Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2014., 18:52   #21
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Daleko najbolja njegova teorija je bila da Sunce isijava crnu svjetlost, mada su i druge bile zabavne.
Vidim da ima još poznavalaca Teorijinog "opusa"

Al ovo je definitivno u tom rangu. Za alternativu...
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:11   #22
tko je arveš? i zašto ste mi zagadili temu?

umjesto da postavljate konstruktivna pitanja kao što je učinio bigbeng ili kako se kolega već zove -vi ste ko oni koji samo kritiziraju -radi kritiziranja -a ništa vlastito ne kažu.

ako želite pokazati svoje znanje i eventualnu umnu nadmoć nadamnom -onda mi postavite pitanje u vezi antigravitacije, na koje neću moći odgovoriti i na taj način mi srušite tezu

pa ako nemogu odgovoriti... znamo na čemu smo, a ako odgovorim...opet znamo

a ne vi vređate i pozivate se na einsteina. jeste li vi einstein? jeli einstein jedan od vas? nije , prema tome, manite se einsteina i igrajte vlastitim kartama -a ne tuđim
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:04   #23
Zapravo nisi odgovorio na pitanje, jer pitanje je bilo o 2 tijela različitih masa, ne veličine (obujma).

Npr. 2 planeta iste veličine, različite gustoće (pa prema tome i mase). Zašto na objekte na površini tih planeta djeluje različita gravitacija (ili po tvome antigravitacija)?
begzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:38   #24
Quote:
begzy kaže: Pogledaj post
Zapravo nisi odgovorio na pitanje, jer pitanje je bilo o 2 tijela različitih masa, ne veličine (obujma).

Npr. 2 planeta iste veličine, različite gustoće (pa prema tome i mase). Zašto na objekte na površini tih planeta djeluje različita gravitacija (ili po tvome antigravitacija)?
zamisli se da stojiš na mjesecu (dakle objekt manje mase nego zemlja) i šta vidiš oko sebe? vidiš li isti komad neba kao što vidiš na zemlji ili vidiš veći komad neba -svemira kako god? - vidiš jasno, veći komad neba. To znači da antigravitacija na tebe djeluje iz više smjerova nego kada stojiš na zemlji. Kako djeluje iz više smjerova ona ti se čini slabijom (vektorski zborji različite smjerove sila i ako ih je više oni se zapravo poništavaju) .-pogotovo oni koji su suprotni. a ako je objekt manji onda imamo i više smjerova antigravitacije koji poništavaju jedni druge. To objašnjava i činjenicu zašto gravitacija slabi kada se udalajvamo od nekog planeta. Zamisli da poliječeš sa planete zemlje prema rubu atmosfere. Jasno, kako se sve više i više dižeš -tako vidiš oko sebe sve više i više neba -sve veći i veći obzor -dakle i antigravitacija do tebe dopire iz više smjerova -koji se onda poništavaju (vektorski ako zbrojimo dvije potpuno suprotne sile (dakle koje djeluju pod kutem od 180) iste jačine one daju nulu. ovdje naravno nemamo 180 stupnjeva među silama, ali imamo blizu, jako blizu i što smo bliži kutu od 180 to je sila slabija

Naravno kada sjedimo na površini zemlje onda vidimo znatno manji dio svemira pa i antigravitacijske sile koje na nas djeluju dolaze iz manje smjerova. naravno ona s "istoka" se odma poništi sa onom sa "zapada" ona sa "sjevera" se odma poništi s onom s "juga" i ostaje (pojednostavljeno naravno) samo ona koja djeluje iz zenita -tj koja nas pritišće uz zemlju
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:54   #25
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
zamisli se da stojiš na mjesecu (dakle objekt manje mase nego zemlja) i šta vidiš oko sebe? vidiš li isti komad neba kao što vidiš na zemlji ili vidiš veći komad neba -svemira kako god? - vidiš jasno, veći komad neba. To znači da antigravitacija na tebe djeluje iz više smjerova nego kada stojiš na zemlji. Kako djeluje iz više smjerova ona ti se čini slabijom (vektorski zborji različite smjerove sila i ako ih je više oni se zapravo poništavaju) .-pogotovo oni koji su suprotni. a ako je objekt manji onda imamo i više smjerova antigravitacije koji poništavaju jedni druge. To objašnjava i činjenicu zašto gravitacija slabi kada se udalajvamo od nekog planeta. Zamisli da poliječeš sa planete zemlje prema rubu atmosfere. Jasno, kako se sve više i više dižeš -tako vidiš oko sebe sve više i više neba -sve veći i veći obzor -dakle i antigravitacija do tebe dopire iz više smjerova -koji se onda poništavaju (vektorski ako zbrojimo dvije potpuno suprotne sile (dakle koje djeluju pod kutem od 180) iste jačine one daju nulu. ovdje naravno nemamo 180 stupnjeva među silama, ali imamo blizu, jako blizu i što smo bliži kutu od 180 to je sila slabija

