Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 16:11   #81
Quote:
asti šta san jak :s kaže:
odjebi?

što je to točno u fizici pokazano kao pogrešno? F = m*a i dalje vrijedi, koliko znam. ne baljezgaj. postoje hipoteze koje imaju smisla i one koje nemaju. da je voda živa spada u onu drugu kategoriju. i tu nema diskusije ne zato jer sam sitna duša (boli me kurac i da jesam, ako želiš shvati ovo kao priznanje), nego zato jer je blesavo. naravno da voda "razlikuje" glazbu. ali, kako? heavy metal i sranja nisu baš harmonični oblici glazbe kao neka simfonija. znaš kako se stvara zvuk? kompresija zraka. onda taj zrak tuče drugačije i drugačiji se kristali formiraju. nema veze sa vodom, sviješću i sa time da smo ti ili ja debili.

a sad molim vas zatvorite ovo. iako bih ja radije cijeli podforum closeao

Neću odjebati jer sam ja vrlo teška osoba
Pa ne radi se tu samo o glazbi, već o molitvama, vrijeđanjima vode i sličnim sranjima čuo sam. I nema zatvaranja teme (potplatio sam moderatora )
__________________
giving into the nightime ain't no cure for the pain,
you gotta wade into the water, you gotta learn to live again
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:12   #82
Exclamation vrijedi pogledati

evo krasne stranice, ponavljam je jos jednom
http://www.its.caltech.edu/~atomic/snowcrystals

a tu se osvrće na našeg japanca.
http://www.its.caltech.edu/~atomic/s...yths/myths.htm
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:48   #83
Quote:
El Tomo kaže:
Ajde ti nemas pojma... kada svira prva simfonija, tada se voda pretvori u jednokraku zvijezdu.
....a kada svira "Hej slaveni" pretvori se u ZVIJEZDU PETOKRAKU
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 17:39   #84
Quote:
normall kaže:
....a kada svira "Hej slaveni" pretvori se u ZVIJEZDU PETOKRAKU
prekrasno!!! Znači, svi putevi VODE u Jugoslaviju...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 17:59   #85
Quote:
Galileo kaže:
prekrasno!!! Znači, svi putevi VODE u Jugoslaviju...
Preko vode do slobode!!



.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 18:59   #86
Quote:
evo krasne stranice, ponavljam je jos jednom
http://www.its.caltech.edu/~atomic/snowcrystals

a tu se osvrće na našeg japanca.
http://www.its.caltech.edu/~atomic/s...yths/myths.htm
Čini se da je Endi ipak u pravu
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 20:05   #87
Quote:
justapixel kaže:
Preko vode do slobode!!



.
haaha you're breaking my balls
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 20:47   #88
Quote:
Saharun kaže:
Gledao sam nedavno emisiju o ispitivanju kristala vode, kada je jedan japanski znanstvenik pokazao kristale vode koji se formiraju kada im je puštao glazbu.
Pa je tako pustio nećiju 7. sinfoniju i kristali vode su se formirali u jedinstveni sedmerokraki kristal.

Kako je voda znala da se svira 7. simfonija?

Onda je nekidan bio nf film o invaziji, gdje tisuću jedinki čine jedno biće. Pa mi pala uspredba.

Jedini element koji je u svemu živom na zemlji je voda. Voda je u čovjeku, životinjama, biljkama. I voda jedina čini krug. Iz mora u oblake, iz oblaka u rijeke, iz rijeka u čovjeka, iz čovjeka opet u rijeku, more.

Iz vode je sve nastalo. Čovjek se rađa u vodi, plodnoj vodi, u njoj oživi, u njoj se razvija do trenutka ulaska u zračni svijet.

I ajde da prihvatimo vodu kao živo biće, jedinku na nivou molekule ili nečeg drugog, koja razumije, pamti, a ona je onaj iskonski element nastanka svega živoga.

Prolaskom kroz čovjeka, koji ima 90% vode, dolazi u dodir sa molekulama vode u čovjeku, memorira njihove informacije te prolaskom kroz čovjeka dolazi u more gdje u "centrali" pohranjuje dobivene informacije. Koje su opet dostupne svim molekulama.


