Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2003., 18:26   #41
Quote:
jimmy kaže:
razlika je kvalitativne prirode
Ma samo utvrđujemo porijeklo terminologije. Pusti sad iskustvene i mistične spoznaje iste.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 18:28   #42
nish "mi" ne utvrdjujemo. a ja sam ti rekao svoje misljenje. tebi je mozda vaznija povrshina, meni ono sto se krije iza toga
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 18:38   #43
pa upravo sam o tome sto se skriva iza toga i pričala!

Ali, činjenica stoji: porijeklo reikija je s istoka. Točka.
Ma da je porijeklo sa Marsa, ništa se ne mijenja u tome što je reiki...
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 18:39   #44
Quote:
Ahil kaže:
No no dječice. Nikada nitko nikoga nije preko foruma uvjerio da promjeni svoja religijska ili, što ja znam filozofska, uvjerenja.
Što vrijedi da ja sada pokušavam objašnjavati ili braniti svoja stajališta?

Zato miiiir jer će inaće ovaj topic prebaciti na "Religija" i eto ti zla onda
Ooo bilo je toga kako da ne.

Da je neki Forumas promijenio svoje vjersko ili politicko stajaliste zbog debata koje su se ovdje vodile.

Naravno da vrijedi objasniti svoj stav, pa ciji cu objasnjavati ako ne svoj ?



I volim procitati svacije misljenje, bilo ono pametno ili bedasto.

Jer da se samo pametni citaju tko bi citao moje postove

Ciao drustvo
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 20:58   #45
Quote:
Winona1 kaže:
Ooo bilo je toga kako da ne.

Da je neki Forumas promijenio svoje vjersko ili politicko stajaliste zbog debata koje su se ovdje vodile.



Ti to ozbiljno?' Misliš li da formiranu osobu sa formiranim stavovima može promjeniti diskusija na forumu?

OK svi ljudi sve znaju, može se dobiti puno novih informacija i podataka ali...

Moj pogled na vjeru je samo moj, imam god malena. Iako sam odgajan u katoličkom duhu oduvjjek me smetala svaka vrsta isključivosti kod službenih vjera. Samo moja vjera je ispravna!!!-Tvrde svi oni

Samo se preko Isusa možeš spasiti (neko je gore napisao) Bljak.Bljak bljak.
Ako je bog ili Isus tako uskogrudan da pomaže samo one koji mu se mole i klanjaju a ne pomaže onome tko se ne želi moliti onda ja ne trebam takvoga spasenja i takvoga boga i gadi mi se sve to

Prije nekoliko0 godina sam prvi put pročitao knjigu Razgovor s bogom koja je u međuvremenu dobila još nekoliko nastavaka. Tu, u toj knjizi sam pronašao svoje vlastite stavove lijepo i jasno izrečene. Tako jasno kako ja nikada to ne bi mogao učiniti a istovremeno točno tako kako sam si i ja zamišljao da mora biti.

To je dakle(ako si čitala ili čula za tu knjigu) moje gledanje na boga.
Vjerovatno je jednako pogrešno kao i krščanstvo, islam hinduizam ili što ti ja znam, ali barem ga ne namećem drugima, samo mislim da je baš tako i da tako mora biti

Tu se uklapaju i Reiki i Joga i odlazak u crkvu i očenaš i Alahu akbar i sve u što vjeruje i što ti život čini lakšim i ljepšim.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 21:28   #46
Quote:
Ti to ozbiljno?' Misliš li da formiranu osobu sa formiranim stavovima može promjeniti diskusija na forumu?
da ja to ozbiljno, na Forumu sam 2 godine i u te dvije godine svasta se ovdje vidi.

Razgovre o Bogu- sve tri knjige imam doma- savrsene su.

Slazem se i s ostalim napisanim.

Nesto bi te pitala, mislis da se na necije misljenje ne moze utjecati samo zato jer se mediji razlikuju ?