Naravno kada sjedimo na površini zemlje onda vidimo znatno manji dio svemira pa i antigravitacijske sile koje na nas djeluju dolaze iz manje smjerova. naravno ona s "istoka" se odma poništi sa onom sa "zapada" ona sa "sjevera" se odma poništi s onom s "juga" i ostaje (pojednostavljeno naravno) samo ona koja djeluje iz zenita -tj koja nas pritišće uz zemlju
Sa dvije planete iste veličine se vidi isti komad neba. U stvari, i sa dvije planete različitih veličina se vidi idti komad neba, jer to ne zavisi od veličine planete već o razlučivosti oka/teleskopa i radijusu vidljivog svemira.

Dakle, veličine površina jednakih planeta su jednake (P=4*Pi*R^2).

Osim toga, gravitaciono privlačenje djeluje po zakonu obrnutog kvadrata, tj. opada sa kvadratom udaljenosti, dok bi se podizanjem sa površine zapravo vidio i dio neba koji je ranije bio zaklonjen planetom, pa bi (po tvojoj logici) gravitacija/antigravitacija bila još veća.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:00   #26
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
zamisli se da stojiš na mjesecu (dakle objekt manje mase nego zemlja) i šta vidiš oko sebe? vidiš li isti komad neba kao što vidiš na zemlji ili vidiš veći komad neba -svemira kako god? - vidiš jasno, veći komad neba. To znači da antigravitacija na tebe djeluje iz više smjerova nego kada stojiš na zemlji. Kako djeluje iz više smjerova ona ti se čini slabijom (vektorski zborji različite smjerove sila i ako ih je više oni se zapravo poništavaju) .-pogotovo oni koji su suprotni. a ako je objekt manji onda imamo i više smjerova antigravitacije koji poništavaju jedni druge. To objašnjava i činjenicu zašto gravitacija slabi kada se udalajvamo od nekog planeta. Zamisli da poliječeš sa planete zemlje prema rubu atmosfere. Jasno, kako se sve više i više dižeš -tako vidiš oko sebe sve više i više neba -sve veći i veći obzor -dakle i antigravitacija do tebe dopire iz više smjerova -koji se onda poništavaju (vektorski ako zbrojimo dvije potpuno suprotne sile (dakle koje djeluju pod kutem od 180) iste jačine one daju nulu. ovdje naravno nemamo 180 stupnjeva među silama, ali imamo blizu, jako blizu i što smo bliži kutu od 180 to je sila slabija

Naravno kada sjedimo na površini zemlje onda vidimo znatno manji dio svemira pa i antigravitacijske sile koje na nas djeluju dolaze iz manje smjerova. naravno ona s "istoka" se odma poništi sa onom sa "zapada" ona sa "sjevera" se odma poništi s onom s "juga" i ostaje (pojednostavljeno naravno) samo ona koja djeluje iz zenita -tj koja nas pritišće uz zemlju
To za različite površine (volumene) sam razumio. Ali i dalje nisi odgovorio na pitanje kada imamo iste površine. Evo, naša Zemlja i zamišljeni planet Željezo, koji se sastoji od - željeza. Taj planet Željezo i Zemlja imaju isti volumen.

Prema tvom tumačenju o veličini neba (svemira, kako god), na tom zamišljenom planetu imamo onda isti dio neba koji vidimo, pa prema tome i istu antigravitacijsku silu.

Da li stvarno misliš da bi na čovjeka na površini Zemlje i toga zamišljenoga planeta, djelavala ista sila teža?
begzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:19   #27
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Naravno kada sjedimo na površini zemlje onda vidimo znatno manji dio svemira pa i antigravitacijske sile koje na nas djeluju dolaze iz manje smjerova. naravno ona s "istoka" se odma poništi sa onom sa "zapada" ona sa "sjevera" se odma poništi s onom s "juga" i ostaje (pojednostavljeno naravno) samo ona koja djeluje iz zenita -tj koja nas pritišće uz zemlju
Takvo objašnjenje je poprilično bezveze jer gravitacija ovisi o masi, a ne o veličini. To znači da će isti gravitacijski učinak biti i ako Zemlju sabiješ na veličinu nogometne lopte premda će tada Zemlja zaklanjati puno manje tvoj pogled na okolinu. Isto tako, ako na glavu staviš škarnicl, nećeš vidjeti galaksije na nebu ali će gravitacija ostati ista i neće ti glava odletjet.

