Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 13:41   #5001
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Joooj.. Moram se malo pozaliti. Nazove danas frendica koju dugo nisam cula.
Pita za ime djeteta.
Ja ponosno kazem jer sam sretna ko malo dijete sto imamo ime.
A njen komentar - hmmm... Bas neobicno da ste se odlucili na crkveno ime.
I sad ja brzo proguglam i ispadne da je to jedan od 12 apostola. Demit. Kako mi je samo to promaklo. (mislim kuzim zasto al svejedno. Nisam dovoljno dobro napravila domacu zadacu)
I sad opet nemam ime za dijete.
Jer ne zelim slusati cijeli zivot isti komentar.....
Jer eto ljudima ne pase uz prezime.

ovo je fora čut, obično ljudi baš hoće neko vjersko

baš te briga što je vjersko, kad te pitaju kak se zove, ti reci Toma Nevjernik
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 24.10.2017., 13:50   #5002
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Danas sam bila na pregledu,35+3tt i moja cura je 2692g
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Beba i dalje na zadak, obavili bris, 34+5, 2579 g
Zatvorena. Eto.
Čestitam na dobrim pregledima!

Quote:
Punjena maslina kaže: Pogledaj post
Bok žene! Čitam vas već mjesecima i ajde da se i ja priključim ćaskanju
Dobro nam došla!

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
I prijavljujem bebino prvo stucanje
Joj!

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
BB daj ne budi luda, da samo radi toga i jednog glupog komentara odustaneš od imena
Slažem se. Zato valjda neki ni ne govore imena dok se dijete ne rodi.

A i čemu takvi komentari. Ja ako mi ime ne sjedne šutim. Neću nikad ikome reć A ZAŠTO BAŠ TO OVO ONO.

Mi još biramo ime, a nadam se sad u petak na pregledu saznati spol.
BitterSweet is offline  
Old 24.10.2017., 13:51   #5003
Quote:
Hisoka kaže: Pogledaj post
Ja imam nešto od čega mi se stvrdne trbuh ali nije bolno, niti malo, više kao nekakvo lagano zatezanje kože. Traje par sekundi i pojavi se svakih par dana. Možda to nije to, možda to beba pogura guzaru pa se pomakne kad uprem u nju. Pojma nemam, tako da ti nisam od pomoći, oprosti.
.
E identično se i meni događa, nisam imala pojma da su to BH kontrakcije, mislila sam da su one bolne i više neugodne. Meni ovo nije neugodno i ja sam si zamišljala da je to bebina guza ili nešto, da se uprla.

Punjena maslina, dobro nam došla! Fora nick

I ja se pitam jučer i danas gdje je Leptirica?
Mrcinica is offline  
Old 24.10.2017., 13:55   #5004
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ovo je fora čut, obično ljudi baš hoće neko vjersko

baš te briga što je vjersko, kad te pitaju kak se zove, ti reci Toma Nevjernik
Ma Isus cu ga zvati majke mi, pa nek se cude.
A ljudi su obicno vjernici pa obicno to tak ide.
A mi bas nismo pa bas ne bi nekaj iz Biblije ( ili bilo koje druge vjerske knjige bas) bas zbog okruzenja u kojem zivimo. I definitivno ne neko "da pase uz prezime"

Nazalost kad izbacis sva "vjerska" jako slab izbor ostaje... No.
Odoh traziti ime ispocetka. S malo vise panike jer sad nemam vise barem 6 mj. vremena.

a imala sam osjecaj da nesto ne stima kad sam ga nasla u 10 najpopularnijih. Nemres zaobici vjerska u prvih 10.
Al bila sam vec luda pa sam prelako odustala od detaljne domace zadace.
Sama sam si kriva
BlackBerry is offline  
Old 24.10.2017., 14:03   #5005
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post

A i čemu takvi komentari. Ja ako mi ime ne sjedne šutim. Neću nikad ikome reć A ZAŠTO BAŠ TO OVO ONO.
Točno to!

Naše ime se, koliko sam skužila manje sviđa starijim generacijama, valjda jer je modernije, ali nije sad neko ime za koje nitko nije čuo. Uglavnom, najbolja mi je bila reakcija muževe tete. Kad je pitala kak će se zvati, ja već navikla na svakakve reakcije, kao uvod velim oprezno - nisam sigurna da će vam se svidjeti, a ona na to onak iznenađeno i iskreno - pa kakve veze ima?! Glavno da se vama dvoma sviđa! Amen. Kaj je najbolje, sviđa joj se ime

BlackBerry, hoćete sada neko drugo ime?
Mrcinica is offline  
Old 24.10.2017., 14:05   #5006
Kad mi je najbolja frendica rekla ime za svog sina bila sam u šoku (nisam, karikiram) jer mi je ime bilo užasno. Naravno da joj to nisam rekla. I naravno da otkad se mali rodio mi je to jedno od najljepših imena.

