Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Vicevi

Vicevi Ako ste čuli dobar vic, ispričajte ga cijelom forumu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2014., 14:38   #1
Smiješne greške na Internet portalima

Ponekad internet novine naprave takvu da je čudo gledati.

Imate li priča?

Eto da ja otvorim sa jednom rečenicom sa klixa zbog koje mi oči iskočile na čelo.

Quote:
Klix kaže:
Tek je trećina znala definiciju riječi genocid, a čak 86 posto građana Velike Britanije vjeruje da će se u skorijoj budućnosti ponovo desiti genocid .
ovdje
Vidi tih oholih Brita kako barataju riječima za koje pojma nemaju. Tako malo zna šta je genocid, al vala skoro svi znaju da će se desiti.

Uaput, genocid je riječ poljskog Židova. I, da kažem, je li to čudno ili loše śto ne znaju te riječi? Za razliku od nekih, neki drugi nisu opsjednuti i ne misle o tome dan i noć.

A što ne znaju, tako je to. Ljudima je prirodno zaboravljati velike zločine. I po mome tako je pravo. Važno je da se svoji sjećaju, a hoće li tko pamtiti holokaust za sto godina? Neće, a meni ne smeta.

Imate li kakvih?
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 14:40   #2
Vidim sad u čemu je stvar -- trećina je "znala definiciju," ali mi u glavu ne ide i na pamet ne pada kako pod suncem netko može nakon toga napisati da je "86% mislilo da će se ponoviti" genocid....ni sami ne vide svoje gluposti ni novinar ne primjeti.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 22:45   #3
Ne vidim nista cudnog u citiranoj recenici a jos manje smijesnog.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 01:31   #4
Kako moze 87% misliti nesto o genocidu ako 67% nema pojma sto je to?

Odnosno, cak i da svih 33% koji znaju sto je genocid misle da ce se on ponoviti, ostalih 54% koji to govore ne znaju sto je genocid.

Dakle najmanje 54% svih Britanaca nema pojma sto je genocid, ali misli da ce se desiti opet.

Apsurd.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 02:54   #5
Internet-novine? Kaj nisu to portali?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 17:37   #6
Jahta duga metar i široka 12 metara,mislim da je taj tipfeler bio u 24 sata
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...77302653_n.jpg
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 04:41   #7
Nije apsurd nego prosto - ljudi. Ne znam sta je, ali evo ga opet.

Da neko u BiH pita za definiciju ratnog zlocina rezultati bi bili (vjerovatno) jos gori.
Sto uopste ne utice na to koliko cesto ljudi govore o ratnim zlocinima, niti bi ih sprijecilo da predvidjaju...

Tako i oni za genocid.
Svako ima svoju predstavu sta je to, a samo trecina ih je pri tom u pravu.
A 87% ih vjeruje da ce se desiti opet. One koji ne znaju tacnu definiciju nista ne koci u tome da vjeruju da ce se desiti opet, to sto oni smatraju da genocid jest.

Kao sto misicu koja je rekla da je drugi svjetski rat poceo prije deset godina, nista ne koci da odgovori potvrdno na pitanje ocekuje li treci svjetski u narednih 10.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.