Čitava ta teorija je u suštini bezvezna. Teorija gravitacije kaže da se mase privlače, a tvoja teorija to mijenja na način da postoji neka antigravitacija koju masa poništava. Time si formulu F=g*m zamijenio formulom -F=A-g*m, gdje je A ta tvoja antigravitacija. Time nisi ništa pametno napravio, samo si primijenio princip koji kaže - nije govno nego se pas posro. To je isto kao da teoriju koja kaže da je Svemir prazan prostor po kojem putuju fotoni zamjeniš teorijom koja kaže da je Svemir ispunjen anti-fotonima, a ono za šta mislimo da je foton je u stvari mjesto gdje nema anti-fotona. Ili možeš izmisliti teoriju da je Svemir ispunjen anti-vodom, a ono za što mi mislimo da je voda je u stvari mjesto na kojem nema anti-vode. Svemir je u potpunosti ispunjen nekom anti-materijom, a ono što se nama čini kao materija su u stvari mjesta na kojima nema anti-materije....
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:28   #28
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Sa dvije planete iste veličine se vidi isti komad neba. U stvari, i sa dvije planete različitih veličina se vidi idti komad neba, jer to ne zavisi od veličine planete već o razlučivosti oka/teleskopa i radijusu vidljivog svemira.

Dakle, veličine površina jednakih planeta su jednake (P=4*Pi*R^2).

Osim toga, gravitaciono privlačenje djeluje po zakonu obrnutog kvadrata, tj. opada sa kvadratom udaljenosti, dok bi se podizanjem sa površine zapravo vidio i dio neba koji je ranije bio zaklonjen planetom, pa bi (po tvojoj logici) gravitacija/antigravitacija bila još veća.
krivo si razumio odgovor. probaj pročitati još jednom
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:29   #29
Quote:
begzy kaže: Pogledaj post
To za različite površine (volumene) sam razumio. Ali i dalje nisi odgovorio na pitanje kada imamo iste površine. Evo, naša Zemlja i zamišljeni planet Željezo, koji se sastoji od - željeza. Taj planet Željezo i Zemlja imaju isti volumen.

Prema tvom tumačenju o veličini neba (svemira, kako god), na tom zamišljenom planetu imamo onda isti dio neba koji vidimo, pa prema tome i istu antigravitacijsku silu.

Da li stvarno misliš da bi na čovjeka na površini Zemlje i toga zamišljenoga planeta, djelavala ista sila teža?
da, tako je djelovala bi potpuno ista sila -ako su planeti istih veličina. gustoča planeta je nebitna

a ti mi molim te dokaži kako i na koji način je gustoča bitna za gravitaciju -ako to tvrdiš

Zadnje uređivanje josip-presvetli : 06.01.2014. at 21:35.
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:34   #30
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Takvo objašnjenje je poprilično bezveze jer gravitacija ovisi o masi, a ne o veličini. To znači da će isti gravitacijski učinak biti i ako Zemlju sabiješ na veličinu nogometne lopte premda će tada Zemlja zaklanjati puno manje tvoj pogled na okolinu. Isto tako, ako na glavu staviš škarnicl, nećeš vidjeti galaksije na nebu ali će gravitacija ostati ista i neće ti glava odletjet.
.
molim? jel ovo bio pokušaj humora ili temeljno nerazumjevanje ovoga o čemu ja pričam, pa nisi shvatio zbog čega ja govorim o tome koliki dio neba vidiš

nije bitno što vidiš. več kolikom si djelu neba(svemira) izložen -jer od tamo dolazi antigravitacija

ovo koliki dio vidiš je bila samo jezična formulacija. mogao sam reči i kolikom si djelu izložen
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:37   #31
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post

Čitava ta teorija je u suštini bezvezna. Teorija gravitacije kaže da se mase privlače, a tvoja teorija to mijenja na način da postoji neka antigravitacija koju masa poništava. Time si formulu F=g*m zamijenio formulom -F=A-g*m, gdje je A ta tvoja antigravitacija..
ipak nije bio pokušaj humora. čini se da nisi ništa razumio. ili si samo čitao svaku petu rečenicu

pročitaj ponovno od uvodnog posta. ili se suzdrži komentiranja
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:48   #32
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
da, tako je djelovala bi potpuno ista sila -ako su planeti istih veličina. gustoča planeta je nebitna

a ti mi molim te dokaži kako i na koji način je gustoča bitna za gravitaciju -ako to tvrdiš
Ja da dokazujem kako je gustoća bitna za gravitaciju? Misliš masa?

Uhm, jel nebi trebao ti ne dokazati, nego barem dati neke temelje zašto ti misliš da gustoća nije bitna za antigravitaciju?
begzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:49   #33
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
da, tako je djelovala bi potpuno ista sila -ako su planeti istih veličina. gustoča planeta je nebitna

a ti mi molim te dokaži kako i na koji način je gustoča bitna za gravitaciju -ako to tvrdiš
F = Y *(M1*M2)/R2

el-ing is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:59   #34
Quote:
begzy kaže: Pogledaj post
Ja da dokazujem kako je gustoća bitna za gravitaciju? Misliš masa?