Mislim da je najvažnije da se ime roditeljima sviđa, a ostali nek budu tiho ili barem pristojni.
BitterSweet is offline  
Old 24.10.2017., 14:05   #5007
Prvi puta cujem da netko komentira da je ime vjersko. Pa njih barem ima stotine

Ja sam se pokolebala kad su me za njeno ime krenuli pitati jel bude s dva ista slova,kak je kao neka sad moda. Ne bude, a mm mi rekao da nek ne budem luda i da ime dajemo po svom osjecaju

Sad nekako normalno ime ispadne veci problem od nekog ful neobicnog i stranog
Snow Fairy is offline  
Old 24.10.2017., 14:11   #5008
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
BB daj ne budi luda, da samo radi toga i jednog glupog komentara odustaneš od imena
Prvi od mnogih!
Makar ovo je samo zato jer moje ostale frendice "vjernice" mozda ipak nisu tak neke educirane vjernice jer bi valjda neka vec rekla e al to ti je i jedan od apostola isto. Jer svima sam plakala na ramenu da kad maknes vjerska, nis ne ostaje.
Ova ocito bolje pozna tu svoju vjeru.

Al sad nam je vec priraslo srcu... Pa ce vjerojatno ostati
Osim ak ne nadjem sad na brzinu nekaj bolje i kaj nema veze s vjerskim knjigama.....
BlackBerry is offline  
Old 24.10.2017., 14:36   #5009
Ej zenice ja i drugu plodnu obavila,nista nova...vratili me kuci...mlijecna plodna,otvorna 4cm,a ctg nisu radili...neke menstrualne bolove osjecam,ali nista posebno...mogu ja ovako jos 10 dana ali sta je tu je...sluzni je od nedilje dosta ispao,e sad koliko ga uopce ima nemam pojma...
Javim ako se sta promjeni...
Saljem svima
leptir7 is offline  
Old 24.10.2017., 14:49   #5010
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Točno to!

Naše ime se, koliko sam skužila manje sviđa starijim generacijama, valjda jer je modernije, ali nije sad neko ime za koje nitko nije čuo. Uglavnom, najbolja mi je bila reakcija muževe tete. Kad je pitala kak će se zvati, ja već navikla na svakakve reakcije, kao uvod velim oprezno - nisam sigurna da će vam se svidjeti, a ona na to onak iznenađeno i iskreno - pa kakve veze ima?! Glavno da se vama dvoma sviđa! Amen. Kaj je najbolje, sviđa joj se ime

BlackBerry, hoćete sada neko drugo ime?
ovo je jedan od rijetko normalnih komentara...

moj mm je smislio ime za curicu jos prije neg sam zatrudnila, iako na trudnoci nismo ni radili (za decka jos ne znamo) i ne zeli da ikome kazem. moram reci da zaista nisam nikome rekla, iako mi je bilo malo teze jer volim podijeliti stvari s ljudima koje volim i koji u mi bliski. uglavnom, sad za vikend, mi na skajpu s njegovima, svekrva nagovara da kazemo ime i nakon pola sata nagovaranja slijedi njen komentar - pa valjda će mi se svidjeti (ime) -.- i onda sam bila sretna kaj nismo nikome nis govorili jer sam u tom trenu skuzila da bi svako imal neke svoje komentare koje se meni zaiiista nebi dalo slušati...tak da..mm je opet bio u pravu
5Eveline5 is offline  
Old 24.10.2017., 14:56   #5011
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Joooj.. Moram se malo pozaliti. Nazove danas frendica koju dugo nisam cula.
Pita za ime djeteta.
Ja ponosno kazem jer sam sretna ko malo dijete sto imamo ime.
A njen komentar - hmmm... Bas neobicno da ste se odlucili na crkveno ime.
I sad ja brzo proguglam i ispadne da je to jedan od 12 apostola. Demit. Kako mi je samo to promaklo. (mislim kuzim zasto al svejedno. Nisam dovoljno dobro napravila domacu zadacu)
I sad opet nemam ime za dijete.
Jer ne zelim slusati cijeli zivot isti komentar.....
Jer eto ljudima ne pase uz prezime.
moj isto bu imal "apostolsko" ime, ljudi oko nas baš nisu oduševljeni, a ja se već naviknula i zovem malog imenom, meni je slatko, paše uz prezime i zaboli me kaj ostali misle

Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
ovo je jedan od rijetko normalnih komentara...

