Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 20:11   #841
Quote:
crvena00 kaže: Pogledaj post
Čitam po forumima i vidim da su svi zadovoljni s bumortinom. Jel mi možeš reći gdje se u Zagrebu može kupiti?

za zagreb nemam pojma, al ja sam ti konretno naručila to telefonski direktno iz rijeke:

firma ZINEX
+385 (99) 283 2329

http://www.bumortin.eu/kontakt.html
kokolo1700 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 20:20   #842
Quote:
kokolo1700 kaže: Pogledaj post
za zagreb nemam pojma, al ja sam ti konretno naručila to telefonski direktno iz rijeke:

firma ZINEX
+385 (99) 283 2329

http://www.bumortin.eu/kontakt.html

ok...hvala ti
crvena00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 20:25   #843
U Zagrebu ima na Tresnjavackom placu u biljnoj apoteci..cijena je nekih 45 kn.
Mi smo postavili ta cuda i mogu reci da im se smanjio broj ali jos uvijek ih ima i negdje se množe pizdeki mali.Jooooj kako mrzim ta stvorenja.Najradije bi ispraznila cijeli stan do zadnje cackalice,iscupala sve cijevi,obukla vojnicke hlace,namazala se bojama po licu i ako treba ratovala sa njima danima i nocima.Oprostite moram se tu malo olaksati.Moji me doma vise ne mogu slusati.Oni kao da su navikli na tu gamad,ja ne mogu nikako i necu.
__________________
It's only messy if you step in it
andrelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 22:01   #844
Jel mi netko moze rec jel taj njemac moze uc kroz prozor 5.kata? noc,svjetlo upaljeno il da prevrnem cijeli stan naopako da ih nadjem
butcherno9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 20:35   #845
Quote:
butcherno9 kaže: Pogledaj post
Jel mi netko moze rec jel taj njemac moze uc kroz prozor 5.kata? noc,svjetlo upaljeno il da prevrnem cijeli stan naopako da ih nadjem
Pa mislim da moze doci od svukud,posto hoda po zidovima i do bilo koje visine...
Jel ih bilo jos?
__________________
It's only messy if you step in it
andrelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:03   #846
Quote:
butcherno9 kaže: Pogledaj post
Jel mi netko moze rec jel taj njemac moze uc kroz prozor 5.kata? noc,svjetlo upaljeno il da prevrnem cijeli stan naopako da ih nadjem
Neće ti ući kroz prozor nego kroz odvode i ventilaciju.
Mrkiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:10   #847
17 dana nema novih žohara od incidenta sa zaostalim jajetom.
Ukupno 8 mladih ,tek izleženih sam uhvatio.Prozor ostavio otvoren širom da se mrznu a hrane nema druge sem otrova.Vrata naravno blokirana trakom.Ukućani moraju da se strpe za tu jednu sobu.Jednostavno ne znam da li bih imao snage da se ponovo borim sa onolikom infestacijom.Zato sam stavio sobu u karantin.
Mrkiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 16:10   #848
nakon 3 mjeseca bez žohara, našao sam jednog osrednjeg smrada u kupaonici dok sam bio na WC šolji. Koristio sam pitroid kocke i riješio ih se, barem privremeno, higijena je ipak osnov. Oprati posuđe uvijek, čistiti smeće iza sebe, usisavati itd.

Neko je stavio na ulazu u haustor reklamu gel protiv žohara i izgleda da je to neko uzeo, pa ih je bježanija uhvatila i dolaze meni. Odlučio sam da zatvorim sve rupe silikonom. Meni se ne gadi, ali djevojka hoce da padne u nesvijest kad ga vidi. Nisu mi više ni gadni čak
RuSkO_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:44   #849
Joj ljudi moji...
ja sam mjesecima vodila bitku sa malim smedjim bubama dok nisam shvatila da su to ustvari mali zohari.
Ja se nikako njih ne mogu rijesiti.
Prvo su se poceli javljati u kupaonici preko ljeta. Kako mi je suprug terenac nije nas bilo preko ljeta kod kuce po tjedan, dva... dodjemo kuci, kad ono, njih 10tak u kadi.. ja ih poubijam i nakon par tjedana opet ista prica...
Onda su odjednom nestali i ja bila sva sretna kako su napokon odustali.
Da bi jednog dana uzela posudu iz spajze, a u posudi njih 5 komada!
Poludila sam! Gamad se preselila u spajzu.
Fino im toplo i mracno tamo, a spajza dijeli zid sa kupaonicom pa im je i fino vlazno.
Probala sam skoro sa svim kemikalijama koje se mogu kupiti... nista.
Smanjio se broj kada sam nakupovala onih plasticnih dozera za brasno, tijesto, secer.... pa se ne mogu vise zavlacit u otvorene ambalaze.

