Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2010., 10:51   #41
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
jel mi može netko objasniti što je na ovoj slici??hvala
Ko će ga znati stavi neku super slikicu i onda kaže vidjet ćete potop dolazi... Takvu raspravu nevolim... Argumenti , jednostavno objašnjeno... Kada se taj delija obrati ovdje više mi sve liči na neki čušpajz...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 12:22   #42
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Galaktički superval
...Još jedna, novija teorija objašnjava da je globalno zagrijavanje krajem zadnjeg ledenog doba bilo rezultat kozmičkog fenomena poznatog kao galaktičkisuperval,a predložio ju je fizičar dr. Paul LaViolette. Prema LaVioletteu, svakih 13.000 do 26.000 godina galaktička jezgra (ispupčenje [u galaktičkom disku; op.prev.] gdje postoji golemi broj zvijezda) emitira intenzivno kozmičko zračenje. To zračenje, kojeg čine visoko-energetski elektroni i elektromagnetsko zračenje (od radio-valova do X-zraka i gama-zraka), izjedruje iz jezgre Galaktike u "supervalu" koji putuje brzinom bliskom brzini svjetlosti. Kad superval konačno dosegne naš Sunčev sustav, nekih 28.000 svjetlosnih godina od galaktičke jezgre, on mijenja ponašanje Sunca...


Pogledaj one crveno-plave tačkice koje povezuju točku 1 i točku 2. na prvoj slici.

i zamisli ovaj superval da ima promjer Sunca - a u kojem supervalu se nalaze čestice koje su po frekvencijama NEPOZNATE frekvencijama čestica koje u ovom momentu "vladaju" našim Solarnim sistemom.
Quote:
SHOGO kaže: Pogledaj post
jel mi može netko objasniti što je na ovoj slici??hvala
Quote:
Busolavk kaže: Pogledaj post
Ko će ga znati stavi neku super slikicu i onda kaže vidjet ćete potop dolazi... Takvu raspravu nevolim... Argumenti , jednostavno objašnjeno... Kada se taj delija obrati ovdje više mi sve liči na neki čušpajz...
kako vam nije jasno? Delija voli to malo šaljivo (ionako je sve preozbiljno). To je umjetnička sloboda izražavanja.
Ja na toj slici vidim trojicu u gumenom čamcu koji pokušavaju uhvatiti taj val i spasiti se?
E sad, kako se čini da nam neminovno slijedi "udar" tog super vala, to možemo tumačiti na razne načine. Od potpune kataklizme do duhovne evolucije.
Samo ću nadodati tuđa promišljanja u svezi toga. I jasno, ne smijemo zaboraviti ni službenu znanost koja isto tako "osjeća" da se nešto veliko valja iza sedam gora
Evo slikovito iz drugog izvora;



The new input is suggesting that very soon we will have a transmutation of genetic material of this solar system, including our own DNA, or if I can say some kind of “special bath” in galactic light emanating from our own Sun, acting as transducer of the Galactic Centre itself, passing directly to the Earth.
U slobodnom prijevodu: vrlo skoro možemo očekivati transmutaciju genetskog materijala, uključivo naš DNK, nešto poput "posebne kupke" u galaktičkom svjetlu koje emitira naše Sunce, koje se ponaša kao pretvarač energije iz centra galaksije i šalje ga na Zemlju.
In other words we are talking about Evolution!

Evolution of the consciousness that will take the life forms to a higher level of existence when the cosmic beams start to hit our Sun and when they did our Sun will project a white blue beam of beatufull light that will hit the Earth.

Drugim riječima: govorimo o Evoluciji!
Evoluciji svijesti, koja će oblike života na Zemlji podići na višu razinu egzistencije kada kosmičke zrake počnu udarati u Sunce a ono počne emitirati bijelo-plavu zraku predivnog svjetla koje će pogoditi Zemlju.
LINK

E sad; As the Sun Awakens, NASA Keeps a Wary Eye on Space Weather
June 4, 2010: Earth and space are about to come into contact in a way that's new to human history. To make preparations, authorities in Washington DC are holding a meeting: The Space Weather Enterprise Forum at the National Press Club on June 8th.
Ne treba prijevod?