moj mm je smislio ime za curicu jos prije neg sam zatrudnila, iako na trudnoci nismo ni radili (za decka jos ne znamo) i ne zeli da ikome kazem. moram reci da zaista nisam nikome rekla, iako mi je bilo malo teze jer volim podijeliti stvari s ljudima koje volim i koji u mi bliski. uglavnom, sad za vikend, mi na skajpu s njegovima, svekrva nagovara da kazemo ime i nakon pola sata nagovaranja slijedi njen komentar - pa valjda će mi se svidjeti (ime) -.- i onda sam bila sretna kaj nismo nikome nis govorili jer sam u tom trenu skuzila da bi svako imal neke svoje komentare koje se meni zaiiista nebi dalo slušati...tak da..mm je opet bio u pravu
moja sveki je, dok smo rekli koje ime smo odabrali, išla gledat po kalendaru i rekla pa oko tog datuma (nove) ima jako lijepih imena
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 24.10.2017., 14:59   #5012
boli me briga za tuđe komentare imena, isto tako ni drugima ne komentiram njihov izbor. svatko ima neki kriterij po kojem bira ime, kakve veze ima moje mišljenje o tome.
ja sam imala valjda 7 godina kad sam odlučila kako će mi se zvati djeca. imena su tradicionalna, da ne kažem obična i boli me briga. muž se složio s mojim izborom. da su njemu baš grozna ta imena, dogovorili bi se za neka druga, nikakav big deal.
jojo21 is offline  
Old 24.10.2017., 15:07   #5013
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
moja sveki je, dok smo rekli koje ime smo odabrali, išla gledat po kalendaru i rekla pa oko tog datuma (nove) ima jako lijepih imena
ček, doista, doista ima onih koji bi tako određivali ime?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 24.10.2017., 15:09   #5014
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
moj isto bu imal "apostolsko" ime, ljudi oko nas baš nisu oduševljeni, a ja se već naviknula i zovem malog imenom, meni je slatko, paše uz prezime i zaboli me kaj ostali misle

moja sveki je, dok smo rekli koje ime smo odabrali, išla gledat po kalendaru i rekla pa oko tog datuma (nove) ima jako lijepih imena
hahaha

Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
boli me briga za tuđe komentare imena, isto tako ni drugima ne komentiram njihov izbor. svatko ima neki kriterij po kojem bira ime, kakve veze ima moje mišljenje o tome.
ja sam imala valjda 7 godina kad sam odlučila kako će mi se zvati djeca. imena su tradicionalna, da ne kažem obična i boli me briga. muž se složio s mojim izborom. da su njemu baš grozna ta imena, dogovorili bi se za neka druga, nikakav big deal.

kad mi je muz reko ime za curicu, nisam bila preodusevljena, i ne zato jer mi je ime bilo ruzno, neg prvo kaj mi je palo na pamet je..da buju ljudi imali sto komentara i da mi se to neda slusati i bilo me strah da ju deca ne buju uskoli zezali
ali kad sam vidla s koliko ljubavi i odusevljenja mm zove bebicu tim imenom i ja sam se skroz zaljubila u to ime i nekak si mislim da je nabitnije da se roditelji vole i da volimo to dijete, i da ce na taj nacin izrast u samopouzdano dijete i da ce ju biti bas briga kaj drugi misle..
5Eveline5 is offline  
Old 24.10.2017., 15:11   #5015
Quote:
Sovica Zg kaže: Pogledaj post
Bok maslina i welcome! Miss, ja prijavljujem bolne prepone, zdjelica isto malo, al ne boli me jako kao tebe. I malo donji dio ledja, ali to je mozda jer jos radim. Jos ovaj tjedan i onda konacno prestajem. Sutra punih 31 tt!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zbunjena sam totalno! Sad mi vise nista nije jasno.
Ti sutra punis 31tt, a ja u cetvrtak. To je dan za danaom.... kak onda nemamo termin dan za danom? Ti imaj 27.12, a ja 30.12.
Meni su taj termin odredili na prvom pregledu i nisu ga pkmicali mada su ispocetka govorili da je beba manja, pa sad je kao veca tjedan dana....
jel ti to razumijes?
Ili netko ovdje da objasni tu foru?
ancy_20 is offline  
Old 24.10.2017., 15:12   #5016
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ček, doista, doista ima onih koji bi tako određivali ime?
pa meni je i to bas super zapravo..mislim, imati imendan blizu ili na rodjendan...ali nikad nebi dala neko ime kaj mi je ruzno jer eto, rodila se na taj dan pa nek bude..
5Eveline5 is offline  
Old 24.10.2017., 15:14   #5017
No no.. Niste skuzile do kraja. Boli i mene za komentare. Bio bi i Isus da mi se svidja. Al nikaj mi se ne svidja...ili ono kaj mi se svidja su mi zauzeli neki bliski mi ljudi pa mi je to bzvz (tipa necu nazvati dijete isto kao i sestra od muza) ili se ne svidja muzu.