Knjiga kao klasican medij i net kao elektronski. Poruka teksta ostaje ista. Zar ne ?

A o ovoj knjizi se pisalo dosta bas na ovom Forumu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 21:34   #47
Quote:
Ahil kaže:
Samo se preko Isusa možeš spasiti (neko je gore napisao) Bljak.Bljak bljak.
Ako je bog ili Isus tako uskogrudan da pomaže samo one koji mu se mole i klanjaju a ne pomaže onome tko se ne želi moliti onda ja ne trebam takvoga spasenja i takvoga boga i gadi mi se sve to
Cini mi se da uopce nisi skuzio sto to znaci spasiti se kroz Isusa. Nije to nikakvo klanjanje i lizanje oltara. I ne radi se o Isusu vec o Kristu! Ta dva pojma su ista, ali i vrlo razlicita. Sad se sigurno trazi univerzalni recept za spasenje. Ima ga. Ali je preosiran i pekompliciran za objasniti onima koji za to nisu spremni. Istina, i sam taj put nije lagan. Treba nekih odricanja, istina. Ali se itekako isplati. ''Pomozi si sam, pa ce ti i Bog pomoci!''
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 21:36   #48
Quote:
Winona1 kaže:
Knjiga kao klasican medij i net kao elektronski. Poruka teksta ostaje ista. Zar ne ?
Tak je!! Zivio Forum!!
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 22:14   #49
Re: Reiki

Quote:
Leona81 kaže:
....zanijmaju me vasa eventualna iskustva....na ljetovanju sam upoznala covjeka koji se bavi time i pozvao me da dodem k njemu...pa sad, jel istina da ta energija koju prenosi na mene moze izljeciti?
Ahaaaa.....sad ste nama duhovnjacima došli......

Kao prvo...ajd si ti malo raspitaj da li te taj tip hoće samo odvući u krevet. Posto sam se jedno vrijeme dosta druzio sa duhovnjacima i isao na svaki moguci sajam Ezoterike, vjeruj mi da je to jedan od cescih razloga kada te netko k sebi pozove.

A dalje, mislim da se tu u većini slučajeva, a moda i u svim, radi o autosugestiji, kako onoga što prima tako i onoga što daje. Naravno da postoje i slučajevi kada "nešto" i djeluje ali to je uglavnom slučaj kod ljudi koji su ionako prirodno nadareni za liječenje rukopolaganjem.

Da ne počnem o svotama koje se moraju platiti za "inicijacije", pa onda još o raznim oblicima reikima koji su se namnožili kao korov, a sve kako bi više platili. Prvo je reiki imao samo 3 stupnja a sada postoje i neki sa 7 stupanja, naravno, sve se plaća.

Naravno...kada je netko neizlječivo bolestan onda se hvata za svaku slamku.

Ako to nije slučaj onda nema razloga zašto te nebi izliječio doktor vulgaris, malo šetnje prirodom, dobar seks i koji veseli provod.

Buffy The Fluffy Slayer
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 22:14   #50
Quote:
Winona1 kaže:
da ja to ozbiljno, na Forumu sam 2 godine i u te dvije godine svasta se ovdje vidi.


Nesto bi te pitala, mislis da se na necije misljenje ne moze utjecati samo zato jer se mediji razlikuju
Pa u stvari...u pravu si. Eto i ja upravo djelimično mijenjam već formirano mišljenje
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 22:19   #51
Quote:
Corpus kaže:
Cini mi se da uopce nisi skuzio sto to znaci spasiti se kroz Isusa. Nije to nikakvo klanjanje i lizanje oltara. I ne radi se o Isusu vec o Kristu! Ta dva pojma su ista, ali i vrlo razlicita. Sad se sigurno trazi univerzalni recept za spasenje. Ima ga. Ali je preosiran i pekompliciran za objasniti onima koji za to nisu spremni. Istina, i sam taj put nije lagan. Treba nekih odricanja, istina. Ali se itekako isplati. ''Pomozi si sam, pa ce ti i Bog pomoci!''
Gle, ovo je opasnost foruma. To je tako kratka forma da ne možeš napisati sve što želiš pa nastojiš biti što jezgrovitiji. Tema o kojoj se može danima raspravljati, sažeta je u nekoliko rečenica i to povlači za sobom mogučnost krive interpletacije