I tako voda sazna i za 7. sinfoniju, prepozna je i formira sedmerokraki kristal.

ajme savršeno....ovo će meni ubrzati posao....sada ću lijepo u labos donijeti orkestar..pa će mi molekule vodice lijepo raditi onak kako ima ja kažem...nemoj mi solvatizirati supstrat....daj molim te ....ali ko boga te molim nemoj mi se igrati sa ovom reaktivnom skupinom.....ajde sada se samo povuci u donji sloj jer mi to full treba...i daj ajde se molim te udruži sa jodozobenzen-diacetetom i DMSO-om i isformiraj mi lijepi međuprodukt....evo mislim da od danas više nema problema..od danas voda za mene nije više polarno protično otapalo već inteligentna ljepotica.....moj život je full lakši nakon ove informacije...vauuuuuuuuuuuuuu thx....
__________________
The world is chiral and clinal
enjoy the symmetry wherever you find it"
(V. Prelog).

Zadnje uređivanje Bajum : 23.11.2006. at 21:36.
Bajum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 21:29   #89
Quote:
Saharun kaže:
Nego, osim umivanja, kako ti doživljavaš vodu?

Ne znam što bih ti rekla. Ali imala sam jedno iskustvo koje me čini sigurnom da je živo biće, iako je ta živost vjerojatno drugačija nego zamišljamo.
Svako ljeto, svaki dan plivala sam jednom te istom rutom do jednog zaljeva i natrag. Uvijek rano ujutro, more mirno ko ulje, samo more, galebovi i ja. Razdragana pjevala bih onu Đulijanovu pjesmu i brčkala po vodi kao malo dijete. Osjećala sam se dobro, nadmoćno bih pljuskala po vodi i zezala se, sigurna u svoje plivačko umjeće i tu mirnu vodu.
Jedno jutro, tako sva sigurna u sebe, nesvjesno se osjećajući moćnija i od mora ( taj osjećaj kao takav sam kasnije registrirala), odjednom sam bila povučena naglavce u vodu, i na neki način stegnuta nekom nepojmljivom snagom. ( Napominjem: nema nikakvih virova, jakih struja, preplivala tamo tisuću puta.) Istog trenutka sam "shvatila" da sam bahatim razmišljanjem o sebi na neki način "uvrijedila" tu divnu, snažnu vodenu energiju, i odmah sam se predala te izrazila strahopoštovnje moćnom moru i zahvalnost što mi dopušta da ga siječem, brčkam i uživam u njemu. Istog sam časa bila oslobođena tog nepojmljivog stiska i vraćena na površinu. More je bilo potpuno mirno kao i prije, samo nije bilo galebova.
I dalje sam svako jutro plivala, ali uvijek bih iskazala zahvalnost moru, i nikada se više nešto slično nije ponovilo.
Ovako može izgledati bez veze, teško je riječima opisati doživljaj, ali bio je toliko snažan i jasan, da sam sasvim sigurna da je voda živo biće.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 22:18   #90
Odlučio sam provjeriti tvrdnje pomahnitalog Japanca i pokazao čaši vode njegovu sliku. Formirao se sljedeći kristal:
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 23:08   #91
freudrick neee, pa iskoristi moći svog avatara!

nego, mozda bismo mogli umjesto o neistinitoj hipotezi da je voda živa malo raspraviti o tome zašto ljudi lako podrže tu apsurdnu ideju.
moje je mišljenje da je to zato što je voda univerzalno otapalo bez kojeg nema života i svugdje je, a ponajviše to zato što je prozirna, svjetluca i pitka je.
ljudi su kao svrake ponekad, blještavo ih privlači.
pogledajte samo one reklame za mineralne vode. sve brboće, bljućka se, kipi, prelijeva, sjaji

jedne od najapsurdnijih tvrdnji proizašle iz new age pseudoznanosti su vezane za homeopatiju (cijela je ta pseudoznanost vezana za životnu silu tako da je teško odvajati to) je ta da je gorska voda iz potoka ukusna i pitka zato što memorira životnu silu zemlje kroz koju prolazi.

a zapravo je tako ukusna zato što ima visok sadržaj plinova i minerala, te najviše zato što je - hladna.