A tko želi slušati interview s Paul LaViolette; Galactic Superwaves, Catastrophe & 2012 1 of 3

Inače on je i autor knjige 'Earth Under Fire'. I tu ima interview iz 2009., u trajanju od 2 sata i 20 minuta!
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner

Zadnje uređivanje chembro : 07.06.2010. at 12:34.
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:59   #43
Quote:
chembro kaže: Pogledaj post
kako vam nije jasno? Delija voli to malo šaljivo (ionako je sve preozbiljno). To je umjetnička sloboda izražavanja.
Ja na toj slici vidim trojicu u gumenom čamcu koji pokušavaju uhvatiti taj val i spasiti se?
E sad, kako se čini da nam neminovno slijedi "udar" tog super vala, to možemo tumačiti na razne načine. Od potpune kataklizme do duhovne evolucije.
Samo ću nadodati tuđa promišljanja u svezi toga. I jasno, ne smijemo zaboraviti ni službenu znanost koja isto tako "osjeća" da se nešto veliko valja iza sedam gora

Bravo chembro!
No da objasnim da su u čamcu: 1 znanstvenik + 1 "znanstvenik" + jedna teta koja bi trebala na kraju biti nova Eva.

No sad ozbiljno.
Ja ne dolazim na ovaj forum da budem striček učitelj.
Ako neko razumije moje postove taj razumije, a to znači da ima šansu da po završetku faksa bude znanstvenik - kojeg će onaj drugi "znanstvenik" (koji uopće ne razumije moje postove) tog znanstvenika proimenovati u pseudoznanstvenika.
(Zar ne gospodine Paar)?

A što se tiče 2012-te, ako se neko sjeća mojih javljanja od mnogo godina unazad tad će se sjetiti da nas neće desetkovati ta 2012-ta godina već 2023-ća.
Uostalom možete to saznati ako upišete u prozorčić Google: tombola33 i treći svjetski rat.

Eto, samo se najte ljutiti na me.
__________________
Kako oblikovati potpise?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 17:11   #44
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Bravo chembro!
No da objasnim da su u čamcu: 1 znanstvenik + 1 "znanstvenik" + jedna teta koja bi trebala na kraju biti nova Eva.

No sad ozbiljno.
Ja ne dolazim na ovaj forum da budem striček učitelj.
Ako neko razumije moje postove taj razumije, a to znači da ima šansu da po završetku faksa bude znanstvenik - kojeg će onaj drugi "znanstvenik" (koji uopće ne razumije moje postove) tog znanstvenika proimenovati u pseudoznanstvenika.
(Zar ne gospodine Paar)?

A što se tiče 2012-te, ako se neko sjeća mojih javljanja od mnogo godina unazad tad će se sjetiti da nas neće desetkovati ta 2012-ta godina već 2023-ća.
Uostalom možete to saznati ako upišete u prozorčić Google: tombola33 i treći svjetski rat.

Eto, samo se najte ljutiti na me.
Ma sva ta predviđanja su čušpajz, ima ljudi koji znaju neke stvari o budućnosti , a rijetko tko iznosi to javnosti ... Svako može baciti neku smješnu teoriju sa pričom te godine će se to i to dogoditi... Najveći predvidioci su bili Nostradamus i Baba Vanga ... možda jedino kod njih se može tražiti neka istina , ostali predvidioci su samo ljudi željni slave i love...

Druga je stvar što ljudi tome vjeruju pa se događaju gluposti ko 2000 godine kada je bilo izrazito puno samoubojstava... Inače postoje pravi planovi i napravljeni podzemni gradovi pa sam imao prilike pričati sa Norvežaninom koji je dobio mjesto u takvom jednog gradu...

vratimo se mi na temperature , Sunce, Jupiter i stvari koje se sada događaju...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:37   #45
Quote:
Busolavk kaže: Pogledaj post
Ma sva ta predviđanja su čušpajz, ima ljudi koji znaju neke stvari o budućnosti , a rijetko tko iznosi to javnosti ... Svako može baciti neku smješnu teoriju sa pričom te godine će se to i to dogoditi... Najveći predvidioci su bili Nostradamus i Baba Vanga ... možda jedino kod njih se može tražiti neka istina , ostali predvidioci su samo ljudi željni slave i love...

