Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2013., 09:44   #1
Inspekcija rada

Jedna firma mi nudi besplatno koristenje njihovih resursa, i njihovo znanje, recimo, neko mentorstvo.

No, ne placaju me.

Od poznanice sam cula da je covjeku inspekcija dosla i zatvorila ga na neko vrijeme, zbog 'boravka nezaposlene osobe' ili tako nesto.

Zenska je bila na razgovoru za posao, primljena, al nije potpisala ugovor jer je sef morao hitno otici i ostavio ju je u firmi da ga priceka sat-dva da sve do kraja dogovore. Dosla inspekcija, ona nema sto raditi tu, i eto belaja. Trebalo je covjeku jedno 2 tjedna da sredi papire i otvori sve opet, do tad je na vratima bila traka i sluzbeno zapecaceno...

U pricu ne sumnjam, no, kako ne bi htjela da nagrabusi ekipa koja mi zeli pomoci, zanima me da li netko zna sto bi se mogli napraviti, a bez da oni imaju troskove, hrpu posla za obaviti, trazenje dozvola itd?

Ne znam jel postoji npr ugovor o mentoriranju, za kojeg nije potrebno dobiti dozvole od tko zna koga (i cekati tko zna koliko)
Ili ugovor o radu bez zasnivanja radnog odnosa, gdje se ne trazi nista od drzave, a ni ne placaju naknade...
Ili volontiranje, ako ima bez placanja naknada...
Ili nesto honirarno, s iznosom 0 kn, jer, doprinosi se obracunavaju kao postotak, ne?

Ako ima netko ideju, slusam
Ako ima prikladniji podforum, slobodno premjestite, tnx

Moj status je nezaposlena, i nisam prijavljena na burzi, niti imam namjeru prijavljivati se, do daljnjega..

-- phone --
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 16:56   #2
Zamolih moda premještaj, jer sam fulala podforum, mislim da bi društvance ovdje moglo imati više informacija, pa eto, hvala unaprijed na idejama
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 00:19   #3
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Zenska je bila na razgovoru za posao, primljena, al nije potpisala ugovor jer je sef morao hitno otici i ostavio ju je u firmi da ga priceka sat-dva da sve do kraja dogovore. Dosla inspekcija, ona nema sto raditi tu, i eto belaja. Trebalo je covjeku jedno 2 tjedna da sredi papire i otvori sve opet, do tad je na vratima bila traka i sluzbeno zapecaceno...

U pricu ne sumnjam...
Ja sumnjam u priču
Nema šanse da bi inspekcija nekog zatvorila, jer ga potencijalni radnik čeka da se vrati da završe razgovor.
Fakat je šuplje da šupljije ne može bit
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 13:27   #4
Ne bih se kladio, iako bih volio da si u ptavu.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 15:15   #5
Istinitost konkretne priče je manje bitna (ja vjerujem u nju, al ono, nije bitno u stvari). Meni je bila dovoljna da se zamislim - jel moguće da netko nagrabusi jer mi želi napraviti uslugu - i to želim izbjeći.

Dakle, da li osoba koja nema nikakav ugovor smije svakodnevno biti u firmi, koristiti resurse itd? (idealno zakon, članak)
Ako ne smije, kakav ugovor je moguć bez da se plaća doprinose itd?
Bilo bi super i da ne moraju postojati neke specijalne molbe/zahtjevi itd...

Znači, shema prijave na minimalac, no way, nemam para vraćati im ono što plaćaju državi.
Za volontiranje se isto afaik mora davati doprinose...
Hoću reći, ne mogu ih pokrivati za troškove jer nemam od kud...


Dakle, super bi bilo da postoji nešto tipa praksa, za one koji nisu više na školovanju, jer mislim da kod prakse nema uplate doprinosa?
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 18:47   #6
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Od poznanice sam cula da je covjeku inspekcija dosla i zatvorila ga na neko vrijeme, zbog 'boravka nezaposlene osobe' ili tako nesto.

Zenska je bila na razgovoru za posao, primljena, al nije potpisala ugovor jer je sef morao hitno otici i ostavio ju je u firmi da ga priceka sat-dva da sve do kraja dogovore. Dosla inspekcija, ona nema sto raditi tu, i eto belaja. Trebalo je covjeku jedno 2 tjedna da sredi papire i otvori sve opet, do tad je na vratima bila traka i sluzbeno zapecaceno...

-- phone --
Apsolutno mi ova priča ne drži vodu, jer i zakon kaže da je rok za prijavu radnika 8 dana. Prema tome, ako je prošlo nekoliko sati, nema šanse da će to inspekcija kazniti.
Nešto je od podataka u toj priči krivo prepričano.

