Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2006., 13:58   #81
Letjelica JE ostavila trag.nemojte izmisljat.
Zvijezde se nevide od odbljeska mjesecevog tla.
da je ijedan od tih dokaza nepobitan rusi bi odmah izasli u javnost sa optuzbama. zar ne???
__________________
Benjamin Franklin
The heart of a fool is in his mouth, but the mouth of the wise man is in his heart.
bstimac is offline  
Old 20.05.2006., 17:53   #82
Moze se podosta komentirati na ovu temu jer uvijek postoji mogucnost prijevare.
Kako god bilo mozda i je slijetanje 1969 prijevara ali nevjerujem da su ostale kasnije misije Apolla bile lazne.
Mozaic is offline  
Old 20.05.2006., 21:47   #83
ameri su bili na mjesec ali ne kad su rekli da su bili i to je opće poznato heheh
 
Old 24.05.2006., 12:55   #84
Quote:
Martin kaže:

Pored toga, čak i uz najmoderniju filmsku tehnologiju, iskusnom oku je i danas lako uočiti montažu i kompjutersku animaciju u filmovima, dok se na ondašnjim snimkama spuštanja na Mjesec to ne primjećuje.
primjećuje se, primjećuje;
npr. nedavno je objavljen isječak iz apolo misije, neznam da li je baš 11, koji se bavi nastankom jedne od najpoznatijih prvih snimki zemlje iz svemira;
uvijek mi nešto nije štimalo na njoj, ali nisam točno znao odrediti što;
ugl. genijalci su navodnu snimku daleke zemlje iz mjes. orbite u stvari snimili u niskoj orbiti, zatamnjenjem un.kabine, na okruglom prozoru.
a onda sam skužio i u čem je bio problem slikom- vrlo veliki oblaci, baš onakvi kakve bi čovjek očekivao u niskoj orbiti;
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Old 24.05.2006., 21:21   #85
bili su na mjesecu, vidim svaku noc zastavu amera na mjesecu sa svojim teleskopom, isto tako i postavljenu plocu za reflexiju lasera sa kojim se mjeri udaljenost zemlje i mjeseca. Jedino ako je i moj teleskop hoax? *X-Files muzika*
melt is offline  
Old 25.05.2006., 00:01   #86
Quote:
sirovina kaže:
primjećuje se, primjećuje;
npr. nedavno je objavljen isječak iz apolo misije, neznam da li je baš 11, koji se bavi nastankom jedne od najpoznatijih prvih snimki zemlje iz svemira;
uvijek mi nešto nije štimalo na njoj, ali nisam točno znao odrediti što;
ugl. genijalci su navodnu snimku daleke zemlje iz mjes. orbite u stvari snimili u niskoj orbiti, zatamnjenjem un.kabine, na okruglom prozoru.
a onda sam skužio i u čem je bio problem slikom- vrlo veliki oblaci, baš onakvi kakve bi čovjek očekivao u niskoj orbiti;
Cekaj..hoces reci da su uzeli sliku zemlje (odnosno mozaik slika, jer iz niske orbite vidis samo djelic zemlje), onda izrezali oblake, umanjili ostatak, pa opet vratili oblake????? Kako bi drukcije umanjili sve a da oblaci ostanu isti???
enax is offline  
Old 25.05.2006., 21:57   #87
Quote:
delija kaže:
chingy: ljudi nikada nisu bili na mjesecu

delija mlajsi:
Ma nemoj.
Pa zakaj onda mnogi velidu: "...kaj si pal z Meseca?"
I sta si im odgovorio?
AllweEverWanted is offline  
Old 29.05.2006., 13:18   #88
Evo, jedan zanimljiv dokumentarac. Sa mnogo dokaza, da Amerikanci, nisu bili na Mjesecu

Conspiracy Theory- Did USA Land On The Moon



A TV documentary, that might want to erase a few pages out of the history of humans' scientific development. But not without revealing some extremely dark chapters of our current structure of the society that is incomplete without the lust and greed of the governments and bureaucrats, who work as a team indeed, but only because they know it would satisfy the needs of their ownselves, and of their families, as well as gratify their hunger for power and control.

