Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2016., 19:22   #2061
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ajmo još malo iskoristiti temu u osobnu korist - ako koji liječnik naleti - i riješiti jedan problem i jednu dilemu.
Problem - trebalo bi u pet i pol dana riješiti nekakvu virozu koja se manifestira sa šmrkavicom, kašljem i napola začepljenim nosom. Grlo ništa, sve ok.
Inače, prema saznanju iz okoline, simptomi nisu prestašni, ali izlječenje traje oko dva tjedna - prvi zaraženi su trenutno zdravi, drugi su pri kraju bolesti, kolegica je u prvoj trećini, a ja sam na početku. Svi smo pokupili jedni od drugih tamo na tržnici.
No, ja bih do srijede trebala to odraditi da ne idem u četvrtak na put šmrkava.
Bi li pomogle svakovečernje pol satne vruće kupke?
Ima li nešto ekstra efikasno čime bi se vrijeme izlječenja dobrano skratilo?

Dilema - evo sam maločas jela ribu u kojoj sam i opet primjetila nametnike - neka vrsta nematode koja razara leđno meso ribe i ono na tim zaraženim mjestima dobije smeđu boju, a kada ribu prerežeš - sviježe očišćenu i nasoliš, za neko vrijeme iz tog smeđeg mesa izlaze te nitaste nematode, kao gliste, ali bijele i tanke.
Mogu li te nematode naštetiti ljudskom organizmu ili su bezopasne za ljudsko zdravlje? (ih, ja predpostavljam da ta bičenca spadaju u porodicu nematoda, jer sa sličnim takvim nekakvim po obliku imam problema u fitoproizvodnji na korijenu biljaka.).
Nisam liječnik, ali ti iz osobnog iskustva mogu reči da je cink odličan za imunitet. Kupi si neki multivitamin sa puno b i c vitamina i normalnim (RDA) količinama minerala. Popij dva-do-tri takva multivitamina na dan.

Ja sam dva puta pokupio oštru prehladu/upalu pluča. Pio beta glukan u jednom sluačju i nije pomogao. U drugom sam pio neki Nature's Plus-ov pripravak za imunitet i riješio sam u sedam dana. Doduše imao sam onda manje od 40 godina, pa je vjerojatno i to bio neki faktor.

Uglavnom... ne samo što sam riješio imunitet, nego mi se tih dana kao pozitivna nuspojava uzimanja cinka povečao i libido, iako mi nije bila namjera povečati ga. Nego samo pojačat imunitet.

za biljčice si uguglaj točno ovo boldano, zna, po znak. "produktivni kašalj" "biljka"

U vezi nematoda... baci ribu! Nemoj eksperimentirati na sebi i svojim najbližima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 21:26   #2062
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nisam liječnik, ali ti iz osobnog iskustva mogu reči da je cink odličan za imunitet. Kupi si neki multivitamin sa puno b i c vitamina i normalnim (RDA) količinama minerala. Popij dva-do-tri takva multivitamina na dan.

Ja sam dva puta pokupio oštru prehladu/upalu pluča. Pio beta glukan u jednom sluačju i nije pomogao. U drugom sam pio neki Nature's Plus-ov pripravak za imunitet i riješio sam u sedam dana. Doduše imao sam onda manje od 40 godina, pa je vjerojatno i to bio neki faktor.

Uglavnom... ne samo što sam riješio imunitet, nego mi se tih dana kao pozitivna nuspojava uzimanja cinka povečao i libido, iako mi nije bila namjera povečati ga. Nego samo pojačat imunitet.

za biljčice si uguglaj točno ovo boldano, zna, po znak. "produktivni kašalj" "biljka"

U vezi nematoda... baci ribu! Nemoj eksperimentirati na sebi i svojim najbližima.
U vezi ribe - ima nekoliko godina kako sam to primjetila kod sviježe slatkovodne ribe i dvije godine je uopće nisam kupovala.
Rekli su mi da se tremičkom obradom to uništi - što je i logično, no pošto malo o tome znam - neka zadrška je ostala koja me drži podalje od nje. A valjda i gadljivost.
Danas je apstinencija uzela danak - koja je to odluka bila - od blijeska ideje do ulaska u ribarnicu prošlo je dvadeset šest sekundi.