A univezalni recept spasenja ne postoji, najbliže mu je ona Isusova:
Svako će se u svojoj vjeri spasiti.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 22:27   #52
Quote:
Ahil kaže:
A univezalni recept spasenja ne postoji,
E pa sorry sto cu te razocarati, ali postoji. Ako ga trazis, naci ces ga. Ili pak on tebe.
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 22:49   #53
Quote:
Corpus kaže:
E pa sorry sto cu te razocarati, ali postoji. Ako ga trazis, naci ces ga. Ili pak on tebe.
Isus je rekao: "Ja sam Put, Istina i Život." Nije rekao "Ja sam jedan od puteva"... Ne, već - PUT. THE way. The Put.
I nastavio je: "Nitko ne dolazi k Ocu osim preko mene."

Mislim da je bio vrlo jasan.

I ako netko želi kršćane nazvati isključivima... Ovaj... hm, pa šta nije sam Isus bio vrlo isključiv kad je tako rekao?
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 22:53   #54
Chloe

Bila ili ne bila doktrina o čakrama djelo hinduizma , čakre su činjenica i postoje bez obzira na to.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 00:08   #55
Chloe dobro je što furaš Bibliju i Isusa Hrista (i ja čitam Sveto Pismo odavno) ali...Reiki ne isključuje Isusa Hrista ni učenja Svetog Pisma niti Sveto Pismo isključuje Reiki. Da li je npr. moguće da su Hristova iscjeljenja posljedica nekog vrlo snažnog Reiki djelovanja? Ne moramo to zvati Reiki ako ti smeta ta riječ, Reiki je Univerzalna Kosmička Energija, šta ako je Isus Hrist koristio snažan vid ove energije za iscjeljenja?


Ahil

Quote:
Uostalom energija sama po sebi nije ni dobra ni zla, ona je jednostavno energija a o nama ovisi kako čemo je iskoristiti.
Tačno tako.


Winona1

Quote:
Krscani su stoljecima patili od te jebene ekskluzivnosti.
Molim ne generalizovati.


Chloe

Quote:
Ili, zar ne znaš da "čakre" dolaze iz hinduizma? Također vjerovanje u reinkarnaciju. Kao i još štošta.
Čakre ne mogu doći ni iz hinduizma, ni iz hrišćanstva ni iz islama. Čakre su uvijek sa nama, sa njima se rađamo, bez njih ne bismo mogli živjeti. Čakre su ti nešto kao duhovni organi, organi duhovnog tijela. "Čovjek ne živi o samom hljebu nego o svemu što izlazi iz usta Božijih", to što izlazi iz usta Božijih a što nam je kao i materijalna hrana neophodno za život je i Kosmička energija za čije prihvatanje i "pumpanje" po tijelu služe čakre. Dakle čakre nisu mogle "doći" iz hinduizma, jedino je učenje o čakrama moglo doći iz hinduizma. Čakre se često zovu i duhovni centri. Ne znam koliko tebe ozbiljno i iskreno interesuje Sveto Pismo i ono što Sveto Pismo uči ali ako te ozbiljnije interesuje onda se informiši o Kabali, hebrejskom misticizmu do koga su došli drevni Hebreji koji su se posvetili dubljem proučavanju Starog Zavjeta, to nije ništa izvan učenja Svetog Pisma pa da od toga treba bježati kako neki neupućeni misle već naprotiv, produbljivanje shvatanja o velikim istinama utkanim u Svetom Pismu a koje su namjerno sakrivene od onih koji bi da sve dobiju gotovo na tanjiru bez da se iskreno posvete proučavanju Božije Riječi i koji sa puno predrasuda i isključivost prilaze Svetom Pismu. E pa gle čuda, ti Kabalisti su dobili spoznaje o postojanju duhovnih centara (čakri) na ljudskom tijelu, i gle još većeg čuda, položaj tih duhovnih centara se poklapa sa istočnjačkim učenjem o čakrama. A kako i ne bi kad i hinduista i Jevrej i ti i ja i svi ostali imamo te iste duhovne centre. Hoću ti reći ovo: u Svetom Pismu piše o čakrama. A i Duh Sveti je jedan i daje spoznaje svima koji iskreno rade na svojoj duhovnoj izgradnji bez obzira kojoj su vjeri naklonjeni, koju boju kože imaju, na kom dijelu svijeta žive.

