Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2009., 14:48   #81
Quote:
brando's kaže: Pogledaj post
Tek sad vidjeh ovo. Riječ je o audiciji koliko sam shvatio, na kojoj treba pred stručnim ljudima pokazati da ZNA glumiti. Stoga nije naodmet pokazati emocije, ali da ne bude previše patetično. Poslije toga je već druga stvar

Mene su recimo na jednoj audiciji prije par godina tražili da odglumim scenu putnika u javnom prijevozu kojeg uhvati kontroler - bez karte, i to u tri različita emotivna stanja: buntovno i svadljivo, uplašeno i nesigurno te lukavo i hrabro
Ne slazem se sa tobom (vidi vraga ) u tvom prvom paragrafu. Cim pocinjes razmisljati o emocijama - tu je kraj glume i pocetak glumnatanja.

Dokaz je u tvom drugom paragrafu. Na audiciji su te pitali da odigras ulogu na razlicite nacine. Znaci, nisi se pripremao za to nego si ODREAGIRAO na danu situaciju. A to je moja poantas - gluma je REAKCIJA a ne glumnjenje reakcija.

Za monolog moras shvatit ulogu (karakter lika) i iz toga izlaze emocije. Ako ti na tekst usaras usred replike "ovdje emocija", to je laz a ne gluma.

Isto tako, tvoj drugi paragraf je SUPER poanta svima koji ce ici na audicije. Budite spremni na sve. Ovako reziseri/producenti vide koliko ste fleksibilni i koliko se sa vama da raditi (koliko ste kreativni). A to je NAJVAZNIJE za bilo kakav glumacki rad (ukljucujuci za upis na akademiju).

Kad ja pripremam ljude za audicije (musical theater) nagovorim ih da pjesmu koju su spremili otpjevaju na skroz drugaciji nacin. Recimo, "Natural Woman" obicno cure rade vrlo zaljubljeno i sretno. A ja ih nagovorim da odigraju to kao strastvena kurva koja mora zaradit lovu i svakom mora rec da ju "Make me feel like a natural woman". Nista vulgarno, ali drugacije! Rezultati su NEVJEROJATNI. Ostanu komisiji u sjecanju. Naravno, kao konacni produkt, nadjemo sredinu izmedju njihove ideje i moje i to onda ispadne ludilo!
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:41   #82
Da osvježim malo temu Postoje li u Hrvatskoj osobe koje privatno daju satove glume ili samo navedene glumačke radionice? I općenito, smatrate li da su bolje privatni satovi s, primjerice učiteljicom/glumicom ili radionice gdje ima više kandidata s jednakim ambicijama? Eventualna iskustva su naravno dobrodošla
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 23:20   #83
imaš na fejsu "pripreme za studij glume". dvije profesionalne glumice ti pripramju ljede za prijemni i to ti traje cirka 10 mjeseci. dal ima nešto slično ne znam.
isabell-tralala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 10:00   #84
Quote:
isabell-tralala kaže: Pogledaj post
imaš na fejsu "pripreme za studij glume". dvije profesionalne glumice ti pripramju ljede za prijemni i to ti traje cirka 10 mjeseci. dal ima nešto slično ne znam.
a koje su to glumice!? da li postoji web stranica!? kolika je cijena obuke!? ja nisam na fejsu, pa bih molila neku dobru dušu da mi da više podataka na ovom forumu, stvarno bih se htjela što bolje pripremiti za taj prijamni
plavusaxxxxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 13:04   #85
Quote:
plavusaxxxxxx kaže: Pogledaj post
a koje su to glumice!? da li postoji web stranica!? kolika je cijena obuke!? ja nisam na fejsu, pa bih molila neku dobru dušu da mi da više podataka na ovom forumu, stvarno bih se htjela što bolje pripremiti za taj prijamni

PRIPREME ZA STUDIJ GLUME

Možete pohađati program priprema za prijemni na glumu pri bilo kojoj visokoškolskoj ustanovi u regiji. Program vode renomirani mladi umjetnici.
Program se sastoji iz dva stupnja:

I. STUPANJ
Ukupno 32 sata unutar kojih dobivate osnove iz scenskog pokreta i scenskog govora, odabir monologa i pjesama za prijemni, analizu teksta i samu pripremu. Sveukupno oko 24 individualna sata u kojima radite 'jedan na jedan' s voditeljem.

