Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2007., 00:46   #1
Ljudska devolucija

Na rubu znanosti: Michael Cremo - ljudska devolucija

HTV1 30.04.2007. 23:25


Podrijetlo čovjeka i dalje je zagonetka koju niti genetika niti arheologija nisu odgonetnule. Štoviše, po nekim istraživačima, velik broj arheoloških nalaza upućuje na to da je čovjek na Zemlji možda prisutan već desetke, ako ne i stotine milijuna godina. Jedan takav je Michael Cremo, koautor knjige "Zabranjena arheologija" i autor knjige "Ljudska devolucija".

Ljudska devolucija- nismo se razvili od materije, nego od IN-volucije duha
Purana -indijsko-povijest kaže da su ljudi odavno postojali na zelmlji
Moderna znanost-kaže da ljudi postoje od nedavno
Arheologija-neki dokazi da su ljudi postojali i prije nekoliko milijuna godina

O kakvim se dokazima radi?
Kosti, predmeti, ili?
Govorimo o različitim dokazima. Kosti, otisci stopala, jednaki otiscima stopala poput naših u stijeni staroj nekoliko milijuna godina.
To bi značilo da su ljudska bića poput naših postojala prije 4 mil.godina.

Govori se o drukčijoj povijesti svih živih bića a ne samo ljudi. Dokazi o postojanju cvjetnica 500 mil. godina ranije nego što to današnji znanstvenici smatraju da je moguće.

Postoje mišljenja da su veliki sisavci poput psa postojali i u doba dinosaura. To bi promijenilo cijelu povijest.

Vrijeme je kružni proces.Nije LINEARNI. Odvija se u CIKLUSIMA. Tijekom dana život se u svemiru manifestira, a tijekom noći ne. Prema nekim tvrdnjama trajanje ciklusa dana započelo je prije nekoliko mil.godina.

U svojoj sam knjizi predstavio teorije koje osporavaju današnje teorije evolucije jer dokazuju kako ljudi postoje već nekoliko milijuna godina.
Znanstvenici tvrde:
Prvi živući organizam nastao je od kemikalija, ali niti jedan znanstvenik ne može reći od kojih to kemikalija i na koji su se način spojile, da bi nastao koji organizam, dakle nastajanje organizma iz kemikalija je vjerovanje a ne dokazana činjenica.
Shvaćanje da je ljudsko obličje rezultat dugog niza genetskih promjena je vjerovanje, ali nije objašnjeno.
U kojoj mjeri su genetička istraživanja konzestentna?
Znanstvenici promatranjem promjena gena današnjeg čovjeka pokušavaju dokučiti odakle potječu.Mnoge promjene kroz koje je čovjek u prošlosti prošao u današnjem stanovništvu ne postoje.

Napušteni rudnici zlata u kaliforniji, pronadjeni kosturi otprije nekoliko mil.godina. Geolozi su potvrdili starost slojeva zemlje gdje su nadjene kosti, ali su onda ti geolozi dobili otkaze, a svi spisi su maknuti.

Dokaz da je SVEMIR naseljen DUHOVNIM entitetima. prije postavljanja pitanja odakle su potekla ljudska bića, trebamo pitati što su ljudska bića. Ljudska bića od tri dijela: materije, uma, i svijesti. Um se ne može vidjeti, stvaran je, ali može djelovati na MATERIJU.

UM može primiti slike na udaljenosti, na neki način koji nam fizikalni zakoni ne mogu objasniti. Dokazi o postojanju SVIJESTI.
Darwin i walace -suradjivali na teoriji evolucije. ali se w.zainteresirao za SPIRITIZAM pa se darwin na njega naljutio.

Ljudsko biće prema vedama:
materija-od elemenata
um, mentalna energija
svijest, može postojati neovisno o materiji i umu

usporedba sa računalom:
materija-hardware
um-software
svijest-čovjek

svijest se može odvojiti od tijela, i vratiti u tijelo ili ući u drugo tijelo (reinkarnacija) ...to su tvrdnje

kad razgovaramo o ljudskom podrijetlu, ne možemo samo razgovarati o elementima nego i o umu i svijesti.

Ajurveda-uzroci svih patnji i nesreća nalaze se u ljudskome umu, tj u neznanju i onako kako doživljavamo svijet
aju-život
veda-znanje
astrologija-osvjetljava put čovjeku
(nešto što nisam uhvatila kak se zove)...energije u stanu, prostoru u kojem živimo

Univerzalna SVIJEST(Bog)-cijeli univerzum -priroda univerzalne kozmičke svijesti-ljubav,ljepota...vedski kreacionizam, ta univerzalna svijest koja je stvorila sve što postoji, suprotno darwinovoj teoriji evolucije
Božanska kreacija-stalno se mijenja-važno je znati tko si i što si-da shvatis sebe i bozansku kreaciju -da naučimo nešto-da život bude lijep
Svemir se sastoji od više razina, jednom razinom vlada tvar...to nastanjuju bića koja su se prilagodila uvjetima koja tu vladaju tu smo sad mi...druga razina je mentalna....iznad te je razina svijesti-DUH-nastanjuju je bića koja su se prilagodila tamo, potrebno je da su povezana s izvorom, to su bića čiste svijesti, ako se spusti niže na razinu uma, svijest dobiva zaštitu uma
moze se spustit i jos nize, na materiju tu smo mi sad....dakle to je involucija, u suprotnom smjeru...kozmička hijerarhija bića

