Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2014., 09:53   #41
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Ne znam o čemu pričaš. Tko koga obmanjuje? Ovo je samo vježba za razvoj imaginacije. Sposobnost imaginacije se koristi i kod superpamćenja.
Rekao si: Duhovni razvoj je nemoguć bez razvoja sposobnosti koncentracije i vizualizacije. One su temelj svih psihičkih fenomena.

Krivo
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 10:49   #42
ĆI GONG

Chi Kung ili Qigong je vještina za poboljšanje zdravlja i načina života koja se stoljećima prakticirala u Kini.

Kako pomoću Ći gonga povećati svoju vitalnost? Vježba je vrlo jednostavna. Udobno se smjestite, zatvorite oči i dlanove okrenite jedan prema drugome kao da držite loptu. U dlanovima ćete osjetiti neku energiju, toplinu, elektricitet ili trnce. Osjećajte tu energiju neko vrijeme, a zatim probudite osjećaj kao da držite neku loptu. Osjetit ćete laganu napetost. Vi ćete stvarno u rukama držati jednu energetsku loptu. Držite tu loptu jedno 5-10 minuta. Iskusit ćete ugodan mir i energiju.

Zadnje uređivanje Baphomet : 28.09.2014. at 13:32.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 12:42   #43
OKULTNA MOĆ SLOVA

Okultna moć slova hebrejskog alfabeta - plameni jezik - je oduvijek bila jedna od najčuvanijih tajni drevne Kabale. Mudraci i proroci su pomoću hebrejskih imena Boga i molitvi stvarali začuđujuće talismane i zapise. Naravno nije dovoljno samo napisati zapis. Onda bi HP i Epson bili najveći čarobnjaci. Potrebno je vladati okultnim moćima alefbeta. U Bibliji piše: "U početku bijaše Riječ..." To nisu bile obične riječi, već zvukovi koji imaju moć stvaranja.

Slova alefbeta trebaju biti napunjena sa ruahom. Dakle ja prvo napišem zapis na hebrejskom, zatim dodam potrebne simbole, a onda odem u Templ i prizivam ruah na slova. Puneći ih sa ruahom zapis dobiva privremenu dušu.

Praktična primjena okultnih moći slova je tehnički neograničena. Kada se slova Božjeg imena i molitvi pravilno izgovore tada posjeduju spiritualnu moć.

Zapis se može napraviti u slijedeće svrhe: za otklanjanje umora, povećanje razumijevanja, privlačenje ljubavi, za zaštitu kuće i novca, povećati financijski prosperitet, otkloniti razne bolesti, povećati sreću, zaštititi kuću od kradljivaca, olakšati rođenje djeteta, otkloniti loše snove, otkriti skrivene tajne, poboljšati intuiciju, imati proročke snove itd. Pomoću spiritualne moći slova moguće je sve to spomenuto postići pa još i više. Znanje o slovima je do dan danas bila najčuvanija tajna drevne magije.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:31   #44
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
OKULTNA MOĆ SLOVA

Okultna moć slova hebrejskog alfabeta - plameni jezik - je oduvijek bila jedna od najčuvanijih tajni drevne Kabale. Mudraci i proroci su pomoću hebrejskih imena Boga i molitvi stvarali začuđujuće talismane i zapise. Naravno nije dovoljno samo napisati zapis. Onda bi HP i Epson bili najveći čarobnjaci. Potrebno je vladati okultnim moćima alefbeta. U Bibliji piše: "U početku bijaše Riječ..." To nisu bile obične riječi, već zvukovi koji imaju moć stvaranja.

Slova alefbeta trebaju biti napunjena sa ruahom. Dakle ja prvo napišem zapis na hebrejskom, zatim dodam potrebne simbole, a onda odem u Templ i prizivam ruah na slova. Puneći ih sa ruahom zapis dobiva privremenu dušu.

Praktična primjena okultnih moći slova je tehnički neograničena. Kada se slova Božjeg imena i molitvi pravilno izgovore tada posjeduju spiritualnu moć.

