Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2014., 21:48   #1
Arrow Gravitacijski valovi - detektirani i dokazani

Pozdrav svima.
Prošli tjedan u ponedjeljak, 17.3.2014. 17:24 znanstvenici iz Harvard-Smithsoniana su objavili spektakularno otkriće o širenju svemira i dokaz prvih gravitacijskih valova, mreškanja u prostorvremenu koja su nastala u ranom periodu svemira. Kažu da otisak koji su oni ostavili kad je svemir nastao prije 13,82 milijardi godina dat će nam uvid u to kakav je bio tek netom nakon Velikog praska.
nešto više o tome
i ovdje
no možemo nešto interesantno pročitati i ovdje
Gdje se navodi PATENT: US 6300614 B1 od Jiri Joseph Petlan podnešen još 30 ožu 1998 godine.
Sve je nekako čudno i kao da su znanstvenici u raskoraku sa vremenom ili sa nazivima tih valova.
No ako prihvatimo današnji naziv gravitacijski val i gravitacijski val u spomenutom patentu , trebali bismo se vratiti još jedno stoljeće unazad i pogledati još jedan patent zasnovan na tim istim gravitacijskim valovima US PATENT 787412 podnesen 16 svi 1900godine od Nikole Tesle
O čemu se zapravo radi i kakva se vaša viđenja i promišljanja?
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 25.03.2014., 08:24   #2
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
O čemu se zapravo radi i kakva se vaša viđenja i promišljanja?
Here we go again... Ovo će biti zanimljivo, kokice su spremne.

S obzirom da tebe mišljenja drugih ne zanimaju, reci ti nama što bismo trebali znati o tom fenomenu, pa da odmah zatvorimo topic.
DarthZly is offline  
Old 25.03.2014., 12:57   #3
Hvala na uvodnom predstavljanju uvaženi DarthZly.

Kao što znate moj topic Kvantna Energija Čestice,Definicija Etera , Skalarnog vala i Univerzuma
na ovom cijenjenom forumu je privremeno zatvoren u skladu sa zakonom a vama radi očuvanja autentičnosti te orginalnosti mojih izjava ideja i formulacija . Tada kad sam otvorio topic ostao sam originalan u svojim izjavama formulama , proračunima i točno je da tuđa oprečna mišljenja neće utjecati da promjenim svoje.
Iz tog razloga i otvaram topic kako ne bih samo citirao i linkao na ovaj forum razne informacije već iznio svoje.

Prema tome iz samog naslova teme i uvodnih riječi i linkova koje sam dao , vidljivo je koliku važnost znanstvenici pridodaju ovom otkriću i sve ide u prilog mojim proračunima i teoriji koju sam prošli tjedan objavio u mojoj knjigi:
"Genesis of cosmic equation"
Koju možete pročitati ovdje
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 06.04.2014., 20:35   #4
Komentari izostali - da li zbog engleskog jezika ili nešto drugo?
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 10.04.2014., 02:53   #5
Gravitacijski valovi su ništa drugo nego manifestacija zakrivljenosti prostor-vremenskog kontinuiteta.
SpringFall is offline  
Old 11.04.2014., 00:36   #6
Upravo tako.
Vakuum u kozmosu kojeg je cca 98% smatramo prostor/vrijeme. Poznato je da EM valovi savršeno putuju vakuumom i svjetlost dopire do nas iz svih "kutova" svemira i obrnuto . Prema tome kako i za svjetlost , tako i za sve EM valove kakve poznajem i koristimo danas zaslužan je foton - kvant nosioc zračenja.
Geometrijska i matematička spoznaja samog fotona i njegovog gibanja je ustvari spoznaja tog cjelokupnog kozmičkog prostor/vremena.
Vrijeme i magnetizam kao sila nema masu ali ima geometriju i način kako se prostiru i tu je ključ gravitacijskim valovima i potpuno konačno (točno ) objašnjenje zakrivljenosti prostor/vremenskog kontinuuma.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 12.04.2014., 21:17   #7
Prostorno/vremenska beskonačnost
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 13.04.2014., 01:01   #8
"GENESIS OF COSMIC EQUATION"
E= m*c² ={(c*2¯¹)*π}³ *(4π*r²) =kg*m²*s¯²=V*C
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 14.04.2014., 15:00   #9
EM val se rasprostire brzinom svjetlosti od izvora oscilacije kružno u svim smjerovima u prostor. Što ustvari nije ništa teoretski nepoznato no cijelo stoljeće i više to gibanje EM vala nije dobilo formulu i to je ključni problem po mom mišljenju . Kako bih još jasnije objasnio formula ilustrirat ću to još rječima. Svi EM valovi dakle imaju istu brzinu propagiranja zahvaljujući fotonu . Prema tome zajednička brzina je ustvari dokaz postojanja svih valova na svim valnim dužinama i geometrijski prikaz općenito koji koristimo za EM val je sinusoida.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 15.04.2014., 23:12   #10
Quote:
Davor Pavuna kaže:
Da, a Rocky ima i uvide i rijesenje Tesline vizije i svi se nadamo da ce to objaviti u strucnim casopisima. BTB!
Kad bi mi netko pomogao sa linkovima (friend haram možda ? ) oko tih objava u stručnim časopisima i neki cjenik da ne gubim(o) vrijeme .
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 18.04.2014., 23:38   #11

