Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2018., 21:27   #1
Demiurge

Pozdrav svima.

Da li možemo zajedničkim snagama razjasniti taj gnostički koncept Demiurga? Od kada se prvi put pojavljuje taj termin, od strane Platona u jednom sasvim drugom kontekstu?, u spisima iz Nag hamadija u kontekstu kako ga se na ovoj stranici shvaća?? Kako ga vi doživljavate. Što je i tko je on, što on nije?

Kada se sav ovaj materijal i svi mitovi stave pod jedan zajednički nazivnik, kako ga je najispravnije definirati? Da li je on umjetno stvorena duša svijeta koja nema duhovnu komponentu, astralni misaoni entitet koji je u početku bio sasvim neutralan? da li je taj cijeli koncept samo naše nerazumijevanje prirodnih zakona uzročno posljedičnih veza i gledanje na život iz jedne crnije perspektive. Gdje se on nalazi i koje denzitete obuhvaća???

Navodim nekoliko izvora koje obavezno treba pročitat da se može dat ikakvo relevantno "mišljenje". Molio bi ako može samo konstruktivni postovi.
http://www.galaksija.com/metafizika/..._demijurga.htm
http://www.4dportal.com/hr/alternati...onski-kult-ega
http://patrologija.com/tema-8-gnosti...ti-2-stoljeca/
https://hr.wikipedia.org/wiki/Demiurg
Vilibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2018., 21:33   #2
Kada si zamišljam koncept Demiurga, uvijek mi je u umu greyness

A ta greyness se naravno veže sa Sivima.

I ja nisam jedini u tome pogledu https://www.google.hr/search?q=demiu...iw=960&bih=529
3.18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2018., 20:07   #3
demiurg je budala
arhoni su njegova sljepoča, njegov bjes, njegova glupost, njegova objest, njegova oholost itd itd...
patvorine koje stvara su njegove brije, greške, zajebi
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 02:21   #4
Manipulator, lažov, ubojica. Čitav ovaj materijalni pakao nastao je od njegove nesavršenosti. Čitav materijalni svijet njegova je krivnja.

Većina pripadnika organiziranih religija (primarno abrahamskih) slavi njega, njemu se klanja, ignorantna u neznanju da postoji Jedan daleko viši, daleko superiorniji, od kojeg je i sam inferiorni Demijurg potekao.

Demijurg se i održava zahvaljujući toj ignoranciji. Lažan je po svemu.
Shagrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2022., 16:15   #5
Quote:
Shagrat kaže: Pogledaj post
Manipulator, lažov, ubojica. Čitav ovaj materijalni pakao nastao je od njegove nesavršenosti. Čitav materijalni svijet njegova je krivnja.

Većina pripadnika organiziranih religija (primarno abrahamskih) slavi njega, njemu se klanja, ignorantna u neznanju da postoji Jedan daleko viši, daleko superiorniji, od kojeg je i sam inferiorni Demijurg potekao.

Demijurg se i održava zahvaljujući toj ignoranciji. Lažan je po svemu.
Postoji li podforum koji se bavi razotkrivanjem demiurga? Nešto kao r/EscapingPrisonPlanet
__________________
Karburator
Danco420 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2022., 13:24   #6
Sama riječ Demi-urge sastoji se od dvije različite riječi iz Francuskog i Engleskog Demi (Polu) Urge (Nagon) dobije se Polu nagon.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2022., 16:04   #7
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Sama riječ Demi-urge sastoji se od dvije različite riječi iz Francuskog i Engleskog Demi (Polu) Urge (Nagon) dobije se Polu nagon.
Riječ demiurg "stvaratelj, graditelj, majstor..." dolazi od starogrčkog demios "ono što se odnosi na ljude" (od demos "ljudi, narod") i ergos "radnik" (od ergon "rad"). Opet bezveze izmišljaš Teško ti je prvo pogledati u rječnik? Polunagon lol...
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2022., 13:49   #8
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Riječ demiurg "stvaratelj, graditelj, majstor..." dolazi od starogrčkog demios "ono što se odnosi na ljude" (od demos "ljudi, narod") i ergos "radnik" (od ergon "rad"). Opet bezveze izmišljaš Teško ti je prvo pogledati u rječnik? Polunagon lol...
Opet se petlja u moje komentare moj najveći fan Svemogući Zubić, šta da kažem osim hvala i velika pusa u čelo da ti malo treće oko proradi. Ne bil vidio istinu jasno.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2022., 14:08   #9
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Sama riječ Demi-urge sastoji se od dvije različite riječi iz Francuskog i Engleskog Demi (Polu) Urge (Nagon) dobije se Polu nagon.
Polunagon je ono od čega se dobije poluerekcija?
Prometeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2022., 12:42   #10
Da ste čitali linkove iz uvodnog posta na ovoj temi tu piše u objašnjenju da se Demiurge sastoji od mnoštva nagona što potvrđuje prevod koji sam dao. Među kojim je nagon za kreacijom.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2022., 17:32   #11
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Da ste čitali linkove iz uvodnog posta na ovoj temi tu piše u objašnjenju da se Demiurge sastoji od mnoštva nagona što potvrđuje prevod koji sam dao. Među kojim je nagon za kreacijom.
Nisi ti dao nikakav "prevod" nego bezveze izmišljaš etimologiju riječi; riječ δημιουργός (iliti demiurg) iz starogrčkog ti "analiziraš" riječima iz modernih jezika
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2022., 01:56   #12
Da mi je znati tko je Al dente čiji je on klon
__________________
Like a storm that brings no calm I'm most complete yet so undone
Rušitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2022., 01:57   #13
Ne mislim ništa loše...samo se pitam
__________________
Like a storm that brings no calm I'm most complete yet so undone
Rušitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2022., 12:47   #14
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Da ste čitali linkove iz uvodnog posta na ovoj temi tu piše u objašnjenju da se Demiurge sastoji od mnoštva nagona što potvrđuje prevod koji sam dao. Među kojim je nagon za kreacijom.
Da, čitala sam (linkove koji su još uvijek aktivni). Nigdje ni spomena ikakvoj polovičnosti, kreativni proces zahvaća čitavo biće inače se ne bi mogao odvijati. (Plus ovo što ti kaže Al dente, pučka etimologija ne spada čak ni u alternativu, nego u ordinarnu neukost.)
Prometeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2022., 14:28   #15
Quote:
Rušitelj kaže: Pogledaj post
Da mi je znati tko je Al dente čiji je on klon
Quote:
Rušitelj kaže: Pogledaj post
Ne mislim ništa loše...samo se pitam
Sve pet. Odgovor - ničiji, jer nisam klon Sama ta mogućnost kloniranja mi je jedna od najglupljih i najnepoštenijih stvari na forumu.
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2022., 14:38   #16
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Sve pet. Odgovor - ničiji, jer nisam klon Sama ta mogućnost kloniranja mi je jedna od najglupljih i najnepoštenijih stvari na forumu.
Slažem se u potpunosti
__________________
Like a storm that brings no calm I'm most complete yet so undone
Rušitelj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.