Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2011., 15:46   #281
Thumbs up Uvozi iz Kine. Brod ili???

dakle, evo par tipova što se tiće samog brodskog prijevoza, komercijalni uvjeti kao i način plaćanja, rizik da li ćete dobiti odgovarajuću robu i slično morate sami proći, radim u špedicji već dugo i govorim iz prve ruke:

Pravilo prvo:
Bookirate sve u HR, nikako kod Kineza, inaće vas čekaju dodatni troškovi skoro uvjek, a nemate transport pod kontrolom jer niste dali nalog vi nego pošiljatelj u Kini...a Kina je daleko Dakle bookirate na Paritetu FOB luka ukrcaja do Rijeke...
Pravilo drugo:
ako si možete priuštiti kupite cijeli kontejner, najisplativije, bookirate također u HR, na FOB paritetu, to dogovarate sa pošiljateljem, ima hrpa špedicija i agenata, malo googlajte uglavnom imate vozarinu sa svim dodacima, thc-manipulaciju u luci istovara 150usd,Rijeka,bez zapreke 60,00€ i lučku špediciju 40,00€, a onda kamion do vašeg mjesta, isti vraća kontejner nazad u Rijeku. Ako ste u Slavoniji ili na jugu Dlamacije kamion je preskup, idete na HŽ ili Dalmatinci voze na ST ili Ploće.
Pravilo treće:
ako ne možete napuniti puni kontejner onda uvozite zbirno, tzv. LCL uvoz, također na FOB paritetu luka ukrcaja do CFS mjesta u koje živite, nikako bookirati sa Kinezima jer sve na kraju košta 4x skuplje zbog lokalnih troškova u HR. Dogovarate all in cijenu po cbm + trošak na carinskom skladištu gdje roba dolazi, to je u prosjeku od 4-6,00€ po 100 kg, minimalno 15-20,00€
Mogu biti neskroman i preporučiti firmu u kojoj radim ima nas 3-oje, imamo dobar servis i povoljne cijene, a svi smo već dugo u špediciji, imamo iskustva boli glava

eto ako treba još neki info samo se javite,

pozz
M.

Zadnje uređivanje Mislav75 : 11.04.2011. at 16:00.
Mislav75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 15:51   #282
Quote:
alka1 kaže: Pogledaj post
Ja isto trebam uvesti 20 kutija oko 2 kubika prostora, iz kine, radi se o vrećicama za pakiranje dekai jastuka.Imaju oko 500kg. Ali nije mi jasna ova cijena avionom o kojoj se tu govori. 2-4USD po kili ili po čemu?
avio ti je cijena uvijek po kg, računaj i trošak na car. skaldištu na Plesu, ako možeš čekati 30-45 dana uvezi brodom jer je 5 x jeftinije,

pozzzz
M.
Mislav75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 12:36   #283
Pozdrav svima!

Koji paritet upotrijebiti za zračni prijevoz iz Kine, EXW ili FCA? Šta se tu događa sa izvoznom carinom?
Hvala
bresha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 21:50   #284
Pozdrav svima,
ako može mala pomoć bio bih zahvalan. Planiram prvi puta nešto uvesti iz Kine našao sam dobavljača,
dogovorio cijenu i prijatelj mi je rekao da tražim uzorke da budem siguran da radim sa pravom firmom.
Tražio uzorke i kao nema problema, šalju uzorke ali me traže da platim 100 dolara za robu težine 1.1kg, ili
da im dam broj svog agenta za prijevoz kojeg nemam još. Što mi savjetujete? Cijena od 100 dolara za 1.1kg
mi se čini katastrofa, a i mislio sam da oni šalju uzorke o svojem trošku ukoliko su zainteresirani za suradnju
viadrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 08:15   #285
Trošak avio express i košta otprilike 100USD. Javite se na PM možda Vam mogu pomoći oko cijelog uvoza. Pogotovo ako Vam je prvi put da uvozite nešto i nemate iskustva mogu vam pomoći da znate sve troškove unaprijed, provjeriti firmu i eventualno čak i bolje cijene dogovoriti.


Quote:
viadrus kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
ako može mala pomoć bio bih zahvalan. Planiram prvi puta nešto uvesti iz Kine našao sam dobavljača,
dogovorio cijenu i prijatelj mi je rekao da tražim uzorke da budem siguran da radim sa pravom firmom.
Tražio uzorke i kao nema problema, šalju uzorke ali me traže da platim 100 dolara za robu težine 1.1kg, ili
da im dam broj svog agenta za prijevoz kojeg nemam još. Što mi savjetujete? Cijena od 100 dolara za 1.1kg
mi se čini katastrofa, a i mislio sam da oni šalju uzorke o svojem trošku ukoliko su zainteresirani za suradnju
mkuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 21:48   #286
Nisam još čou da daju uzorke besplatno već većinom kažu da ako budeš dalje radio i naručivao veće količine, onda će ti odbiti cijenu koju si platio te uzorke od prve veće narudžbe i to je to...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 17:08   #287
Ovisi o kojoj se robi radi....uzorke još i daju ali prijevoz nikad!


Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
Nisam još čou da daju uzorke besplatno već većinom kažu da ako budeš dalje radio i naručivao veće količine, onda će ti odbiti cijenu koju si platio te uzorke od prve veće narudžbe i to je to...
mkuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 09:56   #288
a koju robu bi vi uvozili? meni nisu nikad dali uzorke nego onako kako sam već napisao... a prijevoz si morate sami riješiti...

mislim, malo mi je čudno da vam netko daje robu i prijevoz i sve... ali možda je situacija takva na tržištu pa...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:30   #289
Cao Mislave,

kako ti mogu doci do maila tvoga ili koja ti je firma...ajde ne srami se :-)

Zanima me uvoz iz Indije (New Delhi - Split) 100kg, 1cbm; 500€ vrijednosti


Molim za pomoc
Hvala

Quote:
Mislav75 kaže: Pogledaj post
dakle, evo par tipova što se tiće samog brodskog prijevoza, komercijalni uvjeti kao i način plaćanja, rizik da li ćete dobiti odgovarajuću robu i slično morate sami proći, radim u špedicji već dugo i govorim iz prve ruke:

Pravilo prvo:
Bookirate sve u HR, nikako kod Kineza, inaće vas čekaju dodatni troškovi skoro uvjek, a nemate transport pod kontrolom jer niste dali nalog vi nego pošiljatelj u Kini...a Kina je daleko Dakle bookirate na Paritetu FOB luka ukrcaja do Rijeke...
Pravilo drugo:
ako si možete priuštiti kupite cijeli kontejner, najisplativije, bookirate također u HR, na FOB paritetu, to dogovarate sa pošiljateljem, ima hrpa špedicija i agenata, malo googlajte uglavnom imate vozarinu sa svim dodacima, thc-manipulaciju u luci istovara 150usd,Rijeka,bez zapreke 60,00€ i lučku špediciju 40,00€, a onda kamion do vašeg mjesta, isti vraća kontejner nazad u Rijeku. Ako ste u Slavoniji ili na jugu Dlamacije kamion je preskup, idete na HŽ ili Dalmatinci voze na ST ili Ploće.
Pravilo treće:
ako ne možete napuniti puni kontejner onda uvozite zbirno, tzv. LCL uvoz, također na FOB paritetu luka ukrcaja do CFS mjesta u koje živite, nikako bookirati sa Kinezima jer sve na kraju košta 4x skuplje zbog lokalnih troškova u HR. Dogovarate all in cijenu po cbm + trošak na carinskom skladištu gdje roba dolazi, to je u prosjeku od 4-6,00€ po 100 kg, minimalno 15-20,00€
Mogu biti neskroman i preporučiti firmu u kojoj radim ima nas 3-oje, imamo dobar servis i povoljne cijene, a svi smo već dugo u špediciji, imamo iskustva boli glava

eto ako treba još neki info samo se javite,

pozz
M.
Mikula17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 17:48   #290
Pozdrav,
Narucio bi mobilne konjice iz Kine,ja preko stranice mogu normalno narucit,oni ce srediti transport brodom.
Vrijednost robe je oko 20000kn,a to bi uzeo preko obrta.da li ja imam pravo na povrat poreza,i koliko bi me kostale usluge spedicije?
Koliko dana bi roba mogla biti na carini dok se papirologija ne sredi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 06:21   #291
Upravo uvozim mobilne konjiće za jednog kolegu....javite se ako želite pomoć oko toga...i još jednom....bolje da organiziramo prijevoz iz hrvatske nego da vam kinezi organiziraju

Quote:
_GrGa_ kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Narucio bi mobilne konjice iz Kine,ja preko stranice mogu normalno narucit,oni ce srediti transport brodom.
Vrijednost robe je oko 20000kn,a to bi uzeo preko obrta.da li ja imam pravo na povrat poreza,i koliko bi me kostale usluge spedicije?
Koliko dana bi roba mogla biti na carini dok se papirologija ne sredi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
mkuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:55   #292
Evo ovako...dosadašnja iskustva sa ovog foruma....

Nema smisla nikome pomagati....većina ljudi koji pišu ovdje su idioti i traže određene stvari su vrlo neozbiljni....

Pa ljudi zar mislite da sa narudžbom od 1-100 kom nečega, koliko god vam se činilo puno u ovom trenutku, možete diktirati cijene ili uvjete u poslovanju sa Kinom, mislim, pa gdje vi živite?

Jako puno vremena sam izgubio sa neozbiljnim ljudima sa ovog foruma, čak više i nije zabavno.