Što se korištenja resursa firme tiče, i to u radnom vremenu firme to je definitivno obilježje nesamostalnog rada i za to se mora sklopiti ugovor o radu, bilo na određeno ili na neodređeno vrijeme.
Za takve poslove ne ide čak niti ugovor o djelu, jer on se sklapa za samostalan rad.
Tu je inspekcija rada jako stroga, i u takvim slučajevima gledaju apsolutno sve jer postoji osnovana sumnja da se radi o radu na crno i kršenju radničkih prava.
Proguglaj si malo sudsku praksu, ima takvih slučajeva puno.

Za volontiranje nisam sigurna, to je tematika koja mi baš nije poznata, al vjerujem da ima netko od forumaša tko će znati više o tome.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 19:38   #7
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Apsolutno mi ova priča ne drži vodu, jer i zakon kaže da je rok za prijavu radnika 8 dana. Prema tome, ako je prošlo nekoliko sati, nema šanse da će to inspekcija kazniti.
Nešto je od podataka u toj priči krivo prepričano.
Kao što rekoh, manje bitna točnost, ne bi me čudilo da je ženi koja je meni rekla, krivo rečeno da se 'sačuva obraz', više je bitno saznanje da nije samo tako doći i učiti kod nekoga, baš zbog rada na crno i slično...

Quote:
Što se korištenja resursa firme tiče, i to u radnom vremenu firme to je definitivno obilježje nesamostalnog rada i za to se mora sklopiti ugovor o radu, bilo na određeno ili na neodređeno vrijeme.
Za takve poslove ne ide čak niti ugovor o djelu, jer on se sklapa za samostalan rad.
Tu je inspekcija rada jako stroga, i u takvim slučajevima gledaju apsolutno sve jer postoji osnovana sumnja da se radi o radu na crno i kršenju radničkih prava.
Proguglaj si malo sudsku praksu, ima takvih slučajeva puno.
Iako ne bih radila za njih, nego 'za sebe', tj. oni bi me učili or smth like that?
Uf, grdo... mislim, moglo je ispasti grdo, sad ću valjda naći info pa vidjeti što se i kako može da nitko ne nagrabusi.
Jer zbilja ne bi bilo rada, samo 'im štetu radim', ništa korisno....


Ugovor o radu se može sklopiti najmanje za minimalnu plaću, točno?

Quote:
Za volontiranje nisam sigurna, to je tematika koja mi baš nije poznata, al vjerujem da ima netko od forumaša tko će znati više o tome.
Hvala za ove pojmove, nadam se da bude netko znao još ponešto više



Edit: ovaj pojam 'stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa', uz koje uvjete se to može sklopiti? A koji su troškovi prema državi?
Koliko sam uhvatila, postoji ona skupina gdje država daje nekakve naknade itd, a postoji li opcija da država ne sudjeluje, ili tako nešto?

Zadnje uređivanje enigma in red : 20.04.2013. at 19:46.
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 19:21   #8
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne bih se kladio, iako bih volio da si u ptavu.
Itekako sam u pravu, jer po toj logici nitko ne bi dolazi na razgovore u firmu.. malo treba samo uključiti zdravi razum

Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Dakle, da li osoba koja nema nikakav ugovor smije svakodnevno biti u firmi, koristiti resurse itd? (idealno zakon, članak)
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, manje bitna točnost...
Itekako je bitna točnost.. pogotovo za pitanje koje postavljaš - kako ti očekuješ da ti netko od nas da konkretan odgovor?

Quote:
Edit: ovaj pojam 'stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa', uz koje uvjete se to može sklopiti?
To je za ove bez staža.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 20:35   #9
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Itekako je bitna točnost.. pogotovo za pitanje koje postavljaš - kako ti očekuješ da ti netko od nas da konkretan odgovor?
Jesi ti vidjela koje je pitanje uopće, i pročitala postove, jer sam zbilja jasno rekla stvari?

Priča o čijoj točnosti sporiš, uopće nije pitanje, to je samo motiv ZAŠTO ja postavljam svoje pitanje (što sam i rekla u nekom od narednih postova eksplicitno, i fakat me ne zanima rasprava o tome i to NIJE tema), te pitanje glasi, ponovno - kako biti u firmi, koristiti resurse i mentorstvo, gdje me ne plaćaju, i gdje ne radim ZA njih, nego za sebe (ajmo poetski reći), a bez da netko dobije po nosu, da se stvar ne okarakterizira kao rad na crno ili što li već i da li postoji ikakva verzija da nitko nikome ništa ne plaća - niti ja njima neki 'tečaj' niti oni državi imaginarni rad koji ne postoji...

Ne baratam pojmovima, pa ne znam što sve postoji.... znam da postoje volonteri, iskopala sam da se i tu trebaju plaćati doprinosi kao da je prijavljena osoba na minimalac, dakle, ništa od toga.
Dalje, pitala sam za uvjete za ovo 'bez zasnivanja radnog odnosa', pa nisi rekla sve uvjete, ili - to da nemaju staž je - jedini uvjet?
Znam da sam uhvatila da se traži nešto sa HZZom (potvrde, provjere, nemam pojma, zato sam i došla pitati) i slično.... nisi spomenula...

