Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2012., 06:53   #281
Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Gozba i Ples se moraju paralelno snimati. Tu ne bi trebalo biti dileme. Volio bih da netko kokne Dany, njezin lik mi ide najviše na živce , znam znam, glup sam...
cijeli Ples sam jedva čekao prijeć njena poglavlja, čak sam i ponekad preskakao po koju stranicu bez čitanja ali zadnje poglavlje uljeva nadu u bolje sutra

samo ja nekako ne vjerujem da je ona doživjela dvije izdaje već samo jednu
neako je brzopleto Jorahu prikačila izdaju zbog ljubavi (mislim). mislim da ju Jorah tek trba zapravo izdati nakon što se opet sretnu
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 11:23   #282
Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Gozba i Ples se moraju paralelno snimati. Tu ne bi trebalo biti dileme. Volio bih da netko kokne Dany, njezin lik mi ide najviše na živce , znam znam, glup sam...
Mislim da će oni pomiješati radnju gozbe i plese kada budu snimali seriju, a ne kako su knjige pisane. I onda će moći izbacit dosadne dijelove i samo pokazivati najzanimljivije dijelove iz obe knjige iz pojedinog razdoblja.
Vjerujem da će serija biti zanimljivija nego knjige, tj brža. Meni su knjige i ovakve jako zanimljive.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 11:50   #283
Danny ima jednu stvar koja meni uskace u oko. Iako ona ima najmanje ljudi kojima vjeruje, zapravo ima najvise ljudi u koje se može pouzdati. Barristana i Joraha

Ovi svi ostali lako mogu dobiti hladan celik u leđa
w1k1ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 13:03   #284
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Mislim da će oni pomiješati radnju gozbe i plese kada budu snimali seriju, a ne kako su knjige pisane. I onda će moći izbacit dosadne dijelove i samo pokazivati najzanimljivije dijelove iz obe knjige iz pojedinog razdoblja.
Vjerujem da će serija biti zanimljivija nego knjige, tj brža. Meni su knjige i ovakve jako zanimljive.
nadam se da će drastio smanjit onaj proljev od radnje u Meereenu
bar one Dannyne monologe o njenom milom kapetanu
došlo mi je par puta da povratim
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 08:49   #285
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
cijeli Ples sam jedva čekao prijeć njena poglavlja, čak sam i ponekad preskakao po koju stranicu bez čitanja ali zadnje poglavlje uljeva nadu u bolje sutra

samo ja nekako ne vjerujem da je ona doživjela dvije izdaje već samo jednu
neako je brzopleto Jorahu prikačila izdaju zbog ljubavi (mislim). mislim da ju Jorah tek trba zapravo izdati nakon što se opet sretnu
Zbog zlata ...ostale dvije izdaje je još čekaju. Dario bu ko bok druga - što meni i ne bu baš tako neočekivano
VK Girl is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 09:22   #286
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Zbog zlata ...ostale dvije izdaje je još čekaju. Dario bu ko bok druga - što meni i ne bu baš tako neočekivano
Ma najbolje da je posjeti Tyrion sa samostrijelom... Jbt tko bi pratio osobu koja kenja kao Danny? Krvi moje krvi, majko, bljuć srać..

Čudi me da Martin nije isao razvijati njezinu priču nešto bolje. Nakon srazova kraljeva nadao sam se da će se obraćunati sa Drogovom bivšom khalasarom i onim njegovim pajdašima.

Gozba vrana mi je najdraža upravo jer nema nje i njezinih ljigavaca po piramidama, rupama i pustinji

Kad gledam cijelu pjesmu, najveci maderfaker je tu Cersei, od njih silnih kraljeva i knezova jedina je dovoljno opaka da radi ono što misli da je najbolje za kraljevsvo. Istina, pokazuje određene Aerisove simpome, ali zena je zmaj

Sjeća se tko razgovora Jaime-a sa svojom tetkom prije predaje Rijekotoka? Ako ona zajaši jednog od zmajeva, jao si ga drugima...