I tako veliš, cink za libido....ajme....ak ovo vidi moj muž zamijenil mi bude tabletice cinka sa Apaurinima (jel to za spavanje?) - pa ubila ga bum jadnog, to je zbog toga dakle....eto, nisam ja kriva..

Moja frendica je kupila ono nešto što reklamiraju na tv - 48 kuna deset tabletica - i ništa. Svejedno je dva tjedna šmrcala i bila promukla - evo, mene polako lovi promuklost, ali grlo nema problema.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 21:48   #2063
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Nisu svi ko Ti. Misle ako je netko narucen u 9 da mora biti primljen u 9. Ne zna da se svi pacjenti naruce u 9 .
BTW procitaj od Stendahla: Parmski, Kantuzijanski samostan. Jos je bolji. Iz tog pravca Romantizma najvise sam volio Stendahla .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma nije da je i u Nj tako? - kod nas se negdje naručuju svi u isto vrijeme, a negdje na svakih petnaest minuta pacijent - a onda kako ispadne.

Budem probala odraditi preporuku preko zimske mrtve sezone, iako, da budem iskrena, već me dugo vremena pere nešto sasvim drugo, moje primarno - ovo ti je dobro i za doktore, pogotovo nakon stresog dana - pokušaj -

https://www.youtube.com/watch?v=wAFqN0empwo

https://www.youtube.com/watch?v=kODastLIKg8

https://www.youtube.com/watch?v=4GCj6P-_hWw

JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 06:09   #2064
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ma nije tako.......
Mi znamo da vi doktori morate odraditi jutarnju vizitu, pa preglede, pa otpust sa odjela, pa tek onda dolazite u ordinaciju.
I strpljivo čekamo.
Pročitamo nekoliko stranica - desetaka, stotina - knjige i već smo na redu.
To ti nas uopće ne nervira - pa pobogu, gdje bih ja pročitala Stendhalovo "Crveno i crno" da nisam bila u čekaoni - u plasteniku?

Super.
Znači, doktor ne dolazi u ordinaciju prije 10.
Nema problema.
NO, zašto mu je onda 20 PACIJENATA NARUČENO U 8:00?

Zato jer nikog nije briga za tuđe vrijeme i obaveze?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 08:39   #2065
S ovim se apsolutno slažem. Vidjela sam i dugačije organizirane odjele i može se.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 18:27   #2066
Smisao postojanja hrvatskog zdravstvenog sustava?

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Super.

Znači, doktor ne dolazi u ordinaciju prije 10.

Nema problema.

NO, zašto mu je onda 20 PACIJENATA NARUČENO U 8:00?



Zato jer nikog nije briga za tuđe vrijeme i obaveze?


Penzici mogu cekati. U 8 Sati je na odjelima vizita. Doktori ne narucuju pacjente. Obicno se pacjenti primaju od 7-9. Mozes doci u 9 Pa ces biti zadnji na redu.
Nije Ni u Nj nesto bolje. Svagdje moras cekati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 22:32   #2067
Upravo je u emisiji Labirint bio prilog o tom kako ljudi ne dizu nalaze s pretraga i ne dolaze na narucene pretrage. Brojwk su stravicne.. Procjena je da oko 30% ljudi ili ne dodje na narucenu pretragu, ili ne dizi nalaze pretraga. Raspravljalo se o tome kako smanjiti, bio je i prijedlog kazne ako se ne pojavis ili ne dignes nalaz. Slazem se. Mnogi se nisu slozili, pa je jedan rekao da u Sloveniji kaznjavaju: na zdravstvenoj kartici dobijes negativne bodove, skinu ti lovu (50 eura)..
Mora se nekako uvesti reda, bezobrazno je da tako visoki postotak ljudi jednostavno ne dodje na naruceno. Pricalo se i kako neki idu bez potrebe par puta godisnje na iste pretrage.

