Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 07:55   #81
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post

Meni je koketiranje besmisleno trošenje energije na nekog iksa ili ipsilona umjesto na svog partnera. Izrazito sam zatvorena prema tome. Baš si mislim, kako bi bilo jadno da svu tu erotsku, lepršavu i koketnu energiju investiram u nebitnu personu istovremeno je uskraćujući svom partneru.
.
Zašto misliš da se podrazumijeva istodobno uskraćivanje te energije svom partneru?

Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Ahm, ovaj, ne znam kako bih ti to rekla, ali big fat NO. Ne, ne radimo to svi.
Nemoj mjeriti svijet svojim metrom. Iz osnovne ljudskosti, iz vjernosti, odanosti, principa, samopoštovanja, osobnog digniteta, poštovanja i prije svega ljubavi prema svom mužu, nikada ne bih flertala ni s kim osim s onim čiji prsten nosim na ruci.
Nisi flertala s dečkom prije nego ti je stavio prsten na ruku?
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:10   #82
Quote:
model500 kaže: Pogledaj post
Jebiga,šta god odlučiš nakon ovog je čista kocka,kao i kod mene. Krenuti dalje sam u nepoznato ili ostati i trpiti,biti sumnjičav non-stop,žderati se...jako teška odluka!
Vjerujem da autoru teme na težinu odluke utječe činjenica da ima klince,
no što zaustavlja osobu od 30+, samostalnu, bez klinaca, bez kredita, bez nesretnog retrivera da si idućih pola stoljeća života učini istinitim, ljepšim, mirnijim, veselijim...Strah od samoće/nepoznatog?
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:11   #83
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Nije za mene bilo pitanje,al ću napisat kak se ja osjećam.
Ja stvarno nikakve muškarce ne primjećujem.Ne otkad sam potpisala vjenčani list,nego otkad volim svog muža.
Prije sam znala vidjet zgodne likove u prolazu,tramvaju,na plaži,kafiću...Ma bilo gdje.
Sad ne vidim nikog.
Ne sjećam se kad sam zadnji put pomislila kak je netko zgodan.
Ne znam u čem je stvar.Valjda ni ne gledam.Ne zanima me to.
Ne kažem da ljudi koji nisu kao ja ne valjaju il da je to "skandalozno" priznat,samo dozvolite da postoje ljudi koji su drukčiji i da nismo svi isti.

Tu neki vrijeđaju autora da je papučar...Meni nije.Meni je to za svaku pohvalu kaj pomogne i u kućanstvu,iako mu žena ne radi.I ako ona ne zna to cijenit,njen gubitak.
I kaj ak je gledao poruke?
Sad je on još kriv kaj je gospođi narušio privatnost piskaranja s drugim.
Autore,ja bi iskreno rekla ženi da mi to smeta.I da prestane s tim.
A onda ćeš vidjet jel joj dovoljno stalo do tebe ili nije.

I ne vjerujem u horoskop,ali sam ovan.
Kad je već riječ o ovnovima...Pa da se i ja pohvalim.
ovo je za mene normalno, a i sam imam inace tako podignute obrane. veza je svetinja, ja sam sebi svetinja, nemam pravo drugima raditi ono sto ne bi da se radi meni, nisam nesvjestan i jadan da bi mi se dogodilo zaljubljivanje u drugu.
nisam u stanju flertovati sa dvije kad sam slobodan, a gdje bi onda mogao flertovati sa nekom kad sam u vezi ili braku?

kada bi se neka i probala pribliziti, natuknuo bih da sam u sretnom braku, ne bih si dozvolio uzivanje u njenoj paznji jer mi to ni ne treba.

meni je veza ozbiljna stvar. ako sam nesto obecao, a ulazak u vezu je i enormna kolicina presutnih obecanja, onda se obecanja moraju odrzavati.
ako moja rijec ne vrijedi, sto sam ja?

na zalost, drugi cesto nisu takvi pa ne znam koji kurac mi vrijedi sve to?

sa iskustvom koje sam stekao kroz zivot, na autorovom mjestu bi izasao iz te price jer gdje je tu ljubaV, gdje je tu postovanje, gdje je tu svijest o posljedicama, gdje je on u svemu tome, gdje su odgovornost i predanost, gdje je smisao?
jel to ljubav i ono sto bi ona trebala biti?

nikad nemojmo izolirati samo jednu stvar jer ljudi nisu plosni. ovo sto njegova zena radi ukazuje na teski kvar duboko u karakteru.
ako se sve i smiri, autoru ostaje nepovjerenje, strahovi i supendarstvo, a posto je kvar dubok, vrlo je vjerojatno da ce se to opet dogoditi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:39   #84
To je ok Flat.Samo ja nisam tak isključiva.Znam da svi nemamo isto mišljenje i ne pokušavam nikog uvjerit da je to kak se ja osjećam ispravno.

