Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2022., 21:35   #1
problem sa "shin splints"

evo vec jako dugo se mucim sa u naslovu spomenutim problemom. bol u misicu pokraj pokosnice. znaci muci me vec vise od tri godine. zna bit perioda mjesec, dva, ili par tjedana kako kad da me to uopce ne boli. i onda zna bit perioda kada me ubija kao npr sad. i to onda traje i traje. uglavnom me pocne bolit nakon cca 1km, nekad manje nekad vise i to desna noga uvijek do nedavno kada je i lijeva pocela. inace trcim i kratke relacije i malo duze. znaci i intervale od 500m i preko 10km takodjer znam.
jel netko vec imao takav problem i jel ga uspio necime rijesiti?
tonco888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2022., 02:15   #2
Ja nisam imao taj problem, ali predlažem da odmah dopišeš i jesi li probao kakve vježbe raditi.
burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2022., 12:36   #3
ja mislim da sam to riješio kupnjom boljih tenisica (odmah je bilo osjetno smanjeno), istezanjem prije/poslije trčanja (tada je skroz nestalo) i uzimanjem magnezija (generalno su mi mišići bolje). trčim godinu dana, sada sa prosjekom 5-10 km po izlasku.
Zizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2022., 09:42   #4
Quote:
tonco888 kaže: Pogledaj post
evo vec jako dugo se mucim sa u naslovu spomenutim problemom. bol u misicu pokraj pokosnice. znaci muci me vec vise od tri godine. zna bit perioda mjesec, dva, ili par tjedana kako kad da me to uopce ne boli. i onda zna bit perioda kada me ubija kao npr sad. i to onda traje i traje. uglavnom me pocne bolit nakon cca 1km, nekad manje nekad vise i to desna noga uvijek do nedavno kada je i lijeva pocela. inace trcim i kratke relacije i malo duze. znaci i intervale od 500m i preko 10km takodjer znam.
jel netko vec imao takav problem i jel ga uspio necime rijesiti?

Malo sam istraživala o ovome.

Ima vise uzroka, kao i rješenja problema:
- nisi se dovoljno istegnuo /zagrijao prije trčanja
- tempo kojim trčiš je prebrz
- kad trčiš, udaraš petom prvo (ovo je najčešći razlog)

Pomaze, osim promjene tehnike trčanja i masaža poslije, ako imas neki roller, to dobro izmasirati.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2022., 08:17   #5
https://www.instagram.com/p/CYAmZ8qNR95/

Pogledaj ovdje, ima vježba i za shin splint.
qvezbra_81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.