Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2017., 12:53   #81
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
kao što rekoh... osobito adventistice.
a, vidim da si ostao bez komentara. nadam se da ćeš razmisliti o ovom videu i dobrom imamu koji govori istinu, za razliku od mnogih.
p.s. ja nisam adventistica, samo ne volim laži, i bavim se njihovim raskrinkavanjem.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:58   #82
https://www.youtube.com/watch?v=Qf_UX7WnSWs

min23. o masturbiranju nad djevojčicama mladjih od 9 godina (tzv. tighing na engleskom), pa čak i bebama, ovako govore islamski učenjaci. Islam je totalna perverzija od religije. Upravo ovo je radio Muhamed nad Ajšom, kada je ona bila tako malena da se još igrala s lutkama. (pouzdana haddith). Dakle ne možeš imati seks penetracijom nad djevojčicom mladjom od 9 godina, ali možeš nad njom masturbirati, pa čak i nad bebom. Tako u ovom video Imam čita iz knjige koju je napisao najveći shiitski učenjak na temu Ayatolah Kohmeini, ali i drugi sunitski učenjaci jednako pišu. A kako rekosmo, Muhamed im je učitelj, jer je on upravo to radio. I danas se u arapskim zemljama muškarci žene djevojčicama koje su još u pubertetu pa i tek 9 ili 10 godina, i u tome ne vide problem, zašto bi, pa tako je i prorok Muhamed radio.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 19:56   #83
https://www.youtube.com/watch?v=2SbckLa73Is

A ovdje aktivistica za ljudska prava iz Bahraina Ghada Jamshir, govori upravo o praksi masturbiranja nad malom djecom, pa čak bebama koje je praksa u muslimanskim zemljama, i vlada to ne sankcionira, dapače, maltretiraju je jer o tome govori. Ona raskrinkava islamske učenjake koji brane tu praksu. Osim toga govori i o praksi kada jedan muškarac ima više žena, pa ide jednoj 1 mjesečno, a žena živi u jednom gradu, druga u drugom. I kako je to degradirajuće za te žene. Zatim o praksi obrezivanja djevojčica te kako je jedno dijete od 4 godine nedavno umrlo zbog toga, zbog zatrovanja krvi pri tom obredu. Osim toga govori protiv brakova sa malim djevojčicama, i drugim gadostima koje od tamo dolaze, te protiv sharia sudova.
To je islam. Nekompatibilan sa modernom zapadnom civilizacijom, sa ljudskim pravima, sa ljudskom inteligencijom i moralom te savješću.
A to je sve i Muhamed prakticirao. Onaj koji je bio u "direktnom kontaktu" sa Alahom 24 sata dnevno, nije znao da je pedofilija grijeh?! i da je to zlostavljanje djece, te da djeca tako mala ne mogu nikako biti dogovorna u tom činu. Je li to sveti Prorok? Sveti čovjek? Pa tako i njegove knjige?
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 01:42   #84
Sačuvaj bože frika koji si napisao svetu knjigu a pod sebe uzeo devetogodišnju djevojčicu.
Dal da ga se nazove predvodnikom pedofilije il pak nasljednikom, jer neprvi takav, taj njihov kako ga već zovu prorokom...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:08   #85
mogli bi moderatori da počiste temu o Kur'anu časnom,
od dosadnih baba koje ju spamaju.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:26   #86
O proroku su pisali njegovi. To je onda između njih.

I ko je napisao 'Muhamed je savršen'?

Hajde navedi tog pisca i klauzulu kurana.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:12   #87
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Hajde navedi tog pisca i klauzulu kurana.
koga pitaš?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:30   #88
Ne.

Daleko si ti od odgovora kojim bi odgovorili muslimani, vrsni islam-znalci, jer, zamisli, upravo oni o proroku rekoše ono prije što sam navela. Oni su ustvrdili, znajući o 'kome' pišu/pričaju.

A što se samog islama tiče... Bila je to objava tadašnjim Arapima.

Kuran-pismo ne upućuje na objavu 'do svih krajeva zemaljskih'. Zašto? Zato.

Hoće li Kuran nadvladati svijet? Ne. Nikad.

