Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 07:04   #3621
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Da. A onda su u toj priči sigurno i kadijevic i adzic.
Nisam siguran bi li on sam samcat naredio da se 270 zarobljenika ubije.

Cijeli taj vrh njihov iz Vukovara je dva dana kasnije bio na prijemu kod Kadijevića pa mislim da je i on itekako bio upoznat sa situacijom.

I ono što je još neodgovoreno vezano za te paihopate, tko je Belgija koji je mučio Karlovića.
Na suđenju u Beogradu se pojavio jedan s tim nadimkom u svojstvu svjedoka (Nedeljko Stojsavljević?) ali nikada nisam uspio saznati je li to taj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Naravno. Sve to seze do politickog vrha Srbije na celu sa Milosevicem. Samo to je tesko dokazivo. Njima je taj zlocin u tom trenutku trebao i oni su ga zapovjedili.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 20:52   #3622
Čitam da je prvostupanjski sud u Srbiji odobrio izručenje Ivice Husnika Hrvatskoj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 23:32   #3623
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Naravno. Sve to seze do politickog vrha Srbije na celu sa Milosevicem. Samo to je tesko dokazivo. Njima je taj zlocin u tom trenutku trebao i oni su ga zapovjedili.
nekako izražavam sumnju da je srbima trebao taj zločin.prije bih rekao da su nagovoreni na zločin,od režisera cijelog tog kaosa,mislim da su to bili ameri.ameri su prvi i otkrili ovčaru,zato i sumnjam na njih.mislim da ta dugotrajna mržnja nije potrebna ni hrvatima a ni srbima,al amerima itekako odgovara.dok se mi budemo međusobno mrzili oderaće nas ameri do gole kože.sami počinioci su možda bili i nadrogirani pa se danas ni ne sjećaju što su radili tih dana,tako da ja mislim da mirno spavaju,a i spavat će,kemija čini čuda u ljudskim glavama.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 12:11   #3624
Bitka za Vukovar (nastavak rasprave)

Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
nekako izražavam sumnju da je srbima trebao taj zločin.prije bih rekao da su nagovoreni na zločin,od režisera cijelog tog kaosa,mislim da su to bili ameri.ameri su prvi i otkrili ovčaru,zato i sumnjam na njih.mislim da ta dugotrajna mržnja nije potrebna ni hrvatima a ni srbima,al amerima itekako odgovara.dok se mi budemo međusobno mrzili oderaće nas ameri do gole kože.sami počinioci su možda bili i nadrogirani pa se danas ni ne sjećaju što su radili tih dana,tako da ja mislim da mirno spavaju,a i spavat će,kemija čini čuda u ljudskim glavama.

Ovakav stav je tipicna KOS-ovska subverzija. Jesu oni pobili zarobljenike, ALI...

Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 13:49   #3625
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Ovakav stav je tipicna KOS-ovska subverzija. Jesu oni pobili zarobljenike, ALI...

Sent from my iPhone using Tapatalk
govorim o psihologiji,al to je za takve kao ti viša matematika,tipično kosovski.neznam ja ni jesu li oni pobili zarobljenike,govorim o njihovoj svijesti i savjesti.nikakvo ali njih neće osloboditi odgovornosti pred ljudima i zakonom,nego da li će oni mirno spavati,ako ikada shvate što su učinili.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:33   #3626
Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
govorim o psihologiji,al to je za takve kao ti viša matematika,tipično kosovski.neznam ja ni jesu li oni pobili zarobljenike,govorim o njihovoj svijesti i savjesti.nikakvo ali njih neće osloboditi odgovornosti pred ljudima i zakonom,nego da li će oni mirno spavati,ako ikada shvate što su učinili.

Gle, imaš hrpu zapisnika sa suđenja u Beogradu i Haagu. I nikad nitko nigdje nije spominjao ovo što si ti sada: da je netko nekoga “nagovarao” na zločin ili da je bio drogiran.
Ako malo bolje sve to pročitaš vidjet ćeš da su bili itekako svjesni svega. I oni koji su dopustili Ovčaru i oni koji su bili neposredni izvršitelji.



Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 20:06   #3627
Pogledao film Ovčara - neispričana priča (stavljeno na youtube). Nažalost, objektivno govoreći film je mogao i trebao biti puno bolji. Ima faktografskih grešaka i nije ispunio moja očekivanja. O Ovčari je toliko dokumenata sa raznih suđenja da se u sat vremena filma ne može ni 20% materijala obraditi.
To je priča za serijal ovako je to ispalo dosta površno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 21:02   #3628
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Pogledao film Ovčara - neispričana priča (stavljeno na youtube). Nažalost, objektivno govoreći film je mogao i trebao biti puno bolji. Ima faktografskih grešaka i nije ispunio moja očekivanja. O Ovčari je toliko dokumenata sa raznih suđenja da se u sat vremena filma ne može ni 20% materijala obraditi.
To je priča za serijal ovako je to ispalo dosta površno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja to čudo naručio još prije 2-3 mjeseca i još mi nije stiglo. Ajd super ako su stavili.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 00:18   #3629
Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
nekako izražavam sumnju da je srbima trebao taj zločin.prije bih rekao da su nagovoreni na zločin,od režisera cijelog tog kaosa,mislim da su to bili ameri.ameri su prvi i otkrili ovčaru,zato i sumnjam na njih.mislim da ta dugotrajna mržnja nije potrebna ni hrvatima a ni srbima,al amerima itekako odgovara.dok se mi budemo međusobno mrzili oderaće nas ameri do gole kože.sami počinioci su možda bili i nadrogirani pa se danas ni ne sjećaju što su radili tih dana,tako da ja mislim da mirno spavaju,a i spavat će,kemija čini čuda u ljudskim glavama.
Slazem se da su reziseri kaosa Amerikanci. Milosevic je bio njihov igrac i generator krize na podrucju bivse drzave. Izvrsitelji zlocina su mozda bili pijani, ali organizatori nisu. Dobro se oni sjecaju sto su radili. Procitaj iskaze na sudjenju pa ces vidjeti da se dobro sjecaju. Iskazi na sudjenju u Beogradu su uljepsana verzija dogadjaja na Ovcari. I dalje tvrdim da oni koji su jos zivi ne spavaju mirno. Imaju vise razloga za to.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 12:54   #3630
https://youtu.be/xSbOIOghq5o


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 10:04   #3631
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Pogledao film Ovčara - neispričana priča (stavljeno na youtube). Nažalost, objektivno govoreći film je mogao i trebao biti puno bolji. Ima faktografskih grešaka i nije ispunio moja očekivanja. O Ovčari je toliko dokumenata sa raznih suđenja da se u sat vremena filma ne može ni 20% materijala obraditi.
To je priča za serijal ovako je to ispalo dosta površno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovdje pričaju scenaristi o stvaranju filma:https://www.youtube.com/watch?v=arZV0AiA900

Govore i o tome kako se neki naši svjedoci još uvijek boje javno svjedočiti, pa su u zadnji tren otkazali sudjelovanje u filmu.

Je li postoji negdje neko službeno obrazloženje zašto je naše pravosuđe prepustilo suđenje za Ovčaru srpskom pravosuđu?

I zanima me zašto više nije obrađena tema Veleprometa i ostalih mjesta stradavanja (pa prošlo je 26 godina), kad je tamo ubiveno, kako sam čitala, još više naših branitelja i civila?

Kojih faktografskih grešaka?
__________________
Come up on different streets they both were streets of shame/Both dirty both mean yes and the dream was just the same/And I dreamed your dream for you and now your dream is real/How can you look at me as if I was just another one of your deals?

Zadnje uređivanje novaizzy : 02.01.2018. at 11:00.
novaizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:10   #3632
Bitka za Vukovar (nastavak rasprave)

Quote:
novaizzy kaže: Pogledaj post
Kojih faktografskih grešaka?

Recimo nevjerojatno mi je da kao dvije osobe koje su sudjelovale u zločinu navode Ivicu Husnika i Ivana Atanasijevića.
Riječ je o jednoj osobi koja je promijenila ime i prezime. To se vrlo jednostavno može izguglati.

Isto tako kao osobu koja je sudjelovala u zločinu navode Gorana Stoparića. Koliko sam upoznat on je bio u šešeljevoj jedinici ali nije bio na Ovčari.

U filmu se spominju i neke stvari koje nisam znao ali s obzirom na navedene netočnosti uzimam ih s rezervom.



Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 03:43   #3633
Tko god je pročitao knjigu od Vilima Karlovića, smatram kako raspolaže sa mnogo znatnijim sazananjima o organizacijskom sklopu cjelokupne Ovčare. To jednostavno ,nije mogla napraviti horda supijanih,drogiranih čejena , bez adekvatne logistike JNA sa cjelokupnim prijevozom od vrha hijerarhije pa sve do piramide i samih egzekutora, od kojih je najupečatljiviji tkzv. vojnik JNA -Štuka ,koji je dobio status pokajnika ,kako bi navodno prokazao "krivce",koju su u biti večinom nevini. (Kinez, idr.) . Sama organizacija , govori kako je Ovčara bila planirana sa svom mehanizacijom JNA (od prijevoza, do bagera isl.) te je malo bizarno kako od viših časnika nitko nije osuđivan ,kao organizator same tragedije. Kao što znademo,samo suđenje je pretvoreno u festival licemjerja. Pitam se samo ,koliko na duši imaju likovi poput Belgije i sličnih ( mučitelj Vilima) a da nisu niti procesuirani.? Nadalje mi je baš ,bizaran podatak, da je to u večem dijelu ekipa iz Rume ,koja se morala poznavati ,sama po sebi.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 03:48   #3634
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Jel istina da je pola one ekipe "Leva supoderica" pušteno sa psihijatrije?
Ne , "Leva supoderica" su bili Šešeljevi radikali, koji su se borili sa etičkim kodeksom,te ih je osobno i sam Šešelj par puta posjetio tokom borbi,te ih permanentno upozoravao da paze na možebitne ratne zločine, te da se ne daju uvući u prljave rabote. Pošto je sam Šešelj dobrano znao što če ga čekati , te tko mu je sa one strane neprijatelj kao suparnik.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 17:16   #3635
Bitka za Vukovar (nastavak rasprave)

Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Ne , "Leva supoderica" su bili Šešeljevi radikali, koji su se borili sa etičkim kodeksom,te ih je osobno i sam Šešelj par puta posjetio tokom borbi,te ih permanentno upozoravao da paze na možebitne ratne zločine, te da se ne daju uvući u prljave rabote. Pošto je sam Šešelj dobrano znao što če ga čekati , te tko mu je sa one strane neprijatelj kao suparnik.

Te etičke kodekse šešeljevih radikala mogu zakačiti mačku o rep.
Svaka čast iznimkama, ali dosta njih iz te jedinice su sudjelovali u zločinu na Ovčari. Npr Đorđe Šošić, pa onda jedan od one dvojice koji su spasili Karlovića (Milojević) koji je “ovjeravao” metkom u glavu one koji nisu odmah ubijeni na Grabovu, pa Lančužanin itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje montecito : 03.01.2018. at 18:27.
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 23:36   #3636
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Slazem se da su reziseri kaosa Amerikanci. Milosevic je bio njihov igrac i generator krize na podrucju bivse drzave. Izvrsitelji zlocina su mozda bili pijani, ali organizatori nisu. Dobro se oni sjecaju sto su radili. Procitaj iskaze na sudjenju pa ces vidjeti da se dobro sjecaju. Iskazi na sudjenju u Beogradu su uljepsana verzija dogadjaja na Ovcari. I dalje tvrdim da oni koji su jos zivi ne spavaju mirno. Imaju vise razloga za to.
Zar nisu britanci režiseri ? Ameri su se u cijelu priču uključili tek kad je počeo rat u Bosni i kad je Clinton pobjedio ?! Tad sam bio klinac od 6-7 godina, ali ovo sam čuo/čitao/tako mi je rečeno
zgfico is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 08:33   #3637
Quote:
zgfico kaže: Pogledaj post
Zar nisu britanci režiseri ? Ameri su se u cijelu priču uključili tek kad je počeo rat u Bosni i kad je Clinton pobjedio ?! Tad sam bio klinac od 6-7 godina, ali ovo sam čuo/čitao/tako mi je rečeno
U pocetku krize u bivsoj drzavi, Amerikanci (Bush stariji) su davali podrsku Milosevicu za rjesavanje krize. Sam Milosevic je nekoliko godina radio u Americi.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:15   #3638
U dokumentarcu Ovčara-neipsričana prića, spominju se razna imena, pa me zanima ako netko zna nešto o njima po naosob. Za izvjesnu Dragicu Mastikosu iz N.sada piše da je poginula u BIH. e sad to sam našao guglajući.
helgor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:52   #3639
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Te etičke kodekse šešeljevih radikala mogu zakačiti mačku o rep.
Svaka čast iznimkama, ali dosta njih iz te jedinice su sudjelovali u zločinu na Ovčari. Npr Đorđe Šošić, pa onda jedan od one dvojice koji su spasili Karlovića (Milojević) koji je “ovjeravao” metkom u glavu one koji nisu odmah ubijeni na Grabovu, pa Lančužanin itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To za maččka o rep proslijedi nadalje,ali ako več spominješ Vima Karloviča te ako si pročitao njegovu hvalevrijednu knjigu, dakle i po njoj ispada kako su za Ovčaru osuđeni likovi koji nemaju veze s Ovčarom,pošto je i sam Vilim,osobno par puta svjedočio. Naime MIlojević -tkzv Kinez mu je osobno sa Maretom naveče spasio život,dok su ga supijani čejeni na čelu sa Belgijom maltrali,mučili,rezali,palili te htjeli silovati, dok Mare i Milojević nisu sami uletjeli naspram naoružanih supijanih 15-tak čejena drežeći ih sve jedni druge na nišanu. Bilo je po Vilimu vrlo napeto. Pitanje je dakle, zašto bi Kinez-Milojević riskirao po noći,zamračenju život svoj naspram svojih,kako bi samo spasio jednoga Ustašu? Postoje i svjedoci (žena sa staklenim okom idr.) Glavni egzekutor na Ovčari je bio Štuka ,koji ih je ujedno i "potvrđivao" u rupi ,kako reče, no igrom slučaja je postao svjedok pokajnik ,koji je sve nevine involvirao u proces...,ima i u Vilimovom proširenu izdanju .... Sam izjavljuje da bez pomoći JNA i časnika to nije bilo moguče u organizacijskome smislu izvesti, morao ih je netko busevima prebaciti do Ovčare ,a tom nekomu je netko to i morao narediti.Mislim,nemam što izmišljati jer meni nit iz đepa niti u đep, ali po autentičnoj literaturi izmeđ ostaloga i Vilimovoj emotivnoj knjizi,ispada tako.Meni je samo stalo do istine, da se znade .
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:13   #3640
evo mene na ovoj temi nakon dužeg vremena, i imam jedno pitanje za sve Vukovarske Branitelje, pa se nadam da ću imati čast i da dobijem odgovor.