Vjerujem da se ima novaca u zdravstvu, samo je pitanje organizacije i raspodjele novaca. A to je velika boljka u Hr.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 02:14   #2068
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Upravo je u emisiji Labirint bio prilog o tom kako ljudi ne dizu nalaze s pretraga i ne dolaze na narucene pretrage. Brojwk su stravicne.. Procjena je da oko 30% ljudi ili ne dodje na narucenu pretragu, ili ne dizi nalaze pretraga. Raspravljalo se o tome kako smanjiti, bio je i prijedlog kazne ako se ne pojavis ili ne dignes nalaz. Slazem se. Mnogi se nisu slozili, pa je jedan rekao da u Sloveniji kaznjavaju: na zdravstvenoj kartici dobijes negativne bodove, skinu ti lovu (50 eura)..
Mora se nekako uvesti reda, bezobrazno je da tako visoki postotak ljudi jednostavno ne dodje na naruceno. Pricalo se i kako neki idu bez potrebe par puta godisnje na iste pretrage.

Vjerujem da se ima novaca u zdravstvu, samo je pitanje organizacije i raspodjele novaca. A to je velika boljka u Hr.

Takve treba procesuirati po kratkom postupku, poslati specijalce sa snajperima i helikoptere. Obavezno uključiti i pregovarače. Samo kako bi uhvatili i izvukli iz kuće djedicu ili bakicu, koji su zaboravili taj dan otići na pregled ili podignuti nalaze.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 09:35   #2069
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Moja frendica je kupila ono nešto što reklamiraju na tv - 48 kuna deset tabletica - i ništa. Svejedno je dva tjedna šmrcala i bila promukla - evo, mene polako lovi promuklost, ali grlo nema problema.
Moja mama je kupila neke granule kojima je Andol jedan od sastoaka. Pije i neki subanov čaj za dišne puteve i od tada mnogo manje kašlje. A kašlje u sva četiri godišnja doba.

----------------------------------------

Nego... bio sam kod moje LOMice-rospije. One koja uskoro odlazi od nas. Prepisala mi je Emaneru umjesto Controloca. Controloc mi nije uklonio grlobolju! I još k tome sam toliki baksuz, da se kod mene kao nuspojava javila opstipacija; a ta se nuspojava javlja kod jednog od stotinu korisnika. Isprva mi nije stvarao takav problem, Naravno da sam čim sam ga počeo pit pročitao upute o lijeku, i pomislio kako sam si samo umislio, ali je zatvor postao tvrdokoran. B

Nedavno kad sam bio na jednoj svinjokolji kod nekog rođaka popio sam samo jedan gemišt. Tj deci ili deci i pol mineralne i malo bijelog vina. Osjećao sam se kao da me je netko prisilio da popijem cijelu bačvu mineralne vode. Bio sam nedavno i kod otorinolaringologinje. Ona i dalje tvrdoglavo stoji pri mišljenju da moram piti tablete za smanjenje želučane kiseline. Ova LOM-ica je makar rekla probajte s emanerom iduća dva tjedna, pa ćemo vidjet.

Vidjet ćemo malo morgen! Ona će otići od nas za tjedan dana. Kad nas napusti lako može biti da ćemo nas tri tisuće i nešto seljobera pasti na samo jednu doktoricu, osim ako nam se HZZO ne smiluje pa pošalje nekog mladog neiskusnog liječnika koja će se ispraksati na nama i napusitti nas prvom prilikom.

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Takve treba procesuirati po kratkom postupku, poslati specijalce sa snajperima i helikoptere. Obavezno uključiti i pregovarače. Samo kako bi uhvatili i izvukli iz kuće djedicu ili bakicu, koji su zaboravili taj dan otići na pregled ili podignuti nalaze.
Apsolutno se slažem kolega. Trebaju dići nalaze, čak ako im nalazi ne stižću na e-mail adresu njegovog LOM-a ili na njegovu osobno, nego mora ići klif-klaf-klof 30km iz nekog sela u obližnji provincijski grad.

Oca moje snahe su isto trebali na gore opisani način procesuirat. Jer dugo nije imao koga poslat po nalaze, dok eto nisam ja ošo otorinolaringologinji i digao ih.