Zadnje uređivanje Pravi Život : 29.10.2017. at 02:44.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 03:09   #89
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ne.
Nisi sigurna kog si pitala? recimo, mene?!
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:01   #90
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Zatim str. 462. kaže: Hadith 5445, segment 44. Poglavlje datulja, prorok Muhamed kaže: tko se probudi i jede datulje, bit će imun na bilo kakav otrov tijekom tog dana. I imam ima izazov, kaže imam ovdje datulje i imam čašu i evo i otrova, moj izazov australijskom imamskom koncilu, ako je ovo točno, i ako je Muhamed kojeg se opisuje u ovim knjigama pravi muhamed, popijte otrov nakon datulja, a ako je ovo netočno, onda odbacite javno ove knjige.
(haha- moj smijeh, ovaj imam je fantastičan)
A ako završite u bolnici, to ste učinili za svoju vjeru, žrtva ste vlastite vjere.
A ako ne umrete, ja ću vam poljubiti noge i biti vaš sluga. (hahaha)

Imam zaključuje: ovo je besmislica,cijela knjiga je besmislica.
U pravu je. Kuran je jedna velika dosadna besmislica.
Ali ne zaboravi da je i Isus izjavio da koji njegov vjernik "uzme otrovnicu, neće mu naškoditi". I da može gaziti po otrovnim škorpionima... pomicati brda... Varijacija na temu.

Quote:
A za knjigu 4 kaže da je čista tragedija nad tragedijama. Tu kaže sve piše, i masturbiranje nad djecom, i mnoge druge gadosti.
Već sam objavio sahih - vjerodostojne hadise - zapise o Muhamedovim radnjama, da je Ajša strugala noktom osušenu spermu s Muhamedove odjeće.

Vrhunac odvratnosti (pored osobnih kamenovanja) mi je Muhamedova izjava da će većina žena završiti u paklu bolnome ("većina stanovništva pakla da će biti žene, jer su nezahvalne muževima i inferiorne muškarcima"). To je jedan izuzetno negativan stav prema ženama, koji ih je stavio u drugorazredni položaj, prekrivene, zatvorene, gažene i prezirane stoljećima, upravo radi takvih likova tipa Muhamed.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 22:37   #91
A ovo sam danas prvi put čula. Ili se ne sjećam da sam ranije čula. Dakle ne samo da je Muhamed penetrirao 9togodišnje dijeete, a prije toga 6godišnju Ajšu koristio za masturbiranje, te imao puno više žena nego li Alah dopušta (9 registriranih, a 20ak zajedno s konkubinama) dakle bio prilično opsjednut ženama, i ne samo seksom i ženama nego i demonima kako čujemo od djeteta nevjeste Ajše, zatim nosio žensku odjeću, dakle ono što se zove crossdressing, a što nalazimo ovdje:
Sahih Muslim 4415—Abu Bakr requested permission from the prophet to enter when the prophet was lying down on Aisha’s bed wearing her garment [mirt]. So the prophet gave permission to Abu Bakr to enter while he (Muhammad) was in that state and Abu Bakr finished what he needed and left. Later, Umar came and requested permission to enter and the prophet gave him permission to enter while he (Muhammad) was in that state. So Umar finished what he needed and left. Later, Uthman requested permission to enter to the prophet, so Muhammad sat up and told Aisha, "Take all the clothing that belongs to you."

Sahih Muslim 4472—The wives of the prophet sent Fatimah, the daughter of the prophet, to him and she requested permission to enter while he was lying down on my bed in my robe [Mirt]. He gave her permission to enter and she told him that his wives had sent her to him seeking justice concerning the daughter of Abu Kahafa (Aisha). The prophet said to her, ‘O daughter, do you not love what I love?’ She replied, ‘Yes! I do.’ He then said to her, ‘Then love her also.’ So Fatimah got up when she heard that from the prophet and returned to the wives of the prophet. Then the wives sent to the prophet Zaynab Bint Jahsh…who requested permission from the prophet to enter while he was with Aisha in her robe [Mirt] and in the same state that Fatimah found him in.”