Razlog zasto su meni dosli je ovo (po mom misljenju):
Ja zivim u prizemlju, a lik sto zivi iznad mene redovito baca ostatke dorucka/rucka/vecere preko balkona. Gospon "hrani ptice" da... sa grah salatom, pecenom svinjetinom, krumpirom itd.

Nedugo nakon sto sam ja shvatila da on to radi, zohari su mi poceli dolazit.

Ne znam gdje nisam bila i pitala sto da napravim i kako da zaustavim tog dedu da baca to... nista! jedini savjet sto sam dobila je bilo "stavite si ceradu da vam ne pada po vesu"
Noleani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 17:21   #850
Pozdrav...

Imam sreće da samo svakih par mjeseci ubijem jednog žohara, a po svemu sudeći dođu kroz kanalizaciju. Baš sam maloprije uhvatio jednog kako se pokušava provući.
Kako se najbolje boriti protiv njih ako uđu kroz sudoper, osim zatvaranja odvoda svaki put kad operem suđe? Isto vrijedi za kupaonicu i tuš kabinu.
theDude5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 02:25   #851
Prošlo je dosta vremena a žohari se nisu vratili.Nije da nema hrane u izobilju.Djeca su mala i razbacuju hranu svuda po kući.Smokija i štapića ima u svakom ćošku u izobilju.Otrove sam uklonio.Glavna stvar je bila ukloniti puteve kojima ulaze u stan iz drugih stanova.
Mrkiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 16:21   #852
Novi sam na forumu,ali par puta sam čitao postove i vidjevši kako se mnogi muče sa "gamadi" odlučih se uključiti i pomoći. Nisam tako više mlad i imam dosta iskustva u borbi protiv njih,pa ako mogu pomoći pitajte!
Terminator001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 22:19   #853
Pozdrav svima! Moja priča ide ovako: Uselila sam kao podstanar u stan na Ljubljanici (jedan od onih visokih nebodera uz "potočić") u 9.mj i u početku je sve u stanu izgledalo super. Jednom prilikom nakon pola mjeseca stanovanja sam naišla na malu smeđu bubu u kuhinji koju sam ubila, ne znajući o čemu se radi (nikad u životu nisam niti imala niti vidjela žohare u stanu). 2 mjeseca više nije bilo nikakvih buba da bi početkom prvog mjeseca sada za mene počeo kaos.. Pozvala sam frendicu jednom prilikom na kavu i kad smo ušle u kuhinju imale smo što vidjeti-odvratan smeđi poveći žohar je pretrčavao sudoper. Skoro da sam se ispovraćala.. Nakon njega sam vidjela još 2 velika smeđa i više manjih. Ti manji kao da su izlazili iz kuhinjskog elementa(stariji je). Obzirom da mi vlasnica nikad nije spominjala da je u stanu imala žohare otišla sam kod predstavnika stanara koji mi je rekao mrtav hladan:" O da,mi već godinama u zgradi imamo žohare." Na što sam ostala prestravljena i pitala ga kako da se borim s njima.. Rekao je da je dezinsekcija napravljena ali obz.da se radi o neboderu od 16 katova nije svaki vlasnik stana dao u stan pa tako je efikasnost bila nula. Na njegovu (a i preporuku forumaša,obzirom da sam pročitala cijelu temu) sam kupila Bumortin nedugo nakon što je počela noćna mora i postavljala ga po stanu. Stavila sam 2 kuglice u sobu(iako ih zasad tu nema a nadam se da ih nece ni biti) , 1 u kupaonu (tamo sam vidjela samo 2 zasad i nadam se da ih nece biti) i preostalih 7 u kuhinju jer je ona najkriticnija. Stavila sam ih iza frizidera, dolje u cijev od sudopera, iza kuh.elemenata, u kuh.element, iza štednjaka,ma nema gdje nisam. Čak sam na preporuku kupila i one zamke za žohare i postavljala 2 ispod sudopera, jednu kraj mikrovalne(koju ne koristim) i jednu kraj frižidera. Dakle pripremila sam pravi mali pokolj za tu gamad. Prošlo je već 7 dana od kad sam stavila kuglice i primjećujem da (zasad) nema velikih ali me muči što svako malo vidim male žohare (što je očito znak da su se razmnožili ) Najviše se kreću oko sudopera što znači da očito dolaze iz neke cijevi, nisam sigurna da im je bas u samoj kuhinji gnijezdo. Sad više ne znam šta da napravim, da li da još pričekam da vidim oće li ih taj Bumoritin "otjerati" ili da ponovno stavljam još više kuglica? Nemam nikakvu ideju kako da im popriječim put do sudopera? Stavila sam kuglice baš na strateška mjesta i ništa od toga. U kupaoni sam pak zatvorila sa onom mrežicom i ventilaciju, može biti da su ona 2 zalutala od tud. Molim vas pomozite mi idejama jer ne funkcioniram normalno od kad su zauzeli kuhinju, niti kuham, niti pijem kavu, u komi sam.
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 22:58   #854
Na tvom mjestu bih iselila brzinom munje