Uhm, jel nebi trebao ti ne dokazati, nego barem dati neke temelje zašto ti misliš da gustoća nije bitna za antigravitaciju?
ti si taj koji zastupaš teoriju (tuđu) da je masa bitna. pa nam onda dokaži

ja tvrdim da nije i upravo sam to dokazao sa odgovorom u kojem objašnjavam kako se antigravitacija vektorski poništava
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 22:01   #35
Quote:
el-ing kaže: Pogledaj post
F = Y *(M1*M2)/R2

najlakše je zastupati tuđe teorije. još je lakše zastupati duboko ukorjenjene teorije

no, nažalost taj pristup te ne čini znanstvenikom, već sljedbenikom

ti nisi znanstvenik ti si sljedbenik. čak i papige mogu biti sljedbenici
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 22:09   #36
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
ti si taj koji zastupaš teoriju (tuđu) da je masa bitna. pa nam onda dokaži

ja tvrdim da nije i upravo sam to dokazao sa odgovorom u kojem objašnjavam kako se antigravitacija vektorski poništava
Šta bi svatko trebao imati svoju teoriju o gravitaciji?

Ništa ti nisi dokazao, ti si samo opisao svoje objašnjenje. Daj neku jednadžbu napiši, nešta.

edit: neda mi se, ali stvarno mi se neda. you win
begzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 22:30   #37
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
najlakše je zastupati tuđe teorije. još je lakše zastupati duboko ukorjenjene teorije

no, nažalost taj pristup te ne čini znanstvenikom, već sljedbenikom

ti nisi znanstvenik ti si sljedbenik. čak i papige mogu biti sljedbenici
Presvijetli znanstveniče znaš li što ta jednadžba znači ? I čija je. Nije Albertova, zamisli. I da, uči se u osmom razredu osnovne škole.

Pitam se koliko dugo može trajati tvoj show ovdje. Ali priznajem da je na razini najvećih redikula koji su ikad pisali na forumima. Gotovo sam sasvim siguran da nas zajebavaš..
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 22:40   #38
Quote:
begzy kaže: Pogledaj post
Šta bi svatko trebao imati svoju teoriju o gravitaciji?
pa recimo da da.

gravitacija je zagonetka na koju nitko nikada ni newton ni einstein nije dao točan odgovor

i dokle je tako, što više teorija to bolje

Ja sa vama više ne mislim razspravljati jer vi predstavljate u principu 99% pučanstva. to je istih onih 99% koje je u srednjem vijeku slijepo vjerovalo da je zemlja ravna -zato jer je to netko nekada "dokazao" istih tih 99% vjeruje u einsteinove dogme. Ništa se u suštini nije promjenilo. promjenile su se dogme. danas više ne vjerujete da je zemlja ravna, ali vjerujete u gravitaciju. istih tih 99% koji su ljude palili na lomači, sada ovdje jednu bistru ideju izvrgavaju ruglu

doviđenja. srednjevjekovnikaški sljedbenici.

ili neka moderatori ovo prebace na alternativu ili negdje -možda tamo ima individua otvorenijih umova
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 22:50   #39
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
molim? jel ovo bio pokušaj humora ili temeljno nerazumjevanje ovoga o čemu ja pričam, pa nisi shvatio zbog čega ja govorim o tome koliki dio neba vidiš

nije bitno što vidiš. več kolikom si djelu neba(svemira) izložen -jer od tamo dolazi antigravitacija

ovo koliki dio vidiš je bila samo jezična formulacija. mogao sam reči i kolikom si djelu izložen
Da li kišobran zaustavlja antigravitciju?
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 23:04   #40
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Da li kišobran zaustavlja antigravitciju?
da naravno, no međutim zbog svojih malih dimenzija i zbog toga što je tanak on pruža jako malu zavjetrinu, puno veću zavjetrinu pružalo bi kamen u obliku kugle ali istog promjera kao kišobran

i sada tu dolazimo zapravo do problema i do pitanja koje to čestice djeluju antigravitacijskom silom. jer kroz kišobran prođu jer je tanak -manje atoma im stoji na putu nego kod kamene ili željezne kugle istog promjera

ovo ne ruši moju teoriju, ovo samo postavlja pitanje; -čime antigravitacija djeluje?

jasna stvar ni ukorjenjena gravitacija nema odgovor na to pitanje, jer koliko čujem još se lome koplja oko gravitona

no međutim ako gravitoni postoje nazovimo ih u ovom mom slučaju - antigravitoni- i oni su i odgovor na moju teoriju i savršeno ju objašnjavaju -samo djeluju obrnutom silom nego gravitoni kod ove vaše standardne newtonovsko-einsteinove gravitacije
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.