Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2012., 21:13   #661
tu sam negdje oko 10000, nekad mi se čini 8000, nekad 11000

baš iritantan zvuk .
i sad mi evo smeta jer mi vibrira čitava glava, takav mi osjećaj.

hvala na testu, ne zalazim na stranice o njemu, bolje da ne mislim...
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 22:25   #662
Pa zapravo za ovaj problem nema lijeka ali ima odredjenih stvari koje mogu pomoci . Napisati cu nazive tih lijekova , te procenat ljudi koji su imali poboljšanja tjekom kliničkih studija.

Lijek Procenat ljudi koji su osjetili
poboljšanje

1.xanax 76 %
2. melatonin 40%
3. sulpirid 51%
4.sulpirid+melatonin 81 %
5. sulpirid+hydroxyzine 81 %
6. gabapentin ili gabapentin + klonopin nema podataka
7. klonopin + Deanxit srednje djelotvorno
8. cyclobenzaprine 50-60 % 50 % redukcija
Enzzo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 22:35   #663
nastavak

Lijek Procenat ljudi koji su osjetili poboljšanje

9 . pramipexole nema podataka ali vjerovatno najdjelotvorniji lijek
10. trileptal nema podataka , nisu radjenje studije, mnogi su
prijavili redukciju tinnitusa nakon uzimanja lijeka
11. trigetal nema podataka nisu radjenje studije
12. Acamprosate 86 % mada vjerojatno oko 50-60%
13. Carbamazepine 40-50%
14 .Sertraline ( zoloft ) 76 % , mada moze pojacati tinnitus kod nekih,
najdjelotvorniji za teske oblike zujanja u usima.

nadam se da sam vam pomogao. Ja bih najprije koristio : melatonin, xanax, sulpirid sertraline i acomprostate. Oni su po mom sudu sigurni ukoliko se koriste u skladu sa uputama liječnika. Za sve navedene lijekove postoje klinicke studije ( 1 ili vise njih) , osim za trileptal i trigetal , a za ova dva lijeka su mnogi korisnici prijavili poboljšanje .Enzzo1
Enzzo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 13:43   #664
Dobar test Fancy. Moj zvuk je blaga verzija 100 hz. Ovaj 1600 hz ubija koliko iritira.
__________________
I love Carlos
arween 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 15:20   #665
Vidim da svi imamo razlicite tinitus "signale" kod svakog je drugacije dakako malo se mijenja ali uvijek se vrati na isto.. Pokusao sam samom sebi pustati jos iritantniji zvuk od odovg ali u granicama i mogu reci lijepo je kad nesto drugacije zuji a nakon toga mi se cini se ovo moje zujanje malo stisalo ali to je samo reakcija mozga na drugi zvuk jer je zaokupljen necim drugim. :-) PS.FANCY.

Quote:
Sorei kaže: Pogledaj post

hvala na testu, ne zalazim na stranice o njemu, bolje da ne mislim...
Nema na cemu
A sto se tice ne zalazenja na ove stranice gdje se zvuk testira?? Suocavanje i prihvacanje su trenutno nabolji lijek. Kao i u svemu drugom u zivotu.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.

Zadnje uređivanje Sashica : 08.05.2012. at 16:21. Reason: spajanje postova
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 15:31   #666
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Nema na cemu
A sto se tice ne zalazenja na ove stranice gdje se zvuk testira?? Suocavanje i prihvacanje su trenutno nabolji lijek. Kao i u svemu drugom u zivotu.
Slazem se, cim prije to prihvatimo, bit ce nam lakse. Zelim svima lakse prihvacanje
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 13:20   #667
Pozdrav svim tinitusima,evo da vam se javim!moje zujanje se nije poboljšalo,na žalost čak mislim da je svaki puta sve gore!idem na MRI I USUVAG ,pa ću vidjeti šta kažu!ako ništ ne pomognu prelazim na alternativu!!veliki pozdrav!
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 14:25   #668
Kakvu terapiju uopće provode u SUVAGu? Sretno vlasta29, ne gubi vjeru!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 22:55   #669
Jučer bila dva sata pored flaxerice, a danas mi doslovno ispred prozora dok sam bila u kupaonici (koji peh) grom opalio i buknuo, na lijevo uho, naravno da sam stajala baš bočno. I sad čujem neka nova kvrckanja u lijevom uhu Uz pojačano zujanje cijeli dan.. Tužna..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 18:03   #670
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Jučer bila dva sata pored flaxerice, a danas mi doslovno ispred prozora dok sam bila u kupaonici (koji peh) grom opalio i buknuo, na lijevo uho, naravno da sam stajala baš bočno. I sad čujem neka nova kvrckanja u lijevom uhu Uz pojačano zujanje cijeli dan.. Tužna..
možda ti se oštetio bubnjić,često nakon udara groma može se oštetiti bubnjić.
odi doktoru pa nek' vidi što je.

Da i ja kažem nešto o mom tinitusu
Sve je počelo prije par mjeseci,bio sam prehlađen,ali nisam siguran da je od prehlade,ali samo znam da je od tada počelo zujati i ni jedan dan nije prestalo.
No,ubrzo nakon toga sam otišao doktoru i on me je poslao otorinolaringologu.Pregledao mi uho,kaže sve super,išao na provjeru sluha,sve dobro.Ali ovaj otorinac se samo drži alergije,a nisam alergičan.Išao na test za alergije sve negativno.Išao na nešto vaditi krv,isto za alergije,i opet ništa.

