Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2011., 21:49   #1
Crna prikaza??? o.O

pozdrav forimašima!ovako,imam jedan čudan događaj otprije 6-7 godina,pa me zanima dal ima možda još netko tko je doživio nešto slično...naime,radio sam u pekari,nočna smjena,i vračao se kući s posla oko 4 ujutro.pekara mi je od kuće udaljena cca 20 metara.iz navike sam se okrenuo prema autobusnoj stanici i tamo ugledao visokog lika,sav u crnom(šešir s malim obodom,dugi kaput,šal,cipele i kožne rukavice...p.s.neka detalje sam primjetio tek kad mi se približio na par metara).odmah me začudilo da lik ima kaput,a bilo je ljetno doba,mislim da je4 bio kraj 7-og mjeseca,al nisam obračao pažnju na to ispočetka...uglavnom,krenuo je prema meni,ja sam mislio da želi pitat kad ide bus il neš slično,pa sam zastao.kad mi se približio na par metara,osjetila se jaka hladnoča,a bilo je toplo vani,i opori miris,nekak čudan.eh,onda sam primjetio da to ne hoda neg da lebdi,pa sam zbrisao u stan...par minuta sam bio u kuhinji,jer se nisam usudio pomaknuti,a onda sam izašao na balkon,koji gleda prema toj autobusnoj stanici,a to je stajalo vani,ispod balkona,i zurilo u mene...usro sam se kad sam vidio da nema lica,nego samo praznina....pobjego sam natrag unutra i do 7 sati čekao starce da se probude,jer me bilo strah pomaknut se više...onda sam bio star 23 godine,i fkt se svako malo sjetim toga...to bi bilo to,pa me zanima dal neko zna što ili tko to je...hvala unaprijed!
Vladimir1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 21:53   #2
Da to nije onaj tip iz Matrice...? Kako se ono zove....
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 01:34   #3
hehe to me podsjetilo na jedan sličan događaj šta mi se dogodio.. išla sam s frendicom iz škole doma i vidimo neku "žensku", također proljeće/ljeto, a žena imala kaput, šešir, šal i rukavice, sunčane naočale, imala sam dojam da klizi, a ne hoda, a lice nekako nemogu to opće opisat nekako sivo voštano neprirodno, bolesno, nikad si to neću zaboravit, i ta hladnoća.. brr.. da nije frendica bila samnom ja neznam kako bi to psihički podnjela. Zanimljivo je da nikad nismo riječ o tome progovori..
ajwanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 02:24   #4
Heh,ni ja o tome bas ne pricam okolo,jer su me frendovi ismijali...a nemam pojma kaj je to bilo,fkt
Vladimir1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 12:22   #5
a sam možemo pretpostavljat šta je to, ja se sam dam kladit da nije bio čovjek, a normalno da nemožeš to pričat nekom kad zvuči totalno sf, jeza me uvijek uhvati kad se sjetim tog
ajwanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 12:59   #6
Quote:
Mr. Beam kaže: Pogledaj post
Da to nije onaj tip iz Matrice...? Kako se ono zove....
Agent Smith???
Ali imaš sl igrača u jednoj seriji da me ubiješ nemogu se sjetiti da li je Dr Who ili torchwood u jednoj od te dvije se pojavljuje takav lik
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 17:24   #7
Quote:
Vladimir1980 kaže: Pogledaj post
pozdrav forimašima!ovako,imam jedan čudan događaj otprije 6-7 godina,pa me zanima dal ima možda još netko tko je doživio nešto slično...naime,radio sam u pekari,nočna smjena,i vračao se kući s posla oko 4 ujutro.pekara mi je od kuće udaljena cca 20 metara.iz navike sam se okrenuo prema autobusnoj stanici i tamo ugledao visokog lika,sav u crnom(šešir s malim obodom,dugi kaput,šal,cipele i kožne rukavice...p.s.neka detalje sam primjetio tek kad mi se približio na par metara).odmah me začudilo da lik ima kaput,a bilo je ljetno doba,mislim da je4 bio kraj 7-og mjeseca,al nisam obračao pažnju na to ispočetka...uglavnom,krenuo je prema meni,ja sam mislio da želi pitat kad ide bus il neš slično,pa sam zastao.kad mi se približio na par metara,osjetila se jaka hladnoča,a bilo je toplo vani,i opori miris,nekak čudan.eh,onda sam primjetio da to ne hoda neg da lebdi,pa sam zbrisao u stan...par minuta sam bio u kuhinji,jer se nisam usudio pomaknuti,a onda sam izašao na balkon,koji gleda prema toj autobusnoj stanici,a to je stajalo vani,ispod balkona,i zurilo u mene...usro sam se kad sam vidio da nema lica,nego samo praznina....pobjego sam natrag unutra i do 7 sati čekao starce da se probude,jer me bilo strah pomaknut se više...onda sam bio star 23 godine,i fkt se svako malo sjetim toga...to bi bilo to,pa me zanima dal neko zna što ili tko to je...hvala unaprijed!
Promislio sam malo bi li reagirao na ovo ili ne. Forumi su inaće puni sprdancija, pa nikad ne znaš na koga ćeš naletit. Međutim, ako ništa, dajem za dobro ispričanu priču. Obožavam hororce, ne smatram se strašljivim, ali isto me prošla jeza čitajući. Probaj napisat priču o tome. Može bit to nekakv oblik psihoterapije ili što ja znam.

