Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 15:29   #61
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
Još sam davnih dana pročitao njezinu studiju Vladaoci i upravljači u izdanju Goldsteinovog Erasmusa u kojoj je branila tezu kako bi najuspješniji hrvatski poduzetnici trebali biti skupina koja je najsposobnija upravljati hrvatskim društvom u uvjetima demokratskog višestranačja i tržišnog gospodarstva

Inače navedenu knjigu su hadezeovci i kapovićevci najčešće potezali kako bi napaćenom narodu dokazali da Vesna Pusić namečiva neoliberalni kapitalizam i krade radnicima kruh iz usta, buuuuu.
samo sto ta ideja nije nikakav liberalni kapitalizam...vedc upravo ono sto je HNS cijelo vrijeme i predstavljao -kronizam u svom najgorem obliku...
Ti uopce ne razlikujes neke osnovne pojmove...inace ne bi upotrijebio gornju tezu V. Pusic jer je ona samo potvrda onoga o cemu govorim...(to bi bilo kao da Jobs ili Gates vode SAD politiku i ekonomiju..teza je nonsens i pokazatelj koliko nema pojma o cemu govori)

(da sad ne idemo u to da su bas tu tezu nabijali tisucu puta Tudjmanu neki...)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:31   #62
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
glas je samo spin off HNSa kojem je godinama pripadao (pa ne mozete sad to odvojiti). Cijela vrhuska od Cacica, Vrdoljaka, pa prije toga onog tajnika koji je osudjen za zemljista - ogledni su primjerci kronizma i svega suprotnog kapitalizmu. Ne znam sto se tu uopce ima rapsravljati.
(sve do sasvim nevaznih primjera s recimo zenom Beusa, a sto je nepotizam 1/1)


(ono zadnje se odnosi na to da sigurno nisi dolucio glasati za Glas jer su onu liberalni kapitalisti -jer oni to po ama bas nicemu nisu...vec si se odlucio za njih zbog ideoloskih pogleda..sto je isto sasvim legitimno, ali nema veze s onim sto si prvotno tvrdio)
Dakle nemaš primjere.

Ali glavno da si ti meni objasnio zašto ja glasam za nekog.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:32   #63
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
"Ne mogu kupiti biftek u restoranu nego samo kiflu iz pekare pa ću ostati gladan" je vrlo loša logika.
Argumentirati stihovima je taktika ekipe sa filozofskog kad brane socijalizam...ti procijeni koliko je to korisno.

Čisto radi usporedbe, i HSS je sad liberalna stranka po novome, kao i stranka Hrvatski konzervativci Ruže Tomašić...

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...erali/6640194/

Samo da vidiš koliko deklerativno pozivanje na liberalizam ima smisla...

I nemoj misliti da pljujem po njima, samo pokušavam naglasiti da je kolega u pravu kada kaže da imaju još puno za dokazati prije nego što ovaj blok iskreno nazovemo liberalnim.
Za sada su samo kulturna, građanska opcija. Ekonomski vjerojatno manje komunistička od ostataka, ali ne još i kapitalistička.
sava007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:33   #64
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Što znači "legitimno" u kontekstu u kojem ti koristiš tu riječ i koji je značaj tvoje teze?

Vidiš li koliko si se ti upro baš onako kako se ekipa koja plasira raznorazne dezinformacije nada?

Inače, što više demantiraš, to više značaja daješ takvim stvarima, to ih više dovodiš u percepciju, i tako dalje, i tako dalje. Paradoks riječi "ne" koja dovlači ono što negira u fokus.



Ali govori dovoljno o onome tko voli nasjesti jedanaesti put.


-Stipe

netocno...jer koliko vidim -demantirao je sasvim jasno da nije mjenjao ime...

ovaj drugi podatak nije spomenuo...sto je prilicno cudno.

Ma sasvim mi je svejedno za Beusa..ionako mislim da nece preci prag, ali u onoj situciji da ti netko tako nesto kaze za oca -gotovo svatko bi reagirao i trebao bi reagirati...ovo tvoje je u biti obicno spinanje...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:34   #65
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
samo sto ta ideja nije nikakav liberalni kapitalizam...vedc upravo ono sto je HNS cijelo vrijeme i predstavljao -kronizam u svom najgorem obliku...
Ti uopce ne razlikujes neke osnovne pojmove...inace ne bi upotrijebio gornju tezu V. Pusic jer je ona samo potvrda onoga o cemu govorim...(to bi bilo kao da Jobs ili Gates vode SAD politiku i ekonomiju..teza je nonsens i pokazatelj koliko nema pojma o cemu govori)

(da sad ne idemo u to da su bas tu tezu nabijali tisucu puta Tudjmanu neki...)
Poduzetnici nisu samo zamlate poput Todorića i Kutle pa tu socijalističku demagogiju možeš objesiti mačku o rep. Štaviše, za njih najveću odgovornosti snosi ljubljeni HDZ i njegova politika zaustavljanja privatizacije, a ne Vesna Pusić koja je tada bila miljama daleko od ikakve vlasti.

