Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2006., 14:10   #161
Quote:
Franjo Veliki kaže:
Da li se neko kuzi u zivotna i ina osuguranja. Naime dosao sam u fazu razmisljenje o buducnosti i dobio sam neku ponudu iz Triglav Osiguranja i zelim ju usporediti sa real life iskustvima
Pitaj što te zanima. Inace radim u jednoj osiguravajućoj kući.

Zadnje uređivanje spy : 07.07.2006. at 16:08.
Pepinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 16:07   #162
Zivotno i ino osiguranje:

ZARADA ILI OSIGURANJA NA MRTVE GRADJANE:

amerika:C.O.L.I. Corporate Owned Life Insurance i osiguranja nazvana
«dead peasant insurance»,ili ti osiguranja na smrt vlastitih radnika.
njihova smrt donosi dobru lovu,narocito i zbog toga sto nije oporezovana.
ovo je inace zabranjeno,no ne i u svakoj drzavi.
naravno,da za firme ne predstavlja nikakv problem(to je u stvari i pozeljno)da sklapaju ugovore sa osiguravateljskim kucama iz drugih drzava.to se po modernim zakonima zove:PROFESIONALNA TAJNA.
onaj tko zaradjuje nije osiguranik,vec firma,i za taj ugovor uopce nije potreban pristanak(potpis)osobe koja se osigurava,sto vise,uopce nije potrebno da ona uopce zna za taj ugovor.
vec se u 2002 godini pricalo o milijardama depozitiranim u bankama,na osnovu premija za osiguranja na mrtve gradjane.ovo su neke poznate kompanije: Wal-mart,Camelot Music / CM Holdings Inc,Nestlé Usa ,Procter & Gamble , Enron ,Pitney Bowes ,Panera , AT & T ,Dow Chemical,Walt Disney,National Convenience Stores.
1998,zaposlenici u «Camelot Music / CM Holdings Inc»su otkrili da su osigurani na taj nacin.njihova smrt bi donijela firmi zaradu od 368.000
po osobi.smrt nekih radnika je vec bila donijela firmi zaradu od 1,3 miliona
dolara.u Paneri,smrt radnika je firmi donijela zaradu od 3 miliona $.
u 2002,350.000 radnika «Wal-mart» je otkrilo da su potencijalni "mrtvi
gradjani",isto kao i 18.000 njih iz Nestlé Usa,i tako dalje.
1992,«Camelot Music / CM Holdings Inc»je dobila 339.302 za smrt
Felipe Tillman-obitelj nije dobila niti centa.
National Convenience Storse je za smrt jednog svog radnika,dobila
250.000 $.U DANASNJICI,PRICA SE O OGROMNIM CIFRAMA.
FREE THINKER is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 16:07   #163
Budućnost zasnovana na životnim osiguranjima je vrlo upitna. Poznajem ljude koji su izvadili novac iz njih nakon 15 ili 20 godina te su REALNO izvadili manje nego što su uplatili zbog inflacije i porasta životnih troškova koji su 6-8 posto, a dobit im je 3-4. Totalna financijska NEPISMENOST!!! Osiguranja služe čemu služe, da se OSIGURAMO da nam se nešto ne dogodi ako dosta putujemo, imamo malu djecu, kredite...Odličan članak<http://www.business.hr/show.php?id=9950>
Potraži NEOVISNU informaciju, a ne nekog tko radi u osiguranju, banci ili sl.
mires is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 16:09   #164
Quote:
FREE THINKER kaže:
Zivotno i ino osiguranje:

ZARADA ILI OSIGURANJA NA MRTVE GRADJANE:

