Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 19:20   #281
Jedna bliska osoba radi na aerodromu i pouzdano znam da se sve vadi. Neotvorene staklenke hrane, kozmetika, cuga... Sve iskoristivo.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:39   #282
Isto tako mi je nejasna neinformiranost ljudi koji putuju.
Pa bar danas u sekundi nadjes odgovor za sve.
Bracni par u 50-tim u Bg gotovo zaplakali kad im lik bacio litar domace rakije.
Kazu, ponijeli zetu u Australiju.
Carinik ih pita zasto nisu stavili u predanu prtljagu, rekose, pa da se ne bi razbilo.
Od 11.09.stvari su se promijenile i naravno da je bolje tako.
Jer za nepovjerovati je da je moja tetka '99-te hladno prenijela cakiju, zagrebacki aerodrom.
Bile smo skupa, let za London i carinik vidi nozic.
Ona mrtva hladna kaze cariniku, "ponijela ja dvije jabuke sebi i braticni, (ja) dvije jabuke, pa da nam ogulim.
Carinik se nasmije i kaze, vi Bosanci nigdje bez cakije.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:49   #283
Ja sam zadnje popizdila u Zenevi. Tamo se tipicno brzo prodje kroz kontrolu rucne prtljage (bar iz mog iskustva i iskustva s drugih aerodroma). Nazalost, nema puno prostora i kad jedno zakoci onda je sranje za citav red.

Bio je neki par, lokalci, djelovali su da su u 50-ima. Otvorili su kofere na traci i onda vadili full-size kozmetiku iz nesesera, dzepica, kopaju po tim stvarima.
Pa im zenska govori da skinu jakne, sakoe, salove,...
Pa krenu, pa tip zapisti, pa ga svi prisutni policajci pregledavaju i ne pustaju nas ostale.
U medjuvremenu je ispalo da su imali i u toj rucnoj prtljazi jos nesto nedopusteno. I ne da su ih samo izdvojili sa strane da nadju sto imaju nego je doslo jos policije s nekim papirom/nalogom, uzeli im putovnice i odveli ih negdje...
Mi smo svo to vrijeme cekali

Mislim se da su zaista neki kriminalci da ne bi bili tako smotani.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 00:22   #284
Ja sam u dm-u kupilaneseser s tri plasticne bocice i tri kutijice za kreme i još nečim, ne znam, sve prozirno, baš za avion. Samo si prelijem šampone i što već i to uzmem. Cca 20 kn ako ne i manje.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 12:00   #285
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
To nije trazio, al nikad ne cuh da je neko morao skinuti zlatni nakit.
Uvijek se mora skinuti sav nakit.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:58   #286
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Uvijek se mora skinuti sav nakit.
Skidala sam "djindjuve" ali zlato nikad nigdje.
Bas sam se iznenadila kad mi je to rekao, pogotovo jer zadnjih godina iskljucivo letimo iz Bg.
E jedino sto je mi pada na pamet je paranoja, let za USA.
Nisam primjetila da su druge zene skidale mindjuse.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:01   #287
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Skidala sam "djindjuve" ali zlato nikad nigdje.
Bas sam se iznenadila kad mi je to rekao, pogotovo jer zadnjih godina iskljucivo letimo iz Bg.
E jedino sto je mi pada na pamet je paranoja, let za USA.
Nisam primjetila da su druge zene skidale mindjuse.
Ne znam, ja imam uvijek samo sat, nekad prsten i sve sam morala skidati.
Nakit generalno ni ne nosim tamo jer ne želim skidati i stavljati na sebe sve dvaput.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:06   #288
Od nakita koji je uvijek na meni su 6 mindjusa i narukvica.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:12   #289
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Od nakita koji je uvijek na meni su 6 mindjusa i narukvica.
Ništa što inače nosim ne nosim na let jer uvijek poželim ubiti ove ispred sebe koji to ne mogu skinuti prije nego dođu na security nego ih baš mora netko natjerati da skinu.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:14   #290
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Meni nikad nista nisu bacili, sva sminka mi je u predanoj prtljazi, kod sebe imam samo kremicu da mazem ruke.
Bila sam na puno aerodroma i svugdje se bome dobro zagledalo u sve.
Uvijek sam se pitala kako ljudi uspiju prosvercovati nesto nedozvoljeno.
Zadnji let je bio krajem ljeta za NY, u Bg mi trazili da skinem narukvicu i velike alke???
A imam jos cetiri male alke na desnom uhu, kad mi je trazio da skinem narukvicu, upitno sam ga pogledala, kad moradoh i alke kazem mu, jao necu valjda morat i ove male mindjuse.
To nije trazio, al nikad ne cuh da je neko morao skinuti zlatni nakit.


Nakit nikad cula a letim poprilicno cesto ,doduse nikad preko BG nisam jos .
Skinem sat samo, a imamam pandora nakrukvice sa onim privjestima nisam nikad skidala .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:18   #291
Ja nosim samo dva prstena, vjenčani i jedan srebrni na drugoj ruci, nikad nisam skidala niti me itko tražio, dosta sam letjela