II. STUPANJ
Ukupno 15 sati individualnih... (read more)
Tip Privatnosti:
Sav sadržaj je javan.

To ti piše na fejsu o njima! Glumice su ti mislim Olga Pakalović i Darija Lorenci...
Za web stranicu neznam probaj nać...
No kad planiraš na prijamni??? Jesi maturant ili...?
__________________
"Are You Talkin´ To Me?"
Travis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 13:22   #86
Quote:
ad®ian kaže: Pogledaj post
Da osvježim malo temu Postoje li u Hrvatskoj osobe koje privatno daju satove glume ili samo navedene glumačke radionice? I općenito, smatrate li da su bolje privatni satovi s, primjerice učiteljicom/glumicom ili radionice gdje ima više kandidata s jednakim ambicijama? Eventualna iskustva su naravno dobrodošla
Ja drzim satove glume - privatno ili u grupi.

Po mom misljenju puno je bolje u grupi da vidite jedan drugoga kako raadite i da imate sa nekim interakciju dok igrate. Ako se spremaju monolozi ili pjesme (solo), isto je bolje raditi u grupi. Iako zavrsne faze mozda bolje raditi 1:1

Isto tako (skoro) svake subote u ZeKaeMu odrzavaju se satvoi Method Acting na sto ide jako puno nash glumaca. To je pocelo u 90-ima i jos dan danas to ide.
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 13:40   #87
Ti si u New Yorku? Method Acting mi je super, to bih baš volio naučiti, tu tehniku. A što se grupno/privatno tiče, išao sam u osnovnoj i srednjoj na dramsku. U 4. srednje smo dobili jednu pravu glumicu koja je držala te satove i još je k tomu bila vraški zgodna, pa ti ne moram ni pričat da mi nije bio bed poslije predavanja čekati dva, ponekad i tri sata, samo da budem nazočan (bila je uvijek u suprotnom turnusu od mene). Par puta smo radili sami i definitivno mi je tada bilo bolje nego kad nas je bilo 10, ponekad i 15. Jer uvijek netko ima više, netko manje interesa, nekome je gluma samo prolazna želja, a nekome strast.
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 13:47   #88
Quote:
ad®ian kaže: Pogledaj post
Ti si u New Yorku? Method Acting mi je super, to bih baš volio naučiti, tu tehniku. A što se grupno/privatno tiče, išao sam u osnovnoj i srednjoj na dramsku. U 4. srednje smo dobili jednu pravu glumicu koja je držala te satove i još je k tomu bila vraški zgodna, pa ti ne moram ni pričat da mi nije bio bed poslije predavanja čekati dva, ponekad i tri sata, samo da budem nazočan (bila je uvijek u suprotnom turnusu od mene). Par puta smo radili sami i definitivno mi je tada bilo bolje nego kad nas je bilo 10, ponekad i 15. Jer uvijek netko ima više, netko manje interesa, nekome je gluma samo prolazna želja, a nekome strast.
Ja zivim i tu i tam. Trenutno u HR na dulje jer imam posla tu.

Sto se solo glume tice - kazem ti to je ok kad radis mozda monolog. Ali i tada bi bilo bolje pred drugima jer na drugima ces vidjet nesto sto krivo (ili dobro) rade a kod sebe to nikad neces vidjet. I tako se uci. Uz to, odmah imas publiku. A monolog ces jednog dana pred ljudima izvodit pa ti je ovo super vjezba.

Uglavnom ja ne vodim satove s ljudima koji se zaje***. U classu mora postojati nevjerojatno povjerenje i sve sto se u classu dogodi mora se znat da NIKADA NECE IZACI IZ PROSTORIJE. Gluma je, kako sam tisucu puta pisao, PSIHIJATRIJA i ako se ne mozes opustiti i biti iskren, onda je uzalud uzimat satove. A da bi se opustio moras biti siguran u okolinu da sta god kazes ili napravis nece ici dalje nego ce ostat medju tih 10-ak ljudi koji su s tobom u classu.