Mishkat Al Masabih, Volume II, p. 1361—She told that the people used to choose: ‘A’isha’s day to bring their gifts, seeking thereby to please God’s messenger. She said that God’s messenger’s wives were in two parties, one including ‘A’isha, Hafsa, Safiya, and Sauda, and the other including Umm Salama and the rest of God’s messenger’s wives. Umm Salama’s party spoke to her telling her to ask God’s messenger to say to the people, “If anyone wishes to make a present to God’s messenger, let him present it to him wherever he happens to be.” She did so and he replied, “Do not annoy me regarding ‘A’isha, for inspiration has not come to me when I was in any woman's garment but ‘A’isha’s.” They then called Fatima, sent her to God’s messenger, and she spoke to him, but he replied, “Do you not like what I like, girlie?” She said, “Certainly,” so he said, “Then love this woman.”

Sahih al-Bukhari 2442—It is related from 'A'isha that the wives of the messenger of Allah fell into two parties. One party contained 'A'isha, Hafsa, Safiyya and Sawda, and the other party contained Umm Salama and the rest of the wives of the messenger of Allah. The Muslims knew of the love of the messenger of Allah for 'A'isha, so when any of them had a gift which he wanted to give to the messenger of Allah he would delay it until the messenger of Allah was in 'A'isha's house. Then the person with the gift would send it to the messenger of Allah while he was in 'A'isha's house. The party of Umm Salama spoke about it and said to her, "Tell the messenger of Allah to speak to the people and say, 'Whoever wants to give a gift to the messenger of Allah should give it to him in the house of whichever wife he is.'" Umm Salama spoke to him about what they had said, but he did not say anything. They asked her and she said, "He did not say anything to me." They said to her, "Speak to him." She said she spoke to him when he went around to her as well, but he did not say anything to her. They asked her and she said, “He did not say anything to me.” They said to her, “Speak to him until he speaks to you.” He went around to her and she spoke to him. He said to her, “Do not injure me regarding 'A'isha. The revelation does not come to me when I am in the garment of any woman except 'A'isha.”

Nego je i ljubio muškarca, dakle imao homoseksualne sklonosti!!!! Dakle to mi je današnje otkrivenje!!! Ovo je zaista više nego previše za nekoga koga cijelih 1.2 milijarde ljudi smatra svetim! Kakva je to perverzija svetosti??
https://www.youtube.com/watch?v=UlSknRlQSqs
Muhammad's practice of sucking on the tongues of children, and letting them suck on his tongue:
Al-Adab al-Mufrad al-Bukhari 1183—It is related that Abu Hurayra said, "I never saw al-Hasan without my eyes overflowing with tears. That is because the Prophet, may Allah bless him and grant him peace, went out one day and I found him in the mosque. He took my hand and I went along with him. He did not speak to me until we reached the market of Banu Qaynuqa. He walked around it and looked. Then he left and I left with him until we reached the mosque. He sat down and wrapped himself in his garment. Then he said, 'Where is the little one? Call the little one to me.' Hasan came running and jumped into his lap. Then he put his hand in his beard. Then the Prophet, may Allah bless him and grant him peace, opened his mouth and put his tongue in his mouth. Then he said, O Allah, I love him, so love him and the one who loves him!'" (Al-Adab al-Mufrad Al-Bukhari, Number 1183)

Musnad Ahmad 16245—[Mua’wiya said]: I saw the prophet sucking on the tongue or the lips of Al-Hassan son of Ali, may the prayers of Allah be upon him. For no tongue or lips that the prophet sucked on will be tormented (by hell fire).

http://www.answeringmuslims.com/2014...n-tongues.html
http://www.answeringmuslims.com/2013...nd-london.html

P.S. Tko ne zna engleski, neka provjeri ove haddith, ima ime haddith i broj poglavlja, stiha...
Bježi ća od te religije glavom bez obzira.

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 29.10.2017. at 23:12.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 08:51   #92
teško je raspravljati sa njim na bilo kakav način.

ako je vjerovati wikipediji nije baš obrazovan tj, nema viša stručna i akademska zvanja.- moguće čak da nema uopće završen fakultet ili akaedmiju

drugo, ove svoje tvrdnje nije nigdje publikovao što nas onemogućava da imamo jasan i tačan uvid u hadise koje citira, on na ovim klipovima čita iz nekih ćitaba ali je ipak to sve rekla-kazala.

