Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 17:20   #561
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
kaj se tiče drugih savijeta tipa čim manje misliš o njemu to ćeš ga manje čut misli da bi takvim doktorima trebalo odma dat otkaz pa nek ide u alternativce ..
S obzirom da je riječ o psihološkoj pojavi, ORL koji tako nešto kaže je definitivno u pravu.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:53   #562
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
S obzirom da je riječ o psihološkoj pojavi, ORL koji tako nešto kaže je definitivno u pravu.
slažem se s tobom u neku ruku postoji mogučnost ali to treba dokazati a ne sam tako ispucat.
također tinnitus uzrokuje i Ms , kralježnica , TMJ , buka i puno puno raznih stvari vidiš netko je od forumaša pronašao uzrok i riješio se tinitusa dakle nač uzrok i liječiti ako se nemože onda dolazi ona nemoj mislit o tome + meditacija i ostala dostupna pomagala 8) ..

treba biti oprezan s nekim doktorima i specijalcima jer im se neda baš raditi kako spada .
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:04   #563
Zuji mi vec preko 20 godina. Sve moguce pretrage obavljene, i vratne zile, i kraljesnica, i tlak i mozak i tkoznastosvene, rezultat - naviknite se, nemate izbora.
Tako i napravih.
mmmnnnoooppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 01:48   #564
ste probali sa barokomorama i ispiranjem uha
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:20   #565
zuj zuj zuj....i meni ce biti godina dana da patim od zujanja u ušima. Sve mi je počelo sa upalom uha pa sam otisla ispirati i tak par puta i zatim je bila jača upala uha koja je ostavila za sobom zuj zuj zuj. Uglavnom bila sam u sarengradskoj kod otorinca, pa u suvag poliklinici, pa mi na kraju otorinac davidenko na rebru rekao da mi se upalom unistilo par tisuca dlacica koje vise normalno ne rade i zvuk pretvaraju u to zujanje....ugl.kako god, redovito imam upale uha i to uspjesno lijecim i nije mi se ostetio sluh i naucila sam zivjeti s tim zujanjem. TINITUS JE POSTAO DIO MENE)))), sto se tice onog reklamiranja sa ginko to ne pomaze u ovoM slucaju,to je vezano za osobe koje imaju losiju cirkulaciju oko vratne kraljeznice pa eto.....
Pozdrav tinitusovci
wonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:27   #566
Quote:
wonka kaže: Pogledaj post
pa mi na kraju otorinac davidenko na rebru rekao da mi se upalom unistilo par tisuca dlacica koje vise normalno ne rade i zvuk pretvaraju u to zujanje....
Kako onda otorinac Davidenko objasnjava Heller-Bergmanov pokus po kojem je 96% zdravih ljudi u zvučno izoliranoj komori čulo tinitus?


Jednom kad budem imao više vremena opisat ću eksperiment potpuno.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 16:03   #567
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Idi doktoru odmah ili ce ti zujati cijeli zivot, Ja se vise ni ne sjecam kako je to kad ne zuji, imam osjecaj da sam roden sa zujanjem i da ti se isto ne dogodi idi doktoru odmah sutra.
s ovim se potpuno slažem.. u ožujku iduće godine biti će 20 godina kako ne prestaje niti na milisekundu. konstantan, glasan, zvuk tuljenja kraja programa na televiziji.. nikad ne spavam bez upaljene televizije.. nikad ne spuštam gard jer kad bih se samo na minutu prepustila panici, osjećam da bih poludjela bez povratka.

Quote:
bbking83 kaže: Pogledaj post
Ljudi trebam pomoć ili mišljenje nekoga ko možda ima(o) slično iskustvo.Prije dvije večeri sam slušao na slušalice glasno glazbu,gledao film,također sve na slušalice i evo sada mi već drugi dan zuji u ušima,jednostavno ne prestaje.Postalo je nepodnošljivo,nisam navikao na ovo jednostavno,prije sam znao osjetit taj šum na par sekundi,ili nakon noćnog izlaska ali ujutru je već nestao.Zanima me,ako je oštećenje jakom glazbom nastalo da li će se ono povući,i kolike su šanse da mi ostane trajno. Hvala unaprijed,svima sa sličnim problemom želim puno sreće...
Kod mene je isto u pitanju audio trauma.. techno party, diva futura, klub 88, ožujak 93, ecstasy (jagode.. sjećam se svakog detalja).. razbila se ko glupača, uzela nečiju fućkaljku (da ironija bue veća, fućkaljke su mi se inače oduvijek gadile i smatrala sam ih debilnim rekvizitom) i fućkala cijelu noć.. doktori su rekli da je u pitanju oštećenje centra u kori velikog mozga... i da lijeka u principu nema. Otad se ne usudim niti ići kod doktora jer me strah da ću, kad mi ponove dijagnozu, pasti u histeriju i prolupati..