Zadnje uređivanje w1k1ng : 20.02.2012. at 09:38.
w1k1ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 10:57   #287
mislim da svi zaboravljamo što je Bloodraven rekao Branu kad ga je pitao hoće li opet hodati
- nećeš, ali ćeš letjeti

ko ziher jedan od jahača ili će moći ulazit u njih
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 11:05   #288
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Zbog zlata ...ostale dvije izdaje je još čekaju. Dario bu ko bok druga - što meni i ne bu baš tako neočekivano
ja mislim da je Dario doletio preko zidina Meereeena ispaljen iz katapulta u zadnjem Barristanovu poglavlju kad mu jedan lik (mislim onaj namirisani) odgovara da katapulti ne izbacivaju kamenje već ....
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 12:00   #289
Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Ma najbolje da je posjeti Tyrion sa samostrijelom... Jbt tko bi pratio osobu koja kenja kao Danny? Krvi moje krvi, majko, bljuć srać..

Čudi me da Martin nije isao razvijati njezinu priču nešto bolje. Nakon srazova kraljeva nadao sam se da će se obraćunati sa Drogovom bivšom khalasarom i onim njegovim pajdašima.

Gozba vrana mi je najdraža upravo jer nema nje i njezinih ljigavaca po piramidama, rupama i pustinji

Kad gledam cijelu pjesmu, najveci maderfaker je tu Cersei, od njih silnih kraljeva i knezova jedina je dovoljno opaka da radi ono što misli da je najbolje za kraljevsvo. Istina, pokazuje određene Aerisove simpome, ali zena je zmaj

Sjeća se tko razgovora Jaime-a sa svojom tetkom prije predaje Rijekotoka? Ako ona zajaši jednog od zmajeva, jao si ga drugima...
A gdje bi bio smisao toga da Dany ide loviti nekoliko khalasara po toj ogromnoj travnatoj zabiti?
Za to treba imati strategiju, vojsku i zalihe, a zmajevi su tad još bili mali.

Cersei radi ono što misli da je najbolje za kraljevstvo?
Cersei radi ono što misli da je najbolje za Cersei, a za kraljevstvo ju ne bi moglo biti manje briga.
Da ju je briga za kraljevstvo, surađivala bi s Tyrellovima, kao što su pametniji Lannisteri (dakle, svi osim nje) činili.
Ali ne, ne može Margaery biti kraljica kad je samo Cersei kraljica.
Kako ću uživat kad joj Dany sleti s Drogonom pod prozor.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 12:21   #290
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
A gdje bi bio smisao toga da Dany ide loviti nekoliko khalasara po toj ogromnoj travnatoj zabiti?
Za to treba imati strategiju, vojsku i zalihe, a zmajevi su tad još bili mali.

Cersei radi ono što misli da je najbolje za kraljevstvo?
Cersei radi ono što misli da je najbolje za Cersei, a za kraljevstvo ju ne bi moglo biti manje briga.
Da ju je briga za kraljevstvo, surađivala bi s Tyrellovima, kao što su pametniji Lannisteri (dakle, svi osim nje) činili.
Ali ne, ne može Margaery biti kraljica kad je samo Cersei kraljica.
Kako ću uživat kad joj Dany sleti s Drogonom pod prozor.
Moja pogreska, Cersei misli da je ono što radi dobro za kraljevstvo.
Ja sam uzivao citati Cerseina i Jaimeova poglavlja, Tyrion mi sve vise opada kako vrijeme teće.

Interesira me kako će Dorne postupiti u toj cijeloj gužvi. Arrynska dolina je Švicarska
w1k1ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 12:29   #291
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
A gdje bi bio smisao toga da Dany ide loviti nekoliko khalasara po toj ogromnoj travnatoj zabiti?
Za to treba imati strategiju, vojsku i zalihe, a zmajevi su tad još bili mali.