A što se tiče reinkarnacije i o njoj piše u Svetom Pismu. Reinkarnacije nije istočnjački nauk već (i) Biblijski. Mnogo (i sve više) osoba koje su prvenstveno hrišćanski orjentisane (dakle vjeru prvenstveno baziraju na Svetom Pismu) danas vjeruju u reinkarnaciju. Postoje mnogi argumenti da Sveto Pismo ne samo da ne negira već i potvrđuje reinkarnaciju.

Quote:
Kaj bi kršćanima trebala "kršćanska verzija reikija" kad postoji Duh Sveti
Pazi da se iza imena koje poštuješ ne kriju i ličnosti/pojave koje ponekad kritikuješ jer su u drugim vjerama/učenjima drugačije nazvani. To je upravo stvar terminologije što se vidi u sledećm citatu:

Quote:
Čakre i ostala newagevska terminologija svakako potječe iz hinduističke misli
A tebi smeta terminologija. Hoćeš reći da ti nisu bitni principi koji stoje iza riječi, nije ti bitna suština i istina koja se krije iza riječi već ti je samo bitna terminologija (nije šija nego vrat)? Uviđaš li u tome predrasude, nevoljnost da se u spoznaji ide dalje od površnosti?


asa

Quote:
A jel znate vi da su se gđa. i gdin. Aleksandar rastali jer je on zapalio s nekom mladom ženskom? TOliko o unutarnjoj ravnoteži, iskrenosti, skladu, braku, odanosti...
Njih dvoje mi totano smrde. On mi djeluje kao šarlatan. A ona kao šarlatan i isfrustrirana kravetina.
Šarlatana ima u svemu pa tako i u djelovanju oko Reikija ali to ne znači da je sve što se tiče Reikija loše. Šarlatanstva ima i u hrišćanstvu i zemaljskim crkvama.
Žalosno je što pojedini ljudi nakon lošeg iskustva sa nekim Reiki učiteljem steknu loše mišljenje o Reikiju.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 03:17   #56
Quote:
Vader kaže:
Da li je npr. moguće da su Hristova iscjeljenja posljedica nekog vrlo snažnog Reiki djelovanja? Ne moramo to zvati Reiki ako ti smeta ta riječ, Reiki je Univerzalna Kosmička Energija, šta ako je Isus Hrist koristio snažan vid ove energije za iscjeljenja?
Ja kazem da nije moguće.

Čuj, ne moras se sloziti sa mnom, ni ja s tobom, ali ja drzim da Reiki nije isto sto i Duh Sveti po kojem je Isus iscijeljivao. Isus je iscjeljivao silom Duha Svetog i ta ista sila podigla Ga je iz mrtvih kada je umro za nas.

To nije reiki.


