa zato i pokazujem koliko je nelogično i nepotrebno ulaziti u veze i brakove i ograničavati se na jednu osobu. Svaka osoba ima limit i prije ili kasnije u braku ili vezi će jedna osoba izvući limit druge i to je plafon i nema dalje kad je u pitanju ta veza, taj brak i nadasve nema dalje kod te osobe. I mene ljudi uvjeravaju da je to savršeno I netko mi je rekao iz ne znam kojeg razloga da sam ja nesretan i da je to nestretnost cijelog života. Pa ja garantiram da sam sretniji od bilo koga tko misli ovako kako sam gore napisao jer za razliku od njih, ja, nekad brže, nekad sporije, nekad više, nekad manje, dižem taj limit i idem prema gore, ne ograničavam se na tamo neki limit tamo neke osobe i onda kroz sve frustracije, loše dane ili kako god to hoćete nazvati opravdavam taj limit te osobe s kojom jesam jer bi u protivnom ispalo da sam sebi kenjam u usta jer sam ja izabrao tu osobu koju sam izabrao i onda vidiš da je taj plafon u biti na razini poda koji bi mogao imat s drugom osobom.

I da, bio sam u vezama kroz srednju i kroz faks i mislio sam kako su te osobe bile super, ali sam i znao sve njihove mane i prepustio sam se konstantnom upoznavanju drugih osoba oko sebe i davao drugima šansu i gle čuda, svaki put sam našao neku drugu koja bi imala sve ovo što je imala ova za koju sam mislio da je fantastična, ali pazi ovo, imala je i puno više od toga i jasno da sam se prebacio na ovu drugu jer je ograničavanje na tamo neki default plafon tamo neke default osobe nelogično i nepotrebno.
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:03   #52
odi na onu temu o znakovima prevare na rastavama, pa će ti stvari biti jasnije.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:04   #53
Quote:
lunarni kaže: Pogledaj post
Kakva je ovo glupost i besmisao da nemogu vjerovati. Usporedjivanje place sa osobama, materijalne stvari sa zivim bicim.
Stvarno daj se skubiciraj.
Apsolutno nije. Analogija. Znaš li što je analogija, lunarni?

5000 kn i 5500 kn predstavlja POTPUNU razinu osobe. 5000 bi predstavljalo lošiju POTPUNU razinu/kompatibilnost/limit neke osobe od one koja ima 5500, to je logika. S nekim si kompatibilan do broja recimo 5000, s nekim iznad. Što ne razumiješ? Nije materijalno sa živim jer sam upotrijebio analogiju, nema veze novac s ljudima, zato se i zove analogija.
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:06   #54
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Ovaj što je pričao o Kubanki, pa ti majstore ne kužiš da nije dovoljno da je Kubanka bila zgodnija i atraktivnija od tvoje žene. To nije 100% bolje. Ja govorim o 100% boljem, ali ti nisi želio toj Kubanki dati jednako vremena koliko si dao svojoj ženi da se iskaže, da vidiš kakva je osoba u dušu i vidiš jel ti paše po SVEMU više od tvoje žene. I ja ti garantiram, da si ju pustio i provodio vrijeme s njom kao i sa svojom ženom i da ju je ta Kubanka zasjenila u SVAKOM pogledu (ajde neka bude i u 99% stvari, u ovih 1% neka spadaju one subjektivne stvari koje ne mijenjaju jednadžbu), ja ti garantiram da bi ostavio svoju ženu isti tren.
Znači trebao sam odbaciti 15 godina zajedničkog života i stvaranja i dati Kubanki šansu da se dokaže, da bi to eventualno i možda-možda-možda samo bilo bolje od onog što sam već imao?

Nope!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:08   #55
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Znači trebao sam odbaciti 15 godina zajedničkog života i stvaranja i dati Kubanki šansu da se dokaže, da bi to eventualno i možda-možda-možda samo bilo bolje od onog što sam već imao?