E sad, malo za ozbiljno. Ajmo se malo zaigrat, pa pretpostavimo da nas ne vučeš za nos (mada nikad se ne zna). Krenimo redom. Jesi li doista uvjeren da nisi prvo došao kući, zaspao pa onda odvrtio san? Moguće je i to, ako je čovjek zaista umoran. Zapitaj se jesi li dovoljno odspavao prije odlaska na posao, jer ako nisi onda mogu zamisliti kakav si tek bio nakon posla? Ako ustraješ, a vjerujem da jesi, da to nije bio san i da se dogodilo na javi, onda ti mogu, za početak čestitati na doživljenom paranormalnom događaju. Većina ljudi (uključujući i mene) doživi barem jedan nadnaravan događaj u životu, ali isto tako većina njih spontano odbaci taj događaj, bilo da ne želi uopće razmišljati o njemu, praveći se da se nije dogodio ili da samog sebe uvjeri kako to nije i ne može biti ništa paranormalno, jer takve stvari, misle oni, ne postoje.

Problem s tvojim slučajem je u tome da posrijedi može biti nešto maliciozno, dakle opasno po tebe. Srećom, kako napominješ prošlo je već 6-7 godina i još si živ. No zanima me, jesu li kakvi neobični događaji prethodili tom incidentu i još važnije jesi li imao neka naročito neugodna životna iskustva nakon toga? Pitam zato, jer se čini da je taj "susret" bio prijetnja. Nekome ili nečemu si se očito zamjerio. Preberi po sjećanju i možda ćeš pronaći neke odgovore. Tvoj bi "susret" zapravo nazvao napadom i ako se zbilja dogodio, kako tvrdiš, vjeruj mi nitko ti ne zavidi.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 17:30   #8
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Problem s tvojim slučajem je u tome da posrijedi može biti nešto maliciozno, dakle opasno po tebe. Srećom, kako napominješ prošlo je već 6-7 godina i još si živ. No zanima me, jesu li kakvi neobični događaji prethodili tom incidentu i još važnije jesi li imao neka naročito neugodna životna iskustva nakon toga? Pitam zato, jer se čini da je taj "susret" bio prijetnja. Nekome ili nečemu si se očito zamjerio. Preberi po sjećanju i možda ćeš pronaći neke odgovore. Tvoj bi "susret" zapravo nazvao napadom i ako se zbilja dogodio, kako tvrdiš, vjeruj mi nitko ti ne zavidi.
kako si to zakljucio?
__________________
You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him....true story...
SolisMystica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 17:36   #9
Quote:
SororMystica kaže: Pogledaj post
kako si to zakljucio?
Intuicija (da ne objašnjavam naširoko). Imam ponešto prakse s takvim stvarima.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 19:37   #10
Apsolutno sam siguran da nije bio san,100 posto!i ne vucem vas za nos,ne zezam se ja s tim stvarima...a cinjenica je da mi od onda problemi samo kucaju na vrata...
Vladimir1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 23:07   #11
Quote:
Vladimir1980 kaže: Pogledaj post
Apsolutno sam siguran da nije bio san,100 posto!i ne vucem vas za nos,ne zezam se ja s tim stvarima...a cinjenica je da mi od onda problemi samo kucaju na vrata...