Na primjer....br. 1 dotični gospodin...otvara obrt...bavi se nekom vrstom usluge u turizmu....želi određenu robu...misli da će mu nešto stići iz Kine sutra (teleportom? i naravno džabe)...a još nema ni u najmu prostor za iznajmljivanje, a ni obrt....a već traži popust na robu iz Kine.....mislim stvarno...(da to ste vi!)

br2. Dotični gospodin...uvozi sirovinu za svoj posao...made in Hrvatska...a naravno sirovina iz Kine...radi se o tomatella pasiranom rajčicom...prodaje se u Kauflandu.....nakon dva mjeseca komunikacije i sastanka u njegovoj proizvodnji u Ogulinu (da to ste vi!) izađem u susret i platim na svoj račun prijevoz za uzorke iz Kine nekih 3000-4000Kn...naravno , od posla ništa, a o dugu da ne pričam, slomio nogu čak pa se ne javlja na telefon, pa platit će sutra, itd...naizgled ozbiljan seronja...ali eto nasjeo ja.....

da više ne nabrajam!!

I to ti je Hrvatski forum, poduzetništvo i ostali Hrvatine!

Ako je iole ostalo ozbiljnih ljudi...molio bih samo njih da me kontaktiraju...

Quote:
mkuc kaže: Pogledaj post
Upravo uvozim mobilne konjiće za jednog kolegu....javite se ako želite pomoć oko toga...i još jednom....bolje da organiziramo prijevoz iz hrvatske nego da vam kinezi organiziraju
mkuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 15:21   #293
sirovina iz kine a Hrvatski proizvod??? hahahahaha

a jesi mi i ti onda ozbiljan kad ideš za drugoga plaćati a vidiš kako se ponašaju...

vjerojatno si dobar čovjek pa vjeruješ ljudima ali kad te sje.. kao mene nekoliko puta onda se promijeni i tvoj odnos prema ljudima...

vjerojatno postoji 1% onih koji su OK i kojima je tvoja pomoć potrebna i znali bi je cijeniti...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 15:48   #294
Pozdrav. Svi pišete o FOB varijanti , a jel ima ko iskustva kad CIF ( cost , insurance and freight ) troškove snosi prodavatelj ( Kinez ) ? Hvala
nitalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 11:51   #295
Quote:
nitalica kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Svi pišete o FOB varijanti , a jel ima ko iskustva kad CIF ( cost , insurance and freight ) troškove snosi prodavatelj ( Kinez ) ? Hvala
Sto se tice samog posla nema velike razlike jer se "mijenja" samo platitelj pomorskog transporta.
Palos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 07:51   #296
Ma znam to . Nego da li se više isplati , tj kaj je jednostavnije s obzirom da ne naručujem cijeli kontenjer ?
nitalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 09:15   #297
Quote:
nitalica kaže: Pogledaj post
Ma znam to . Nego da li se više isplati , tj kaj je jednostavnije s obzirom da ne naručujem cijeli kontenjer ?
to ovisi o tvom slucaju, te da li ima nekoga za LCL shipment iz Kine,

Imao sam jednu agenciju iz Rijeke koja se bavila navedenim nacinom transporta.

Iako ne narucujes cijeli kontjner bitno je koliko robe narucujes, te koja je vrijednost/zarada. Trenutno su pomorske vozarine poprilicno niske te je za vecinu roba transport s 50% popunjenosti kontejnera (20') prihvatljivo rijesenje.

Pozdrav
Palos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 07:52   #298
Hvala
nitalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 14:56   #299
Vidim da tu ima dosta znalaca pa imam i ja pitanje. Narucil sam neku robu iz Kine(prvi put) i sad me zbunjuje jedna stvar. Tu sam procital da roba od Kine do HR putuje cca 30 dana i to mi je reko i jedan prijetelj a kinezi su mi svi redom naveli u ponudama da je prijevoz 7 dana. Znaci radi se o prijevozu brodom, ne avion. U cemu je spika, malo mi je to cudno obzirom na udaljenost. Još da je avion u pitanju ajde.

Hvala na odgovorima
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 14:01   #300
Evo, ja mislim također uvoziti nešto iz Kine. Ispalo je da bi mi trebao 40" kontenjer, koji košta oko 2000 dolara do Zagreba. Od tog će mi ostati 2/3 ili 3/4 slobodno, pa bih onda mogla dogovoriti s nekim da prijevozimo u isto vrijeme, te da on plati svoj dio, a ja svoj.

Ako ima kog zainteresiranog?

S druge strane, kad vidim svotu prijevoza i koliko to poskupljava troškove, pitam se da li to uopće ima smisla uvoziti sve iz Kine. I kako onda uopće ta roba može biti jeftina. Jedino ako uvoziš valjda baš robu i to milijun komada!

Ovo moje što je teško i može primiti male količine ne ispada baš predobra cijena.
Cogito ergo sum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.