Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2008., 18:44   #41
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
šta si to rekao


kako pa bogje čista dobrota kažu neki pa nebi on dopustio da se to radi u njegovo ime
Bog postoji kao posebna energija koja samo na određenim frekvencijama stvara svijest kao što je i mi imamo. Tek kada dođe do rezonancije između te dvije frekvencije čovjek postane jedno s Bogom ili čak sam Bog. To je ono što istočnjaci zovu "Hoi Chi".
dr.quantum is offline  
Old 17.07.2008., 18:46   #42
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post


onda postoji i djed mraz jer djeca vjeruju u njega.

znati i vjerovati nije isto (mislit i srat nije isto)
Ti brkaš Boga i ljude koji ga na zemlji predstavljaju (ili bar misle da ga predstavljaju). Druga je stvar vjerovati u Boga i u Djeda Mraza jer ovaj drugi ne postoji.
dr.quantum is offline  
Old 17.07.2008., 18:53   #43
Quote:
dr.quantum kaže: Pogledaj post
Ti brkaš Boga i ljude koji ga na zemlji predstavljaju (ili bar misle da ga predstavljaju). Druga je stvar vjerovati u Boga i u Djeda Mraza jer ovaj drugi ne postoji.
ne postoje ni jedan ni drugi
mrgi124 is offline  
Old 17.07.2008., 18:57   #44
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
ne postoje ni jedan ni drugi
Ja sam osobno iskusio da postoji pa ti pričaj o svojim "znanstvenim" dokazima koliko te volja. Vi ateisti znate biti potpuno zatvoreni na dubinu ljudskoga duha iliti 'qi' u kineskoj tradiciji. Zanemaruješ ono najvažnije.
dr.quantum is offline  
Old 17.07.2008., 19:05   #45
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
šta si to rekao


kako pa bogje čista dobrota kažu neki pa nebi on dopustio da se to radi u njegovo ime

PS:ako bog i postoji jedina razlika između njega i nekog vrlo zlog čovjeka je u njegvim super močima ali šanse da on postoji su na razini šanse da je mjesec od sira ili šanse da postoji djed mraz

To sto ti ne vjerujes u Boga to je tvoj problem,ja znam da On postoji a sad kako nije bitno!

I tko kaze da su oni koji tvrde da je Bog cista dobrota,u pravu?
Mislim da nijedan covjek ne zna tko je i sto Bog,mozemo samo nagadjati,vjerovati ili ne!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Old 17.07.2008., 19:06   #46
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
ne postoje ni jedan ni drugi
Uostalom na temelju cega si ti zakljucio da Bog ne postoji?
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Old 17.07.2008., 19:16   #47
Oni koji su tako sigurni u nepostojanje vjerojatno "ga" doživljavaju kao "osobu". Baš kao i Djeda Mraza ...pa otuda i osnovni problem u nerazumijevanju i nepoimanju.
Bez brige - svi će vidjeti "Boga svoga" kad dođe vrijeme

btw. a da "ga" nema pitam se kako bi se uopće mogli i pitati da li "ga" ima?!
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 17.07.2008., 19:32   #48
Quote:
dr.quantum kaže: Pogledaj post
Bog postoji kao posebna energija koja samo na određenim frekvencijama stvara svijest kao što je i mi imamo. Tek kada dođe do rezonancije između te dvije frekvencije čovjek postane jedno s Bogom ili čak sam Bog. To je ono što istočnjaci zovu "Hoi Chi".
znaš ti šta je to energija a šta je frekvencija

neznaš??? ja ču ti reči:

energija je svojstvo materije za obavljanje nekog rada enerija nemože nastati iz ničega i nemože se uništiti može priječi iz jednog oblika u drugi.

energija se dijeli na:kinetičku,potencijalnu,toplinsku,zvučnu, električnu.svjetlosnu,elatičnu,elektromagetsku,kem ijsku,nuklearnu.
kojih navedenih energija sadrži bog???

evo čovjek sadrži:kinetičku,potencijalnu,toplinsku,zvučnu,ela tičnu,kemijsku.električnu


frekvecija nema veze sa svješču u tom nego sa razvijenošču neuronske mreže u mozgu šta je mreža razvijenija to si inteligentniji i svijesniji sebe i okoline

kad nestanu svi električni impulsi unutar neuronske mreže osoba više nije svijesna sebe i više ne postoji.

frekvencija je titranje mjeri se u hercima jedan herc= jedan titraj u minuti
naprimjer frekvencija zvuka,frekvecija elektromagnetskih valova (radio valovi i svjetlost),frekvencija izmjenične struje.

