Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2008., 21:56   #1
Najefikasniji dodaci prehrani

Pozdrav svima



Pokrećem ovu temu sa svrhom da raspravljamo o tome kakvi su vam dodaci prehrani i zamjenski cjeloviti obroci najviše pomogli.

Nemojmo iznositi samo negativne misli. Neka ova tema prevagnjuje u pozitivnim iskustvima.



Meni je najviše pomogao ANTIOX od rusko-francuske firme VISION.
Zatim krom pikolinat i kalcij-magnezij-cink od Natural Wealtha
Maca potent od Enciana, cvjetni prah od Pyrusa

Ali to koliko mi je pomogao ANTIOX ne mogu se naprosto nahvaliti. Nemam riječi za to.

Imam problema s vidom a on mi je pomogao da me oči manje bole. Samo što je vražije skup. 120 kuna je koštao prije nekoliko godina. Sad sam bez posla i ne mogu si ga priuštiti. A unutra ima samo 30 kapsula. Ali je božanstven.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 21:58   #2
Zaista sve što sam nabrojao ANTIOXU je jedva do koljena.

A sada, laku noć, moram sutra rano ustat. Čim stignem javim se negdje oko posljepodnev, ako ne i ranije.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 12:58   #3
od dodataka u prehrani koristim : maticnu mlijec, c vitamin, laneno ulje u kapsulama, zeljezo u tabletama, folnu, kelp, 3 i 6 omega
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 21:30   #4
ja koristim bkompleks u granulama. Iako svi kažu da pojačava apetit, meni djeluje suprotno. A imam i lijepu kožu i mozak mi bolje radi.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 10:38   #5
Quote:
Patkica_ST kaže: Pogledaj post
ja koristim bkompleks u granulama. Iako svi kažu da pojačava apetit, meni djeluje suprotno. A imam i lijepu kožu i mozak mi bolje radi.
Kako se to točno zove i tko je proizvođač?
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 20:19   #6
Sorry na kasnom odgovoru. U manjoj bijeloj kesici je pakirano, mislim da ga Krka proizvodi. Pitaj u apoteci bkompleks u granulama za djecu.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 08:14   #7
Ja taj bkompleks kupujem djetetu i neki dan otisla u apoteku da kupim kaze trenutno ga nestasica Kao eto bice al trenutno ga nema nigdje!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 21:13   #8
Iako je ova tema dosta stara, mislim da nije zgorega uskrsnuti je.

Imam 2 pitanja.

Čija je matična mliječ najefikasnija?

Jeste li štogod čuli/čitali o kalij-citratu u prahu. Ima ga negdje vani za nabaviti po 250 grama. Razmišljam da si nabavim taj prah i da ga konzumiram jer mislim da je naša hrana ( namjerno ) osiromašena svim mogućim nutrijentima da je to bogu za plakat. I ono najvažnije, jeste li ga koristili?

Imam neaktivnu štitnjaču i hipofizu, i uzuimam nadomjesnu hormonsku terapiju, mislim da mi je endokrinolog propisao premalo Euthyroxa, i rpigovarao sam mu zbog toga, ali on se neda. Zuji mi stalno u glavi, bio sam kod neurologa ali ne pomaže, vječno sam umoran.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 21:27   #9
Nadalje, srce mi nešto ubrzanije kuca nego što je normalan prosjek, a svjedno sam sklon niskome tlaku.

Taj kalij-citrat uzimao bih jer je važan u alkaliziranju tijela, glavna je supstanca u CoA (koenzim A) koji je prva tvar u preradi hrane u našem tijelu, tzv Krebsov proces.

Usto sam i dosta debeo. Mislim da imam 15 kila previše s obzirom na svoju tjelesnu visinu.

Međutim, prioritet mi nije mršavljenje, nego da ne osjećam zujanje u glavi i vječiti umor.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 15:55   #10
Koristan link: http://www.informationisbeautiful.ne...l-supplements/
polonaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 15:34   #11
Zna li netko postoji li proizvod koji sadrži sve mikronutrijente (ili bar većinu) u preporučenim dozama, i po mogućnosti i proteine?
TheWhovian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 18:50   #12
Quote:
TheWhovian kaže: Pogledaj post
Zna li netko postoji li proizvod koji sadrži sve mikronutrijente (ili bar većinu) u preporučenim dozama, i po mogućnosti i proteine?


raznovrsna i kvalitetna prehrana. :klap:
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 10:26   #13
E sad... ovo je teško odgovorit budući da ovisi o tome koje probleme osoba ima, tako da ne postoji baš jedan preparat za sve.

Osobno smatram da najviše koristi možemo imati od tzv. adaptogena, pogotovo zato što je život ubrzan i stresan, pa treba imati energije i živaca da se sve izdrži. Bitno je da se koriste duže vrijeme, da organizam 'upije' zdrave sastojke. Da ne pišem napamet ovo sam kopirao s jedne stranice:

Adaptogeni pomažu u borbi protiv stresa time što omogućavaju:
• Antioksidativnu aktivnost
• Zaštitu jetre
• Poboljšavaju metabolizam ugljikohidrata i ulazak glukoze u krv
• Povećavaju imunitet
• Povećavaju tonus mišića i snagu, te ubrzavaju oporavak
• Pozitivno utječu na mentalnu bistrinu i koncentraciju
• Povećavaju nivo energije i libido
• Smanjuju tjeskobu i poboljšavaju san
• Povećavaju motivaciju, produktivnost i raspoloženje

Mislim da nema adaptogena kojeg nisam probao, a sam svakodnevno koristim sljedeće koji su ujedno i najbolji. Stavio sam i link gdje se može kupiti i naveo najboljeg po svom iskutsvu budući jako puno ovisi o proizvođaču

1. Rhodiola Rosea - energija!
http://bit.ly/1jnKGf1

2. Ashwagandha - protiv stresa i anksioznosti, bolji san (nema boljeg!). Trenutni učinak!
http://bit.ly/1RGXUyx

3. Schizandra - čišćenje organizma (jetra), zdrava koža, energija, bolji san
http://bit.ly/1uNkMR9

4. Panax Ginseng - energija
http://bit.ly/1LLatnv

Ovo su samo neki, najbolji adaptogeni. Ima ih još, googlajte malo.
http://dailyhealthpost.com/constantl...togenic-herbs/

Spominje se Maca kao adaptogen... i to sam probao. Pazite, prodaje se i u kapsulama u jako mizernim količinama. Ovo je čista prevara. Dnevno je potrebno barem 5 grama praha! Prah je jednom riječju ODVRATAN! Još je nekako OK ako se miksa sa sokom od naranče. Preporuka je pit tzv. 'gelatinized' prah, koji je termički obrađen kako nebi teško sjeo na želudac. Navodno bi sirovi 'raw' prah mace trebalo izbjegavat. Ja sam koristio ovaj ali sam ga prestao pit zbog okusa.. još negdje imam pola kutije...

MACA
http://bit.ly/1J7oRIF
Raven81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:24   #14
Dali neko zna mozda sta o kapsulama 5xxl za rast misica?
Boyka1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.