Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2008., 17:04   #141
Quote:
Baba Jaga kaže: Pogledaj post
Jel zna netko s čim se da spojiti propaljena rupe na robi, znam da je postojao čini mi se neki prašak s kojim se to dalo spojit da se rupa više ne vidi?
ljepilo textolit. tv prodaja elda.
__________________
Oprosti, volim te
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 23:13   #142
Quote:
Mrtva mrkva kaže: Pogledaj post
Mene zanima s cim da ocistim antikni drveni namjestaj? Volila bih ga prebrisat s necim sto ce mu malo vratit sjaj i maknut otiske od prstiju i to, a da po mogucnosti istovremeno ima neko antistaticko djelovanje. Strah me koristit pronto i te agresivnije proizvode za ciscenje.
možeš li reći od kojeg drveta ti je namještaj, imam jednu dobru knjigu u kojoj ima svega i svačega (homemade sredstva za mrlje, poliranje, maske za lice...), pa tako ima i za namještaj, ali ovisi od kojeg drveta.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 20:11   #143
Orah. Izvana pituran u crno, iznutra crvenkast.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 21:24   #144
Danas sam muku mucila s bijelom majcom koju mi je jedna kokos zalila sa crvenim vinom...naravno nisam je oprala isti dan jer sam bila lijena i oprala je tek drugi dan i naravno fleke nisu osle dole i onak ocajna zamolih majku da ona proba i stavila ju je u fes masinu da se prokuha il kak se to vec veli i sve je otislo dole pa evo ak neko ima isti problem s mrljama od crvenog vina nek proba prokuhat....
__________________
Shoot for the moon. Even if you miss it you will land among the stars.
Petra_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 22:36   #145
Kak da maknem fleke od kemijske s kauca od cokoladno smedeg antilopa?
Cucak se htio opismenit... jelte...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 23:06   #146
Pao mi je pečeni krompir u krilo i zaflekao tunikicu. Kako da operem?
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 23:14   #147
Quote:
Barica kaže: Pogledaj post
Pao mi je pečeni krompir u krilo i zaflekao tunikicu. Kako da operem?


sorry, baš mi je smiješno...jer baš mi se prije par min. desilo slično... pala mi špageta (s umakom) na bijelu majicu. grrrrr.....
__________________
grass don't grow on a busy street
adios_ayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 11:26   #148
Ej ljudi ..neki dan surfam netom i naletim na stranicu sa totalno ludim savjetima...od toga kako očistiti mrlje pa do toga kako urediti stan i slično. Stranica je www.savjeti-hr.com
Dakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 20:17   #149
Pao mi je pečeni krompir u krilo i zaflekao tunikicu. Kako da operem?
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 20:25   #150
kako s traperica očistiti fleku od tinte za printer
Valentina_Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 15:19   #151
Quote:
Barica kaže: Pogledaj post
Pao mi je pečeni krompir u krilo i zaflekao tunikicu. Kako da operem?
masne fleke se najbolje čiste običnim deterdžentom za suđe. npr, čarli.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2008., 15:43   #152
Quote:
Mrtva mrkva kaže: Pogledaj post
Orah. Izvana pituran u crno, iznutra crvenkast.
oprosti na čekanju...
ako dosada nisi laštila, evo jedne smjese koju možeš sama smućkati (nisam našla za orah, ali evo za hrast pa probaj ako hoćeš)
Kaže ovako:

Uzmite mali komad otopljenog pčelinjeg voska, dodajte četvrt litre piva i dvije male žličice šećera. Premažite namještaj mekanim kistom za bojenje, pričekajte da se osuši i dobro ga ispolirajte jelenjom kožom.

Evo još nekih raznoraznih savjeta:

Tragove čaša ili vaze koji su nastali od vode na drvenoj površini, možete odstraniti tako da ih premažete majonezom, ostavite da djeluje preko noći i zatim obrišete mekanom krpom.

Za čišćenje uljanih slika - starinski način-mekanim komadićem kruha lagano tapkajte po površini slike.