što vi mislite zašto ljudi tako lako uskaču u apsurdne tvrdnje o vodi?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 23:10   #92
Quote:
ajme savršeno....ovo će meni ubrzati posao....sada ću lijepo u labos donijeti orkestar..pa će mi molekule vodice lijepo raditi onak kako ima ja kažem...nemoj mi solvatizirati supstrat....daj molim te ....ali ko boga te molim nemoj mi se igrati sa ovom reaktivnom skupinom.....ajde sada se samo povuci u donji sloj jer mi to full treba...i daj ajde se molim te udruži sa jodozobenzen-diacetetom i DMSO-om i isformiraj mi lijepi međuprodukt....evo mislim da od danas više nema problema..od danas voda za mene nije više polarno protično otapalo već inteligentna ljepotica.....moj život je full lakši nakon ove informacije...vauuuuuuuuuuuuuu thx....
Ovo je ipak malo predugačak burn(kad nekog skuriš,za one koji ne znaju).........pokušaj biti malo kraća jer na ovaj način sama sebe zblamiraš
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 23:20   #93
Quote:
smartjohn kaže:
Ovo je ipak malo predugačak burn(kad nekog skuriš,za one koji ne znaju).........pokušaj biti malo kraća jer na ovaj način sama sebe zblamiraš
nije ona već on....eeeeeeee...mislim da pojedinci blamiraju sami sebe podržavajući ovakve 3,14zdarije....
__________________
The world is chiral and clinal
enjoy the symmetry wherever you find it"
(V. Prelog).
Bajum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 23:32   #94
Endi...pa ljudi su povodljiva bića...i vjeruju u sve i svašta....
__________________
The world is chiral and clinal
enjoy the symmetry wherever you find it"
(V. Prelog).
Bajum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 00:49   #95
Quote:
nego, mozda bismo mogli umjesto o neistinitoj hipotezi da je voda živa malo raspraviti o tome zašto ljudi lako podrže tu apsurdnu ideju.........Endi...pa ljudi su povodljiva bića...i vjeruju u sve i svašta....
Ja sam čini se prvi stavio dva navoda zajedno......hehehehe........no dobro,što sam htio reći je da je ignorantne ljude najlakše uvjeriti u neke sulude teorije....(govorim iz vlastitog iskustva i nikoga ne želim uvrijediti).
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 02:01   #96
nisam dovoljno dobro upoznat sa našim Ustavom (a namjeravao sam kupiti knjigu) pa me zanima gdje su granice ilegalnog u Hrvatskoj što se tiče šarlatanstva?

mislim ponajprije na ovakvo šarlatanstvo, sad ne govorim o medicinskom sektoru (tu je homeopatija i ostala alternativa).
za li tko, ili možda pozna nekoga tko studira pravo ili je pravnik?

koliko sam shvatio, u Republici Hrvatskoj je dopuštena prodaja uređaja koji spadaju u pseudoznanstveni sektor. Samo u bivšoj Živoj istini ili Globalnom sijelu (emitira li se to još uopće?) smo mogli vidjeti kako ljudi čak patentiraju uređaje za uklanjanje takozvanih "štetnih zračenja" iako to nema veze s pameću.
zapravo varaju kupca.
Muzu lovu od ljudi prodajući im nekakve uređaje koji zapravo ništa ne rade.

Je li itko ikad digao tužbu protiv šarlatana u RH?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 03:31   #97
super su ove slike sa sitea koje si dao jebeni kristali nema sta....neznam zakej je to tak ljepo ali do jajajajajajaj obozavam kristalcice kako vode tako i neceg drugog
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 04:20   #98
Ključno pitanje... jel' vodu boli kad ju pijemo? Jel' etično piti vodu?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 12:55   #99
neću o vodi ali za koliko stvari se u prošlosti nešto znalo da bi idući dan već vrijedila druga pravila.znanost je potrebna,nužna...ali ta ista znanost sama sebe pobija i donosi nove teze,zaključke i tako iz dana u dan.ništa nije apsolutno,konačno...
primjer?evo jedan svježiji..sjećate se još onog lika koji je propagirao razliku u rasama,tema je bila tu pa premještena na znanost.napadali smo ga svi čistim znanstvenim tezama da bi jučer pročitao u novinama i vidio na tv-u kako su znanstvenici došli do zapanjujučih saznanja koja pokazuju kako su razlike među ljudima veće nego što se mislilo..više nije "razlika u slovu,nego u rečenicama".