Nekom je ok flertat.I ne mora dovesti do prevare.
Mene to ne zanima.Ne treba mi to.Sretna sam tak kak jesam.
Pišem samo svoje mišljenje i kak se ja osjećam.
Ne volim kad netko gleda na sve samo po sebi.I onda ne vjeruje da postoje drukčiji ljudi.Ili su ti drukčiji čudni,lažni moralisti ili obrnuto kaj ja znam neki razvratnici.

Najvažnije je da su ljudi u vezi kompatibilni.
Jer,ako meni smeta flertanje,a partneru mi je to pod normalno,iz zabave,di to vodi?
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:42   #85
Nekako kad dođe do ovakvog kuršlusa u komunikaciji, nekako nije više toliko važno uvjeriti partnera što ti sve za njega radiš i važnost svega toga, nego ono što tvoj partner misli da ne radiš. Što mu fali, što odbijaš, prešućuješ, ne čuješ,...ma znate ono što svedemo pod onaj nazivnik, uzimam te zdravo za gotovo.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:42   #86
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
To je ok Flat.Samo ja nisam tak isključiva.Znam da svi nemamo isto mišljenje i ne pokušavam nikog uvjerit da je to kak se ja osjećam ispravno.

Nekom je ok flertat.I ne mora dovesti do prevare.
Mene to ne zanima.Ne treba mi to.Sretna sam tak kak jesam.
Pišem samo svoje mišljenje i kak se ja osjećam.
Ne volim kad netko gleda na sve samo po sebi.I onda ne vjeruje da postoje drukčiji ljudi.Ili su ti drukčiji čudni,lažni moralisti ili obrnuto kaj ja znam neki razvratnici.

Najvažnije je da su ljudi u vezi kompatibilni.
Jer,ako meni smeta flertanje,a partneru mi je to pod normalno,iz zabave,di to vodi?
kak da gledam na partnericu osim u odnosu na sebe?

ostalo me bas briga, ali ako druga strana trazi vjernost i fair play, onda nek to i sama provodi.
nisam jos upoznao osobu koja trazi suprotno pa je tom sistemskom kvaru dodajem i licemjerje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:49   #87
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
kak da gledam na partnericu osim u odnosu na sebe?

ostalo me bas briga, ali ako druga strana trazi vjernost i fair play, onda nek to i sama provodi.
nisam jos upoznao osobu koja trazi suprotno pa je tom sistemskom kvaru dodajem i licemjerje.
Kaže ti da ne moraju svi imati ista razmišljanja kao ti.
Ili kao ona.
Ili netko treći.
Govori o različitosti.

Starakrpa, dobro rečeno...


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:53   #88
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Kaže ti da ne moraju svi imati ista razmišljanja kao ti.
Ili kao ona.
Ili netko treći.
Govori o različitosti.

Starakrpa, dobro rečeno...


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Gdje ja tvrdim da moraju?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:04   #89
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
kak da gledam na partnericu osim u odnosu na sebe?

ostalo me bas briga, ali ako druga strana trazi vjernost i fair play, onda nek to i sama provodi.
nisam jos upoznao osobu koja trazi suprotno pa je tom sistemskom kvaru dodajem i licemjerje.
Vidiš ti to... Na kraju ćeš se ti i složit sa brkatom feministicom.

Meni bi smetalo da mi muž nekoj ženi govori kak mu je lijepa.Da se dopisuju i aludiraju na nekaj sexualno.
Makar ne mora doć do toga.Svejedno bi mi smetalo.
A iza leđa da mi to radi bi mi bilo još gore.
Baš licemjerno i glumatanje.
Al ak nekom to ne smeta,ko sam ja da sudim?
Očito nekima paše dok gledaju da im partner slini za drugima.Ili im je ok samo dok oni to rade... Hmm
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:16   #90
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Kaže ti da ne moraju svi imati ista razmišljanja kao ti.
Ili kao ona.
Ili netko treći.
Govori o različitosti.