Navedeni stav V. Pusić bi potpisao više-manje svaki član FDP-a u Njemačkoj ili VVD-a u Nizozemskoj jer su, gle čuda, upravo poduzetnici najčešća socijalna osnova europskih liberalnih stranaka.
rustaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:35   #66
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Dakle nemaš primjere.

Ali glavno da si ti meni objasnio zašto ja glasam za nekog.
primjer da Cacic ili Vrdoljak nisu kapitalisti? vec obicni kronisti koji se bogate uz bloagoslov drzave i politike? reci da se salis?

Kao da me trazis da dokazem da zeljezo nije drveno...isti k...c.

(ti si u biti odlican primjer zasto ta stranka nije liberalna po puno stvari, vec klasicni isljucivi skup oportunista koji neke stvari sasvim ignorira...i nista razlicita od svih ostalih na sceni...)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:36   #67
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
primjer da Cacic ili Vrdoljak nisu kapitalisti? vec obicni kronisti koji se bogate uz bloagoslov drzave i politike? reci da se salis?
Fulao si temu, ta dvojica nisu u glasu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:39   #68
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
Poduzetnici nisu samo zamlate poput Todorića i Kutle pa tu socijalističku demagogiju možeš objesiti mačku o rep. Štaviše, za njih najveću odgovornosti snosi ljubljeni HDZ i njegova politika zaustavljanja privatizacije, a ne Vesna Pusić koja je tada bila miljama daleko od ikakve vlasti.

Navedeni stav V. Pusić bi potpisao više-manje svaki član FDP-a u Njemačkoj ili VVD-a u Nizozemskoj jer su, gle čuda, upravo poduzetnici najčešća socijalna osnova europskih liberalnih stranaka.
koliko ti mjesas neke stvari i nemas pojma o cemu govoris...to je strasno.

Pa Todoric je upravo ogledni primjer upravo te teze V. Pusic i produkt izmedju ostalog umova i nacina rada bas Cacica i slicnih ljudi (pa same izjave Cacica su direktno na tom tragu..).

Imas li ti uopce pojma ocemu zaboga govoris? Kakav FDP? Koji podizetnici kao osnova socijalna?
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:39   #69
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
netocno...jer koliko vidim -demantirao je sasvim jasno da nije mjenjao ime...

ovaj drugi podatak nije spomenuo...sto je prilicno cudno.
Taj drugi "podatak" je izronio sad, ovim tvojim postom.
Priče o imenu su od ranije.

Tu ne da nije ništa čudno, nego si čak i o glasinama koje širiš neinformiran.

Btw, što točno si zamislio da je "netočno" kad već koristiš i tu riječ?

Quote:
Ma sasvim mi je svejedno za Beusa..ionako mislim da nece preci prag, ali u onoj situciji da ti netko tako nesto kaze za oca -gotovo svatko bi reagirao i trebao bi reagirati...ovo tvoje je u biti obicno spinanje...
Je, je, ovo moje je u biti spinanje.
Primitivci su se uznemirili zbog drugačijeg gledišta, a potom i zapjenili, i krenule su priče kakve kreću svaki put.
Ti na njih nasjedneš po jedanaesti put, a kad te se na to upozori, to je neko "spinanje".

Također, vidljivo je da i dalje ne kužiš kako propaganda (i famozni demantiji s njom) funkcionira.

Sve dok je ovaca, neće falit vune.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:40   #70
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Fulao si temu, ta dvojica nisu u glasu
nisu, ali to je kao da Seks ili Jandrokovic ode iz HDZa i onda se pravimo da godinama nije bio tamo i da sad predstavlja nesto sasvim drugacije...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:41   #71
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Taj drugi "podatak" je izronio sad, ovim tvojim postom.
Priče o imenu su od ranije.

Tu ne da nije ništa čudno, nego si čak i o glasinama koje širiš neinformiran.

Btw, što točno si zamislio da je "netočno" kad već koristiš i tu riječ?



Je, je, ovo moje je u biti spinanje.
Primitivci su se uznemirili zbog drugačijeg gledišta, a potom i zapjenili, i krenule su priče kakve kreću svaki put.
Ti na njih nasjedneš po jedanaesti put, a kad te se na to upozori, to je neko "spinanje".