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 09:37   #855
Svi koji imate infestaciju žohara, zaboravite na Bumortin i te ostale preparate. Na njih ne idu mali žohari dok ne odrastu, a i tad je upitno jer su u međuvremenu našli drugi izvor prehrane.
Nakon par neuspješnih sezona, i hrpu pokupovanih sprejeva, pjeni(to je još najveće smeće), bumortina, plastičnih klopki za žohare, najučinkovitije sredstvo (i najjeftinije) je proizvod sa slijedeće slike:

http://www.easypestsupplies.com.au/i...%20Diagram.png

Radi se o najobičnijoj kartonskoj kutijici unutar koje se po cijeloj površini nalazi ljepilo. U sredinu tog ljepila staviti ili tabletu koja se dobije ili suhog kvasca (koji im navodno jako miriši). Oni će se fino zaljepiti, i umrijeti od gladi. Tu i tamo (kroz par dana) treba provjeriti samo, čak i ako ste gadljivi, skupljaju li se žohari unutra. Ako da, znači da su u blizini i bit će istrijebljeni. Ako ne, promijeniti lokaciju kućice.
Meni se jednom ulovila matica koja je na tom ljepilu izlegla jaje, pa sam fino svaki dan čekao kada će mali izaći. I samo jednog dana, 20ak(da, toliko!) malih žoharčića na ljepilu.
S obzirom na nisku cijenu proizvoda, stavio sam ih i na balkon pa neka se ovi i izvana love na to, što ih manje oko stana ima, to će ih manje se usuditi ući.
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 00:08   #856
Quote:
m4dm4n123 kaže: Pogledaj post
Svi koji imate infestaciju žohara, zaboravite na Bumortin i te ostale preparate. Na njih ne idu mali žohari dok ne odrastu, a i tad je upitno jer su u međuvremenu našli drugi izvor prehrane.
Nakon par neuspješnih sezona, i hrpu pokupovanih sprejeva, pjeni(to je još najveće smeće), bumortina, plastičnih klopki za žohare, najučinkovitije sredstvo (i najjeftinije) je proizvod sa slijedeće slike:

