Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2016., 20:24   #1
Moja nuklearna ljubav

Ha, što reći, koju posluku porati. Dogodilo se nešto što vjerojatno nitko nikad nije očekivao: forum.hr iznjedrio je jednu kazališnu predstavu.

Yup, dobro ste pročitali

Pa kaže Hina ovako (ajd da ja malo budem manchild, ali to samo zato što nemam ništa pametno za reći )

Quote:
hina kaže:
"Moja nuklearna ljubav" Olje Lozice u Lisinskom spaja internet i kazalište


ZAGREB, 18. listopada 2016. (Hina) - Mlada nagrađivana redateljica Olja Lozica u svojoj novoj predstavi "Moja nuklearna ljubav", čija će premijera biti u petak 28. listopada u Maloj dvorani KD Vatroslava Lisinskog u Zagrebu, spaja internet i kazalište u priči nastaloj prema tekstovima s popularnog internetskog foruma.

Kako se ističe u najavi, inovativni projekt koji internet izravno spaja s medijem kazališta, nastao je prema tekstovima i objavama korisnika Forum.hr-a, te je prvi projekt takve vrste u Hrvatskoj.

Lozica i dramatug Matko Botić za dramski su predložak koristili istinite i intimne priče o ljubavnim vezama koje su forumaši pod pseudonimima krflnk, nisamtoja i pbeatz objavili na internetskom forumu u rubrici "Usamljena srca", koja ima preko tri milijuna čitanja, pod temom "Kad si jadna šupendara - priče iz prošlosti".

Riječ je o najpopularnijoj i najposjećenijoj temi na Forum.hr-u koju je pokrenuo Stjepan Krznarić pod pseudonimom dritokonj, a bavi se vezama iz prošlosti u kojima je grčevita želja za održanjem ljubavnog odnosa za sobom povlačila često grotesknu neravnopravnost među partnerima.

"Mahom mladenačke priče, ispisane originalnim i književnim uzusima neopterećenim stilom, smiješne su i jezive u isto vrijeme, dajući uvijek različiti odgovor na isto pitanje: koliko se može nisko pasti u potrazi za ljubavlju? Ti odgovori kazališno su zanimljivi ponajviše zbog vlastite gorko-slatke dvojnosti; riječ je o mučnim opisima razvoja identiteta u ljubavnoj vezi, provučenim kroz urnebesno smiješne skice opsesivne potrage za srodnom dušom", napisao je Botić u najavi.

Internetski jezik, brz i oslobođen pritisaka neposrednog autorstva usmjerio je i način oblikovanja kazališne predstave, pa je scenska realizacija usmjerena prvenstveno na vještu i neposrednu glumačku igru, dodao je.

"Moja nuklearna ljubav obrađuje priče kojima duhovitost i neopterećeni, opušteni šarm priskrbljuje autoironični odmak pripovjedača, sadržan u njihovu vremenskom i emocionalnom odmaku od intenzivne bolesti ljubavi. Autori priča svjesni su vlastitih zabluda i s mazohističnim užitkom iscrtavaju skice svoje nemoći, pa okvir kazališne predstave čine situacije koje izdvojene iz konteksta mogu izgledati benigno i tinejdžerski naivno. Naivnost prelazi u egzistencijalnu mučninu tretmanom narativnog materijala na kazališnoj sceni. Da li su mladenački ljubavni jadi izraz trenutne nezrelosti ili obrazac za manipulativne odnose u zreloj dobi? Koliko ljudi nema luksuz naknadnog uvida u pogreške iz mladosti, ostajući njihov zarobljenik cijeloga života?", stoji u najavi.

Predstava je koprodukcija Teatra Rugatino, Kotar teatra i Akademije dramske umjetnosti u Zagrebu, u suradnji s Muzejom prekinutih veza, a na njoj je okupljena mlada glumačka ekipa, Lada Bonacci, Petar Cvirn, Sanja Milardović te Filip Vidović. Scenografkinja i kostimografkinja predstave je Ana Sekulić, a oblikovanje svjetla potpisuje Marino Frankola.