Također, vidljivo je da i dalje ne kužiš kako propaganda (i famozni demantiji s njom) funkcionira.

Sve dok je ovaca, neće falit vune.


-Stipe
da, zato sto pametni po defualtu vjeruju ekipu poput Beusa?

Drugacije misljenje nema nikakve veze s icime...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:41   #72
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
koliko ti mjesas neke stvari i nemas pojma o cemu govoris...to je strasno.

Pa Todoric je upravo ogledni primjer upravo te teze V. Pusic i produkt izmedju ostalog umova i nacina rada bas Cacica i slicnih ljudi (pa same izjave Cacica su direktno na tom tragu..).

Imas li ti uopce pojma ocemu zaboga govoris? Kakav FDP? Koji podizetnici kao osnova socijalna?
S boldanim si se totalno diskvalificirao za daljnju raspravu. Ideš mi s visoka dijeliti lekcije o liberalizmu a pojma nemaš o tome što je to uopće i kakav je FDP

Nađi si nekog drugog za trolanje.
rustaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:43   #73
Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
S boldanim si se totalno diskvalificirao za daljnju raspravu. Ideš mi s visoka dijeliti lekcije o liberalizmu a pojma nemaš o tome što je to uopće i kakav je FDP

Nađi si nekog drugog za trolanje.
decko, knjigu u ruke pa prvo nauci sto je liberalizam...pa se vrati i usporedi sa glupostima koje si ovdje napisao.

(to da su poduzetnici "socijalna osnova" vjerojatno ni sam ne znas sto tocno znaci i sto si mislio...).
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:43   #74
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
da, zato sto pametni po defualtu vjeruju ekipu poput Beusa?
Točno.

Quote:
Drugacije misljenje nema nikakve veze s icime...
Itekako ima.
Netolerancija spram drugačijeg mišljenja i jest korijen velikog dijela mrziteljskog nastupa. Aktivira sve, od glasina i wishful thinkinga (da se tim drugima prišije nešto), pa do aktivnih prijetnji.

Dovoljno je samo ignorante još malo nahuškati.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:45   #75
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
(to da su poduzetnici "socijalna osnova" vjerojatno ni sam ne znas sto tocno znaci i sto si mislio...).
Socijalna osnova = društvena osnova. Golema većina birača i članova liberalnih stranaka u Europi su poduzetnici i/ili viša srednja klasa.

A kad već dociraš, proguglaj što je to "Slobodna demokratska stranka", kad već do sada ne znaš.
rustaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:48   #76
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
nisu, ali to je kao da Seks ili Jandrokovic ode iz HDZa i onda se pravimo da godinama nije bio tamo i da sad predstavlja nesto sasvim drugacije...
Jel ti jasno da ovom retorikom zastupaš tezu da su svi hdzovci lopovi

Nije daleko od istine, ali nije korektno takvo nešto tvrditi
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:56   #77
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Točno.



Itekako ima.
Netolerancija spram drugačijeg mišljenja i jest korijen velikog dijela mrziteljskog nastupa. Aktivira sve, od glasina i wishful thinkinga (da se tim drugima prišije nešto), pa do aktivnih prijetnji.

Dovoljno je samo ignorante još malo nahuškati.


-Stipe
Beus, da oprostite, musliman (a ja kažem: pa što i ako jest?), Pusićka nameće neoliberalni kapitalizam napaćenomu hrvatskom narodu - dobra stara hrvatska nacional-socijalna (da ne kažem -socijalistička) sinteza.
rustaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:01   #78
Najgore mi je kad mi netko nametne liberalizam


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:02   #79
Ontopic, kudikamo veći problem u koaliciji bi mogao biti IDS a ne Glas. Ideesovci su se pred možda jedva mjesec dana u glasanju oko rebalansa proračuna (kad se Demetlika bio priključio vladinoj većini) vrlo otvoreno nudili HDZ-u za proračunske škude. A znamo da je blagorodne suradnje među njima ispod žita itekako bilo u Sanaderovoj eri. Zato bi IDS trebalo uzeti barem uz zrno soli.
rustaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:05   #80
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Najgore mi je kad mi netko nametne liberalizam


-Stipe
Ali pazi dokle ide ta demagogija u osobnim napadima na Pusić, ona je istovremeno i surovi nametač diktature poduzetnikata napaćenomu radnom narodu i autorica petoljetke. I to još imaju obraza govoriti oni čija je Zajednica stvorila Todorića i Kutlu te dandanas drži deklariranog marksista Gorana Marića u Vladi.
rustaveli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.