http://www.easypestsupplies.com.au/i...%20Diagram.png

Radi se o najobičnijoj kartonskoj kutijici unutar koje se po cijeloj površini nalazi ljepilo. U sredinu tog ljepila staviti ili tabletu koja se dobije ili suhog kvasca (koji im navodno jako miriši). Oni će se fino zaljepiti, i umrijeti od gladi. Tu i tamo (kroz par dana) treba provjeriti samo, čak i ako ste gadljivi, skupljaju li se žohari unutra. Ako da, znači da su u blizini i bit će istrijebljeni. Ako ne, promijeniti lokaciju kućice.
Meni se jednom ulovila matica koja je na tom ljepilu izlegla jaje, pa sam fino svaki dan čekao kada će mali izaći. I samo jednog dana, 20ak(da, toliko!) malih žoharčića na ljepilu.
S obzirom na nisku cijenu proizvoda, stavio sam ih i na balkon pa neka se ovi i izvana love na to, što ih manje oko stana ima, to će ih manje se usuditi ući.
Kupila sam od Raida takve kućice, isto imaju to ljepilo koje onda oni kao odnesu u gnijezdo (ili prije toga sami umru od njega).. Zabrinjavaju me ti mali žoharčići koje susrećem po stanu tu i tamo (danas sam našla 2 mala mrtva kod vrata od stana)..to bi značilo da su se razmnožili
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 09:47   #857
Quote:
blind_sense kaže:
Kupila sam od Raida takve kućice, isto imaju to ljepilo koje onda oni kao odnesu u gnijezdo (ili prije toga sami umru od njega).. Zabrinjavaju me ti mali žoharčići koje susrećem po stanu tu i tamo (danas sam našla 2 mala mrtva kod vrata od stana)..to bi značilo da su se razmnožili
Raid nema takav proizvod. Ti klasični proizvodi se zovu "mamci", gdje žohar uđe u kućicu po hranu koja je otrovana,i vrati se u gnijezdo pa se svi otruju.
Nakupovao ih desetine, i ni jedna nije odradila posao, porez na budale.

U ovim kartonskim kućicama, onog trenutka kad svojom nogom stupi na ljepilo (a hoće jer mu hrana u sredini jako miriše i dostupna je), s ljepila se neće maknuti, nema nikakvog vraćanja u gnijezdo.
m4dm4n123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 00:47   #858
E da jos jedno pitanje onima koji su stavili Bumortin: Je li normalno da se nakon 10 dana pojavljuju male bebe žohari? Oni trebaju umrijeti nakon većih žohara? Jer većih valjda zasad nema.. Znam da su inače znak da su se razmnožili ali zanima me baš vezano za taj Bumortin jel netko imao takvu situaciju..
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 14:52   #859
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
E da jos jedno pitanje onima koji su stavili Bumortin: Je li normalno da se nakon 10 dana pojavljuju male bebe žohari? Oni trebaju umrijeti nakon većih žohara? Jer većih valjda zasad nema.. Znam da su inače znak da su se razmnožili ali zanima me baš vezano za taj Bumortin jel netko imao takvu situaciju..
Čitaj temu od početka.Nađi moje postove.Ja sam imao invaziju orijentalnih po cijelom stanu i uspješno ih uništio.Samo otrov ih neće ukloniti.Treba koristiti kombinovano sva sredstva o kojima smo pričali.Najbitnije je pronaći i uništiti legla sa jajima.
Mrkiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 09:22   #860
Quote:
Mrkiboy kaže: Pogledaj post
Čitaj temu od početka.Nađi moje postove.Ja sam imao invaziju orijentalnih po cijelom stanu i uspješno ih uništio.Samo otrov ih neće ukloniti.Treba koristiti kombinovano sva sredstva o kojima smo pričali.Najbitnije je pronaći i uništiti legla sa jajima.
Ma čitala sam sve, koristim i zamke i Bumortin samo me zanimalo da li je normalno da je prošlo 10 dana a da nisam osjetila neko poboljšanje situacije što se tiče Bumortina kojeg svi hvale. U međuvremenu je izgleda ipak došlo do poboljšanja (kuca u drvo), zasad ih nema ali ne želim se unaprijed radovati.. Vidjet ćemo što će biti narednih mjesec dana a pogotovo što će biti kad zatopli obzirom da imam osjećaj da tad najviše "napadaju"..
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.