Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2008., 09:11   #201
Uzmi si biserje sv Ante i odaberi bilo koju, e to je moja molitva.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 11:24   #202
Dragi Bože, daj mi snage da promijenim ono što mogu, strpljivosti da prihvatim ono što ne mogu promijeniti, i pameti da to dvoje uvijek razlikujem.
__________________
Be yourself, no matter what they say.

Zadnje uređivanje arna : 26.03.2008. at 14:56.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 11:40   #203

Our spaghetti
Who art in the colander
Hallowed be thy sauce
Thy serving come
Thy strands be wrung
On forks as they are on spoons
Give us this day our daily meatball
And forgive us our starchiness
As we forgive those who are starchy against us
And lead us not into Kraft parmessan
But deliver us from Chef Boy Ardee
For thine is the garlic
And the onion and the bay leaves
For ever and ever.
Ramen
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 21:35   #204
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Dragi Bože, daj mi snage da promijenim ono što mogu, strpljivosti da prihvatim ono što ne mogu promijeniti, i pameti da to dvoje uvijek razlikujem.
To je molitva i po!
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 01:34   #205
Ukoliko postoji mogućnost da me čuje Nešto - ško može ili ne mora mariti za ovo što govorim - tražim, ako je to uopće bitno, da ti bude oprošteno sve što si možda učinio, ili propustio učiniti, a što zahtijeva oprost. Preciznije, ukoliko bi ne oprost, nego možda nešto drugo bilo potrebno da osigura bilo kakvu dobrobit koju bi mogao zadobiti nakon uništenja tvoga tijela, tražim da ti se to, što god ono bilo, udijeli - ili uskrati, ako je takav slučaj - na način da ti se osigura rečena dobrobit. Ovo tražim u svojstvu tvog izabranog posrednika između tebe i onog Nečega što možda nije istovjetno s tobom, a što bi moglo biti zainteresirano da ti zadobiješ što je više moguće spomenute dobrobiti, te na što bi na neki način možda mogla utjecati ova ceremonija. Amen.

Roger Zelazny, Agnostička molitva.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 06:52   #206
Čisto srce stvori mi, Bože,
i duh postojan obnovi u meni!
Ne odbaci me od lica svojega
i svoga svetog duha ne uzmi od mene!
Vrati mi radost svoga spasenja
i učvrsti me duhom spremnim!
(Ps 51, 12-14)
__________________
A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista. (Iv 17,3)
Timotej is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 12:29   #207
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Dragi Bože, daj mi snage da promijenim ono što mogu, strpljivosti da prihvatim ono što ne mogu promijeniti, i pameti da to dvoje uvijek razlikujem.
Mogla bi i napisati čija je to molitva, dosta je poznata ali ne mogu se sad sjetiti autora. Citirana je po mnogim molitvenicima.

Rekli smo napisati SVOJU molitvu, a ne "the best of"

Evo ja sam 2 godine molila Boga da mi pomogne da oprostim osobi koja me... povređivala, ubijala u pojam, godinama. S obzirom na situaciju znala sam da ja svojom ljudskom snagom neću moći oprostiti. Uz Božju pomoć opraštala sam joj, u slojevima, i za oko 2 god. počistila iz sebe i zadnji neoprost.
Evo što mi se tada desilo: ja sam OSLOBOĐENA od te osobe, i od svoje nesretne prošlosti, JA sam spašena!!!
I dobila sam još ovaj BONUS: ta osoba me više ne može povrijediti. Pokušava ali ne može, njene uvrede ne dolaze do mene, ne može me raniti. Pa je pomalo i prestala.
Sada zahvaljujem Bogu za to.

Statistički je dokazano da ako se ljudi mole za bolesnu osobu, ona se začuđujuće brzo oporavlja, bez obzira na to da li ona zna da drugi mole za nju ili ne!!!
Molim za one kojima je Božja pomoć potrebna, najčešće im ni ne kažem za to, a kasnije dobijem potvrdu da im je toga dana kada sam jako molila počelo bivati bitno bolje. Također kada ja u nekoj kriznoj situaciji osjetim pomoć Odozgo kasnije mi netko kaže da je toga dana i sata osjetio potrebu da moli za mene, i molio/-la je.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 18:11   #208
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Mogla bi i napisati čija je to molitva, dosta je poznata ali ne mogu se sad sjetiti autora. Citirana je po mnogim molitvenicima.

Rekli smo napisati SVOJU molitvu, a ne "the best of"

Evo ja sam 2 godine molila Boga da mi pomogne da oprostim osobi koja me... povređivala, ubijala u pojam, godinama. S obzirom na situaciju znala sam da ja svojom ljudskom snagom neću moći oprostiti. Uz Božju pomoć opraštala sam joj, u slojevima, i za oko 2 god. počistila iz sebe i zadnji neoprost.
Evo što mi se tada desilo: ja sam OSLOBOĐENA od te osobe, i od svoje nesretne prošlosti, JA sam spašena!!!
I dobila sam još ovaj BONUS: ta osoba me više ne može povrijediti. Pokušava ali ne može, njene uvrede ne dolaze do mene, ne može me raniti. Pa je pomalo i prestala.
Sada zahvaljujem Bogu za to.