pa ignoriram koliko mogu.. al čujem ga stalno.. i sada, dok sjedim u internet caffeu, uz otvorena vrata i promet s maksimirske, muziku, dvoje ljudi koji mi sa svake strane pričaju i bukom ostatka kafića.. čujem ga stalno.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 00:07   #568
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Kako onda otorinac Davidenko objasnjava Heller-Bergmanov pokus po kojem je 96% zdravih ljudi u zvučno izoliranoj komori čulo tinitus?


Jednom kad budem imao više vremena opisat ću eksperiment potpuno.
več si ga objasnio na ovoj temi ali ugl kad nekom opališ šamar po uhu ili puštš glasno glazbu i njimu zvoni u ušima par dana a nekima i duže ugl ako si ti izgubio nadu netrebaš drugima govoriti da to isto urade jer ima ljudi na ovome forumu koji su uspijeli otkloniti tinitus nakon što su otklonili i uzrok pa ti je taj tvoj eksperiment u tom pogledu đaba
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 13:27   #569
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
ugl ako si ti izgubio nadu netrebaš drugima govoriti da to isto urade jer ima ljudi na ovome forumu koji su uspijeli otkloniti tinitus nakon što su otklonili i uzrok pa ti je taj tvoj eksperiment u tom pogledu đaba
Ne da sam uspio "otkloniti" tinitus nego ga čujem i ne čujem, ovisi kako me volja, poigravam se s njime i zabavan mi je.

@bbking

Ostecenje se nece povuci, što si sjebao sluha, sjebao si. Tinitus mozda hoce, mozda nece, to u biti ovisi o tebi.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 01:12   #570
Ja čujem (makar mislim) kao i prije,ništa lošije nego sada dok mi život u zujanju teče dalje. Navikao sam se kolko toliko,spavam u tišini,što sam mislio da neće biti moguće nakon par prvih dana.Hvala Bogu na tom!Ja ga ozbiljno ne shvaćam,nikad neću odustati od traženja rješenja za ovo,nikad neću nadu izgubit...kao što gore piše "igram se sa njim".Stvarno je dobro čuti mišljenja "supatnika" o ovom problemu,rješenje uvijek postoji...nadam se i lijek za sve nas.Promjeno sam život u dobroj mjeri,ili bolje reći navike...u zadnjih mjesec i pol sa išao dva puta u klub,i naravno sa čepićima protiv buke,BEZ NJIH NIKAKO!
Bavim se glazbom,ali se više ne izlažem buci,zaštita je uvijek tu.Osvijestio sam i svoje prijatelje o riziku glasne glazbe,ljudi tome ne daju nikakve pažnje niti imaju svijesti o posljedicama.U Švedskoj imate udrugu koja ispred klubova stoji i besplatno dijeli ljudima čepiće protiv buke,upravo osvješćujući ih o riziku nastanka tinitusa.Mislim,ja sam naučio jako mučnu lekciju iz svega ovoga,a ako uspijem spasit makar nekoga od nastanka ovog pakla moje će se zujanje isplatit.
Moje zujanje je ignoru totalnom,i nadam se da nije duga vijeka kao i vaše također.Svaki savjet mi je dobro došao,i zato hvala svima unaprijed i ovima na odgovoru.
bbking83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:38   #571
Fancy i ja se osjecam kao da sam rodjena sa zujanjem. Da nestane, mozda bi se sjebala.
__________________
I love Carlos
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 14:52   #572
Quote:
wonka kaže: Pogledaj post
zuj zuj zuj....i meni ce biti godina dana da patim od zujanja u ušima. Sve mi je počelo sa upalom uha pa sam otisla ispirati i tak par puta i zatim je bila jača upala uha koja je ostavila za sobom zuj zuj zuj. Uglavnom bila sam u sarengradskoj kod otorinca, pa u suvag poliklinici, pa mi na kraju otorinac davidenko na rebru rekao da mi se upalom unistilo par tisuca dlacica koje vise normalno ne rade i zvuk pretvaraju u to zujanje....ugl.kako god, redovito imam upale uha i to uspjesno lijecim i nije mi se ostetio sluh i naucila sam zivjeti s tim zujanjem. TINITUS JE POSTAO DIO MENE)))), sto se tice onog reklamiranja sa ginko to ne pomaze u ovoM slucaju,to je vezano za osobe koje imaju losiju cirkulaciju oko vratne kraljeznice pa eto.....
Pozdrav tinitusovci