Ovako, prije nekoliko dana izašla je lijepa vijest da će Borovo nastaviti proizvodnju "žutih čizmi" koje su se eto proslavili naši branitelji u Vukovaru, iako naravno taman posla da je nekome bila namjera o tome i razmišljati, nosilo se što se imalo. To je naravno dobra vijest, jer sve što može povećati kapacitete i donjeti prosperitet Borovu, zaposlenicima, njihovim obiteljima i samome Gradu je odlično.

Međutim, malo mi nekako nije sjelo, a možda ja nisam dobro upoznat, svi mediji su prenjeli da su u pitanju poznate "ZENGE" čizme i to mi nekako "bode" uši, jer sam dojma da su taj termin "zenge čizme", isforsirali ovi s druge strane, odnosno njihovi mediji. čisto sumnjam da su branitelji uopće razmišljali o tome da za te čizme daju poseban naziv, kada se nema vremena razmišljati o takvim stvarima, niti su međusobno si govorili tipa "vidi ima zenge čizme" i sl. nosilo se što se imalo, i tim čizmama se tada nije davala neka posebna važnost, nego je tek pred pad su manje više svi pretpostavili da je možda bolje ne biti zarobljen u toj obući.

općenito, branitelji koji su bili u tadašnjem Zboru narodne garde, koliko je meni poznato tada koji je kao dijete sve pratio i upijao, govorilo se i koristio termin ZNG, tj "ze-en-ge" npr. "ja sam u ze-en-geu", "ja sam ze-en-ge" i sl., možda mi je promaklo ili se ne sjećam, al prilično sam siguran da se nije govorilo ja sam u zengama ili ja sam zenga, već je to više termin koji su koristili ONI. i danas kada na youtubeu pogledaš neki njihov materijal čuje se to "zenge" npr. "ratujemo sa zengama, ustašama" itd itd.

Jesam li u pravu ili?

Tema se čini nebitna, ali koji je cilj ovog upisa. Ne treba nam da netko marketinški za te čizme koristi termin koji je došao od agresora, da tako nešto ne prođe ispod radara. A ako sam u krivu, zanemarite.
terc bela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.