kada govorimo o hadisima oni islamskom teorijom i praksom nikako i nikad nisu stavljani u isti rang kao Kur'an.
Iako se određene zbirke uzimaju kao najvjerodostojnije to ih ne čini izuzetim od kritičke analize i promišljanja o istim.
nema se tu više šta reći.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:29   #93
ko to tamo peva,

evo provjerio sam reference koje si navela
muslim 4415 uopće se ne radi o tome hadisu koji si navela

muslim 4472
isto

ovaj učenjak Al-Tabrizi mi je prilično nepoznat i dosta sam vremena potrošio na istraživanje o njemu
pa eto drago bi mi bilo kada bi mi našla neki link koji mogu otvoriti i provjeriti da li zaista tako piše.
a mislim da imam razloga da sumnjam u ono što si navela jer prva dva hadisa koja si navela- pa ne slažu se reference.

buharija 2442

isti problem. navode se reference hadisa koji se ne slažu- kako očekuješ od mene da ovo provjerim?

dakle, meni je dosta vremena potrošeno na ovo. krenuo sam provjeriti hadise koje si navela i nisam uspio u prva četiri jer su reference netačne ili je nemoguće doći do njih.
ostalo nisam ni provjeravao
hvala i doviđenja
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 09:58   #94
Quote:
tkototamopjeva kaže: Pogledaj post
Dakle to mi je današnje otkrivenje!!! Ovo je zaista više nego previše za nekoga koga cijelih 1.2 milijarde ljudi smatra svetim! Kakva je to perverzija svetosti??
Više od 1.5 milijarde. I naravno sad se čovjek pita da li svih 1.5 milijarde se prave blesavi, kao i svi muslimani u prošlosti, pa i oni koji su vidjeli što Poslanik čini... Ili je ipak riječ o nečemu drugome.

I naravno da je riječ o nečemu drugome. Primjera radi, broj Aišinih godina je odavno stavljen pod upitnik od strane samih islamskih učenjaka i to ne zato što se to ne bi slagalo sa modernom zapadnom kulturom nego zato što se ne slaže s ostalim, jednako pouzdanim hadisima. Aiša je izrasla u daleko najsposobniju ženu svoje generacije i prenijela više od 2000 hadisa, a bila je i stručnjak što se tiče povijesti, poezije, prava, pa i medicine. Aiša je jedno vrijeme vodila islamsku zajednicu, što dovoljno govori o statusu kakvog je uživala. Jasno da takvo što ne bi mogla da je kao dijete bila izložena seksualnom napastovanju i vukla traume.

Poslanik je najveći dio života živio sa samo jednom ženom (Hatiždom) i dok je bio s njom nije bio ni sa kojom drugom ženom. Broj žena se naglo povećao tek sasvim potkraj njegovog života (s tim da su neke i umrle u međuvremenu), i to iz socijalnih razloga: nitko nije brinuo o udovicama, pa je Poslanik prenio taj teret na sebe. Ni sa jednom od tih nakon Hatižde nije imao djecu, sve su bile njegovih godina ili starije - što ukazuje da motiv ženidbe nije bio pohota. Za žene se po njegovoj smrti nastavila brinuti cijela zajednica. A upravo zbog toga je i višeženstvo dozvoljeno u islamu.

Homoseksualni odnosi su zabranjeni u islamu, pa je stoga jasno da Poslanik nije iz tih razloga imao bilo kakav tjelesni kontakt s osobama muškog spola. (Tu stajem da ne napišem cijelu plahtu.)

Itd itd. Tvoj problem je što citiraš tendenciozne izvore... Slijedom iste "logike" bi mogli zaključiti i da je Isus (prema Bibliji) naredio klanje djece i slične gluposti, ali ja se naravno neću spuštati na taj nivo niti uopće tako razmišljam.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 12:24   #95
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Itd itd. Tvoj problem je što citiraš tendenciozne izvore... Slijedom iste "logike" bi mogli zaključiti i da je Isus (prema Bibliji) naredio klanje djece i slične gluposti, ali ja se naravno neću spuštati na taj nivo niti uopće tako razmišljam.
šejtan prokleti, lažac, je čovjekov najveći neprijatelj.