Zapis se može napraviti u slijedeće svrhe: za otklanjanje umora, povećanje razumijevanja, privlačenje ljubavi, za zaštitu kuće i novca, povećati financijski prosperitet, otkloniti razne bolesti, povećati sreću, zaštititi kuću od kradljivaca, olakšati rođenje djeteta, otkloniti loše snove, otkriti skrivene tajne, poboljšati intuiciju, imati proročke snove itd. Pomoću spiritualne moći slova moguće je sve to spomenuto postići pa još i više. Znanje o slovima je do dan danas bila najčuvanija tajna drevne magije.
Tahuti , boli me glava od tvojih postova ....izazivaju neke okultne nuspojave :P
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 20:11   #45
Quote:
ArcanumNowus kaže: Pogledaj post
Tahuti , boli me glava od tvojih postova ....izazivaju neke okultne nuspojave :P
to su prekomplicirane teme za tebe. Idi se pikulati sa djecom.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 21:22   #46
SIMBOLIKA BOŽIĆA

Bliži nam se Božić pa bi s našim čitateljima htio podijeliti dublje značenje ovog lijepog blagdana.

Božić je kršćanski praznik koji proslavlja rođenje Isusa Krista.

Budući da u Novom zavjetu ne stoji kada se točno rodio Isus, prvi kršćani nisu slavili Božić, nego samo Uskrs. Božić se počeo slaviti u Rimu u 4. vijeku (u izvorima dokazana godina 336.). Do danas nije jasno zašto se Božić slavi baš 25. prosinca. Prevladavajuće je mišljenje da se Božić počeo slaviti tog datuma zato što se tog datuma u tada još uvijek većinski paganskom Rimu slavilo rođenje boga Sunca (Nativitas Solis Invicti - Rođenje nepobjedivoga Sunca) pa je Crkva želeći potisnuti taj paganski praznik tada počela slaviti rođenje Isusa Krista koji je duhovno Sunce.

Simbolika Božića je davno zaboravljena. Pokušat ću ukratko objasniti pojedine simbole.

Bor simbolizira ljudsku auru, a kuglice psihičke centre. Srebrne i zlatne trakice protok životne snage kroz nadije.

Na vrhu bora se obično nalazi šiljasti vrh, simbol krunske čakre, kao plamen ili zvijezda, jer je čovjek zvijezda, pentagram, pet elemenata.

Pet elemenata predstavljaju:

Zemlja – fizičko tijelo
Voda – svijest i podsvijest
Zrak – intelekt
Vatra – osjećaje
Duh – jastvo, peti element, Kristovu svijest ili kozmičku svijest

U Bibliji piše: «Kad se rodio Isus u Betlehemu Judejskome u dane Heroda Kralja, gle, magi se s Istoka pojaviše u Jeruzalemu raspitujući se: «Gdje je taj novorođeni kralj židovski? Vidjesmo gdje izlazi zvijezda njegova pa dođosmo pokloniti mu se.» (Mt. 2:1-2)

Crowley kaže: «Svaki muškarac i svaka žena je zvijezda!»

Prema tome rođenje Isusa predstavlja duhovno rođenje nekoga tko kreće duhovnom stazom. Čovjek je zvijezda, pentagram, a tri maga su tri nervna toka: ida, pingala i sušumna. Isusovo rođenje, život, preobrazba na gori, mučenje, smrt, uskrsnuće i sjedinjenje s Ocem su različite etape Velikog Djela, različiti stupnjevi inicijacije.

Kako duhovno rođenje čovjeka (simbolički Isusa) predstavlja misterij mikrokozmosa, tako rođenje mladog sunca 25.12. predstavlja misterij makrokozmosa. Tri zvijezde Orionovog pojasa predstavljaju tri maga koja slijede sjajnu zvijezdu Sirius na Istoku, mjesto gdje će se roditi Isus Krist, solarno božanstvo. Od tog dana dan postaje sve duži, a noć kraća.

Cjeloviti opis ove misterije zahtjeva više prostora pa ćemo to ostaviti za neku drugu priliku.

Probajte za domaću zadaću odgonetnuti što simbolizira Djeda Mraz, zašto je obučen u crveno, zašto se spušta kroz dimnjak i što simboliziraju darovi.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 01:27   #47
Ajd da ja probam..

Djed Mraz simbolizira naše više Ja, mudrost..zato je u liku starca koji bi trebao biti sinonim za mudrost..

..crveno na njemu simbolizira snagu bez koje manifestacija višeg Ja nije moguča...

..darovi simboliziraju duhovno obilje i bogatstvo koje smo stekli radom na sebi i učenjem...

..zašto ulazi kroz dimnjak? Nije mi jasno jer je to najgore mjesto za ulazit u kuću, pogotovo u zimsko doba godine dok se loži
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 17:07   #48
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Ajd da ja probam..

