Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2006., 18:27   #21
Quote:
icegirl78 kaže:
Moze li se umjesto otopljenog maslaca staviti nesto drugo gore? Brine me taj maslac, kako to ispadne?
pročitala sam recept na linku i jedino što o tome mogu reći je da je tipično švapski tust al', oni tak vole i pretpostavljam da taj kolač kad ga jedu obilno zalijevaju Rheingauer Rieslingom

gore sam napisala kakav efekt na tijesti imaju različite vrste masnoća, a nisam ni spomenula da se nekad na selu kolače peklo isključivo sa svinjskom mašću, pa i sve one bogate slavonske kreme su bile od masti, krafne su se pekle u loncu masti ...ali, ljudi na selu su fizički teško radili i organizam je bio u stanju izgorjeti svu tu maščobu ...danas to nije tako i traže se alternative

kaj se rastopljenog maslaca u gornjem receptu tiće, na tom mjestu gdje se nalazi - ja bih ga zamijenila bilo slatkim ili kiselim vrhnjem za kuhanje (već prema ukusu)
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 20:12   #22
Da, i ja sam cula da Nijemci vole maslac, i da ga puno koriste, sto u kolacima, a sto u umacima. Njih ne brinu kalorije
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 20:10   #23
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
Zwetschkenkuchen mit Streusel
Moram temu izvući iz formalina da kažem da sam popodne čisteći škrinju za duboko naletila na kilicu smrznutih bistrica i spekla ovaj feeeeeeenoooomenaaaalan kuhen kojeg smo odmah maznuli pol pleha unatoč činjenici za sam pozabila pp iliti prašek pecilni.
Pecite,pecite!!!
Hvala polly!
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.