Dva dijela:
http://www.megaupload.com/?d=WFE7EM30
http://www.megaupload.com/?d=O2MM4OXP

Sa, sajta - http://sijelo.com/forum/showthread.php?t=1383&page=2
Submarine is offline  
Old 29.05.2006., 15:23   #89
Quote:
Submarine kaže:
Evo, jedan zanimljiv dokumentarac. Sa mnogo dokaza, da Amerikanci, nisu bili na Mjesecu

Conspiracy Theory- Did USA Land On The Moon



A TV documentary, that might want to erase a few pages out of the history of humans' scientific development. But not without revealing some extremely dark chapters of our current structure of the society that is incomplete without the lust and greed of the governments and bureaucrats, who work as a team indeed, but only because they know it would satisfy the needs of their ownselves, and of their families, as well as gratify their hunger for power and control.

Dva dijela:
http://www.megaupload.com/?d=WFE7EM30
http://www.megaupload.com/?d=O2MM4OXP

Sa, sajta - http://sijelo.com/forum/showthread.php?t=1383&page=2
Evo kad se već ne čita thread od početka i odgovora na taj "genijalni" uradak koji pokazuje da je riječ o temeljnom nepoznavanju prirodnih znanosti a ne o uroti.
http://www.redzero.demon.co.uk/moonhoax/
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 30.05.2006., 13:24   #90
Quote:
enax kaže:
Cekaj..hoces reci da su uzeli sliku zemlje (odnosno mozaik slika, jer iz niske orbite vidis samo djelic zemlje), onda izrezali oblake, umanjili ostatak, pa opet vratili oblake????? Kako bi drukcije umanjili sve a da oblaci ostanu isti???
ne, izravnim snimanjem s kamerom u zatamnjenoj kabini, odmaknutom od okruglog prozora, čiji rubovi su "izrezali" daleku zemlju;
slika je vj. namjerno bila loše fokusirana, i navodno "snimljena nad pacifikom", da bi se izbjegle konture kontinenata
gornji dio je bio zatamnjen crnim papirom, kako bi dao utisak zemljine "faze", jednom rječju - očit je pokušaj krivotvorenja, jer ne znam čemu bi inače sve to služilo..
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Old 30.05.2006., 16:04   #91
U predzadnjem broju magazina Vizionara sam čitala o tome. Ima članak i online