Djed Mraz simbolizira naše više Ja, mudrost..zato je u liku starca koji bi trebao biti sinonim za mudrost..
Super Da vidimo što kažu ostali
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 18:06   #49
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Super Da vidimo što kažu ostali
...mislim da ništa, jer mi se sve nešto čini da jedino nas dvojica vjerujemo u didu Mraza
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 20:33   #50
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
...mislim da ništa, jer mi se sve nešto čini da jedino nas dvojica vjerujemo u didu Mraza
Možda im treba da razmisle
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:16   #51
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Možda im treba da razmisle
A, da, možda..e fućkaj ga kad sam ja sklon bubnut odmah
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:26   #52
E i da, sad sam se sjetio da te moram neš' pitat'...

U drugom postu ove teme si napisao da si dozvao anđela i da ti je rekao da sa anđelima možeš razgovarati samo na anđeoskom jeziku, nakon čega si krenuo u potragu za istim gdje ga se može naučiti....pa kako si razgovarao u prvom redu sa ovim anđelom kojega si dozvao
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 01:46   #53
Quote:
Tahuti kaže: Pogledaj post
Probajte za domaću zadaću odgonetnuti što simbolizira Djeda Mraz, zašto je obučen u crveno, zašto se spušta kroz dimnjak i što simboliziraju darovi.
Jednom kada si u svijetu simbola sve se može protumačiti kako god želiš. Jednom kada upoznaš jezik i svijest čovjeka možeš se uživiti u svaku uloga koja je ili protiv ili za nešto.

"Ništa nije istina, sve je dozvoljeno"

Crveni i bradati Djed Mraz (koji je redovito debeo ilitiga pun te crvenkast) koji sa sobom noci vreće darova (ne bih se čudio da su nekad bile dvije vreće ) spušta se kroz dimnjak.

Očiti seksualni čin.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 03:41   #54
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Jednom kada si u svijetu simbola sve se može protumačiti kako god želiš. Jednom kada upoznaš jezik i svijest čovjeka možeš se uživiti u svaku uloga koja je ili protiv ili za nešto.

"Ništa nije istina, sve je dozvoljeno"

Crveni i bradati Djed Mraz (koji je redovito debeo ilitiga pun te crvenkast) koji sa sobom noci vreće darova (ne bih se čudio da su nekad bile dvije vreće ) spušta se kroz dimnjak.

Očiti seksualni čin.


Svašta je moguče naravno
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:06   #55
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

Crveni i bradati Djed Mraz (koji je redovito debeo ilitiga pun te crvenkast) koji sa sobom noci vreće darova (ne bih se čudio da su nekad bile dvije vreće ) spušta se kroz dimnjak.

Očiti seksualni čin.
Uh sad ste ga zabrijali
Da vam malo pomognem jer inače tko zna što ćete sve reći.
Dimnjak bi mogao simbolizirati sušumnu, kralježnicu, kroz koju se diže kundalini.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:36   #56
Ali Mraz sa darovima ide prema dole dok kundalini ide prema gore. Darovi idu od nebesa ka zemlji. Jedan od simbola koji predstavljaju silazak nebeskog u zemaljsko jest okrenuti pentagram...tako da...
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 11:02   #57
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ali Mraz sa darovima ide prema dole dok kundalini ide prema gore. Darovi idu od nebesa ka zemlji. Jedan od simbola koji predstavljaju silazak nebeskog u zemaljsko jest okrenuti pentagram...tako da...
Zar ne bi Djeda Mraz trebao simbolizirati plamen Duha Svetog koji se spušta od krunske čakre kralježnicom prema dolje. Pedeset dana nakon što je Isus uskrsnuo dahnuo je Duha Svetog na svoje učenike koji se na slikama prikazivao u obliku plamenova koji silaze na glave učenika. Zato je Djeda Mraz crvene boje. Dobro možda bi mogao biti i povezan sa Suncem.

Ostalo je još odgonetnuti što simboliziraju darovi.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 14:57   #58
Kako onda objasniti njegove sobove koji ga vuku po zraku paklenom brzinom uključujući i Rudolfa sa crvenim nosom te patuljke koji šljakaju cijelu godinu za njega da ima sve darove?
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 15:13   #59
.....meni to izgleda kao da ima male demončiće koji mu pomažu

...trebali bi osnovati sektu koja bi se zvala... 'Santaklanizam'

.....pripadnice koje bi inicirali bi trebale izgledati ovako nekako:

http://www.aerialnoise.com/2009/12/2...-santa-girl-5/
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:45   #60
A taj deda mrazek, zar ga ni izmislila coca cola kompanija za svoje potrebe?
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.