Dakle, traceri, sponzoruse i takvi ljudi ne smiju pohadjati moje satove.
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 13:58   #89
Na tome svaka čast. Ne volim ljude koji sve što rade, rade olako. Ili se radi ili se ne radi. Ti ćeš pretpostavljam biti tu na forumu i dalje pa ću te kontaktirati tamo negdje početkom iduće godine jer trenutno sam zauzet nekim stvarima. Baš bi te volio upoznat i da mi iz prve ruke kažeš ponešto o NY i glumačkim šansama u USA. Stay in touch
ad®ian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 14:00   #90
Quote:
ad®ian kaže: Pogledaj post
Na tome svaka čast. Ne volim ljude koji sve što rade, rade olako. Ili se radi ili se ne radi. Ti ćeš pretpostavljam biti tu na forumu i dalje pa ću te kontaktirati tamo negdje početkom iduće godine jer trenutno sam zauzet nekim stvarima. Baš bi te volio upoznat i da mi iz prve ruke kažeš ponešto o NY i glumačkim šansama u USA. Stay in touch
Sure thing.
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 16:03   #91
Quote:
BGladNYC kaže: Pogledaj post
Isto tako (skoro) svake subote u ZeKaeMu odrzavaju se satvoi Method Acting na sto ide jako puno nash glumaca. To je pocelo u 90-ima i jos dan danas to ide.
Nama je nešto Method Actinga pokazao Filip Ličanin..... mogu reć da nije baš lako, tj. dosta je zahtjevno ....
black_marina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 16:30   #92
Quote:
black_marina kaže: Pogledaj post
Nama je nešto Method Actinga pokazao Filip Ličanin..... mogu reć da nije baš lako, tj. dosta je zahtjevno ....
Nije lako jer se treba vjezbati. Nije dovolno da ti netko "pokaze" - to se ne moze pokazati bas (pogotov one jedamput). Jako je vazno kontinuirano raditi na bilo kojoj metodi (bila to Method ili Adler, Strasberg, itd). Nakon dugo godina rada, glmac sam skuzi koaj od metoda mu donosi/pokazuje bolje rezultate.

Gluma ko gluma nije laka (ne zato jer moras naucit text ili ne imat tremu) jer se mora konstantno vjezbati. Da ti dam uteg od 50 kg da dizes na biceps i to 15 puta, ne bi mogla. Ali da svaki dan vjezbas, nakon nekog vremena bi. Iako, ovdje se radi o sensory experiences memoriji (osjet toplog, hladnog, grc zeluca, itd. a sve na "suho"). Ljudi vecinom ne osvjestavaju taj dio mozga i da bi to pokrenuli - treba jako puno strpljenja i volje i vjezbanja.

evo dokaza: ajde zamisli da imas salicu vruceg caja u ruci ali ne znas da je vruc. prinesi salicu ustima i popij gutljaj. Naravno, nemoj glumit sto osjecas, nego jednostavno osjeti kako te jezik i usne peku. I tek kada ces osjetiti OPEKLINE na jeziku i usnama, tek tada si uspjela .
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 23:03   #93
ma znam da nije dovoljno pokazat, ali bio nam je gost predavač pa i nije imao baš vremena.....sad upravo gledam gdje ima kakvih tečajeva , ali vidim da osim zagreba nema ništa drugo....
black_marina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 16:30   #94
Volio bih za vlastiti gušt glumiti u nekom amaterskom kazalištu u slobodno vrijeme.Zanima me dali postoji na području Zagreba ili Velike Gorice neko takvo kazalište odnosno kazališna skupina ili možda skupina u osnivanju , pa bih drage volje učestvovao u takvom jednom projektu.Ako netko zna za tkvo što neka napiše.