Kada on uđe u čovjeka, nagoni ga da čini takve stvari... i mnoge druge, užasne, stvari, često i u ime Boga, nesvjestan da zapravo đavolu služi, jer Bog sa time nema ništa.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 15:16   #96
tipično, napadni čovjeka i njegovo obrazovanje, pa onda slijedom toga otpada i sve što je rekao. Kako ste ga lako odbacili, i to nekoga koga mora štititi australijska obavještajna služba i koji se mora skrivati zbog ovoga što govori. Jako ugodan život, nema što. Jako vrijedi skrivanja i bojanja za vlastiti život govoriti "laži" o Muhamedu.
Najprije vi vrli učenjaci, ne znate arapski, a ovaj čovjek u čije reference sumnjate, zna, dapače, na wiki koji ste čitali, a i u videu vidjeli, čovjek ga govori tečno.
On je citirao iz kompletnih Bukharijevih knjiga, a vi sa prevarantskih tekstova na internetu, iz kojih su izbaceni sramotni dijelovi.
Pa tako ne nose niti isti broj, nego se u footnoti referiraju na taj broj. I ja imam iskustvo da svako izdanje može imati drugačije rasporedjena poglavlja itd.
Ali nije mi dugo trebalo da nadjem npr. haddit u kojoj piše da je Muhamed čovjeku odsjekao ruke i noge te da ga je oslijepio. A hadith gdje se Muhamed oblači u Ajšinu odjeću, njih je više nego jedna, i lijepo su vam citirane na tim stranicama koje sam referirala.
Ali vi olako odbacujete, jer vam nisu ugodne za čitati.
Ljudi, morate shvatiti, da je istina samo jedna, a Muhamed je lažni prorok. Vi ste u tome odgajani cijeli život, cijeli vam identitet ovisi o njemu, i znam da je teško. Ali je laž, jedna velika perfirdna laž. Sve je istina što gore piše, taj imam je nadasve hrabar. I nije jedini koji govori o ovim stvarima. Tako sam i ja morala odbaciti rimokatoličke dogme i laži, jer se sve protivi jedinoj svetoj knjizi od Boga- Bibliji, a u rimokatolicizmu sam rodjena. Te haddith nisu izmišljene. Potražite ipak tu knjigu, ali vi nju nemate niti znate arapski.
Ta on upravo i govori o tome da se za Zapad, i islamske stranice na engleskom su prepravljene tako da iz njih izbacuju ove stvari. Ali ne mogu baš sve izbaciti. Ja sam tu haddith koju sam spomenula lako našla.
Uostalom jeste li pročitali prvu biografiju Mohameda od Ibn Shaka ako se sjećam dobro imena (ne idu mi baš arapska imena). Niste niti to.
E tu sve lijepo piše.
A evo i jedno lijepo svjedočanstvo
https://www.youtube.com/watch?v=h3dI8Cih_rE

Zatim ove stranice proučite:
http://www.answering-islam.org/Respo..._dressing1.htm

Eto, tu vam je sve originalno na arapskom u poglavljima koji su citirani, pa ih sami prevedite. Ali vi ne znate arapski. Nameće mi se misao, kako to da je Muhamedov najveće čudo Kuran u originalu na arapskom? Kaže se da je to najveće čudo islama, jer je kuran tobože predivan na arapskom? Ako je to najveće čudo islama, kako će onda ljudi koji ne razumiju arapski, a samo je muslimana više od pola koji ga ne razumiju, kako će ostali ljudi koji ne razumiju arapski vidjeti to čudo?!? Islam je pun takvih "čuda."

Trebat ćete ipak još proučavati, jer premalo je to. Radi se o vašoj duši. Gdje će vam duša?
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:45   #97
Quote:
iskljucivo123 kaže: Pogledaj post
Ljudi, morate shvatiti, da je istina samo jedna, a Muhamed je lažni prorok. Vi ste u tome odgajani cijeli život, cijeli vam identitet ovisi o njemu, i znam da je teško. Ali je laž, jedna velika perfirdna laž. Sve je istina što gore piše, taj imam je nadasve hrabar.

To bi vrijedilo za one koji slijepo slijede tradiciju... Ja sam odgajan kao katolik i tako živio 25 godina. Praktično, ne samo teoretski. I prvo što sam pročitao o islamu su upravo ti "zli" ajeti i hadisi. I niti me tko tjerao u islam (dapače, neki su me odvraćali od toga), a niti bi mi se svijet srušio da sam kojim slučajem saznao da je islam zao, Kur'an kopija ranijih knjiga, Poslanik tek neka figura u povijesti itd. No onda se čovjek zapita da li je moguće da sve završava samo na tome ili ipak priča ima neku dublju pozadinu. I jasno da ima, ali za to istražiti treba imati volje.