Druga je stvar što ljudi tome vjeruju pa se događaju gluposti ko 2000 godine kada je bilo izrazito puno samoubojstava... Inače postoje pravi planovi i napravljeni podzemni gradovi pa sam imao prilike pričati sa Norvežaninom koji je dobio mjesto u takvom jednog gradu...

vratimo se mi na temperature , Sunce, Jupiter i stvari koje se sada događaju...
Bez hejta ali ti si prolupo majke mi. Babi Vangi vjeruje sorry, al ovo je stvarno smiješno, objašnjenja nisu potrebna.
Meni je baš zanimljivo kako odmah tražite urote u svemu što znanost objavi, a čim netko baci ikakvu sumnju na to pa makar bila i neosnovana odmah ste tu negdje da to podržite, ko strvinari ili celebrity željni pažnje i opsjednuti da budu drukčiji od drugih.
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 00:08   #46
A u p. m. a baš sam mislio dič kredit za kuču

samo malo, samo malo, a tko je uopče dokazao da središte kunove slame
uopče emitira ikakve posebne zrake?
I ko kaže da bi to trebalo moč proči kroz sunce ?
i zašto bi nas trebala desetkovat 2023? to je baš ljepa godina
nekako futuristički izgleda
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 08:59   #47
Quote:
Pacifista kaže: Pogledaj post
A u p. m. a baš sam mislio dič kredit za kuču

samo malo, samo malo, a tko je uopče dokazao da središte kunove slame
uopče emitira ikakve posebne zrake?

I ko kaže da bi to trebalo moč proči kroz sunce ?
i zašto bi nas trebala desetkovat 2023? to je baš ljepa godina
nekako futuristički izgleda
au kume, kumovu ti slamu, uzmi kredit za kuchu dok još možeš!

Samo malo, ..... evo;
In November, 2005, physicists at nearly a dozen research institutions, including New York University, discovered evidence for very high energy gamma rays emitting from the Milky Way, marking the highest energies ever detected from the galactic equator.
link

Prolazi i proći će i kroz Sunce i kroz nas
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 10:21   #48
E moj "mirni čo'če"!
Kažeš: samo malo, samo malo, a tko je uopče dokazao da središte kunove slame uopče emitira ikakve posebne zrake?
I ko kaže da bi to trebalo moč proči kroz sunce ?


Iz ovog se vidi da imaš super šansu da postaneš "znanstvenik".

Quote:
chembro kaže: Pogledaj post
au kume, kumovu ti slamu, uzmi kredit za kuchu dok još možeš!

Samo malo, ..... evo;
In November, 2005, physicists at nearly a dozen research institutions, including New York University, discovered evidence for very high energy gamma rays emitting from the Milky Way, marking the highest energies ever detected from the galactic equator.
link

Prolazi i proći će i kroz Sunce i kroz nas
U studenom 2005, fizičari na gotovo desetak istraživačkih institucija, uključujući New York University, dokazali su da se vrlo visoke energije gama zrake emitiraju iz Mliječne staze, i iste pokazuju najveći stepen energije koja je ikad otkrivena, a dolazi od galaktičkog ekvatora.

Bože, Bože!
Pa odakle samo izvire toliki broj pseudoznanstvenika ili ako se to nekom sviđa paraznanstvenika.

Nego da se držim temperatura i...
Pržit ćete se pržit - a ondak ćete biti stavljeni u zamrzivač, da bi ostali budućoj civilizaciji kao uzorak one "inteligencije" koja je dosegla najviši nivo od svih inteligencija, koje su postojale od početka Srednjeg vijeka.