dokazi:
komunikacija s duhovima
opsjedanje duhova s drugih razina ljudi na našoj razini
pojave likova preminulih ljudi
slučajevi modernih otmica koje su načinili izvanzemaljci
neobični madeži koje ljudi imaju
bakterije...proučavali mentalnu namjeru na bakterijama...vidovnjaci pomoću misli utječu na bakteriju kako bi se oduprijela kemikaliji i mogla kretati
svemir:
inteligentni um koji je uredio cijeli sustav
šest brojeva
odnosi medju silama koje imaju točno odredjene vrijednosti, kada bismo promjenili te vrijednosti ne bi postojao život kakav je sad
odnos protona i elektrona
točno određen
6 najvažnijih vrijednosti
u prilog tezi ljudske devolucije...znači postojala je svijest koja je uredila svijet i zeljelo da postoji život( Pogledaj temu Igra brojkama)

charlesa darwina poštujem jer su imali hrabrosti istupiti kada ih niko nije podržavao, ...danas mi mislimo ovako...

samo da napomenem da sam prenosila emisliju i razgovor s Michaelom Cremom iz SAD-a.
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 00:49   #2
I ja sam malo prije stavio istu temu ali ne gledas. Nema veze, ti si se potrudila napisati nesto pa cemo moju zanemariti.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 00:50   #3
dangeon ja sam pisala pa nisam mogla gledat teme tak da nisam vidjela da si otvorio temu...
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 00:52   #4
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
dangeon ja sam pisala pa nisam mogla gledat teme tak da nisam vidjela da si otvorio temu...
Neka neka, dok god imas sliku od britni neka.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 00:53   #5
tip je reko i da su znanstvenici na neki način vjernici jer oni vjeruju da je čovjek nastao evolucijom i genskim promjenama za što nema konkretnih dokaza jer niko ne zna točno iz kojih elemenata i kakvim promjenama...
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:04   #6
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
tip je reko i da su znanstvenici na neki način vjernici jer oni vjeruju da je čovjek nastao evolucijom i genskim promjenama za što nema konkretnih dokaza jer niko ne zna točno iz kojih elemenata i kakvim promjenama...
Nezna se, i u sto oni vjeruju onda?
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:06   #7
Nisam gledao emisiju, ali iz pocetnog plavushinog posta iscitavam da lik govori o kreacionizmu i to tako da je netko ili nesto eksperimentilralo sa oblicima trazeci najpogodniji za ugodan zivot.
Isto tako po tome izgleda da smo jedina naseljena planeta u nasem svemiru, a postoji ih jos.
Sve je to fantasticno i prefantasticno.
Da mi se javi neko takvo Vise bice vjerojatno bih pao u nesvijest.Kada bih se probudio nikome ne bih nista govorio.Barem neko vrijeme.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:06   #8
ne zna se, mislim da se to neće nikad skroz saznat.
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:09   #9
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
tip je reko i da su znanstvenici na neki način vjernici jer oni vjeruju da je čovjek nastao evolucijom i genskim promjenama za što nema konkretnih dokaza jer niko ne zna točno iz kojih elemenata i kakvim promjenama...
to je najčešća floskula kreacionista.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:09   #10
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Nisam gledao emisiju, ali iz pocetnog plavushinog posta iscitavam da lik govori o kreacionizmu i to tako da je netko ili nesto eksperimentilralo sa oblicima trazeci najpogodniji za ugodan zivot.
Isto tako po tome izgleda da smo jedina naseljena planeta u nasem svemiru, a postoji ih jos.
Sve je to fantasticno i prefantasticno.
Da mi se javi neko takvo Vise bice vjerojatno bih pao u nesvijest.Kada bih se probudio nikome ne bih nista govorio.Barem neko vrijeme.
mislim da se ovdje ne radi o tome da on govori o Biću, nego o višem UMU tj, o nečemu po čemu funkcionira sve u svemiru...a ne možeš reći da se pojave u prirodi ne ponašaju uredjeno i ciklički točno po određenim mjerljivim vrijednostima...kao da je neki viši ''um'' to uredio...
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:09   #11
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
ne zna se, mislim da se to neće nikad skroz saznat.
Plavusha šta si ti shvatila iz emisije?
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:12   #12
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Plavusha šta si ti shvatila iz emisije?
još sređujem dojmove

u biti shvatila sam kako je sve složeno i da je to teško shvatiti
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:12   #13
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
još sređujem dojmove

u biti shvatila sam kako je sve složeno i da je to teško shvatiti
pa daj mi reci , evo neću ti ništa odgovorit
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:13   #14
a kaj si ti shvatila?
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:14   #15
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
ne zna se, mislim da se to neće nikad skroz saznat.
Vjera u nesto a ne znaju u sto. Oni samo vjeruju. (tocka)
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:16   #16
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
Vjera u nesto a ne znaju u sto. Oni samo vjeruju. (tocka)
o kome pričaš o znanstvenicima ili kreacionistima?
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:16   #17
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to je najčešća floskula kreacionista.
Možda i je ali ovaj je objavio zapanjujuće dokaze pogotovo one ljudskim kosturima skrivenim i stijenam starim na desetke milijune godina jesi li ikad i na trenutak pomislio da u nećemu imaju pravo
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:17   #18
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
a kaj si ti shvatila?
Piše ti pod Mišak , _ i to je to.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:19   #19
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
o kome pričaš o znanstvenicima ili kreacionistima?
znanstvenicima.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:20   #20
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Piše ti pod Mišak , _ i to je to.
Sta ti to znaci?
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.