Malo drugačiji pogled na Izmjenično Okretno Magnetno Polje/Val
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 19.04.2014., 05:39   #12
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Kad bi mi netko pomogao sa linkovima (friend haram možda ? ) oko tih objava u stručnim časopisima i neki cjenik da ne gubim(o) vrijeme .
Evo LUN ti može ponuditi linkove za tvoje objave, siguran sam.
haram is offline  
Old 20.04.2014., 21:38   #13
Dok su Teslini suvremenici koristili izmjenično okretno polje pisaćim mašinama kako bi otisnuli zapis na papiru , On je svoje zapise slao izmjeničnim okretnim magnetnim valom u ether.

Kažemo masa (m) zakrivljuje prostor/vrijeme (c ²)
Isto tako možemo reći da je masa ( m ) ili Kulon (4π*r²) zakrivljenje u prostor/vremenu {(c*2¯¹)*π}³

Svako Tijelo (m) je u svom kvadratu prostor/vremena (c ²)
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 24.04.2014., 22:43   #14
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Komentari izostali - da li zbog engleskog jezika ili nešto drugo?
da, ali tvog engleskog. rocky bog ti da sriću i zdravlje... zašto upireš, a svi smo te skužili? mislim, veće gluposti od "kubnom metru sferne površine" nisan pročita ima dobrih 30 godina... daj malo razmisli ne da miješaš kruške i jabuke nego banane i orade
strange quark is offline  
Old 25.04.2014., 02:32   #15
haha - ok - ima slovnih grešaka ali to sam sredio u hodu
Nisi ti mene skužio a kamoli formule i ono što sam napisao . A ova najveća glupost "pola svjetlosti po kubnom metru sferne površine u sekundi" ti je ko "sveta riječ" u knjizi Postanka. :
lol: ne kužiš ti taj humor - a ja ću se i dalje šalitit na svoj način kako se i Minkowski našalio na svoj način sa "tenzorskom separacijom volumena u klasičnu površinu i vremenom " ( kad uvidiš razliku onda se javi )
Ali drago mi je da si ju pročitao - cijenim to iskreno.
Uskoro ćemo to sve što si napisao izmiješati i baciti na gradele i svi se veseliti na moj račun i račun mojih gluposti .
Nazdravlje .
( da ne razbijaš puno glavu "pola svjetlosti po kubnom metru sferne površine u sekundi"
- to ti je 4D ili ti ga riječima: četvrta dimenzija nikad shvaćena a božo ti nedaj ni formulirana . Ako kužiš obujam kugle i njenu površinu onda trebaš skužiti i vanjski prostor/vrijeme u kojem se ona nalazi odnosno zauzima mjesto )

Zadnje uređivanje r.o.c.k.y.007 : 25.04.2014. at 02:44.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 25.04.2014., 02:52   #16
Quote:
( da ne razbijaš puno glavu "pola svjetlosti po kubnom metru sferne površine u sekundi"
- to ti je 4D ili ti ga riječima: četvrta dimenzija nikad shvaćena a božo ti nedaj ni formulirana . Ako kužiš obujam kugle i njenu površinu onda trebaš skužiti i vanjski prostor/vrijeme u kojem se ona nalazi odnosno zauzima mjesto )
Ovo shvati kao najveću matematički formuliranu mudrost svih mudrosti .
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 25.04.2014., 13:05   #17
Kad si već kod jabuka slijedi primjer :
Da bi ti Quark vidio koštice u jezgri jabuke - jabuku trebaš presjeći ( minimalno ) na POLA i onda vidiš da koštica ima površinu i obujam ...
Isti taj model primjenjujem Quarče ja na prostor/vremenu - "recnem ga na pola" da bih vidio recimo Planetu Zemlju .
Samo za tebe je prostor/vrijeme "kruška" ili "orada " koja je pojela "jabuku"
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 25.04.2014., 16:18   #18
rocky, položija san višu matematiku, ako to išta znači, položija san prostornu geometriju, položija san analizu, položija san elektrotehniku i atomsku fiziku, za što imam vjerodostojan dokaz. dapače, dok nije došla kriza kupija san (i pročita) kubik knjiga iz područja prirodnih znanosti, sad samo nažalost dignem u gradskoj knjižnici pa pročitam, ali moram biti iskren pa priznati da to šta ti pišeš, to stvarno nema veze s ničim

