Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2024., 14:22   #1
Thumbs up Ričard nezavisni

Enio Meštrović, nezavisni gradski vijećnik grada Zadra osnovao je stranku Ričard nezavisni! Predsjednik stranke je Meštrović, a dopredsjednica gradska vijećnica Adela Frank.

https://web.facebook.com/profile.php?id=100064629434485
Na svojoj facebook stranici (pod imenom gradske liste) najavljuju izlazak na parlamentarne izbore

Dok je predsjednik HDZ-a i predsjednik Vlade Andrej Plenković u petak prelazio preko Markova trga nakon što je predao kandidacijske liste za parlamentarne izbore, iza zaštitne ograde bio je grlen Enio Meštrović zvani Ričard. U rukama je imao pršut i demižonkum, na glavi šiltericu na kojoj je pisalo 'Croatia'. Viknuo je prema Plenkoviću: 'Andrej, jamo pivu popit'!' Inače, Enio Meštrović i sam je najavio da će kao nositelj Nezavisne liste u petak Državnom izbornom povjerenstvu dvije liste. Enio je ranije najavio da ulazi u završnu političku borbu, a registrirao je i svoju stranku 'Ričard'.
https://net.hr/danas/vijesti/ricard-...c-0a205096a2b9
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=IaBIJH-8RNI

HAJDUK TE ZOVE
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 14:38   #2
Puna podrška Ričardu!
mtosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 20:56   #3
https://web.facebook.com/profile.php?id=61557365924800
Stranica stranke

Ričard: Ako prođem, plaća ide u humanitarne svrhe, samo ću minimalac ostavit za marendu i vino
- Plaća ide u humanitarne svrhe za dvi udruge u Dalmaciji. Znam koje su to udruge, al nećemo još reć'. Ne triba meni taj novac, meni ovo uopće ne triba u životu, samo želim pokazat da može drugačije. A Ričardu će ostat zakonski propisan minimalac da ima za marendu i za vino - kazao je za Dalmatinski portal.
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2024., 19:06   #4
VIDEO Ričard poslao poruku glasačima uoči izbora

'Dragi moji, što god vi zaokružili u sridu, mira i ljubavi sa svima nama. Budite i ostanite veliki u ovom velikom životu i guštajte u malim stvarima. Bog vam da zdravlja!', rekao je.
dotur tonci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 22:43   #5
Nisam znala kome dati glas pa sam njemu dala.....bas je poseban
__________________
“What if the kid you bullied at school, grew up, and turned out to be the only surgeon who could save your life?” ― Lynette Mather
Ana1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2024., 18:19   #6
Solidan rezultat Ričarda, 4% u IX. izbornoj jedinici, 3%u X.
Bolje od nekih stranaka koje za sebe misle da su "ozbiljne stranke".
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2024., 22:39   #7
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
Solidan rezultat Ričarda, 4% u IX. izbornoj jedinici, 3%u X.
Bolje od nekih stranaka koje za sebe misle da su "ozbiljne stranke".
Ipak se opako preračunao kandidiravši se u X. izbornoj jedinici - i njemu je izgleda zinula guzica pa je mislio uzeti čak dva mandata. Na kraju nije uzeo nijedan!

Da je stavio sebe kao nosioca i koncentrirao kampanju samo na IX. izbornu jedinicu vjerojatno bi ušao u Sabor!

Šteta!
Franjo Tahy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 01:34   #8
Quote:
Franjo Tahy kaže: Pogledaj post
Ipak se opako preračunao kandidiravši se u X. izbornoj jedinici - i njemu je izgleda zinula guzica pa je mislio uzeti čak dva mandata. Na kraju nije uzeo nijedan!

Da je stavio sebe kao nosioca i koncentrirao kampanju samo na IX. izbornu jedinicu vjerojatno bi ušao u Sabor!

Šteta!
Sumnjam da je to slučajno napravio, meni se više čini da mu se nije dalo u Sabor
mtosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 04:21   #9
odrađivao je posao za hdz, eto zašto se kandidira. taj tip nije nimalo dobronamjeran
nikoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 12:01   #10
Quote:
nikoiništa kaže: Pogledaj post
odrađivao je posao za hdz, eto zašto se kandidira. taj tip nije nimalo dobronamjeran
Imaš neki izvor za ovo?
Kada sam ga bio slušao za lokalne izbore činio mi se dosta anti HDZ.
mtosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 15:02   #11
Quote:
mtosic kaže: Pogledaj post
Imaš neki izvor za ovo?
Kada sam ga bio slušao za lokalne izbore činio mi se dosta anti HDZ.
tip je prevara, u zadarskom vijeću izglasuje sve hdzove prijedloge, šteta što postoje politički neobrazovani ljudi koji mu daju glas i time daju mandate hdzu
zato sam ja dao glas sdp-u
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 15:55   #12
Quote:
nikoiništa kaže: Pogledaj post
odrađivao je posao za hdz, eto zašto se kandidira. taj tip nije nimalo dobronamjeran
Ako je tako - a to nisam znao - odradio je HDZ-u odličan posao!