amerika:C.O.L.I. Corporate Owned Life Insurance i osiguranja nazvana
«dead peasant insurance»,ili ti osiguranja na smrt vlastitih radnika.
njihova smrt donosi dobru lovu,narocito i zbog toga sto nije oporezovana.
ovo je inace zabranjeno,no ne i u svakoj drzavi.
naravno,da za firme ne predstavlja nikakv problem(to je u stvari i pozeljno)da sklapaju ugovore sa osiguravateljskim kucama iz drugih drzava.to se po modernim zakonima zove:PROFESIONALNA TAJNA.
onaj tko zaradjuje nije osiguranik,vec firma,i za taj ugovor uopce nije potreban pristanak(potpis)osobe koja se osigurava,sto vise,uopce nije potrebno da ona uopce zna za taj ugovor.
vec se u 2002 godini pricalo o milijardama depozitiranim u bankama,na osnovu premija za osiguranja na mrtve gradjane.ovo su neke poznate kompanije: Wal-mart,Camelot Music / CM Holdings Inc,Nestlé Usa ,Procter & Gamble , Enron ,Pitney Bowes ,Panera , AT & T ,Dow Chemical,Walt Disney,National Convenience Stores.
1998,zaposlenici u «Camelot Music / CM Holdings Inc»su otkrili da su osigurani na taj nacin.njihova smrt bi donijela firmi zaradu od 368.000
po osobi.smrt nekih radnika je vec bila donijela firmi zaradu od 1,3 miliona
dolara.u Paneri,smrt radnika je firmi donijela zaradu od 3 miliona $.
u 2002,350.000 radnika «Wal-mart» je otkrilo da su potencijalni "mrtvi
gradjani",isto kao i 18.000 njih iz Nestlé Usa,i tako dalje.
1992,«Camelot Music / CM Holdings Inc»je dobila 339.302 za smrt
Felipe Tillman-obitelj nije dobila niti centa.
National Convenience Storse je za smrt jednog svog radnika,dobila
250.000 $.U DANASNJICI,PRICA SE O OGROMNIM CIFRAMA.
Samo vi umrite a mi ćemo pobrati pare...
mires is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 16:12   #165
Osiguranje za nešto kao zaštita od požara, pa zdravstveno osiguranje i sl., to razumijem.
Ali životno ne.
Bila sam u Cosmopolitan Lifeu i shvatila da je to ovako:
ti uplaćuješ godinama određenu svotu mjesečno, a kad umreš osoba koju si ti odredio dobije te sve novce.
Ne kužim poantu.
Zašto bi netko mojom smrću dobio npr. 100 000 kn?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 16:54   #166
Pa sama riječ ŽIVOTNO osiguranje ipak nešto znači.
Njime osiguravamo vlastiti život za slučaj smrti, doživljenja ili nezgode (ako ju ugovoriš).
Osiguranjem osiguravaš kakvu takvu "lakšu" materijalnu situaciju za slučaj smrti svojoj obitelji ili u slučaju nezgode (invaliditeta) sebi.
To je osiguranje, ne štednja!
Kod njih nije računa tipa-> uplaćujem mjesečno 50 eura, za 12 mjeseci imam 600 eura + neku kamaticu, nemaš jer osiguravajuća kuća preuzima rizik tvoje smrti ili nezgode. Jer ako se dogodi to nešto iza tebe neće ostati 600 eura (kao na štednj) već recimo 20.000 eura. U tome je razlika.
Naravno da 20.000 eura danas neće imati istu vrijednost i za 15-20 godina, ali isto tako vrijednost 50 eura koje sada uplaćuješ neće imati istu vrijednost za 10 godina, pa onda treba napraviti policu s indeksacijom kojom ti se premija svake godine povećava za određeni postotak (recimo plati inflaciju),a time ti i raste ugovorena svota.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 17:31   #167
Quote:
Ipanema kaže:
Bila sam u Cosmopolitan Lifeu i shvatila da je to ovako:
ti uplaćuješ godinama određenu svotu mjesečno, a kad umreš osoba koju si ti odredio dobije te sve novce.
Ne kužim poantu.
Zašto bi netko mojom smrću dobio npr. 100 000 kn?
Da ali Cosmopolitan Life je specifično, to je dosmrtno, a ostala životna su kao neki oblik štednje, dakle plaćaš određeni broj godina, a nakon isteka raspolažeš sredstvima...a za to vrijeme si osiguran.
A zašto bi netko tvojom smrću dobio 100kkn, pa možda želiš nekoga materijalno pomoći nakon što umreš, muža, ženu, klince...
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 18:54   #168
Quote:
spy kaže:
Da ali Cosmopolitan Life je specifično, to je dosmrtno, a ostala životna su kao neki oblik štednje, dakle plaćaš određeni broj godina, a nakon isteka raspolažeš sredstvima...a za to vrijeme si osiguran.
Nisam znala da postoji razlika izmedju Cosmopolitan Life zivotnog osiguranja i nekog drugog.

Quote:
A zašto bi netko tvojom smrću dobio 100kkn, pa možda želiš nekoga materijalno pomoći nakon što umreš, muža, ženu, klince...
Kad cu ih imati, mozda cu ih htjeti i materijalno pomoci
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 19:32   #169
...moje iskustvo je da životno osiguranje može poslužiti za osiguranje kredita umjesto jamaca...
Munya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 21:51   #170
Vecer.Osobno imam zivotno osiguranje cca-9 gd u jednoj Austriskoj osiguravajucoj kuci. Eh po isteku 10 gd podignuti cu kompletno uplaceni novac uvecan za indeksaciju i neku sitnu dobit.Sa uplatam sam poceo samo iz jednog razloga sto je to prije tih 9 gd bio jedan od KAO isplativijih oblika stednje i kao mogucnost mjesecne ispalte kao dodatak na mirovinu. Ee ko nam je kriv kada stalno negdije kasnimo ( barem moja generacija sa kraja 60-tih).
Novac cu prebaciti u neki od invest fondova ,ali cu isto tako napraviti i minimalnu policu zivotnog osiguranja , za ono nedaj boze,mislim da iznosi negdije oko 300 E na gd. Mislim da osiguranje nije lose ali samo kao neko osiguranje a ne kao neki vid stednje ili ulaganja za trecu zivotnu dob.
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 09:40   #171
Quote:
Nevera kaže:
Novac cu prebaciti u neki od invest fondova ,ali cu isto tako napraviti i minimalnu policu zivotnog osiguranja , za ono nedaj boze,mislim da iznosi negdije oko 300 E na gd. Mislim da osiguranje nije lose ali samo kao neko osiguranje a ne kao neki vid stednje ili ulaganja za trecu zivotnu dob.
Ja isto imam malu policu osiguranja - osim kao životno služi i kao vrst male, ali redovne štednje i mogućnost osiguranja kredita.