1. brkaš mjerne jedinice, dobivaš neke kobasice koje vratolomijama samo tebi znanim "prebaciš" u ono što ti odgovara, npr. u Joule

2. množiš vektore i skalare pa dobiješ nešto sasvim treće, npr. množiš Newtone sa Pi, pa dobiješ Coulombe

3. ne odgovaraš na precizno postavljena pitanja, izbjegavaš odgovore, ne daješ pojašnjenja, uglavnom rušiš sebe u vjerodostojnosti

4. i najbitnije, da si formulu, kozmičku formulu, hajd dobro... ali gdje je izvod? daj izvod

da ne nabrajam više...

imaš pravo, formule nisan skužija iz jako jednostavnog razloga: neskužljive su, formule su produkt tvoje konzumacije nečega... ili možda produkt nedostatka konzumacije nečega

nadalje, mišaš plancka, teslu, einsteina, ...

a da ne govorimo da si naša meni reći da ne kužim humor
strange quark is offline  
Old 25.04.2014., 16:48   #19

Uzmimo da je cijela jabuka Kozmos a jedna od koštica je planeta Zemlja .
Kako bismo pronašli košticu u cijeloj jabuci - jabuku moramo presjeći (minimalno na pola).
Kada taj model primijenimo na planetu Zemlju uviđamo da PROSTOR/VRIJEME u kojem se planeta nalazi sa svojim obujmom i površinom isto tako
MORAMO PRESJEĆI PO POLA da bismo ga shvatili i sami sebe odredili u njemu.

Bon appetit !
Skužit ćeš jednog dana ... ako budeš htio naravno .
Ovo sve što si napisao potvrđuje da ne razumiješ ništa a osobito ne geometriju i prema tome pobijaš STR i Einsteina , Pitagoru, Plancka i općenito sve što postoji... ( zanimljivo, po tebi su svi ovi genijalci ustvari što "Kurčitelji u kurcu" ???)
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 25.04.2014., 17:11   #20
Quote:
rocky, položija san višu matematiku, ako to išta znači, položija san prostornu geometriju, položija san analizu, položija san elektrotehniku i atomsku fiziku, za što imam vjerodostojan dokaz. dapače, dok nije došla kriza kupija san (i pročita) kubik knjiga iz područja prirodnih znanosti, sad samo nažalost dignem u gradskoj knjižnici pa pročitam, ali moram biti iskren pa priznati da to šta ti pišeš, to stvarno nema veze s ničim

1. brkaš mjerne jedinice, dobivaš neke kobasice koje vratolomijama samo tebi znanim "prebaciš" u ono što ti odgovara, npr. u Joule

2. množiš vektore i skalare pa dobiješ nešto sasvim treće, npr. množiš Newtone sa Pi, pa dobiješ Coulombe

3. ne odgovaraš na precizno postavljena pitanja, izbjegavaš odgovore, ne daješ pojašnjenja, uglavnom rušiš sebe u vjerodostojnosti

4. i najbitnije, da si formulu, kozmičku formulu, hajd dobro... ali gdje je izvod? daj izvod

da ne nabrajam više...

imaš pravo, formule nisan skužija iz jako jednostavnog razloga: neskužljive su, formule su produkt tvoje konzumacije nečega... ili možda produkt nedostatka konzumacije nečega

nadalje, mišaš plancka, teslu, einsteina, ...

a da ne govorimo da si naša meni reći da ne kužim humor
__________________
Ajde ovako da se složimo u jednoj stvari a to je da NE POSTOJI čovjek na ovoj planeti koji će osporiti moju formulu jer to znači da pada i Einstein i Pitagora i Planck i svi znameniti fizičari i znanstvenici do danas - to znači i pad kompletne paradigme . Ti nisi taj - ne umišljaj si Quarče .Osim u jednom - to je humor .
r.o.c.k.y.007 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.