Cersei radi ono što misli da je najbolje za kraljevstvo?
Cersei radi ono što misli da je najbolje za Cersei, a za kraljevstvo ju ne bi moglo biti manje briga.
Da ju je briga za kraljevstvo, surađivala bi s Tyrellovima, kao što su pametniji Lannisteri (dakle, svi osim nje) činili.
Ali ne, ne može Margaery biti kraljica kad je samo Cersei kraljica.
Kako ću uživat kad joj Dany sleti s Drogonom pod prozor.
ja mislim da će se Cersein lik umnoge promjeniti u odnosu na Gozbu vrana
ipak je u Plesu doživjela preveliku sramotu
ili će postat krotka ili će nakon što joj Sir Robert obrani čast opet pomanitat ali ovaj put s mnogo gorim posljedicama kad se jednom Lannisterska vojska vrati iz Riječne krajne
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 12:47   #292
Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Moja pogreska, Cersei misli da je ono što radi dobro za kraljevstvo.
Ja sam uzivao citati Cerseina i Jaimeova poglavlja, Tyrion mi sve vise opada kako vrijeme teće.

Interesira me kako će Dorne postupiti u toj cijeloj gužvi. Arrynska dolina je Švicarska
Ne znam baš da čak i ona misli da radi dobro za kraljevstvo, zapravo. Nesvjesno, doduše.
U Gozbi se okružila nesposobnim ulizicama i postavila ih na važne položaje da bi onda stalno lamentirala kak su nesposobni i da mora sve sama.
Dođe ti da je lupiš glavom o zid - pa tko ih je imenovao na položaje, luđakinjo? Da, ti. Ti si prva nesposobna, a tek onda oni.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:03   #293
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Ne znam baš da čak i ona misli da radi dobro za kraljevstvo, zapravo. Nesvjesno, doduše.
U Gozbi se okružila nesposobnim ulizicama i postavila ih na važne položaje da bi onda stalno lamentirala kak su nesposobni i da mora sve sama.
Dođe ti da je lupiš glavom o zid - pa tko ih je imenovao na položaje, luđakinjo? Da, ti. Ti si prva nesposobna, a tek onda oni.
Onaj dan kad je stari Tywin zadnji puta sjeo na skoljku je dan kad su njezine akcije krenule na dolje. Zanimljivo je to, što sva Tywinova djeca, iako su prema drugima "lavovi", u blizini Tywina male curice kako bi rekao jedan moj kolega.

Odnos Tywina i Tyriona je posebna prica, njihovi razgovori su vrhunac ljubavi ca i sina. Posebno kad Tyrion prepricava proslost svojih odnosa sa ocem
w1k1ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:10   #294
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
ja mislim da će se Cersein lik umnoge promjeniti u odnosu na Gozbu vrana
ipak je u Plesu doživjela preveliku sramotu
ili će postat krotka ili će nakon što joj Sir Robert obrani čast opet pomanitat ali ovaj put s mnogo gorim posljedicama kad se jednom Lannisterska vojska vrati iz Riječne krajne
Vidim scenu gdje su sve potjerali u Baelorovu septu. Oko septe Lannisterska vojska a Meryn Trant zadnjeg u septu gura Lancela. Nakon toga dolaze Alkemicari i trpaju one cupove na ulaz. Caersei se sa konja nakon par trenutaka vristi u maniri Aerysa "Burn it all".

Mislim da je ovo najmanje sto se moze od nje ocekivati
w1k1ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:39   #295
Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Vidim scenu gdje su sve potjerali u Baelorovu septu. Oko septe Lannisterska vojska a Meryn Trant zadnjeg u septu gura Lancela. Nakon toga dolaze Alkemicari i trpaju one cupove na ulaz. Caersei se sa konja nakon par trenutaka vristi u maniri Aerysa "Burn it all".