šta je frekvencija veča to je valna duljina manja šta je valna duljina veča to je frekvencija manja valna duljina se mjeri u metrima
znaš kad kažu da čovjek čuje frekvencije zvuka od 20 Hz do 20,000 Hz
PS:zvuk je vibriranje zraka
a vidi elektromagnetsko zračenje od 400 do 790 teraherca


na kojoj frekvenciji bog emitira svoj radio program???
NA FREKVENCIJI KATOLIČKOG RADIJA 97.9 MHZ


zato nemoj trabunjati o energijama i frekvencijama a da ni neznaš šta je to
mrgi124 is offline  
Old 17.07.2008., 19:35   #49
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Oni koji su tako sigurni u nepostojanje vjerojatno "ga" doživljavaju kao "osobu". Baš kao i Djeda Mraza ...pa otuda i osnovni problem u nerazumijevanju i nepoimanju.
Bez brige - svi će vidjeti "Boga svoga" kad dođe vrijeme

btw. a da "ga" nema pitam se kako bi se uopće mogli i pitati da li "ga" ima?!

pa u bibliji piše da je bog stvorio ljude na svoju sliku i priliku prema tome je on osoba sa svim manama čovjeka samo šta je on "svemoguć"


da nema djeda mraza pitam se dali bi uopče vjerovali da nam on stavlja darove pod bor
mrgi124 is offline  
Old 17.07.2008., 19:48   #50
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Uostalom na temelju cega si ti zakljucio da Bog ne postoji?
na temelju ljutske bujne mašte straha od smrti i primitovnosti ljudi u doba u kojem je bajka o bogu nastala i prema tome šta su u to doba kad su još mislili da je zemlja ravna ploča na leđima kornjače u velikom oceanu svemu šta nisu mogli objasniti pridavali magična i božanska svojstva


PS:vama je sigurno ispod časti šta su vam preci bili majmuni pa zato slijepo vjerujete da vas je bog napravio od gline i udahnuo vam život i dušu a ustvari ste samo jedna od životinjskih vrsta u sva dostignuča i pamet samo ste životinje i to naj zvjerskije od svih.



mrgi124 is offline  
Old 17.07.2008., 19:50   #51
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Ne moze se nekom formulom ili bilo cim drugim dokazati da Bog postoji ili ne postoji.Za mene postoji jer ja vjerujem u Njega ali za nekog drugog ne postoji ako ne vjeruje.To je stvar pojedinca i misljenja...I nema smisla raspravljati o tome za nekog postoji a za nekog ne.Neka svatko vjeruje u sto god hoce!
zašto se nebi moglo matematikom se može sve dokazati i opovrgnuti uključujuči i boga
mrgi124 is offline  
Old 17.07.2008., 20:05   #52
Ja ne mogu sa 100% sigurnoscu reci da postoji jer ga nikad nisam sreo (mozda jesam ali da to ni neznam), ali mislim da postoji...Ima puno pitanja u svezi Boga koji nikada nece biti odgovoreni (dok ne umremo) i zato su ljudi i skepticni. Pogledajte kako je nastao svijet. Svaka molekula je povezana sa drugom, svi oni cine neki mehanizam. Kolika je matematicka vjerojatnost da su kockice za nastanak ljudskog zivota pale slucajno? A tih kockica ima beskonacno jer svi znamo da je proslo jako puno vremena od nastanka zivota...Da je zemlja blize suncu nebi nastao zivot, opet, da je zemlja dalja nego sto je sad bilo bi pre hladno za zivot. Kada pogledas evoluciju ili interakciju svega zivoga i nezivoga onda je vjerojatnost skoro pa i 0%. A to je samo zemlja, a gdje je jos svemir? Iz toga zakljucujem da postoji Bog i ako nekada sumljam u Njega (ovim putem ga molim da mi oprosti)
Mr.Bean is offline  
Old 17.07.2008., 20:09   #53
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
znaš ti šta je to energija a šta je frekvencija
Znam bolje i dublje od tebe koji još uvijek misli da će fizičari otkriti tajne svijeta.
Quote:

neznaš??? ja ču ti reči:
Vidim da si nabio rogove riječi "reći".

Quote:
energija je svojstvo materije za obavljanje nekog rada enerija nemože nastati iz ničega i nemože se uništiti može priječi iz jednog oblika u drugi.
Ali to nije duhovna energija....

Quote:
energija se dijeli na:kinetičku,potencijalnu,toplinsku,zvučnu, električnu.svjetlosnu,elatičnu,elektromagetsku,kem ijsku,nuklearnu.
kojih navedenih energija sadrži bog???
spiritualnu.


Quote:
frekvecija nema veze sa svješču u tom nego sa razvijenošču neuronske mreže u mozgu šta je mreža razvijenija to si inteligentniji i svijesniji sebe i okoline
Kako bi ti znanstveno objasnio svijest? Što je bol? Što je ljubav? Je li to samo paljenje nekih neurona? Nigdje nećemo naći ljubav u mozgu osim ako nisi neuroznanstvenik.

Quote:
kad nestanu svi električni impulsi unutar neuronske mreže osoba više nije svijesna sebe i više ne postoji.
Moguće, ali jesi li to znanstveno dokazao?