Doduše, ja ih obično zainteresiram na druge načine jer imam igle, lancete, senzore, ali nekad ni oko toga ništa ne pitaju (iako vidim da vide)
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:52   #292
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Nakit nikad cula a letim poprilicno cesto ,doduse nikad preko BG nisam jos .
Skinem sat samo, a imamam pandora nakrukvice sa onim privjestima nisam nikad skidala .
Zato i kazem, bas sam bila iznenadjena.
Zadnjih pet godina nam je Bg polazna tacka i nikad do ljetos se nije desilo slicno.
Kao ni na drugim aerodromima.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:20   #293
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Zato i kazem, bas sam bila iznenadjena.
Zadnjih pet godina nam je Bg polazna tacka i nikad do ljetos se nije desilo slicno.
Kao ni na drugim aerodromima.
Bas cudno . Meni je najzgodniji Split - Minhen ili Fra , Lufthansa mi je najbolja ,nikad problema
Rim izbjegavam jer mi se zagubila prtljaga dva puta
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:27   #294
Najvise presjedanja imam u Aziji.
U Evropi samo Pariz i London.
Ova linija Bg-NY je super, za deset sati si tamo a uvijek im je dozvoljena dupla prtljaga.
Kofer nam se izgubio samo jednom, iz Antalije za Bg, presjedanje u Istanbulu.
Al stigao je kroz 3 dana.
To mi je najveca mora, jos kad vidim kako ih hitaju...
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:44   #295
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Najvise presjedanja imam u Aziji.
U Evropi samo Pariz i London.
Ova linija Bg-NY je super, za deset sati si tamo a uvijek im je dozvoljena dupla prtljaga.
Kofer nam se izgubio samo jednom, iz Antalije za Bg, presjedanje u Istanbulu.
Al stigao je kroz 3 dana.
To mi je najveca mora, jos kad vidim kako ih hitaju...


Gledala sam taj let BG-NYC ali mi nije pasalo jer sam trebala prespavat u BG ,mada imam prijatelje tamo nisam tila ljude zamarat a isli smo ja i djeca .

Ja uvik tamo idem prazna pa se tamo napunim i platim extra kufer $100 za nazad, nije puno ali mi je jednostavnije .
Da kako su brutalni prema kuferima moji su oni u bojama ,zuti ,crveni plavi ,plasticni ..ajme kako je to izgrebano ,prljavo ajme .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 21:57   #296
svaki aerodrom je posebna prica, a pravila se konstatno mjenjaju
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 06:45   #297
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
svaki aerodrom je posebna prica, a pravila se konstatno mjenjaju
Upravo tako. Vec par godina ne stavljam tekucine u prozirnu vrecicu, vec u neseser, i nitko mi nista nije rekao.
Prijateljica bila samnom. Ostao nam kod nje u ručnoj torbi tupperware od maredne. Cca pola litre, onaj tip kao zdjelica za juhu. Nista nisu rekli.
A jednom meni 3x prolazi torbu kroz skener da bi shvatili da je jabuka, a ne tekucina problem.
Najgori slucaj je bio, 4 cure, neke od krecu na prvi put preko oceana, uzbudjenje na 100, kontrola u becu, pogledamo prema jednoj od nas, ona place. Našli joj u ruksaku krojačke škare. Škare upale u jadan manji ruksak kojem je bila odsivena postava, izmedju podstave i stvari u ruksaku. Naravno, ona je plakala jer su škare zavrsile u smecu za dobru robu, iako ja se cudom čudim da su nas sve 4 pustili da krenemo. Kupila je novi ruksak tamo i bacila ovaj pokraj kante za smece (u slucaju da ga netko ipak hoce). Zvali taksistu vlasnici hostela da se vratimo se po njega. Nismo. Proslo je malo više od 10god, ali neki momenti ostaju zauvijek u memoriji
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 08:51   #298
Mene odbijaju te silne restrikcije. Da se coek putnik ne-zlih namjera ne moze normalno razumno spakirati i ponijeti sve sto treba i zeli.

Vrlo inkomodirajuce (ko i mnogosta vezano uz putovanje).

Fakof.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:33   #299
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Mene odbijaju te silne restrikcije. Da se coek putnik ne-zlih namjera ne moze normalno razumno spakirati i ponijeti sve sto treba i zeli.

Vrlo inkomodirajuce (ko i mnogosta vezano uz putovanje).

Fakof.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Ja sam za restrikcije. I kontrole. Ne smetaju me i samo neka ih temeljito obave. Cak mi se ponekad cini da ih rade ofrlje.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:36   #300
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Vec par godina ne stavljam tekucine u prozirnu vrecicu, vec u neseser, i nitko mi nista nije rekao.
Prijateljica bila samnom. Ostao nam kod nje u ručnoj torbi tupperware od maredne. Cca pola litre, onaj tip kao zdjelica za juhu. Nista nisu rekli.
A jednom meni 3x prolazi torbu kroz skener da bi shvatili da je jabuka, a ne tekucina problem.
Najgori slucaj je bio, 4 cure, neke od krecu na prvi put preko oceana, uzbudjenje na 100, kontrola u becu, pogledamo prema jednoj od nas, ona place. Našli joj u ruksaku krojačke škare. Škare upale u jadan manji ruksak kojem je bila odsivena postava, izmedju podstave i stvari u ruksaku. Naravno, ona je plakala jer su škare zavrsile u smecu za dobru robu, iako ja se cudom čudim da su nas sve 4 pustili da krenemo. Kupila je novi ruksak tamo i bacila ovaj pokraj kante za smece (u slucaju da ga netko ipak hoce). Zvali taksistu vlasnici hostela da se vratimo se po njega. Nismo. Proslo je malo više od 10god, ali neki momenti ostaju zauvijek u memoriji
Ima svega zanimljivog, nikad se ne nerviram, jer znam da ne radi nista pogresno, a cesto puta aerodormi rade testiranja ili projekte, i to je potpuno , za mene, prihvatljivo, kao npr. ispitivanje putnika na izalsku iz aerodroma, to je 30 sekundi konverzacija sa svakim putnikom. Mene su u Zg na aerdromu na izalzu ka parkingu ispitivali, sto nije uobicajeno, ali mi ne smeta, rade svoj posao.
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.