Možda se samo poklopilo a možda ti treba egzorcizam samo nisi ti opsjednut nego sve oko tebe
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 02:16   #12
Dementor
__________________
Tarzan. Parazit. Ubleha.
Los_Pajaritos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 12:38   #13
Quote:
Vladimir1980 kaže: Pogledaj post
Apsolutno sam siguran da nije bio san,100 posto!i ne vucem vas za nos,ne zezam se ja s tim stvarima...a cinjenica je da mi od onda problemi samo kucaju na vrata...
eh da nisam i ja vidla to šta sam vidla nebi ti vjerovala baš, no pošto jesam vjerujem ti, no nemoj tome pridavati veliku pažnju, bilo pa prošlo, najvjerojatnije nikada nećemo znat šta je to bilo
ajwanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 15:19   #14
Quote:
Vladimir1980 kaže: Pogledaj post
Apsolutno sam siguran da nije bio san,100 posto!i ne vucem vas za nos,ne zezam se ja s tim stvarima...a cinjenica je da mi od onda problemi samo kucaju na vrata...
Slušaj, ako je točno to što tvrdiš da si vidio, onda si vidio nešto što nisi smio vidjeti. Zato sam te i pitao prate li te otada neka neugodna iskustva. Došao si u doticaj s nečim na prijelazu. Poremetio si ravnotežu.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.

Zadnje uređivanje zuni9 : 16.08.2011. at 15:33. Reason: ispravak
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 22:37   #15
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Slušaj, ako je točno to što tvrdiš da si vidio, onda si vidio nešto što nisi smio vidjeti. Zato sam te i pitao prate li te otada neka neugodna iskustva. Došao si u doticaj s nečim na prijelazu. Poremetio si ravnotežu.
I kaj sad da čovjek napravi da vrati ravnotežu?
Vjerovatno samoubojstvo ne dolazi u obzir ili???
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 23:15   #16
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Slušaj, ako je točno to što tvrdiš da si vidio, onda si vidio nešto što nisi smio vidjeti. Zato sam te i pitao prate li te otada neka neugodna iskustva. Došao si u doticaj s nečim na prijelazu. Poremetio si ravnotežu.
hm..kako je on to poremetio? mislim niti ga je sto pitao niti isla slicno..barem nije to napisao....i zapravo nije ona taj koji je imao doticaj s tim necim nego je to nesto imalo doticaj s njim,jer je to nesto u njegovom svjetu/dimenziji a ne svojem....
__________________
You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him....true story...
SolisMystica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 23:20   #17
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
I kaj sad da čovjek napravi da vrati ravnotežu?
Vjerovatno samoubojstvo ne dolazi u obzir ili???
Postoji više mogućnosti. Prva je jednostavno ne razmišljati o tome i čvrsto vjerovati kako taj događaj ni u kom slučaju nije utjecao na njegov život. Dakle, radi se o primjeni tehnike psiho-duhovnog zatvaranja, odnosno zaštite. Postoji brdo literature o izvedbi takvih tehnika.