Quote:
zato nemoj trabunjati o energijama i frekvencijama a da ni neznaš šta je to
Vidim kako si ljudsku svijest opisao znanstveno... nisi!
dr.quantum is offline  
Old 17.07.2008., 20:10   #54
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
zašto se nebi moglo matematikom se može sve dokazati i opovrgnuti uključujuči i boga
Možeš li matematikom dokazati da me boli ruka kada šutim i ništa ne govorim?
dr.quantum is offline  
Old 17.07.2008., 20:17   #55
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
pa u bibliji piše da je bog stvorio ljude na svoju sliku i priliku prema tome je on osoba sa svim manama čovjeka samo šta je on "svemoguć"
da nema djeda mraza pitam se dali bi uopče vjerovali da nam on stavlja darove pod bor
Možda previše čitaš Bibliju

za ovo drugo ne znam...šta?! tebi još ostavlja darove
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 17.07.2008., 20:24   #56
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
pa u bibliji piše da je bog stvorio ljude na svoju sliku i priliku prema tome je on osoba sa svim manama čovjeka samo šta je on "svemoguć"


da nema djeda mraza pitam se dali bi uopče vjerovali da nam on stavlja darove pod bor
Biblija ima jako malo veze s Bogom,kao i kuran i sve ostale svete knjige kao uostalom i sve religije.Ljudi su izmislil religije i Boga onakvog kakav im odgovara da on bude sto ne znaci da Bog i jest takav!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Old 17.07.2008., 20:27   #57
Quote:
mrgi124 kaže: Pogledaj post
na temelju ljutske bujne mašte straha od smrti i primitovnosti ljudi u doba u kojem je bajka o bogu nastala i prema tome šta su u to doba kad su još mislili da je zemlja ravna ploča na leđima kornjače u velikom oceanu svemu šta nisu mogli objasniti pridavali magična i božanska svojstva


PS:vama je sigurno ispod časti šta su vam preci bili majmuni pa zato slijepo vjerujete da vas je bog napravio od gline i udahnuo vam život i dušu a ustvari ste samo jedna od životinjskih vrsta u sva dostignuča i pamet samo ste životinje i to naj zvjerskije od svih.



Tko je tebi rekao da ja vjerujem da je Bog napravio covjeka od gline?
Ti sad pricas zapravo religijama a ne o Bogu!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Old 17.07.2008., 20:33   #58
Quote:
Mr.Bean kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu sa 100% sigurnoscu reci da postoji jer ga nikad nisam sreo (mozda jesam ali da to ni neznam), ali mislim da postoji...Ima puno pitanja u svezi Boga koji nikada nece biti odgovoreni (dok ne umremo) i zato su ljudi i skepticni. Pogledajte kako je nastao svijet. Svaka molekula je povezana sa drugom, svi oni cine neki mehanizam. Kolika je matematicka vjerojatnost da su kockice za nastanak ljudskog zivota pale slucajno? A tih kockica ima beskonacno jer svi znamo da je proslo jako puno vremena od nastanka zivota...Da je zemlja blize suncu nebi nastao zivot, opet, da je zemlja dalja nego sto je sad bilo bi pre hladno za zivot. Kada pogledas evoluciju ili interakciju svega zivoga i nezivoga onda je vjerojatnost skoro pa i 0%. A to je samo zemlja, a gdje je jos svemir? Iz toga zakljucujem da postoji Bog i ako nekada sumljam u Njega (ovim putem ga molim da mi oprosti)
kad vidiš koliko ima zvijezda znaš da se na toliko planeta oko svake zvijezde negdje u svemiru morali poklopit uvijeti za nastanak života a negdje i nastat inteligentni život to je kao i loto od toliko lističa negdje se mora poklopit dobitna kombinacija inače svak oblik života od virusa do majmuna ima potencijal da se razvije u nešto inteligentno i svjesno kao čovjeka a može i inteligentnije i svjesnije
mrgi124 is offline  
Old 17.07.2008., 20:46   #59
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Možda previše čitaš Bibliju

za ovo drugo ne znam...šta?! tebi još ostavlja darove
ustvari ja nikada nisam čitao tu knjigu jer mi se nikada nisu sviđale bajke

to o glini i ostale gluposti sam čuo na dosadnom vjeronauku na kojeg sa morao iči zbog "opče kulture" inače starci mi isto nisu vjernici. sječam se da sam u osnovnoj nekom rekao pa kakve su to gluposti kakva glina pa čovjek je nastao od majmuna pa me taj tužio vjeroučiteljici a ova mi je nešto počela srat na vjeronauku da ako ja ne da ne moram i na druge širit to bogohulje . a lik je kao veliki vjernik i ministrant bio a čim izađe iz crkve za svaku glupost psuje boga isusa
mrgi124 is offline  
Old 17.07.2008., 20:47   #60
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Biblija ima jako malo veze s Bogom,kao i kuran i sve ostale svete knjige kao uostalom i sve religije.Ljudi su izmislil religije i Boga onakvog kakav im odgovara da on bude sto ne znaci da Bog i jest takav!
onda kad smo več kod religija dali ia više bogova recim grci i rimljani su ih imali mali milion
mrgi124 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.