Jedna od najperspektivnijih hrvatskih redateljica mlađe generacije, Lozica je dosad režirala više od deset uspješnih predstava, za koje je dobila odlične kritike i nagrade na brojnim festivalima.

Predstava je diplomski projekt studentice Marije Kolb na Odsjeku produkcije scenskih i izvedbenih umjetnosti ADU-a.
Da čujem, tko je ovdje Marija Kolb, tko je Olja Lozica, tko će ić na premijeru?

(I, da, ne mogu vjerovati da su napisali cijeli cjelcati tekst o ovome, a da nisu jebenu riječ "šupendara" spomenuli )
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 20:39   #2
Ja bih išla
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 20:54   #3
Divno! I ja bih išla, ali predstava u Zagrebu mi nije usput. Možda svejedno odem. Forum je zakon!
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:29   #4
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Divno! I ja bih išla, ali predstava u Zagrebu mi nije usput. Možda svejedno odem. Forum je zakon!
Ako ideš, javi se

Ja pokušavam sad skupiti ljude, ali kako ne lurkaju šupendare, ne kuže moje oduševljenje
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:30   #5
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
(I, da, ne mogu vjerovati da su napisali cijeli cjelcati tekst o ovome, a da nisu jebenu riječ "šupendara" spomenuli )
Jesu, jesu, u naslovu teme
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:50   #6
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Ako ideš, javi se
Ako i budem išla, neću to znati do samog dana predstave, zbog posla i činjenice da živim 150+ km daleko.

Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Ja pokušavam sad skupiti ljude, ali kako ne lurkaju šupendare, ne kuže moje oduševljenje
Napravite transparent da znamo da ste forumaši.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:11   #7
I ja bih išla. Ali ne budem nosila transparent.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:14   #8
Evo, karta kupljena.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 16:21   #9


Sad će doć hrpa forumaša koji se većinom tamo ne znaju, pa će se zapitkivati tko je to.
Ja možda dođem s dragom.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:42   #10
Stavite trakice s nickovima kao za tulum Forumaša.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 14:04   #11
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post


Sad će doć hrpa forumaša koji se većinom tamo ne znaju, pa će se zapitkivati tko je to.
Ja možda dođem s dragom.
Mozda se i vidimo

Kupila karte, doduse ne za premijeru malo zakasnila :/
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 15:02   #12
Da, nema više karata za 28., sad to samo trebam priopčiti nekima koji se spremaju ići. Do tad ignoram poruke u inboxu

Ostalo je nešto malo za 29-og i to je to.
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 01:29   #13
kolika je cijena karte?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 11:05   #14
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kolika je cijena karte?

Za ovu sad 29-og. je po 40 kn, kasnije ide na 65. Ima sve na stranicama Lisinskog
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 17:05   #15
Evo ima na sniženju

https://www.ponudadana.hr/_PREDSTAVA..._35_kn-27049_1
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:43   #16
Sad opet prelistah topic, al to je nemoguće


Epizoda "nađem ježa uz autocestu i nosim Njemu jer će mu se možda svidjet".



Inače nisam siguran koliko to može kao predstava funkcionirat, ne želim si razjebat zamišljene scene slikom, tak da ću preskočit.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:27   #17
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post

Epizoda "nađem ježa uz autocestu i nosim Njemu jer će mu se možda svidjet".
Inače nisam siguran koliko to može kao predstava funkcionirat, ne želim si razjebat zamišljene scene slikom, tak da ću preskočit.
Glumica je genijalna i sav taj mahniti zanos je vrlo spretno uprizoren. Nema straha.
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:48   #18
Talking

Prodaje li tko moooozda dvije karte za veceras ( petak )?
lesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:40   #19
bila.

ne znam.

nasmijah se na neke stvari na koje se smijem i dok čitam.

ali bojim se da je predstava podosta kamiličava u odnosu na ono što je u mojoj glavi dok čitam šupendare.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 10:10   #20
dok sam čitao suze su mi curile od smijeha. gledajući predstavu nisu.
moguće sam samo previše očekivao od predstave al u svakom slučaju preporučio bi pogledati predstavu onima koji nisu čitali šupendare.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.