To je apsolutno nedopustivo, i stvarno se nešto hitno mora napravit po tom pitanju.

Ako treba, specijalci trebaju i helikopterom doć do zločinca.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 08.12.2016. at 10:10.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 16:05   #2070
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Upravo je u emisiji Labirint bio prilog o tom kako ljudi ne dizu nalaze s pretraga i ne dolaze na narucene pretrage. Brojwk su stravicne.. Procjena je da oko 30% ljudi ili ne dodje na narucenu pretragu, ili ne dizi nalaze pretraga. Raspravljalo se o tome kako smanjiti, bio je i prijedlog kazne ako se ne pojavis ili ne dignes nalaz. Slazem se. Mnogi se nisu slozili, pa je jedan rekao da u Sloveniji kaznjavaju: na zdravstvenoj kartici dobijes negativne bodove, skinu ti lovu (50 eura)..
Mora se nekako uvesti reda, bezobrazno je da tako visoki postotak ljudi jednostavno ne dodje na naruceno. Pricalo se i kako neki idu bez potrebe par puta godisnje na iste pretrage.

Vjerujem da se ima novaca u zdravstvu, samo je pitanje organizacije i raspodjele novaca. A to je velika boljka u Hr.


Problem je u tome da ljudi dobe termin za 6 mj a do onda ko ziv ko mrtav. Mnogi zaborave pa bi ih trebalo podsjetiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 00:19   #2071
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Problem je u tome da ljudi dobe termin za 6 mj a do onda ko ziv ko mrtav.
Razumljivo. Da im se ne dogodi ovo drugo, prinuđeni su u međuvremenu posegnuti u džep i otići u privatnu ustanovu.

Doduše, bilo bi korektno otkazati naručeni pregled ili pretragu, no, koliko daješ, toliko primaš - kako očekivati korektnost prema sustavu koji te osudio na višemjesečne bolove i neizvjesnost!?

EDIT: Ni sama ne vjerujem da sam se od nekadašnjeg gorljivog protivnika privatizacije u zdravstvu pretvorila o njenog zagovornika! Morala sam se sto puta opeći na vlastitoj koži da progledam!

Zadnje uređivanje saurus : 09.12.2016. at 00:35.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 07:07   #2072
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Razumljivo. Da im se ne dogodi ovo drugo, prinuđeni su u međuvremenu posegnuti u džep i otići u privatnu ustanovu.

Doduše, bilo bi korektno otkazati naručeni pregled ili pretragu, no, koliko daješ, toliko primaš - kako očekivati korektnost prema sustavu koji te osudio na višemjesečne bolove i neizvjesnost!?

EDIT: Ni sama ne vjerujem da sam se od nekadašnjeg gorljivog protivnika privatizacije u zdravstvu pretvorila o njenog zagovornika! Morala sam se sto puta opeći na vlastitoj koži da progledam!

Apsolutno se slažem.

No, ISTOG trenutka treba ukinuti obavezno izdvajanje za zdravstveno i preusmjeriti novac u sustav privatnih osiguravatelja.

Pa da vidimo društvo kako će kmečati da su im premale plaće, a u isto vrijeme će se odnositi prema pacijentima kao prema zadnjem govnu.

EDIT: da sve nije tako loše imao sam priliku vidjeti neki dan.
Kako otac nije pokretan a trebao je ići fizijatru i kardiologu (da, FIZIJATRU na prvi pregled dva mjeseca nakon izlaska iz bolnice!!!) vozio ga je sanitet.


Zaista, svaka im čast.
Ljubaznost, točnost i pažnja na mjestu i za poželjeti!!!!
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 05:48   #2073
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...votom/5378075/

Pa kaže:

"'11.12. (noćas), oko pola 3 dovodimo dijete od 11mj na hitni prijem u Novsku. Jakovu izbijaju fleke po tijelu, pod temperaturom je, otežano diše i ima grčeve u trbuhu. Po dolasku govorimo to sestri, s naglasnom da nismo sigurni da li je disanje takvo jer je mozda od brata pokupio prehladu, ili je povezano s tim flekama, ponavljamo to doktoru, koji je vidno nervozan, jer je očito da smo ga probudili.