Gdje si cula da Ginko pomaze oko tinitusa ljudima s losom cirkulacijom? Hvala na odgovoru
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 16:35   #573
Quote:
meme kaže: Pogledaj post
Gdje si cula da Ginko pomaze oko tinitusa ljudima s losom cirkulacijom? Hvala na odgovoru
Meni je doktorica ORL rekla za ginko.Odmah sam pitao ima li kakvu povratnu informaciju.Rekla je da nema ali treba pokušati.To je to što svi sa muzikalnim sluhom doživljavamo kloliko vidim.Sve neodređeno...
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 16:38   #574
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Meni je doktorica ORL rekla za ginko.Odmah sam pitao ima li kakvu povratnu informaciju.Rekla je da nema ali treba pokušati.To je to što svi sa muzikalnim sluhom doživljavamo kloliko vidim.Sve neodređeno...
Ja tinitus imam radi problema s vratnom kraljeznicom. Pa me zanima da li je ikome s istim problemom imalo pomogao ginko.
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 18:13   #575
Sigurno n i k o m e!Čini mi se da je ginko marketinška fora koja liječi sve.Možda tu i tamo.Kutijica nekih 100 kn,nakupi se nešto od onih koji se nadaju.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 22:10   #576
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Sigurno n i k o m e!Čini mi se da je ginko marketinška fora koja liječi sve.Možda tu i tamo.Kutijica nekih 100 kn,nakupi se nešto od onih koji se nadaju.
Tnx
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 23:18   #577
Što se tiče ginka mislim da treba pokušati,jer ako ništa prirodan je lijek i sigurno neće škodit...a istina je da su sada farmaceutske kuće nanjušile lovu oko tinitus patnika pa ti savjetuju svakakve "uspješne" terapije....navodno taj laser pomaže ali cijena jednog tretmana je tolika da vam se manta.
bbking83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:10   #578
Quote:
bbking83 kaže: Pogledaj post
navodno taj laser pomaže ali cijena jednog tretmana je tolika da vam se manta.
Laser ne pomaže, mjerenja su pokazala da svjetlost ne penetrira u pužnicu. Ima nekoliko dzaba dostupnih studija o tome.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:39   #579
zujanje

Ah...i ja patim od tog zujanja vec nekih 5 godina,ma više mi i nesmeta toliko jer sam se navikao.Jedino kada je puno ljudi u prostoru i svi šute onda mi smeta to zujanje (tipa čekanje kod dr. ).

A sada zašto nam zuji u ušima ,svaki zvuk koji mi čujemo putuje kroz uho do djela mozga koji je zaslužan za sluh i pretvara taj određeni zvuk u recimo zvuk auta (ako si naravno na pocetku cuo zvuk auta),i sada dolazimo do misterija...naime...zvuk koji mozak nemože prepoznati tada on šalje signale - zujanje i vi onda slušate to zujanje jer vam mozak nije prepoznao zvuk koji ste čuli onako kako to treba. Znači poanta je ta da vam zuji u ušima jer određene zvukove vaš mozak ne protumači,tj. ne prepoznaje. ali to može isto biti povezano sa nečim drugim,zato se kaže sve zajedno - ORL
Meni zuji zato što imam devijaciju septuma i nepravilan rast koštane srži u lijevom uhu. Nikakve tablete ne pomažu.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D

Zadnje uređivanje Miligram : 23.03.2012. at 15:45.
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 01:37   #580
Bok svima!Moram se opet oglasit povodom jednog noviteta.Naime,primjetio sam da mi se pored standardnog šuma,koji i nije Bog zna kolko glasan pojavio novi,identičan onome kao kad je kraj tv programa pa vidite onu šarenu sliku i taj zvuk iritantni.Ali što je zanimljivo kod njega,je to da se javlja samo u određenom položaju.Npr okrenem li glavu par cenata u jednu stranu prestane,ako vratim glavu vrati se,i taj je ton znatno glasniji od ovoga koji zuji non-stop.Da li netko ima slično iskustvo,i dali je možda riječ o vratnom kralježku,cirkulaciji ili sl....hvala unaprijed
bbking83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.