Zahvaljujući njegovim listama HDZ ima ČAK dva zastupnika više, a Možemo dva zastupnka manje!

Naime, bez glasača te Ričardove liste Možemo bi sigurno imao mandat u X. izbornoj jedinici, a vrlo, vrlo vjerojatno i u IX. - ovako su izvisili u obje iako su u X. čak preskočili 5%. Te mandate je naravno pokupio HDZ kao najjača stranka u tim izbornim jedinicama!

I to bili bi prošli u obje da ti koji u glasali za Ričarda uopće nisu izašli na izbore, a kamoli da je dio glasača koji je glasao za Ričarda glasao za Možemo! (a Ričardovi glaači su ipak mlađi, buntovni ljudi koji teško da bi većinom glasali baš za HDZ-e, a nitko za Možemo).

Znači, bez te Ričardove liste i njenih glasača - HDZ bi imao 59 mandata, a Možemo 12 !

Jako opak je igrač Ričard ako je ovo odradio HDZ-u!
Franjo Tahy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 18:57   #13
Quote:
Martar kaže: Pogledaj post
tip je prevara, u zadarskom vijeću izglasuje sve hdzove prijedloge, šteta što postoje politički neobrazovani ljudi koji mu daju glas i time daju mandate hdzu
zato sam ja dao glas sdp-u
Šta nije baš zbog Ričarda HDZ popušio većinu u zadarskom vijeću? Tko je vama predsjednik skupštine?

Jako slabo pratim situaciju van Zg-a.
mtosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 20:45   #14
Quote:
mtosic kaže: Pogledaj post
Šta nije baš zbog Ričarda HDZ popušio većinu u zadarskom vijeću? Tko je vama predsjednik skupštine?

Jako slabo pratim situaciju van Zg-a.
Predsjednik je SDPovac Vučetić, ali nebitno jer je Ričard sredio da prvo u njegovom mjestu naprace kanalizaciju, a u Zadru malo rade, malo ne
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 21:33   #15
Quote:
mtosic kaže: Pogledaj post
Imaš neki izvor za ovo?
Kada sam ga bio slušao za lokalne izbore činio mi se dosta anti HDZ.
da živiš u zadru nebi ti trebao izvor. ljudima je kao jako smješan pa glasaju za njega, ili zato jer ga poznaju ili poznaju nekog sa liste, a to su ljudi koji ne prate ni zrno politike, ili imaju neke koristi. kad smo već kod njegovih alter ega puno bolja je narkoman verzija.
uglavnom politička štetočina
nikoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2024., 23:46   #16
Quote:
nikoiništa kaže: Pogledaj post
da živiš u zadru nebi ti trebao izvor. ljudima je kao jako smješan pa glasaju za njega, ili zato jer ga poznaju ili poznaju nekog sa liste, a to su ljudi koji ne prate ni zrno politike, ili imaju neke koristi. kad smo već kod njegovih alter ega puno bolja je narkoman verzija.
uglavnom politička štetočina
Nisam mislio u lošem kontekstu, meni je dovoljan izvor od ljudi koji su tamo (više vjerujem tome nego medijima), bio sam iskreno zainteresiran.

Šteta, baš sam dobio dojam da je protiv korupcije i kriminala (uz dozu humora).
Btw. mislili ste na Marka Vučetića? Šta nije on nezavisni? On je prenapredan za politiku, ali svakako vrlo pozitivan lik.
mtosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 01:36   #17
da on je nezavisan ..... profesor filozofije... bio je u mostu na početku 2015. mislim .... bio je kao nekakav kompromis za zajedničkog oporbenog kandidata za gradonačelnika i predsjednika skupštine jer nitko nije imao većinu. on je kontra hdza. malo preduboke misli i prejak vokabular ima za široke mase i seljački grad poput zadra
meštrović ga naravno nije podržao u 2. krugu
nikoiništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2024., 15:52   #18
i danas je izglasao 100% poskupljenje odvoza smeća u Zadarskoj županiji skupa s hdzom i hspom
jedino sdp protiv

da pratite malo politiku znali biste da se prodao nakon 2mj u vijeću i to hdz-u koji čak nema većinu, ali kupili su ga dobro, prvome su napravili kanalizaciju, prije nego u samom gradu, i još mu platili ko zna koliko
Martar is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 00:13   #19
Nisam znao da je i ovaj politički pudl hdz-a
Doduše niti sam iz Zd pa da pratim gradsku i regionalnu politiku tamo
__________________
17-й Истребительный авиационный полк, 303-я Истребительная авиационная дивизия, Военно-воздушные силы
Sutyagin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.