Statistički je dokazano da ako se ljudi mole za bolesnu osobu, ona se začuđujuće brzo oporavlja, bez obzira na to da li ona zna da drugi mole za nju ili ne!!!
Molim za one kojima je Božja pomoć potrebna, najčešće im ni ne kažem za to, a kasnije dobijem potvrdu da im je toga dana kada sam jako molila počelo bivati bitno bolje. Također kada ja u nekoj kriznoj situaciji osjetim pomoć Odozgo kasnije mi netko kaže da je toga dana i sata osjetio potrebu da moli za mene, i molio/-la je.
Mogla si ga brze zaboraviti za sankom, uz jaci trening za 3 mjeseca, i jos bi nasla ljubav svog zivota.
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 18:15   #209
Moja molitva:
O Mocni Yamahini Konstruktori (oni su za mene Bogovi!)
Izadjite u susret ovom Vasem skromnom robu
Pa kad iduci put utipka u pretrazivac "Teen Sex"
Da to stvarno i dobije, a ne sredovjecne babe kao i svaki drugi put ...
Obecavam da cu nositi kacigu i u avgustu.
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 23:02   #210
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Mogla bi i napisati čija je to molitva, dosta je poznata ali ne mogu se sad sjetiti autora. Citirana je po mnogim molitvenicima.

Rekli smo napisati SVOJU molitvu, a ne "the best of"

Evo ja sam 2 godine molila Boga da mi pomogne da oprostim osobi koja me... povređivala, ubijala u pojam, godinama. S obzirom na situaciju znala sam da ja svojom ljudskom snagom neću moći oprostiti. Uz Božju pomoć opraštala sam joj, u slojevima, i za oko 2 god. počistila iz sebe i zadnji neoprost.
Evo što mi se tada desilo: ja sam OSLOBOĐENA od te osobe, i od svoje nesretne prošlosti, JA sam spašena!!!
I dobila sam još ovaj BONUS: ta osoba me više ne može povrijediti. Pokušava ali ne može, njene uvrede ne dolaze do mene, ne može me raniti. Pa je pomalo i prestala.
Sada zahvaljujem Bogu za to.

Statistički je dokazano da ako se ljudi mole za bolesnu osobu, ona se začuđujuće brzo oporavlja, bez obzira na to da li ona zna da drugi mole za nju ili ne!!!
Molim za one kojima je Božja pomoć potrebna, najčešće im ni ne kažem za to, a kasnije dobijem potvrdu da im je toga dana kada sam jako molila počelo bivati bitno bolje. Također kada ja u nekoj kriznoj situaciji osjetim pomoć Odozgo kasnije mi netko kaže da je toga dana i sata osjetio potrebu da moli za mene, i molio/-la je.

Baš mi je drago!!! Molitva pozitivno utječe malo po malo, to sam i ja iskusio.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 23:05   #211
jel smem pesmu da napišem jer ko peva uduplano moli?

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 23:06   #212
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Statistički je dokazano da ako se ljudi mole za bolesnu osobu, ona se začuđujuće brzo oporavlja, bez obzira na to da li ona zna da drugi mole za nju ili ne!!!
Je li to istraživanje možda objavio "Glas Koncila" ili neka druga slično stručna tiskovina?
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 00:26   #213
Molitva da nema više molitva.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 00:39   #214
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Statistički je dokazano da ako se ljudi mole za bolesnu osobu, ona se začuđujuće brzo oporavlja, bez obzira na to da li ona zna da drugi mole za nju ili ne!!!
Molim za one kojima je Božja pomoć potrebna, najčešće im ni ne kažem za to, a kasnije dobijem potvrdu da im je toga dana kada sam jako molila počelo bivati bitno bolje. Također kada ja u nekoj kriznoj situaciji osjetim pomoć Odozgo kasnije mi netko kaže da je toga dana i sata osjetio potrebu da moli za mene, i molio/-la je.
Ajde baš da vidim te dokaze.
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 21:21   #215
Ja vjerujem da je to točno. A čuo sam i na televiziji, za ta istraživanja.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 22:11   #216
a meni da odgovoriš, posredniče i zagovorniče naš?

__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 22:43   #217
Slatko srce Isusa moga, daj da te ljubim do kraja života svoga!!!
Tears-from-heven is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 22:49   #218
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da je to točno. A čuo sam i na televiziji, za ta istraživanja.
Ako je na TV, sigurno je istina.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 17:03   #219
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Mogla bi i napisati čija je to molitva, dosta je poznata ali ne mogu se sad sjetiti autora. Citirana je po mnogim molitvenicima.

Rekli smo napisati SVOJU molitvu, a ne "the best of"
U uvodnom postu je rećeno napisati molitvu koju želimo, a ne posebno svoju.

Ne znam tko je autor molitve koju sam navela, ali kako je pokušavam živjeti, doživljavam je i kao svoju. Drago mi je da je i tebi " the best of".
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 23:33   #220
Sve su moje molitve vezane za zdravlje moje obitelji i moje.Sve drugo je nebitno...
Prvenstveno zdravlje.Jer kada ga nemaš-sve ti je uzalud!...
Mammi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.