Jedina stvar što može da bude je,otorinac kaže da imam malo suženu hrskavicu u jednoj nosnici.Dao mi neke kapi za nos i moram nos ispirati fiziološkom otopinom.I ako to ne pomogne možda budem išao na operaciju,a šta ako to ne pomogne?! xD

Imate li vi kakva alternativna rješenja?
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.

Zadnje uređivanje Sashica : 24.05.2012. at 22:35. Reason: spajanje postova
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 22:06   #671
A šta, hrskavica ti se suzila od prehlade pa ti je počelo zujat? ja stvarno ne razumijem te naše ORL-ovce
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 22:09   #672
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
A šta, hrskavica ti se suzila od prehlade pa ti je počelo zujat? ja stvarno ne razumijem te naše ORL-ovce
a neznam ni ja...samo kaže da je sužena,a od čega,nezz.
al navikao sam se s tinitusom,samo ga treba ignorirati,ali nekad to ne mogu pa bi najradije lupao glavom od zid xD
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 22:18   #673
Inače, bila kod ORL nakon groma, kao sve OK. A danas, danas nam eksplodirala boca DonataMGa u kuhinji, naravno ja stajala tik do i naravno eto probadanja u uhu. Pa mislim stvarno
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 11:21   #674
Ovako pozdrav svima!!Ja sam bila u Suvagu i moram vam reći da su ljudi zbilja stručni i prijatni!Obišla sam sve dr. u Rijeci i okolo,a trebala sam odmah otići u z.g!Moj sluh je takav kakav je,popraviti se neće moći,valda je nasljedno,ali što se tiče tinitusa stvari stoje vako!U Suvagu se provodi terapija sa "tinitus managerom",tako se to zove i besplatna je ukoliko idete preko uputnice naravno!To su zvukovi koji se puštaju,kako bi eliminirali vaš zvuk u ušima!80% je učinkovita,terapija se odvija svaki dan po pola sata u Suvagu!Ja ne živim u z.g,tako da nemam mogućnosti ići na to,ali eto svima koji imaju teške probleme i muke sa tinitusom,a žive u z.g ili okolici dajem savjet da odu, ne košta ništ,osim vremena i što e najbitnije ljudi su jako ljubazni!za svaku pohvalu zagrebu i Suvagu!
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 15:52   #675
Nemoj biti tužna bit će bolje,znaš kak ja to sredim odem i napijem se malo i opustim,i zaboravim da imam te sve mane sa sluhom tinitusom i itd.]
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 12:11   #676
Evo i mene u tinitus klubu Točno se sjećam trenutka kad je počelo zujati - prije tri tjedna u nedjelju usred noći dok sam gledao film. Nakon 3 dana odem doktoru i on odmahne rukom i kaže da će to proći.. da mu se javim sljedeći tjedan.

Nakon tjedan dana lagano sam osjetio bol u desnom uhu (samo na trenutke), blagu začepljenost a nakon par dana i pucketanje (pogotovo ako hodam ili žvačem žvakaću) te mi se sekret počeo spuštati niz ždrijelo. Tog sekreta je bilo toliko da sam (ako sam žvakao žvakaću) redovno iskašljavao taj sekret jer nije prestajao silaziti. Rekoh, upala neka pa će proći. Koristio operil i morsku sol cca 5 dana no nije pomoglo. I dalje zuji. Zujanje nije jako i ne osjetim ga osim ako nisam u tišini ili ako se ne fokusiram na njega.

I tako odem specijalisti za tinitus i čovjek mi očisti uho i napravi audio mjerenja. Kaže da mi je malo oštećen sluh na gornjim frekvencijama i propisao mi je Medrol i Pentilin (za cirkulaciju i proširenje vena) u točno određenim dozama. Još to nisam počeo piti jer me zubar nakljukao klavocinom i medazolom pa ne želim piti cijelu prikolicu lijekova dok ovo ne završim (a i zbog straha da ti lijekovi u kombinaciji ne izazovu druge komplikacije). Još do nedjelje čekam i onda dam organizmu 2-3 dana da se očisti i onda počinjem sa time.

Ono što je najvažnije: Doktor je spomenuo terapiju laserom. Ako ništa od ovoga ne uspije doktor (ujedno i kirurg za područje glave) kaže da će terapija laserom svakako dati rezultate, a pogotovo ako je tinitus tek počeo (u mene tek tri i pol tjedna). Njegova prognoza je da će kod mene tinitus biti gotovo u potpunosti uklonjen tom terapijom. Kod ljudi koji imaju tinitus godinama prognoze nisu baš toliko dobre (ako govorimo o potpunom izlječenju) ali svakako će se nakon te terapije zujanje barem smanjiti. Tako da, IMA NADE! Terapija laserom traje dva tjedna, 10 tretmana i košta 1500kn.

Terapija laserom radi na molekularnoj razini i stimulira stanice na obnavljanje pa je zato puno bolja prognoza ako je tinitus tek počeo (nisam doktor i to je tek moj ugrubo laički opis onog što sam pročitao na netu - potražite sami). Svi koji imate problema s tinitusom i iscrpili ste sve moguće opcije probajte i s ovom. Sretno

http://www.bontech.hr/index.php/uslu...-terapija-lllt
Tracer1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 13:06   #677
Kod kojeg specijaliste za tinitus si bio?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 13:08   #678
http://www.tinitus.hr/kontakt.htm
Tracer1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 13:42   #679
S obzirom na tvoja dva posta, čini mi se da je ovo reklama
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 13:49   #680
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
S obzirom na tvoja dva posta, čini mi se da je ovo reklama
Ma nije reklama. Da sam htio odmah bih i njegov link dao. Štoviše, ne mogu reći niti da je dotični jeftin ali bar mi je dao nadu...
Tracer1808 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.