Osim toga imam riziko policu za slučaj invalidnosti (dakle ne dobiva se ništa na kraju kao kod životnog) - što svima preporučam, jer je dosta povoljna (moja 50 € godišnje!) a u slučaju nastanka neke invalidnosti dobiju se pristojna sredstva koja čovjeku u takvim trenucima uvijek trebaju. Nije da će ti osiguranje npr. nadomjestit nogu, ali će biti dovoljno za protezu, prilagodbu auta i sl.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 11:24   #172
Imam osiguranje u alianzu na 15 godina po 300 eura na godinu i uzo sam ju više da bi pomogo frendu koji sklapa ugovore nego da bi nešto zaradio na njoj kasnije . Uglavnom kolko sam skužil to služi kao osiguranje a ne kao zarada i nadam se da mi nikad nebu trebalo i na kraju ak bum dizo lovicu nakon 15 godina nadam se da bum dobil barem nekih 90 % uplačenoga . Uglavnom dobra stvar ak se ima svake godine koja lovica viška a isto je dobro raspitat se kod frendova ili rodbine jer imam neki filing da danas svi imaju nekog koji prodaje te police pa da i oni nešto dobe pri sklapanje ugovora .
trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 13:30   #173
Quote:
trava kaže:
Imam osiguranje u alianzu na 15 godina po 300 eura na godinu...

...na kraju ak bum dizo lovicu nakon 15 godina nadam se da bum dobil barem nekih 90 % uplačenoga . .
uplaćivat 15 godina po 300€ da bi na kraju dobio 10% manje od onog što sam uplatio? jesi li siguran da si dobro natipkao?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 09:37   #174
Da . Evo baš sam pogledo u policu . Uglavnom to kod mene ovako izgleda : ja njima godišnje 300 eura+ 30 eura dopunska premija za posljedice nesreće tj. ukupno 330 eura na 15 god. ispadne oko 4950 eura da uplatim ,a ugovorena svota koju dobijem je 4547 eura . Kad se uzme na duže npr. 30 godina i uplaćuje nešto više od 300 eura onda se može i zaraditi .
trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 09:46   #175
Zaboravi lovu koju uplaćuješ za dopunsko - oni ti ne ulazi u izračun za ugovorenu svotu. Nju je svakako dobro imati za slučaj ne daj bože.
Naravno tu je i dobit koja se računa temeljem rok i US.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 12:58   #176
Quote:
trava kaže:
Da . Evo baš sam pogledo u policu . Uglavnom to kod mene ovako izgleda : ja njima godišnje 300 eura+ 30 eura dopunska premija za posljedice nesreće tj. ukupno 330 eura na 15 god. ispadne oko 4950 eura da uplatim ,a ugovorena svota koju dobijem je 4547 eura . Kad se uzme na duže npr. 30 godina i uplaćuje nešto više od 300 eura onda se može i zaraditi .
Zarada na životnom osiguranju? Danas uz sve dostupne informacije zvuči doista smiješno. Prosječni prinos na osiguranju iznosi od 2-4 %, što za 15 godina iznosi 30-40%. Godišnja inflacija, pad vrijednosti novca te porast životnih troškova su 7-9%, znači sva dobit manja od 10% godišnje REALNO je gubitak novca (iskustva iz SLO). Kakvog to ima smisla? 15-20 godina nosiš nekom novac s kojim on radi, okreče ga, zarađuje, tebi na kraju daje mrvice.
Iskustva iz EU govore da su ljudi poslije 20 g. izvadili manje iz osiguranja nego što su stavili, REALNO. Hoćemo li i mi napraviti istu pogrešku???
Osiguran treba biti od rizika, ali štedjeti na osiguranju...
mires is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 13:25   #177
Quote:
mires kaže:
Godišnja inflacija, pad vrijednosti novca te porast životnih troškova
To sve nabrojeno je jedno te isto
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 14:46   #178
ne mora biti isto. zivi primjer ti je Hr. vec je godinama kuna stabilna ali inflacija postoji a i toskovi zivota rastu
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 15:16   #179
ja imam 2 zivotne. jedna se automatski isplacuje u slucaju nedobog oboljenja od 10 navedenih bolesti.
imam i dodatno zdravstveno. sve skupa, mjesecna cifra nije prevelika a isplati se.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 22:01   #180
Quote:
syrius1 kaže:
ne mora biti isto. zivi primjer ti je Hr. vec je godinama kuna stabilna ali inflacija postoji a i toskovi zivota rastu
Mora, samo ljudi brkaju pojmove.

Pad vrijednosti novca ne nastaje u odnosu na drugu valutu, nego kao što je kolega rekao, porastom životnih troškova, jer za sto kuna možeš kupiti manje nego prije (ne eura nego dobara) a to se zove inflacija da bi ekonomisti pametnije zvučali na TV-u
spy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.