Hvala!
Bedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 01:01   #95
zna li tko stranicu od ceske akademije, trazim ali bezuspjesno
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 02:11   #96
Pitanje - vidim da vas je dosta preporučilo Studio Kubus za početnike koji žele po prvi put iskušati glumu. Gledam na njihovoj stranici, malo mi čudno zvuče te njihove radionice...

http://www.studiokubus.hr/index.php?sajt=drama

Quote:
Dramske igre i vježbe 1
(radionica je namijenjena svima onima koji rade s djecom, mladima, odraslima, ili žele jednostavno poraditi na osobnom oslobađanju kreativnosti, vježbe su primjenjive u nastavi-HNOS ili bilo kakvom kreativnom radu s grupama)
- radionica je koncipirana kao intenzivan edukacijski trening sastavljen od niza dramskih vježbi koncipiranih u tri osnovna tipa: vježbe povjerenja, tijelo kao scenski znak i sredstvo izražavanja, vježbe podrške i propitivanja stavova
.... za ljude koji rade s djecom, mladima ili odraslima? To mi zvuči nekako pedagoški....
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 17:45   #97
voljela bih u slobodno vrijeme se baviti glumom. Jel zna tko jel ima takvo što na području Osijeka i ako imate kontakt adresu?
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 02:27   #98
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Pitanje - vidim da vas je dosta preporučilo Studio Kubus za početnike koji žele po prvi put iskušati glumu. Gledam na njihovoj stranici, malo mi čudno zvuče te njihove radionice...

http://www.studiokubus.hr/index.php?sajt=drama



.... za ljude koji rade s djecom, mladima ili odraslima? To mi zvuči nekako pedagoški....
to što si ti postao su radionice koje se održavaju nekoliko puta godišnje i namena im je određena kao što piše za svaku za što.

...ovo je stranica od glumačke radionice
http://www.studiokubus.hr/index.php?...uma&nested=rcv
a ovo je program prve godine:
1. godina učenja: tijelo i pokret

Razvoj svijesti o vlastitoj kreativnoj osobnosti i sposobnosti

Rad na razvoju samopuzdanja i samopoštovanja

Razvijanje kulture javnog nastupa

Neverbalna, paraverbalna i verbalna komunikacija

Upoznavanje s različitim glumačkim metodama/tehnikama

Rad na tijelu

Rad na razvoju imaginacije prostora i predmeta (etide)

Psihofizičke reakcije i osjetilno pamćenje

Produkcija (etide)
__________________
* web ormar *
*brazilka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 18:52   #99
Svima preporučam predstavu Psihe, izvodi ju amatersko kazalište, ali ni profesionalci ne bi bolje, dapače, gledala sam profesionalne predstave koje su lošije od Psiha, igra u Knapu, Ivanićgradska 41a

http://www.kaj-ima.hr/dogadaj-zg.php...show&broj=2297
Dekadencija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:08   #100
Quote:
*brazilka* kaže: Pogledaj post
to što si ti postao su radionice koje se održavaju nekoliko puta godišnje i namena im je određena kao što piše za svaku za što.

...ovo je stranica od glumačke radionice
http://www.studiokubus.hr/index.php?...uma&nested=rcv
a ovo je program prve godine:
1. godina učenja: tijelo i pokret

Razvoj svijesti o vlastitoj kreativnoj osobnosti i sposobnosti

Rad na razvoju samopuzdanja i samopoštovanja

Razvijanje kulture javnog nastupa

Neverbalna, paraverbalna i verbalna komunikacija

Upoznavanje s različitim glumačkim metodama/tehnikama

Rad na tijelu

Rad na razvoju imaginacije prostora i predmeta (etide)

Psihofizičke reakcije i osjetilno pamćenje

Produkcija (etide)
Kak ja to nisam našla???

E, HVALA TI!




Quote:
Dekadencija kaže: Pogledaj post
Svima preporučam predstavu Psihe, izvodi ju amatersko kazalište, ali ni profesionalci ne bi bolje, dapače, gledala sam profesionalne predstave koje su lošije od Psiha, igra u Knapu, Ivanićgradska 41a

http://www.kaj-ima.hr/dogadaj-zg.php...show&broj=2297
Baš zanimljivo, probat ću otići. Samo, igra tek za mjesec dana? Piše 22.2.2010?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.