Quote:
Čakre ne mogu doći ni iz hinduizma, ni iz hrišćanstva ni iz islama. Čakre su uvijek sa nama, sa njima se rađamo, bez njih ne bismo mogli živjeti. Čakre su ti nešto kao duhovni organi, organi duhovnog tijela…
Nisam na to mislila, već na učenje o čakrama. Općenito, svjetonazor iza reikija i svih manje ili više sličnih newagevskih učenja, praksi i tehnika.
Quote:
Dakle čakre nisu mogle "doći" iz hinduizma, jedino je učenje o čakrama moglo doći iz hinduizma.

E

Quote:
Ne znam koliko tebe ozbiljno i iskreno interesuje Sveto Pismo i ono što Sveto Pismo uči ali ako te ozbiljnije interesuje onda se informiši o Kabali, hebrejskom misticizmu


Jako me ozbiljno i iskreno interesira Sveto Pismo, ali samo ono, a ne Talmud ili bilo koje druge “svete” knjige kao što su Vede, Kuran, Mormonova knjiga i sl.

Naime, vjerujem da je Biblija Božja Riječ. Samo ona.

Quote:
to nije ništa izvan učenja Svetog Pisma pa da od toga treba bježati kako neki neupućeni misle već naprotiv, produbljivanje shvatanja o velikim istinama utkanim u Svetom Pismu a koje su namjerno sakrivene od onih koji bi da sve dobiju gotovo na tanjiru bez da se iskreno posvete proučavanju Božije Riječi i koji sa puno predrasuda i isključivost prilaze Svetom Pismu.


Ne zelim ulaziti dublje ni u Kabalu ni u bilo kakvu drukciju duhovnu misticnu nauku. Dobro je znati ponesto o tome, o svemu, i vjerujem da u mnogočemu ima dosta istine, ali čim izlaziš iz okvira Božje Riječi, nađeš se na skliskom terenu… Malo kvasca ukvasa cijelo tijesto, zar ne? Ako čitaš Bibliju, onda znaš tko je Zavodnik i Lažac u kojem nema istine i kojem je jedini cilj da uništava i zavodi ljude ne bi li spoznali istinu. E, pa… ne mogu okolišati, treba ga nazvati pravim imenom – to je đavao. I ja – prema svemu što vidim u Bibliji – prepoznajem njegove prste u svemu ovom o čemu govorimo.

Quote:
E pa gle čuda, ti Kabalisti su dobili spoznaje o postojanju duhovnih centara (čakri) na ljudskom tijelu, i gle još većeg čuda, položaj tih duhovnih centara se poklapa sa istočnjačkim učenjem o čakrama.


Moram priznati da me nimalo to ne čudi...

Štoviše… to je očito. Nije li logično da će đavao dati i jednima i drugima iste spoznaje… Mogu te spoznaje biti i istinite dijelom, nije bitno.

Quote:
Hoću ti reći ovo: u Svetom Pismu piše o čakrama.


Stvarno? Nisam nigdje to vidjela…

Quote:
i Duh Sveti je jedan i daje spoznaje svima koji iskreno rade na svojoj duhovnoj izgradnji bez obzira kojoj su vjeri naklonjeni, koju boju kože imaju, na kom dijelu svijeta žive.


Daleko od toga da je Bog isključiv, ili da neke voli više od drugih.

Ali Bog kojeg sam ja upoznala i o kojem čitam u Bibliji se ne slaže s tobom, a pošto je On Bog, valjda zna što radi po svijetu. Naime, On kaže da je Duha Svetog poslao da zapečati one koji su predali svoje živote Isusu Kristu. Duh Sveti je dan da njima bude Branitelj i Tješitelj, i da ih uvodi u svu istinu. On zajedno s njihovim duhom kliče: Abba! Oče! – dakle, oni su posinjeni i baštinici su Božji.

Nisu svi Božja djeca, već samo oni koji su nanovo rođeni i u čijim se srcima nastanio Duh Sveti, sam Bog.

Quote:
A što se tiče reinkarnacije i o njoj piše u Svetom Pismu. Reinkarnacije nije istočnjački nauk već (i) Biblijski.