Doktor s udaljenosti gleda u dijete, pita šta mu je, objašnjavamo mu i tu slijedi prvi šok: "I, šta ću ja s njim? Vodite ga u jutro pedijatru!" Kojem pedijatru? Sutra je nedjelja? Moje pitanje kojem pedijatru nije ni čuo jer je otišao."

Sigurno je i taj jedan od onih jadnika koji smatraju da su preobrazovani za ovu vukojebinu i da zavrijeđuju daleko više novaca neg dobiju.

I sigurno će mu povećanje plaće biti premalo pa će svoju karijeru vrhunskog stručnjaka nastaviti u jednoj Nemačka.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 18:41   #2074
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...votom/5378075/

Pa kaže:

"'11.12. (noćas), oko pola 3 dovodimo dijete od 11mj na hitni prijem u Novsku. Jakovu izbijaju fleke po tijelu, pod temperaturom je, otežano diše i ima grčeve u trbuhu. Po dolasku govorimo to sestri, s naglasnom da nismo sigurni da li je disanje takvo jer je mozda od brata pokupio prehladu, ili je povezano s tim flekama, ponavljamo to doktoru, koji je vidno nervozan, jer je očito da smo ga probudili.

Doktor s udaljenosti gleda u dijete, pita šta mu je, objašnjavamo mu i tu slijedi prvi šok: "I, šta ću ja s njim? Vodite ga u jutro pedijatru!" Kojem pedijatru? Sutra je nedjelja? Moje pitanje kojem pedijatru nije ni čuo jer je otišao."

Sigurno je i taj jedan od onih jadnika koji smatraju da su preobrazovani za ovu vukojebinu i da zavrijeđuju daleko više novaca neg dobiju.

I sigurno će mu povećanje plaće biti premalo pa će svoju karijeru vrhunskog stručnjaka nastaviti u jednoj Nemačka.
Znam duboko u duši kako je tim roditeljima. Nama po kojekakvim ""vukojebinama"" preostaje tješiti se da taj odljev doktora neće/ne može biti stalan. Nije ni njemačko gospodarstvo ne znam koliko jako da može podnijeti emigraciju tolikih doktora, a nisu u pitanju samo liječnici iz naše države.

Morat će si neki od umišljenih veličina ipak posložit neke daske u glavi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 22:28   #2075
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...votom/5378075/

Pa kaže:

"'11.12. (noćas), oko pola 3 dovodimo dijete od 11mj na hitni prijem u Novsku. Jakovu izbijaju fleke po tijelu, pod temperaturom je, otežano diše i ima grčeve u trbuhu. Po dolasku govorimo to sestri, s naglasnom da nismo sigurni da li je disanje takvo jer je mozda od brata pokupio prehladu, ili je povezano s tim flekama, ponavljamo to doktoru, koji je vidno nervozan, jer je očito da smo ga probudili.

Doktor s udaljenosti gleda u dijete, pita šta mu je, objašnjavamo mu i tu slijedi prvi šok: "I, šta ću ja s njim? Vodite ga u jutro pedijatru!" Kojem pedijatru? Sutra je nedjelja? Moje pitanje kojem pedijatru nije ni čuo jer je otišao."

Sigurno je i taj jedan od onih jadnika koji smatraju da su preobrazovani za ovu vukojebinu i da zavrijeđuju daleko više novaca neg dobiju.

I sigurno će mu povećanje plaće biti premalo pa će svoju karijeru vrhunskog stručnjaka nastaviti u jednoj Nemačka.
Ma e ima čovjek malu plaću dok bi u Njemačkoj imao 4 milje evrića prike.


MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 06:46   #2076
Naravno, naši eminentni forumski doktori ne smatraju bitnim komentirati postupak svojeg kolege...

To i o njima puni govori, zar ne?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:35   #2077
Smisao postojanja hrvatskog zdravstvenog sustava?