Vazu za cvijeće (pogotovo one uskog grla) možete očistiti tako da je napunite vrućom vodom i u nju ubacite dvije tablete za čišćenje umjetnog zubala.



ako namočite svijeće u ocat i ostavite ih da se osuše one se neće dimiti kad ih zapalite

u jako prljavu termos bocu ulijte vruće vode, dodajte nekoliko zrna sirove riže, zavrnite čep i dobro protresite prije nego isperete.

tragovi svježe zemlje na tepihu lakše će se odstraniti ako se odmah pospu solju-pospite dosta soli na zaprljane dijelove i ostavite da upije vlagu prije nego usisate zemlju

katran-ostružite katran s površine tepiha tupim nožem, a zatim dobro mrlju natopite uljem eukaliptusa (najbolje odstranjuje mrlje od katrana sa tkanine, ali i sa ljudske kože) koje ste nanijeli na čistu krpu. Kad katran omekša, lagano tapkajte mrlju mokrim sapunom a zatim upijte ostatke krpom namočenom u prilično vruću vodu. Postupak će možda trebati ponoviti.


još jednom se ispričavam mrtvoj mrkvi na neodgovaranju...ako vam što pomognu ovi savjeti budem još koji prepisala.

uživajte....

__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 23:07   #153
Bijeli veš

Možda je već negdje bilo, ali ja sad ne mogu pronaći:

šta upotrebljavate da vam veš bude bjelji?

Meni bijelo rublje ostaje prilično sivo nakon pranja...

Koji deterdženti su najbolji za bijeli veš (da ostane što bijeliji)...ili ima nešto za dodati uz deterdžent za to? Već sam gledala po trgovinama, ali nisam ništa uočila.
__________________
Drink coffee: do stupid things faster with more energy!
*Fay* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 23:39   #154
odi u dm i traži ih listiće, maramice kako već za bijeli veš.
rebecca brandon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 23:43   #155
meni također treba pomoć, ne znam jel bilo to pitanje al mrsko mi čitati sve

jel zna netko kvalitetnu kemijsku čistionu gdje bih mogla odnjeti torbe na čišćenje?

posebno me zanima ako je torba kombinacija brušene kože i pitona kako bi je mogla sama bar malo osvježiti. napominjem da je svijetla boja pa se sve vidi.

hvala
rebecca brandon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 23:45   #156
kako maknuti fleke od maslinovog ulja sa pamucne majcice ?
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 01:02   #157
Quote:
rebecca brandon kaže: Pogledaj post
odi u dm i traži ih listiće, maramice kako već za bijeli veš.
Eh, da, meni se baš činilo da sam negdje vidjela tako nešto...ali nisam se mogla sjetiti šta i gdje.

Hvala ti!

Ako netko još nešto zna, neka slobodno javi!!!

Dakle: cilj - BIJELI veš!
__________________
Drink coffee: do stupid things faster with more energy!
*Fay* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 09:17   #158
Postoji li neko ucinkovito sredstvo za suho "pranje" tepiha?
Nekad je bio bijeli
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 10:15   #159
1) Četiri žlice pudera za bebe, tri žlice kukuruznog škroba i jedna žlica sode bikarbone. Pospite mješavinu praha u tankom sloju po tepihu, ostavite da stoji preko noći i slijedećeg dana usisajte tepih. (za osvježavanje potamnijele boje tepiha)
2) Pospete li veću količinu sode bikarbone po tepihu pola sata prije usisavanja, tepih će se bolje očistiti, a soda bikarbona će neutralizirati neugodne mirise i rastjerati gamad.

eto...još nešto iz moje knjižice. Nisam isprobala (imam novi tepih), ali ako će netko probati, volila bih čuti rezultate.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 17:58   #160
Quote:
*Fay* kaže: Pogledaj post
Eh, da, meni se baš činilo da sam negdje vidjela tako nešto...ali nisam se mogla sjetiti šta i gdje.

Hvala ti!

Ako netko još nešto zna, neka slobodno javi!!!

Dakle: cilj - BIJELI veš!
Kupila sam u DM-u neke talijanske 'maramice' koje se stave u bubanj veš-mašine i kao izbjeljuju, ali, na žalost, samo mogu reći da to ništa ne vrijedi.

Krećem u potragu za nečim boljim.
__________________
Drink coffee: do stupid things faster with more energy!
*Fay* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.