Čudno… još nešto mi je promaklo…
Biblijski nauk je uskrsnuće, a ne reinkarnacija.
Riječima Biblije: “Čovjeku je jedanput umrijeti, a potom dolazi sud.”

Quote:
Pazi da se iza imena koje poštuješ ne kriju i ličnosti/pojave koje ponekad kritikuješ jer su u drugim vjerama/učenjima drugačije nazvani.
Da opet citiram Bibliju: “Neka bude znano svima vama i svemu narodu Izraelovu: po imenu Isusa Krista Nazarećanina , kojega ste vi raspeli, a kojega Bog uskrisi od mrtvih! ... On je onaj kamen koji vi graditelji odbaciste, ali koji postade kamen zaglavni. I nema ni u kome drugom spasenja. Nema uistinu pod nebom drugoga imena dana ljudima po kojemu se možemo spasiti."


Quote:
A tebi smeta terminologija. Hoćeš reći da ti nisu bitni principi koji stoje iza riječi, nije ti bitna suština i istina koja se krije iza riječi već ti je samo bitna terminologija (nije šija nego vrat)? Uviđaš li u tome predrasude, nevoljnost da se u spoznaji ide dalje od površnosti?
Ne smeta meni terminologija

Radi se o tome da tvoj svjetonazor nije isti kao moj.



Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 08:46   #57
Re: Re: Re: Reiki

Quote:
stitch kaže:
Potpisujem ovo.

Još ću dodati da majstorica reikija u mome gradu ima novu kuću, vikendicu i dva automobila. No, glavno da je ona čista i da pomaže ljudima.
Pa kad je sebi osobno očistila put da novac stiže do prve, novčane čakre. Što tu ima čudnog?
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 09:01   #58
Chloe

Quote:
Nisu svi Božja djeca, već samo oni koji su nanovo rođeni i u čijim se srcima nastanio Duh Sveti, sam Bog
Svi smo mi djeca božja i dobri i loši.U svakom čovjeku se nalazi božji "zametak", naše istinsko Ja.


Quote:
Čudno… još nešto mi je promaklo…
Biblijski nauk je uskrsnuće, a ne reinkarnacija.
Riječima Biblije: “Čovjeku je jedanput umrijeti, a potom dolazi sud.”
Gdje je tu pravednost, ako je čovjek bio loš u životu i griješio,po bibliji(ali ne u svim djelovima biblije) zaslužuje ići u pakao i tamo vječno ostati. Reinkarnacija je drugačija, što si zaslužio u jednom životu to ćeš dobiti u drugom, sve po svojim zaslugama i djeloma, a vječna muka za grijehe je besmislena, također je i besmislen oprost grijeha(mislim na odlazak u ispovjedaonicu po sadašnjem crkvenom učenju ,a ne na duboko samopreispitivanje svojih djela i stvarno kajanju u svome srcu) jer se lako može zlorabiti:

Danas pobijem deset ljudi na ulici odem u ispovjedaonicu svećeniku , ispovjedim se, i vidi ćuda oprošteno mi je pa mogu ići dalje rešetati po ulici.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 10:15   #59
Lightbulb Re: Re: Re: Re: Reiki

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Pa kad je sebi osobno očistila put da novac stiže do prve, novčane čakre. Što tu ima čudnog?
htio bi napomenti - "novcana", materijalna cakra je 3. cakra, iliti mooladhara chakra. 1. cakra nema tolko veze materijalnim dobrima, nego s primarnim instinktima.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 10:19   #60
Re: Re: Re: Re: Re: Reiki

Quote:
jimmy kaže:
htio bi napomenti - "novcana", materijalna cakra je 3. cakra, iliti mooladhara chakra. 1. cakra nema tolko veze materijalnim dobrima, nego s primarnim instinktima.
A što je novac postao nego jedna od naših primarni instinkta?????

Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.