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...votom/5378075/

Pa kaže:

"'11.12. (noćas), oko pola 3 dovodimo dijete od 11mj na hitni prijem u Novsku. Jakovu izbijaju fleke po tijelu, pod temperaturom je, otežano diše i ima grčeve u trbuhu. Po dolasku govorimo to sestri, s naglasnom da nismo sigurni da li je disanje takvo jer je mozda od brata pokupio prehladu, ili je povezano s tim flekama, ponavljamo to doktoru, koji je vidno nervozan, jer je očito da smo ga probudili.

Doktor s udaljenosti gleda u dijete, pita šta mu je, objašnjavamo mu i tu slijedi prvi šok: "I, šta ću ja s njim? Vodite ga u jutro pedijatru!" Kojem pedijatru? Sutra je nedjelja? Moje pitanje kojem pedijatru nije ni čuo jer je otišao."

Sigurno je i taj jedan od onih jadnika koji smatraju da su preobrazovani za ovu vukojebinu i da zavrijeđuju daleko više novaca neg dobiju.

I sigurno će mu povećanje plaće biti premalo pa će svoju karijeru vrhunskog stručnjaka nastaviti u jednoj Nemačka.


Zaboravio si staviti link s intervjuom ravnatelja u kojem stoji da je Dr ipak pregledao bebu.
BTW ne Znam i zasto bi uopce mjerio temp ako se radi o alergijskoj reakciji.
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=937453

Bolje bi bilo da si postavio pitanje kako je moguce da u Novskoj koja ima bolnicu ne dezura pedijatar.
S druge strane opce je poznata pojava da na hitnoj rade mladi doktori kojima je To nakon faksa prvo radno mjesto. Nemaju iskustva a vjeruj Mi da je njima nocna mora Kad im dodje beba s kojom ne znaju sto bi.
Ja vec godinama pisem da nas MEF producira nesposobne kadrove. Sve je bazirano na teoriji i biflanju a studenti slabo usvajaju prakticna znanja. Naravno da nisu sposobni samostalno raditi. Hitnu odradjuju i cekaju kad CE zbrisati na specku.
Po meni nitko od njih godinu dana ne bi smio samostalno raditi. Morali bi raditi uz mentora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević

Zadnje uređivanje zeusxl : 13.12.2016. at 22:03.
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:38   #2078
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Znam duboko u duši kako je tim roditeljima. Nama po kojekakvim ""vukojebinama"" preostaje tješiti se da taj odljev doktora neće/ne može biti stalan. Nije ni njemačko gospodarstvo ne znam koliko jako da može podnijeti emigraciju tolikih doktora, a nisu u pitanju samo liječnici iz naše države.

Morat će si neki od umišljenih veličina ipak posložit neke daske u glavi.


Imam toliko ponuda za posao da bi komotno svaki mjesec mogao mijenjati kliniku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 21:45   #2079
Quote:
MaurS kaže: Pogledaj post
Ma e ima čovjek malu plaću dok bi u Njemačkoj imao 4 milje evrića prike.







Tocno lijecnik opce prakse koji Ima radno vrijeme od 8-12 i od 14-16 a srijedom i petkom samo od 8-12 Ima osnovnu placu oko 3700 E netto
Dnevno u ambulanti Ima oko 30 pacjenata.

S druge strane LOM u HR Ima dnevno oko 100 pacjenata, radi od 08-16 uz samo pola sata pauze. Placa 1000 E.
Za tu placu i uz toliko posla vam sigurno nece nitko raditi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 07:05   #2080
Naravno da neće raditi. Bogovi ne rade, oni samo promišljaju. I kukaju da su preobrazovani i premalo plaćeni.
A da su premalo plaćeni ipak demantira onaj legendarni popis najvećih plaća u državi, gdje se vidi da doktori itekako dobro zarađuju.

I još jedno: naravno da će ravnatelj štititi svog doktora. Vrana vrani oči ne kopa, bez obzira kakvo govno ona druga vrana bila.

A to da je doktor pregledao bebu; ipak više vjerujem majci djeteta neg dvojici uhljeba. Da, oni su uhljebi. A papir sve trpi.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.