Al bas smo htjeli izbjeci vjerska. I nekak smo se slozili oko tog jednog jedva. Jer nis nam se ne svidja i nemamo neko savrseno idealno ime. Nije da samo i s ovim pali na dupe odusevljeno. Al bar nije vjersko pa nam je bilo od svih nevjernickih najbolje.
Ali stranica po kojoj sam kopala za ideje je napisala koji je originalni izvor tog imena (grcki )... A propustila napisati i ostale relevantne informacije. Recimo da je osim tog nekog kralja to i ime apsotola. A ja naravno ko prava nevjernica nemam pojma kak su se zvali apsotoli.. Pogotovo ne svih 12. Ove po evandeljima bi jos mozda mogla nabrojati.
BlackBerry is offline  
Old 24.10.2017., 15:22   #5018
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Zbunjena sam totalno! Sad mi vise nista nije jasno.
Ti sutra punis 31tt, a ja u cetvrtak. To je dan za danaom.... kak onda nemamo termin dan za danom? Ti imaj 27.12, a ja 30.12.
Meni su taj termin odredili na prvom pregledu i nisu ga pkmicali mada su ispocetka govorili da je beba manja, pa sad je kao veca tjedan dana....
jel ti to razumijes?
Ili netko ovdje da objasni tu foru?
vjerojatno je njoj određen termin po veličini ploda. tak je i meni. to mi je 2 dana prije nego po ZM
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 24.10.2017., 15:23   #5019
Mi još ne znamo spol pa stoga ni ime, iako je mm uvjeren da je curica i tu imamo favorita. No uvijek se možemo predomisliti.

Ime ni ovaj put nećemo nikome govoriti do rođenja jer mi se ne da slušati komentare, prijedloge i kritike, a ja sam iskreno u iskušenju da ovaj put ne kažem ni spol. Imamo dečkića i već znam za većinu obitelji i rodbine da ako je i sad dečko, reći će nešto u stilu da nema veze, ali bilo bi ljepše da su dečko i curica, a ako je cura, reći će da je baš kako treba biti. Živciraju me takvi komentari pa bih se poštedjela toga ako mogu.


Sad sam se užasno, užasno posvađala na poslu s dvjema kolegicama oko vožnje djeteta u autosjedalici. Ni ne znaju ništa o tome, koji je trenutni prometni zakon, preporuke, sigurnost, ali bitno da me ubijaju klasičnim zatupjelim komentarima u stilu moje pokojne babe: "A kako smo se mi nekad vozili mami u krilu pa nam ništa nije bilo.", "Najbolje da onda dijete uopće nikud ne voziš ako je vožnja tako opasna da mora biti u sjedalici.", "Jadno dijete mora sjediti svezano, sigurno bi mu bilo ljepše mami u krilu."... E, tlak mi je skočio na 200/100, a puls na 150. Sad šutim, ne možeš protiv vjetrenjača nikakvim argumentima i znanjem.
For My Pain is offline  
Old 24.10.2017., 15:25   #5020
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
ček, doista, doista ima onih koji bi tako određivali ime?
ima, i to ne samo moja sveki

Quote:
5Eveline5 kaže: Pogledaj post
pa meni je i to bas super zapravo..mislim, imati imendan blizu ili na rodjendan...ali nikad nebi dala neko ime kaj mi je ruzno jer eto, rodila se na taj dan pa nek bude..
nama su nekad tak davali imena, pa sad svi imamo rođendane i imendane u razmaku par dana, nije to loše, ali mi smo odabrali ime i nama je lijepo

Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
No no.. Niste skuzile do kraja. Boli i mene za komentare. Bio bi i Isus da mi se svidja. Al nikaj mi se ne svidja...ili ono kaj mi se svidja su mi zauzeli neki bliski mi ljudi pa mi je to bzvz (tipa necu nazvati dijete isto kao i sestra od muza) ili se ne svidja muzu.

Al bas smo htjeli izbjeci vjerska. I nekak smo se slozili oko tog jednog jedva. Jer nis nam se ne svidja i nemamo neko savrseno idealno ime. Nije da samo i s ovim pali na dupe odusevljeno. Al bar nije vjersko pa nam je bilo od svih nevjernickih najbolje.
Ali stranica po kojoj sam kopala za ideje je napisala koji je originalni izvor tog imena (grcki )... A propustila napisati i ostale relevantne informacije. Recimo da je osim tog nekog kralja to i ime apsotola. A ja naravno ko prava nevjernica nemam pojma kak su se zvali apsotoli.. Pogotovo ne svih 12. Ove po evandeljima bi jos mozda mogla nabrojati.
meni to djeluje ko SF, tim više kaj su u našoj kulturi skoro sva vjerska, ak nije vjersko onda je čudno, tak bar vele stariji ljudi
al opet ima i vjerskih imena koje nikad nebi odabrala za dijete
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.