Druga mogućnost je bliska prvoj i radi se o postupku u kojem osoba negira i potisne sam događaj. Kod izrazito traumatičnih iskustava može se dogoditi spontano, a ako se namjerno želi postići potiskivanje sjećanja potrebno je uložiti malo truda i volje.

Treća opcija je posjet svećeniku ili egzorcistu, kako si natuknuo u svom prethodnom postu. Međutim, problem je što u Hvatskoj postoji jako malo svećenika koji osobu mogu kvalitetno savjetovati po tom pitanju.

Četvrtu opciju bih eliminirao, budući da je autor čvrsto uvjeren u ono što je vidio, pa smatram da mu psihoanaliza ne bi bila od koristi.

Quote:
SororMystica kaže: Pogledaj post
hm..kako je on to poremetio? mislim niti ga je sto pitao niti isla slicno..barem nije to napisao....i zapravo nije ona taj koji je imao doticaj s tim necim nego je to nesto imalo doticaj s njim,jer je to nesto u njegovom svjetu/dimenziji a ne svojem....
Istina, no nismo svi jednako obdareni za hvatanje frekvencija iz astralne sfere. On je očito senzibilniji u tom smislu i našao se na području "spajanja". Entiteti često ne žele da se detektira njihova prisutnost na ovostranoj ravni, jer žele proći nezapaženo i znaju postat osvetoljubivi, što može izazvati realne probleme za "vidioca".

To ne mora ovdje biti slučaj, ali može.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 18.08.2011. at 03:20.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 07:22   #18
A gledajte,ne obazirat se na to je dosta tesko,jer me od onda stvarno prati peh u apsolutno svemu...koma,jbg...kod svecenika sam bio,presao iz katolicizma u protestantizam(po naputku jegove supruge),al nisu mi nista konkretnog rekli u vezi tog dogadaja...p.s.hvala za odgovore na temu,lakse mi je malo kad pricam o tome...a neam pojma kaj da napravim,al sve mi je to tak nekak...fuj!
Vladimir1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 08:11   #19
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Postoji više mogućnosti. Prva je jednostavno ne razmišljati o tome i čvrsto vjerovati kako taj događaj ni u kom slučaju nije utjecao na njegov život. Dakle, radi se o primjeni tehnike psiho-duhovnog zatvaranja, odnosno zaštite. Postoji brdo literature o izvedbi takvih tehnika.

Druga mogućnost je bliska prvoj i radi se o postupku u kojem osoba negira i potisne sam događaj. Kod izrazito traumatičnih iskustava može se dogoditi spontano, a ako se namjerno želi postići potiskivanje sjećanja potrebno je uložiti malo truda i volje.

Treća opcija je posjet svećeniku ili egzorcistu, kako si natuknuo u svom prethodnom postu. Međutim, problem je što u Hvatskoj postoji jako malo svećenika koji osobu mogu kvalitetno savjetovati po tom pitanju.

Četvrtu opciju bih eliminirao, budući da je autor čvrsto uvjeren u ono što je vidio, pa smatram da mu psihoanaliza ne bi bila od koristi.
Vidim da dosta ljudi traži u ovakvim slučajevima pomoč svečenika imaju li oni snage i volje razumjeti o čemu se radi i da li uopče to što je vidio ima veze sa bilo kojom vjerom
Nagađa se da postoje i druge dimenzije i sad ako je to biće samo okrznulo našu dimenziju i ostavilo svoj energetski trag koji prati vladimira kako to riješiti?
Možda zaštite iz ove dimenzije nisu dovoljne jer se ustvari ne može izmjeriti energija koja je ostala ili može?ali za to treba netko drugi i to ozbiljan ne ovi hokus pokus,visak i sl
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 08:14   #20
Ok,ali kaj se moze napraviti???o.O
Vladimir1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:39.