link

http://www.teledisk.hr/tekstovi.php?q=tekstovi-01

Te teorije zavjere nisu nešto posebno izgleda.
tipkalica1980 is offline  
Old 30.05.2006., 19:50   #92
Quote:
sirovina kaže:
ne, izravnim snimanjem s kamerom u zatamnjenoj kabini, odmaknutom od okruglog prozora, čiji rubovi su "izrezali" daleku zemlju;
slika je vj. namjerno bila loše fokusirana, i navodno "snimljena nad pacifikom", da bi se izbjegle konture kontinenata
gornji dio je bio zatamnjen crnim papirom, kako bi dao utisak zemljine "faze", jednom rječju - očit je pokušaj krivotvorenja, jer ne znam čemu bi inače sve to služilo..
Cek, cek..a zasto nisu onda samo otisli u orbitu i napravili mozaik od nekoliko slika pa ih naljepili jedne na druge i umanjili? Ili zasto nisu poslali unmanned sondu u duboki svemir koja bi to slikala? Jasno ako ne mislis da su i Voyageri izmisljotina i da je nemoguce poslati sonde u duboki svemir. I kako onda objasnjavas one slike zemlje gdje se ljepo vide kontinenti? Uostalom o kojoj to slici konkretno pricas, daj link. Pa covjece, mogli su kistom i bojicama nacrtati sliku i malo ju zamutiti, nebi niko skuzio da nije prava. A manjak fokusa je zato jer su slikali povrsinu mjeseca, a ne Zemlju koja je bila 400Mm dalje!
enax is offline  
Old 31.05.2006., 01:38   #93
Ekipa, vi koji tvrdite da je NASA lažirala spuštanje na Mjesec ste ista ona ekipa koja priča o telepatskim kontaktima s vanzemaljcima, koja viđa NLO-e, zna sve "istine" o Tunguskoj eksploziji, uočava nastanak krugova u žitu za nekoliko sekundi, ispija kavu s malim zelenima/sivima/plavima, kakovi već jesu, viđa kako shuttle ispaljuje raketu na NLO... da ne nabrajam.
Jedan prijedlog: zbrojite dva i dva, pročitajte ovo što sam vam napisao i razmislite o čemu vi to uopće pišete. Nisam ciničan, već vam fali ogromna doza kritičnosti te rezerviranosti prema objavama koje prodaju novine ili povećavaju posjećenost web stranica....
Razmislite, i, naravno, popljujte me....
Galileo is offline  
Old 31.05.2006., 14:30   #94
Quote:
enax kaže:
Cek, cek..a zasto nisu onda samo otisli u orbitu i napravili mozaik od nekoliko slika pa ih naljepili jedne na druge i umanjili?
ovo što sam ja naveo su činjenice, ako ti se ne sviđaju, probaj ih protumačiti drukčije, sumnjam da ćeš uspjeti.. pri tom ne bih ulazio u generalizacije
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Old 31.05.2006., 14:47   #95
Quote:
sirovina kaže:
ovo što sam ja naveo su činjenice, ako ti se ne sviđaju, probaj ih protumačiti drukčije, sumnjam da ćeš uspjeti.. pri tom ne bih ulazio u generalizacije
Ajde sirovina uhvati se motike i obrađivanja njive. Nije znanost za tebe
Antimon2 is offline  
Old 31.05.2006., 20:49   #96
Quote:
sirovina kaže:
ovo što sam ja naveo su činjenice, ako ti se ne sviđaju, probaj ih protumačiti drukčije, sumnjam da ćeš uspjeti.. pri tom ne bih ulazio u generalizacije
Cek..nisi uopce reko ni o kojoj slici pricas..ali si tako siguran u to da su cinjenice. Daj bar link na sliku. Jer znas, ako ja kazem da sam jucer pricao s vanzemaljcima i ne dam nikakav dokaz za to, mogu do sutra vikati da je to cinjenica niko mi nece vjerovati..osim mozda tebe.

No sve u svemu, nisi objasnio zasto bi tako nesto napravili kad su mogli to lako izbjeci, a bome nisi ni dokazao da su to napravili.
enax is offline  
Old 31.05.2006., 20:57   #97
Quote:
Maky kaže:
Evo upravo gledam jednu emisiju na VOX-u, gdje par znanstvenika (ima ih i iz NASE) odgovorno tvrde da je NASA lažirala spuštanje čovjeka na mjesec!!! . Tvrde da je cijeli projekt lažiranja koštao 40 miliona dolara a sve da bi Amerikanci bili prije Rusa.U biti emisija je bila koncipirana samo na neobjašnjivim stvarima sa snimaka, kao npr. izgled otisaka čizama, gdje se vidi otisak čizme ispod noge jednog astronauta dok stoji na drugom mjestu bez da mu je noga propala opet u pjesak!. Također je pitanje, kako nije ispod letjelice bio raspršen pijesak jer je poznato da bi potisni motori su prašinu raspršili okolo!. Ima toga još, idem gledat pa napišem. Koja su Vaša razmišljanja?
Ja nisam nikada ni posumnjao da su to uistinu izveli.mislim, u onim godinama kad je cijela USA drzava bila u strahu od rusa i komunizma, to je bio peanut za izvest........
Vincent V is offline  
Old 01.06.2006., 00:49   #98
Quote:
enax kaže:
Cek..nisi uopce reko ni o kojoj slici pricas..ali si tako siguran u to da su cinjenice. Daj bar link na sliku.
pa nisam ja to isisao iz prsta, film je jedan od temelja teorije muljaže, zove se "funny thing happened on the way to the moon"
Click image for larger version

Name:	58.jpg
Views:	95
Size:	9.0 KB
ID:	1032
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Old 01.06.2006., 01:06   #99
a evo ti i službenog nasinog linka u kom ponosno nude istu tu snimku daleke zemlje prilikom misije na mjesec,

http://spaceflight.nasa.gov/gallery/...l/onboard.html
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Old 01.06.2006., 01:41   #100
Zar je ova tema još aktivna? Mislio sam da smo je apsolvirali još davne 2004. godine...
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.