No da vam kažem da se neće svi pržiti, već samo onaj broj "X" koji stoji kao otisak u broju 25.920.
"Ko ima oči nek gleda, a ko ima uši neće niš moći da čuje!"
__________________
Kako oblikovati potpise?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 12:33   #49
Quote:
delija kaže: Pogledaj post

U studenom 2005, fizičari na gotovo desetak istraživačkih institucija, uključujući New York University, dokazali su da se vrlo visoke energije gama zrake emitiraju iz Mliječne staze, i iste pokazuju najveći stepen energije koja je ikad otkrivena, a dolazi od galaktičkog ekvatora.


Nego da se držim temperatura i...
Pržit ćete se pržit - a ondak ćete biti stavljeni u zamrzivač, da bi ostali budućoj civilizaciji kao uzorak one "inteligencije" koja je dosegla najviši nivo od svih inteligencija, koje su postojale od početka Srednjeg vijeka.

No da vam kažem da se neće svi pržiti, već samo onaj broj "X" koji stoji kao otisak u broju 25.920.
"Ko ima oči nek gleda, a ko ima uši neće niš moći da čuje!"
čekaj čekaj još samo malo. te zrake piče samo po galaktičkom ekvatoru?
A ne po cjeloj galaxiji ravnomjerno?
A gdje smo mi u svemu tome? mislm na sunčev sustav. šta mi nismo u galaktičkom ekvatoru ?

kako sam ja shvatio. te nas zrake bubaju več odavna, jedino što če sad stat sunce između nas i tog g. središta
izvinte gospon Delija na ovako laičkim pitanjima.
Astro-fizika mi nije struka.
Pacifista is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 14:52   #50
znači, kaj, po tebi delija je ovo godina 2000. pa 2012. je zapravo vikanje 'vuk, vuk' kako ona prava upozorenja na praog vuka nitko ne bi shvatio ozbiljno, kad jednom postane 'za istač'?
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 22:05   #51
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
No da vam kažem da se neće svi pržiti, već samo onaj broj "X" koji stoji kao otisak u broju 25.920.
Što ovo znači?
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 12:03   #52
Evo sada Hrvatsku prži Sunce (čak sam čitao i tekstove o pojačanom djelovanju Sunca ponovno...) Vidjeti ćemo koliko će potrajati... Statistika zasada govori da je godina u cijelom svijetu izrazito hladnija ... da li će se početi to ispravljati vrijeme će pokazati...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 12:15   #53
Južna Afrika ima nevjerovatno niske temperature , a pada i gusti snijeg...

http://www.index.hr/sport/sp2010/cla...ce/496818.aspx

Zima ubila 500 pingvina...

Možda prolazno , ali zanimljiva vijest...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 13:50   #54
U spomenutom Eastern Capeu je, pak, uginulo 500-ak pingvina, uglavnom mlađe dobi, između nekoliko tjedana i dvije godine. Njihovi mladi organizmi očigledno nisu izdržali nagli nalet zime, niskih temperatura i snijega.

Dan kad su i pingvini padali od zime.

Ovo neodoljivo podsjeća na onu priču o mamutima sa subtropskim biljem u želucima i na onu kad su na južnom i sjevernom polu pronadjene tropske školjke, fosili životinja koji žive u tropskim i suptropskim predjelima.
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 15:03   #55
"U ovo doba godine snijeg i hladno vrijeme nisu neuobičajeni u ovim područjima", izjavio je za Mirror Rian Smit iz Južnoafričke meteorološke službe

Eto vidite, usput dolje je sada ZIMA ako niste znali a ne ljeto ko u nas...opet pravite slona od komarca, a uostalom da dolje nije prvenstvo u nogometu ne bi niti objavljivali tu vijest.
permanent300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 15:56   #56
Quote:
permanent300 kaže: Pogledaj post
"U ovo doba godine snijeg i hladno vrijeme nisu neuobičajeni u ovim područjima", izjavio je za Mirror Rian Smit iz Južnoafričke meteorološke službe