Starakrpa, dobro rečeno...


Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Pa je. Malo malo se pojavi netko ko tvrdi da je samo njegovo mišljenje ispravno.
Ili ne vjeruje da postoje drukčiji ljudi,jer sudi samo po sebi.

Autoru očito smeta to kaj mu žena radi.
Ne bi pisao tu da mu ne smeta.
I nije nikakav papak zato kaj je dobar i voli svoju ženu.
Ne vidim smisao u tom da on sad postane ne znam ti kakav da njoj "vrati".
Da se ona opameti...

I još nekaj je važno,samo ne znam da li je autor negdje napisao...
Ako nije do sad flertala i dopisivala se,to je zvono za alarm.
A ak je takva cijeli njihov brak,ne znam onda kaj on pak očekuje??
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:26   #91
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nekako kad dođe do ovakvog kuršlusa u komunikaciji, nekako nije više toliko važno uvjeriti partnera što ti sve za njega radiš i važnost svega toga, nego ono što tvoj partner misli da ne radiš. Što mu fali, što odbijaš, prešućuješ, ne čuješ,...ma znate ono što svedemo pod onaj nazivnik, uzimam te zdravo za gotovo.
Ma naravno, tu je počelo uzimanje zdravo za gotovo još prije ovna. Ovan nije razlog, on je produkt.
Starakrpa, slažem se i sa tobom -nismo svi isti. Neko flerta cijel život i njemu nije to nešto što vodi novoj vezi ili prevari, ali ako neko kome nije flert uobičajen počne flertati -to brzo može dovesti do bar emocionalnog povezivanja. Kao što ti kažeš -ni ne primjećuješ zgodne muškarce, jer je tebi tvoja zaljubljenost u muža još netaknuta,dobijaš sve što trebaš od njega. Takva sam i ja (bila?) .Onda, kada je moje povjerenje u mog muža poljuljano i kada ta ljubav nije bila više to što meni treba -skuzila sam privlačne ljude u okruženju, na ulici...skuzila sam ko flerta sa mnom. Što je najbolje -shvatila sam da mi oku prijaju muškarci koji izgledaju drugačije od mog muža, koji imaju drugačija interesovanja od njega, oni koji su sličniji meni. To što nisam ništa poduzela je više stvar što sam ja za fair play i "ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi". Sada -svi smo drugačiji i ne reagujemo svi isto.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:43   #92
Flert je jedno, a ovo što autorova žena radi je sasvim nešto drugo.
Ona mašta o nekom Ovnu koji je vjerojatno "divlji" i alfa i svašta nešto dok je ovaj njezin jadničak pokućko koji ju više ne pali jer je tako jebeno dosadno predvidljiv.
Meh.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:58   #93
Ma dobro, kad slušaš većinu ljudi, što, koliko se trude, rade u kući, na vezi, prvo što ćeš pomisliti je da im partner jedva sebi da jest. Naročito kad to kažu u ljutnji. Stvarnost zna biti potpuno drugačija.


Mislim, i ja sam jutros dobila, zar moram sve ja






Pa sam mu priuštila doživljaj.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:01   #94
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ma dobro, kad slušaš većinu ljudi, što, koliko se trude, rade u kući, na vezi, prvo što ćeš pomisliti je da im partner jedva sebi da jest. Naročito kad to kažu u ljutnji. Stvarnost zna biti potpuno drugačija.