Ako želim saznati nešto o hinduizmu, pitat ću hinduse. Neću pitati mrzitelje hindusa. Ako želim znati nešto o kršćanstvu, pitat ću kršćane, a ne mrzitelje kršćanstva. E pa jednako tako ću i o islamu pitati muslimane, a ne mrzitelje islama. A sve navedeno sam i napravio. A onda čovjek može sam vidjeti gdje se nalazi, što smatra točnim i ispravnim.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:51   #98
Smile

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
šejtan prokleti, lažac, je čovjekov najveći neprijatelj.

Kada on uđe u čovjeka, nagoni ga da čini takve stvari... i mnoge druge, užasne, stvari, često i u ime Boga, nesvjestan da zapravo đavolu služi, jer Bog sa time nema ništa.
Uzimam u obzir da je preko poluistine ili laži zaista lako zatrovati nečije srce, u sekundi. Jer jednom formirana lažna slika će izazivati negativnu emociju, čak i ako se mozak trudi da shvati pravo stanje stvari. No uz dozu stvarne želje za istinom se može, naravno. Ja ne bih smatrao Poslanika za lošeg čovjeka i da nisam musliman. Kao što ne smatram danas neke nemuslimane lošima samo zato jer nisu muslimani.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 16:54   #99
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post

Ako želim saznati nešto o hinduizmu, pitat ću hinduse. Neću pitati mrzitelje hindusa. Ako želim znati nešto o kršćanstvu, pitat ću kršćane, a ne mrzitelje kršćanstva. E pa jednako tako ću i o islamu pitati muslimane, a ne mrzitelje islama. A sve navedeno sam i napravio. A onda čovjek može sam vidjeti gdje se nalazi, što smatra točnim i ispravnim.
Radije proučavaj, a ne pitaj ljude. Jer neki ne znaju, neki lažu, a neki su preduboko da bi u išta sumnjali. Imaš podosta na internetu. Gledaj malo David Wooda i njegovu ekipu na internetu. U ekipi ima njih nekoliko bivših heavy duty muslimana. Oni raskrinkavaju islam, neki su bili rodjeni u islamu. Jedan je bio i sudjelovao u debatama protiv kršćana a onda se obratio. Pogledaj i njegovo svjedočanstvo. Jak je! Nedavno je umro nažalost (Nabeel Qureshi). Ali posao nastavljaju drugi u ekipi.https://www.youtube.com/watch?v=2htOWOF4gqs
Ovo je njegov (David Wood) youtube channel:
https://www.youtube.com/channel/UCy5...2qMk0iOF4SHKUw

Evo ti jedan Britanac koji se nedavno preobratio s Islama na Kršćanstvo, a prije toga je bio Britanac, ne znam što je bio prije toga, al nije rodjen kao musliman. Dakle sad govori protiv islama, nakon što je u njemu bio heavy duty! Heavy duty zato što je vrlo učen, i čak je naučio ARAPSKI!!! za razliku od ovih tu što komentiraju. Ovaj je bio totalno u islamu.
https://www.youtube.com/channel/UCiV...EZ1kHyTy_9jXcw

Zadnje uređivanje iskljucivo123 : 30.10.2017. at 17:10.
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 19:09   #100
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Uzimam u obzir da je preko poluistine ili laži zaista lako zatrovati nečije srce, u sekundi. Jer jednom formirana lažna slika će izazivati negativnu emociju, čak i ako se mozak trudi da shvati pravo stanje stvari. No uz dozu stvarne želje za istinom se može, naravno. Ja ne bih smatrao Poslanika za lošeg čovjeka i da nisam musliman. Kao što ne smatram danas neke nemuslimane lošima samo zato jer nisu muslimani.
da, šejtan prokleti unosi smutnju među ljude. poluistinama, on tvori mržnju u njihovim srcima, a glavni saveznik mu je njihova inertnost, lijenost da istraže, razmisle. da dragi Bog svima iskrenim pomogne, amin
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.