Eto vidite, usput dolje je sada ZIMA ako niste znali a ne ljeto ko u nas...opet pravite slona od komarca, a uostalom da dolje nije prvenstvo u nogometu ne bi niti objavljivali tu vijest.
Pa koje rekao da nije zima... , ali ne čini mi se baš normalno da pingvini ugibaju zbog zime... Prerano im je došla zima (kraj jeseni je još tamo...ko što kod nas pravo još nije počelo ljeto...) i životinje se jednostavno nisu prilagodile (potrebno je i pingvinima nekoliko tjedana da pojačaju svoj dlaku...) Za mene velika zanimljivost... i vrlo čudno događanje da pingvini u Južnoj Africi gdje idu zimi da izbjegnu hladnu zimu Antartika uginu...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 16:39   #57
A evo polako se počinje razotkrivati da je globalno zatopljenje bilo jedno u nizu velikih prevara čovječanstva na kojima su vladari svijeta ubili paru...

Pročitajte ovo i recite da li su kitovi zaustavili globalno zatopljenje...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...je/496904.aspx

Odjednom više nema strašnog utjecaja globalnog zatopljenja (možda će im to biti izgovor za vrlo hladnu godinu...), jer kitovi su počeli raditi svoje... Dosada su bili na odmoru , ali sada su kitovi napokon krenuli raditi ...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 18:22   #58
Jug Francuske upravo poharala velika oluja - prema riječima stanovnika, koji tako nešto ne pamte.

Za Hrvatsku prognoze govore o zahlađenju s kišom narednih dana, s temperaturama nižim od 20°C. Vrlo uobičajeno za početak ljeta, rekli bi neki (neupućeni).
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 19:16   #59
Quote:
chembro kaže: Pogledaj post
Jug Francuske upravo poharala velika oluja - prema riječima stanovnika, koji tako nešto ne pamte.

Za Hrvatsku prognoze govore o zahlađenju s kišom narednih dana, s temperaturama nižim od 20°C. Vrlo uobičajeno za početak ljeta, rekli bi neki (neupućeni).
http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...25/497117.aspx


Izgleda da još hara...

Nikada nisam čuo u zadnje vrijeme da su toliko života odnosile poplave ,ali ove godine cijeli svijet se doslovno bori sa obilatim padalina i lošim vremenom... Ni mi nismo bili pošteđeni... pa i sam moj grad je bio svjedokom nenormalno visokog Bosuta , nikada u povijest voda nije poplavila (Bosut - rijeka stajačica (jedina rijeka u Europi koja teče u oba smjera..., da poplavi - to vam je nešto na razini na rubu znanosti...)

Inače kako sam rekao vodim tablice i neke stvari su vrlo zanimljive (drastični padovi temperature su svugdje zabilježeni ...) , a objaviti ću ih kada godina završi... Zasad nevjerovatno čudna godina u cijelom svijetu...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 22:15   #60
I prije je toga bilo. Na primjer, prije nekih 60, 70 godina u jednom dijelu SAD-a padao je snijeg usred ljeta. A razlog tome je bio što sunčeve zrake nisu mogle doprijeti kroz gusti oblak dima i prašine koji je bio izbacio jedan vulkan.
Dakle, neki procesi na Zemlji mogu dovesti do takvih promjena. U tom slučaju je promjena bila lokalna, ali sada je možda nešto više globalna. Nema sumnje da je Zemlja stalno u pokretu, ona je kao živi organizam, koji diše, hrani se i živi. Sasvim je normalno da će taj organizam iskusiti povremene promjene, kao i svaki drugi. Naravno, tu je još i znatan ljudski utjecaj koji traje već par stoljeća:
od uništavanja prirodnih dobara pa do totalnog zagađenja. Naravno da će se organizam pobuniti. Koji ne bi? Znamo da kad smo mi bolesni i kad nam se temperatura povisi za samo koji stupanj (37, 38), trpimo vrlo neugodne simptome - groznica, mučnina, povraćanje, opća nelagoda, itd. Isto tako Zemlja pokazuje simptome karakteristične za "bolest" koju trpi. Ne trebamo se previše čuditi.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.