Mislim da je ovo najmanje sto se moze od nje ocekivati
Ne sumnjam da bi ona to htjela napraviti.
Ali malo se zeznula, dopustila je crkvi da se naoruža.
Kad ti dođe da je šutneš nogom u guzicu, odustaneš jer vidiš da se ona već sama šutnula, a uopće to ne shvaća.
Na kraju će biti - sama pala, sama se ubila. Dakako, "mlađi brat" će tu odigrati svoju ulogu, vjerojatnije Jaime prije nego Tyrion.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:46   #296
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Ne sumnjam da bi ona to htjela napraviti.
Ali malo se zeznula, dopustila je crkvi da se naoruža.
Kad ti dođe da je šutneš nogom u guzicu, odustaneš jer vidiš da se ona već sama šutnula, a uopće to ne shvaća.
Na kraju će biti - sama pala, sama se ubila. Dakako, "mlađi brat" će tu odigrati svoju ulogu, vjerojatnije Jaime prije nego Tyrion.
ako preživi susret s Catalyn Stark
iako ja očekujem da hoće

a Cesrei će se najvjerojatnije htjeti osvetiti cijelom gradu a ne samo vrabcima
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 14:30   #297
Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Moja pogreska, Cersei misli da je ono što radi dobro za kraljevstvo.
Ja sam uzivao citati Cerseina i Jaimeova poglavlja, Tyrion mi sve vise opada kako vrijeme teće.

Interesira me kako će Dorne postupiti u toj cijeloj gužvi. Arrynska dolina je Švicarska
Daj mi molim te barem jedan citat njenog razmišljanja gdje ona to radi dobro za kraljevstvo, a ne dobro za sebe, djecu ili Lannistere. Znači ne citat njenih riječi jer sve što ona kaže je laž ili iskrivljena istina.

A nisu Arrys nikakva Švicarska.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 18:13   #298
zasad jesu

i ko kaže da dobri moraju biti pobjednici na kraju knjige

ja navijam za železne
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 19:05   #299
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
zasad jesu

i ko kaže da dobri moraju biti pobjednici na kraju knjige

ja navijam za železne
Pa to bi bilo fora zapravo. Onako, totalni autsajderi... Pogotovo što su svi Ironborn draga ekipa

Ovo za Arrynsku dolinu, eventualno će ući u rat ako je netko napadne, ili ako maloprsti utvrdi regentstvo, pa u nekoj kombinaciji ratne trgovine uleti u zadnji tren i preokrene rat. I sam je Sansi govorio da njemu zapravo odgovara situacija napetosti u kojoj on može doci do izražaja..

Pitanje: gdje je zavrsio Varys?
w1k1ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 20:01   #300
Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Ovo za Arrynsku dolinu, eventualno će ući u rat ako je netko napadne, ili ako maloprsti utvrdi regentstvo, pa u nekoj kombinaciji ratne trgovine uleti u zadnji tren i preokrene rat. I sam je Sansi govorio da njemu zapravo odgovara situacija napetosti u kojoj on može doci do izražaja..
Oko Arrynske doline će biti svašta, mislim da će se Littlefinger zajebat u vezi Sanse, tj. Sansa će zajebat njega.
Mislim da si je previše zabrijao da je ona još glupa i naivna, Sansa sigurno neće dopustiti da degenerično derište strada jer joj je mali Robert jedini živući rod(za kojeg zna), baš se vidjelo kako joj je stalo do njega.
Druga stvar je brak sa Harryem, neće moći tako lako raskinuti brak s Tyrionom.
Treća stvar, kako će Sansa reagirati, ako slučajno sazna da joj je Petyr smjestio ocu(za čiju smrt krivi uglavnom sebe).
I na kraju četvrto, kada dolina sazna da je ona Sansa od kuće Stark, nećakinja njihove kneginje, kojoj je uništen dom i mučki pobijena obitelj, kćer Eddarda Starka koji je ohoho vremena bio štićenik Jona Arryna, gdje je stekao mnoštvo prijatelja i poštovanja, također su Starkovi i visoke kuće doline u krvnom srodstvu(Royce, Arryn). Sad, moja je pretpostavka da će Sansa dići vojsku te da će pomoći Stannisu koji je otkrio da je Rickon živ.

Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Pitanje: gdje je zavrsio Varys?
Pa, jesi čitao ples?

Eh da železni i nisu toliko moćni, ali imaju nešto što drugi nemaju, a to je Euron koji je živa misterija, pitaj boga kakve je pizdarije našao na svojim plovidbama. Neki na westerosu idu toliko daleko da smatraju kako je on nekkao probudio the otherse.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.