Nope!
Pa zato sam u onoj drugoj temi objasnio da ne znaju svi prepoznati priliku i vidjeti potencijal te prilike koja bi mogla prerasti u opciju. Zato i žmirite jer je ovo što si sad rekao - 'možda-možda' - upravo ono što sam ja rekao, razmišljanje - eto vrabac u ruci. Kako ti onda ne bi bilo lagano lagat sam sebi i uvjeriti se da ti je taj vrabac u ruci sve što ti treba.
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:12   #56
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
Apsolutno nije. Analogija. Znaš li što je analogija, lunarni?

5000 kn i 5500 kn predstavlja POTPUNU razinu osobe. 5000 bi predstavljalo lošiju POTPUNU razinu/kompatibilnost/limit neke osobe od one koja ima 5500, to je logika. S nekim si kompatibilan do broja recimo 5000, s nekim iznad. Što ne razumiješ? Nije materijalno sa živim jer sam upotrijebio analogiju, nema veze novac s ljudima, zato se i zove analogija.
A dobro ti zivi u svom uvjerenju, a nas ostale ostavi da imamo nase. Gle vidis i sam da te nitko ne podrzava u tvojim uvjerenjima boljeg i boljih tako da to nesto govori.
Sam nam nameces da je tvoje vidjenje najispravnije, a apsolutno te nitko se nije slozio sa time jer naprosto izgleda ko razmisljanje nekog 20 godisnjaka.
lunarni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:13   #57
Quote:
lunarni kaže: Pogledaj post
A dobro ti zivi u svom uvjerenju, a nas ostale ostavi da imamo nase. Gle vidis i sam da te nitko ne podrzava u tvojim uvjerenjima boljeg i boljih tako da to nesto govori. Sam nam nameces da je tvoje vidjenje najispravnije, a apsolutno te nitko se nije slozio sa time jer naprosto izgleda ko razmisljanje nekog 20 godisnjaka.
I sve muhe idu na govno, pa jel dobro?

Isto tako, po stoti put, ja nikome ne namećem ništa i svakoga puštam da ima svoje mišljenje, ali mene svi ovdje napadaju bez temelja, ja samo branim ono što sam napisao.
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:15   #58
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
... Ja vam garantiram, da vam netko da povišicu sutra, uzeli bi ju odmah jer ste uložili trud na poslu...
a povišica i partner su ista stvar?

ne Oraško, nije ti problem te analogije što je "jednostavna", već debelo nesuvisla.


Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
I sve muhe idu na govno, pa jel dobro?
pa muhama očito je

a kakve to točno veze ima s nama koji nismo muhe?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:16   #59
Quote:
Oraško kaže: Pogledaj post
I sve muhe idu na govno, pa jel dobro?

Isto tako, po stoti put, ja nikome ne namećem ništa i svakoga puštam da ima svoje mišljenje, ali mene svi ovdje napadaju bez temelja, ja samo branim ono što sam napisao.
Necu opce vise komentirati jer nema smisla.
Pozdrav.
lunarni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 13:18   #60
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
a povišica i partner su ista stvar?

ne Oraško, nije ti problem te analogije što je "jednostavna", već debelo nesuvisla.
Objasnio sam što znači plaća, ali ako nisi vidjela, evo da ti kopiram. 5000 kn i 5500 kn predstavlja POTPUNU razinu osobe. 5000 bi predstavljalo lošiju POTPUNU razinu/kompatibilnost/limit neke osobe od one koja ima 5500, to je logika. S nekim si kompatibilan do broja recimo 5000, s nekim iznad. Savršeno iskazuje ono što govorim, a mene ljudi tu svom silom uvjeravaju da bi izabrali osobu koju trenutno imaju i odbacili 99-100% bolju osobu od te koju imaju iako nikad nisu ni bili u situaciji da bi došli u takvo iskušenje Dajte molim vas
__________________
Muškarac je onoliko vjeran koliko ima opcija.
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.