Mislim, i ja sam jutros dobila, zar moram sve ja






Pa sam mu priuštila doživljaj.
Na ovo boldano može dobiti samo jedan odgovor kod mene....ne moraš srce ti, netko drugi će
Zato ja nikad ne dobivam takve govore
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:07   #95
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ma naravno, tu je počelo uzimanje zdravo za gotovo još prije ovna. Ovan nije razlog, on je produkt.
Starakrpa, slažem se i sa tobom -nismo svi isti. Neko flerta cijel život i njemu nije to nešto što vodi novoj vezi ili prevari, ali ako neko kome nije flert uobičajen počne flertati -to brzo može dovesti do bar emocionalnog povezivanja. Kao što ti kažeš -ni ne primjećuješ zgodne muškarce, jer je tebi tvoja zaljubljenost u muža još netaknuta,dobijaš sve što trebaš od njega. Takva sam i ja (bila?) .Onda, kada je moje povjerenje u mog muža poljuljano i kada ta ljubav nije bila više to što meni treba -skuzila sam privlačne ljude u okruženju, na ulici...skuzila sam ko flerta sa mnom. Što je najbolje -shvatila sam da mi oku prijaju muškarci koji izgledaju drugačije od mog muža, koji imaju drugačija interesovanja od njega, oni koji su sličniji meni. To što nisam ništa poduzela je više stvar što sam ja za fair play i "ne čini drugima što ne želiš da drugi čine tebi". Sada -svi smo drugačiji i ne reagujemo svi isto.
Upravo to. Nije brak prsten na ruci sam po sebi već odnos i osjećaji naspram voljene osobe. Ako nema ljubavi, bliskosti i kvalitetnog odnosa u braku izgledno je da će partneri početi primjećivati i druge žene/muškarce. Vjerojatno postoje i takvi ljudi koji gledaju unatoč sretnom odnosu, ali ti mi baš nisu jasni . Ljudi se počnu zaljubljivati jer je nama potrebna ljubav, ako je nema, žudimo za njom.

Ja bi na autorovom mjestu porazgovarala iskreno sa ženom o ovoj situaciji. Najmanje je tu važan nečiji horoskop, već je važno njihovo stanje braka i što njegova žena od braka podrazumjeva. Vjerojatno se malo ohladila od muža zbog veselja koja bračni život i briga za djecu nosi, pa je počela maštati o nečem drugom što joj se sad naoko čini lagodnije, da ne kažem romantičnije. Događa se svašta, ali je bitno da to supružnici među sobom zajedno rješavaju i tu je onda ta njihova bliskost koju bi brak trebao nositi.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:12   #96
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Gdje ja tvrdim da moraju?
Osvrnula sam se na ono što ti starakrpa hoće reći.
Ne što ti tvrdiš ili ne tvrdiš

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 11:29   #97
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ma naravno, tu je počelo uzimanje zdravo za gotovo još prije ovna. Ovan nije razlog, on je produkt.
Narafski
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:10   #98
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Vidiš ti to... Na kraju ćeš se ti i složit sa brkatom feministicom.

Meni bi smetalo da mi muž nekoj ženi govori kak mu je lijepa.Da se dopisuju i aludiraju na nekaj sexualno.
Makar ne mora doć do toga.Svejedno bi mi smetalo.
A iza leđa da mi to radi bi mi bilo još gore.
Baš licemjerno i glumatanje.
Al ak nekom to ne smeta,ko sam ja da sudim?
Očito nekima paše dok gledaju da im partner slini za drugima.Ili im je ok samo dok oni to rade... Hmm
kao ljudi se mozemo sloziti, ali kao feministica i antifeminist se ne mozemo, a ovo nema veze sa feminizmom i antifeminizmom.

ovo ostalo sto si na pisala je tocno to sto ja smatram i tvrdim i ponavljam da nisam upoznao osobu koja zeli da joj je partner koketan sa drugim osobama, a posto vidim da mnogi to odobravaju sami sebi, mogu zakljuciti samo da su licemjerni ili da su izrazito rijetki.

i vjeruj mi, ja znam flertovati vrhunski, ali ne zelim jer znam da druga strana to ne bi odobrila i ne zelim da se to isto meni radi.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:21   #99
Vi ste se svi sad za to flertovanje zakačili. Nije on pitao što sa ženom koja flerta naokolo (iako se malo pogubio s tim horoskopom ), nego žena godinu dana razmišlja i googla o jedno te istom tipu. Znači da se zaljubila, a ako se zaljubila tome postoji razlog koji korijenje vuče iz problema u braku, a ne fleratanju da bi se osjećala bolje. Ne flerta ona slučajno godinu dana s istim ovnom .
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:49   #100
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Vi ste se svi sad za to flertovanje zakačili. Nije on pitao što sa ženom koja flerta naokolo (iako se malo pogubio s tim horoskopom ), nego žena godinu dana razmišlja i googla o jedno te istom tipu. Znači da se zaljubila, a ako se zaljubila tome postoji razlog koji korijenje vuče iz problema u braku, a ne fleratanju da bi se osjećala bolje. Ne flerta ona slučajno godinu dana s istim ovnom .
sudeci po autorovim upisima, jedini problem u braku je njegova zena.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.