Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2004., 20:54   #1
Ječmenac

Pitanjce..

Pojavio mi se jacmenac na kapku...i dosta je velik i iritira me ko da me lagano svrbi....

Uglavnom vec sam jednom imao taq i trebalo je dosta dugo da se povuce...pa me zanima jel ima ko kakav pametan svijet ili nesto..kak bi se to ubrzalo....

fala na pametnim odgovorima
Spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 22:56   #2
nadjoh ti ovo: bivacyn
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2004., 22:59   #3
hvala...
Spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 12:09   #4
boli me OKO!

Jutros sam se probudila s bolom u oko. S tim da sam sinoc mislila da mi je nesto upalo u njega i trljala ga.

Zato jutros - BOOOOLI! I to donji kapak prema korjenu nosa.

Čmičak nikad nisam imala tako da ne znam jeli to to. Moze bit i da me je uhvatio propuh.

U svakom slucaju - trebam savjet - s obzirom da je nedjelja.
Doma imam samo PROCULIN kapi - i stavila sam ih.

Da nadjem u nekoga neku antibiotsku mast za oci???

ili nesto drugo???
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 14:01   #5
poceo mi se pojavljivati bijeli vrh!!! kao da mi bubuljica raste na oku!!!

dodje mi da je istisnem - ali ne mogu uhvatit - cekat cu jos koju uru da vidim sto ce izrast.

napomena: nemam problema s tenom, nisam u PMSu i ovo me sve jako izluđuje!
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 14:20   #6
to zvuči ko ječmenac. imala mi je susjeda nedavno, stavljala tople obloge, proslo nakon dva dana.

s medicina.hr -> ječmenac (hordeolum) - gnojna upala lojnih (Zeiss), modificiranih znojnih (Moll) žlijezda (hordeolum externum), kao i Meibomovih žlijezda (hordeolum internum). klinička slika je karakterizirana upaljenim čvorićem, okruženim vrlo bolnim otokom, koji pored mjesta same lezije može zahvatiti i cijeli kapak. spojnica, također može biti otečena. u središtu otoka vidi se apsces u vidu žućkaste točkice, obično oko korijena trepavice. gnoj se poslije nekoliko dana spontano prazni. otok brzo splasne i bol prestane.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 14:20   #7
Quote:
Scura kaže:
poceo mi se pojavljivati bijeli vrh!!! kao da mi bubuljica raste na oku!!!

dodje mi da je istisnem - ali ne mogu uhvatit - cekat cu jos koju uru da vidim sto ce izrast.

napomena: nemam problema s tenom, nisam u PMSu i ovo me sve jako izluđuje!
vjerojatno se radi o ječmencu - možeš ići kod doktora, ali ako se pojavio bijeli vrh možda se i sam izlije, gledaj da ti ne uđe u oko ipak
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 14:47   #8
HVALA!!!

Nedjelja je i jos Uskrs - nije da me panika uhvatila ali mi nije ni svejedno sto ne znam sto mi je

Idem sad guglat ječmenac

Ovo mi je prvi put da mi se to dogodilo.

Inace imam oci full osjetljive na svjetlost (a nisu svjetle) i vjecno hodam sa suncanim ocalima i maramicama za brisanje suza
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 15:25   #9
Quote:
Scura kaže:
HVALA!!!
Inace imam oci full osjetljive na svjetlost (a nisu svjetle) i vjecno hodam sa suncanim ocalima i maramicama za brisanje suza
ti ko da si iz meksičke sapunice
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 19:06   #10
To ti je ječmenac. Upali se korijen trepavice, pa je zato dobro išupati tu trepavicu gdje se pojavila upala. Jedne godine sam imala gadaj ječmenac, izgledala sam kao da se profesionalno bavim boksom , i uopće nije prošao sam od sebe nego sam morala ići kod doktorice da mi ga probuši i istiska gnoj. A zadnji sam imala prije jedno mjesec dana, stavljala sam si na oko tople obloge od kamilice i pomalo sam vukla trepavice gdje se javila upala. Metoda je izgleda bila dobra, jer sam se ujutro probudila sa gnojem u kutu oka (pukao je ječmenac) i poslijepodne se oko vratilo u normalu.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 15:42   #11
"...tople obloge od kamilice..."

Već puno godina zna se da je čaj od kamilice štetan za oči. Štetan je jer isušuje oko. Umjesto čaja od kamilice preporuča se čaj od VIDCA (vidac= eupharsia herba)
znjorcak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 16:04   #12
Quote:
znjorcak1 kaže: Pogledaj post
"...tople obloge od kamilice..."

Već puno godina zna se da je čaj od kamilice štetan za oči. Štetan je jer isušuje oko. Umjesto čaja od kamilice preporuča se čaj od VIDCA (vidac= eupharsia herba)
znjorcak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 22:45   #13
Ječmenac

Mislim kako mi se to počelo stvarati na desnom oku Imala sam to s 10 godina i to izgleda Ne bih to opet

Jel' ima neki lijek protiv toga ili se jednostavno treba čekati da to sazrije?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 23:36   #14
Moj stari to zna imat i koristi neku mast. Vise ne znam.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 23:37   #15
Zamjerila si se trudnici...

Koliko se sjećam, trebalo je oko pokriti, odmarati se i paziti da se ne razlije. Pitaj u apoteci, tamo će ti znat reć.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 23:05   #16
Quote:
Cats kaže:
Zamjerila si se trudnici...
Baš sam si razmišljala o tome, i koliko se mogu sjetiti bila sam dobra prema trudnicama koje znam

A vi ostali ste me baš prestrašili Nego, odem ja kod doktorice što prije pa da vidim o čemu je točno riječ da se ne bih igrala.

@Basta - meni se ovo nije vratilo. Mislim, imala sam to prije 12 godina, a uostalom, sada je na desnom oku a prije je bilo na lijevom. Al' me svejedno strah

@grgica - e hvala puno što si napisala baš koju mast ste dobili. Baš ću vidit šta će mi doktorica dati.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 23:53   #17
Quote:
Elektra kaže:
Mislim kako mi se to počelo stvarati na desnom oku Imala sam to s 10 godina i to izgleda Ne bih to opet

Jel' ima neki lijek protiv toga ili se jednostavno treba čekati da to sazrije?
zna se to vraćat... treba sazrit, pa se izvadi u zdravstvenoj ustanovi...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 01:50   #18
Ima neka mast u ljekarni košta par kuna
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 14:53   #19
odi kod doktora... jer ti se može proširiti... tak je meni pol lica bilo nateklo..i limfni čvor... prvo sam dobila ječmenac....a onda se infekcija širila...
ak hoćeš.. potraži u ljekarni mast i kapi Tobrex
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 15:21   #20
Moj sin je imao ječmenac na kapku. Dobili smo chloramphenicol mast i sulfasol kapi lokalno, a pedijatrica je dala još i klavocin sirup da ne dodje do infekcije. I povuklo se za par dana ko da nikad nije bilo....

E, a za 3 tjedna se pojavilo na drugom oku!! Nazvala ja našu homeopatkinju i dala žena 2 preparata svaki po 1,5 dana. Ovaj put se to počelo koncentrirati na jednom mjestu, odn. sazrijevati. Upala prošla. Taj čvorić je bio na oku još 10-ak dana, i onda je skroz nestao.

To je bilo po ljeti i više se nije pojavilo od onda.
Pa sad vidite... ovo je potpora teoriji da ništa nije dobro suzbijati jer će negdje drugdje izaći.
grgica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.