ovakve teme treba pustit da idu svojim tokom,ako imaju malo mozga,ovi koji su ju započeli,nakon par stranica shvatit će...

a vi koji samo čekate ovakve da bi ih ismijali i na njima gradili svoj neki autoritet shvatite ovo:
da ste i 5% od mozgova kakvima se tu predstavljate,nebi pisali po nekom forumu nego bi radili i od svog znanja živjeli.
jedno je imati u jednom tabu otvoren forum a u drugom wikipediu a drugo je koristiti svoju glavu

pozzz
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 13:23   #100
Quote:
maniche kaže:
neću o vodi ali za koliko stvari se u prošlosti nešto znalo da bi idući dan već vrijedila druga pravila.znanost je potrebna,nužna...ali ta ista znanost sama sebe pobija i donosi nove teze,zaključke i tako iz dana u dan.ništa nije apsolutno,konačno...
primjer?evo jedan svježiji..sjećate se još onog lika koji je propagirao razliku u rasama,tema je bila tu pa premještena na znanost.napadali smo ga svi čistim znanstvenim tezama da bi jučer pročitao u novinama i vidio na tv-u kako su znanstvenici došli do zapanjujučih saznanja koja pokazuju kako su razlike među ljudima veće nego što se mislilo..više nije "razlika u slovu,nego u rečenicama".

ovakve teme treba pustit da idu svojim tokom,ako imaju malo mozga,ovi koji su ju započeli,nakon par stranica shvatit će...

a vi koji samo čekate ovakve da bi ih ismijali i na njima gradili svoj neki autoritet shvatite ovo:
da ste i 5% od mozgova kakvima se tu predstavljate,nebi pisali po nekom forumu nego bi radili i od svog znanja živjeli.
jedno je imati u jednom tabu otvoren forum a u drugom wikipediu a drugo je koristiti svoju glavu

pozzz
ne, maniche, jednostavno nije tako. voda nije živo biće. znanost nije mijenjanje gaćica. neke stvari ipak ostaju i zovu se znanje. to što si čula za revoluciju u znanosti je popularna fraza. recimo dolaskom einsteina nije se apsolutno ništa promijenilo osim što se nadogradilo. odbacivanja osnovnih tvrdnji nema.
i gotovo.

a to što si čula da su razlike među ljudima veće nego što se mislilo si vjerojatno čula na pola. naime, genetske razlike među individualnim ljudima su veće nego razlike između takozvanih "rasa" i to je jedan od dokaza da "rase" ne postoje.
ta tvrdnja uopće nije nova, ali je nova novinarima koji općenito imaju jako slabo obrazovanje što se tiče prirodnih znanosti.

ne znam kako drugi, ali ovdje ne gradim nikakav autoritet i imam svoj život (mogao bi biti ispunjeniji novcem, priznajem ), a ovo je samo forum na kojem se skupljaju ljudi sa slabim znanjem.
Zašto ne učiniti dobro djelo i naučiti ih nečemu kad već nisu u osnovnoj i srednjoj? Zar ne primjećuješ porast pseudoznanstvenih gluposti u svakodnevnom životu?

El Tomo je izvrsno rekao, da se ova glupa tema o vodi ponavlja svakih par mjeseci i uvijek izazove napade i svađu. Uvijek ima nekih ljudi koji nisu slušali na satu kemije i fizike (a i biologije) pa se sad "furaju" na New Age i od njega uzimaju ono najgore. A to što se tu nađu "leukociti" (trenutno nas nekoliko, kasnije će doći drugi) je samo znak da još ima ljudi koji misle svojom glavom.

A wikipedia može biti samo pomoć i podsjećanje na neko znanje. Nije ni ona uvijek točna. Ako nemaš znanja u glavi, uzalud ti je wikipedia, pokupit ćeš i neistine.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.