Quote:
To je za ove bez staža.
Ja nemam dana staža, niti sam na burzi ikad bila.
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 23:17   #10
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Jesi ti vidjela koje je pitanje uopće, i pročitala postove, jer sam zbilja jasno rekla stvari?

Priča o čijoj točnosti sporiš, uopće nije pitanje, to je samo motiv ZAŠTO ja postavljam svoje pitanje (što sam i rekla u nekom od narednih postova eksplicitno, i fakat me ne zanima rasprava o tome i to NIJE tema), te pitanje glasi, ponovno - kako biti u firmi, koristiti resurse i mentorstvo, gdje me ne plaćaju, i gdje ne radim ZA njih, nego za sebe (ajmo poetski reći), a bez da netko dobije po nosu, da se stvar ne okarakterizira kao rad na crno ili što li već i da li postoji ikakva verzija da nitko nikome ništa ne plaća - niti ja njima neki 'tečaj' niti oni državi imaginarni rad koji ne postoji...

Ne baratam pojmovima, pa ne znam što sve postoji.... znam da postoje volonteri, iskopala sam da se i tu trebaju plaćati doprinosi kao da je prijavljena osoba na minimalac, dakle, ništa od toga.
Dalje, pitala sam za uvjete za ovo 'bez zasnivanja radnog odnosa', pa nisi rekla sve uvjete, ili - to da nemaju staž je - jedini uvjet?
Znam da sam uhvatila da se traži nešto sa HZZom (potvrde, provjere, nemam pojma, zato sam i došla pitati) i slično.... nisi spomenula...



Ja nemam dana staža, niti sam na burzi ikad bila.
Pročitala sam ja sve, ali ti i dalje ne čitaš što ti se piše - itekako su važni detalji. Ne detalji te priče, nego što radi firma i šta bi ti u njoj koristila
I ne znam odakle ti da za volontiranje moraš biti prijavljen - ja volontiram u jednoj udruzi za djecu sa poteškoćama i nitko me nigdje nije prijavio, niti šta mora plaćati za mene

Ne znam kol'ko ti vrijedi to što nemaš staža, a nisi prijavljena na burzi u slučaju kad su u pitanju zapošljavanja po tom programu.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 23:50   #11
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pročitala sam ja sve, ali ti i dalje ne čitaš što ti se piše - itekako su važni detalji. Ne detalji te priče, nego što radi firma i šta bi ti u njoj koristila
Firma koja mene zanima, NIJE firma koja je imala navodnu spačku.
Sad vidim da to možda nije bilo jasno. Sorry. :/
Zato i rekoh da je potpuno nebitna ta priča, jel točna, jel nije, bla bla... jer me se ne tiče

Ti si se par puta pozvala na priču, a nisi ništa rekla o onom što me zanima, pa sam te zato shvatila da hoćeš detalje o tome. Valjda ćemo sad biti na dobrom putu

Dakle, firma koja mene zanima i kojoj ne želim crni oblak nad glavom, je IT firma, ja nemam iskustva ni za što što bi njima ovog trena trebalo, nekako se ispostavilo programiranje kao moje područje interesa, te im se 'ne isplatim' da me zaposle dok 'ništa ne znam'.
No, ponudili su mi da mogu doći, koristiti komp kod njih, pitati ih, oni bi mi davali zadatke za učenje, i vidjeli kamo to vodi.
Spominjali su da ako bi uspjela kroz to vrijeme i obaviti nešto za njih, jel, ako bi mi skill narastao, da bi to honorirali, (nismo išli u detalje), ali dok god samo učim, da ježiga, pare nisu na stolu.
Na kraju nekog perioda bi sjeli za stol i vidjeli jesam li na dovoljno ok nivou da mi ponude pare za posao, ili sam pak fulala profesiju.
Vrlo čudna ponuda....

Zadaci za učenje su lupam - od hello world (što sam uspješno sama napravila), pa onda da potrošim ove 'školske primjere', onda bi oni dali nešto 'iz prakse' npr - sa neke stranice povaditi podatke, kreirati novu stranicu. Npr - na stranici banke naći tečajnu listu i promijeniti prikaz liste na svojoj verziji stranice. Dakle, ne nešto što oni rade, baš vježba. Znači, voljni su me mentorirati, baš ono, asocijacija mi je bila - praksa koju nisam nikad imala.
Al nemam pojma jel se to može izvesti ako nisi npr student. Jer nisam

Ne pada mi na pamet biti izrabljivana, ali mi je skroz ok da me netko ne plaća dok me uči.
No ne bi htjela da im se pojavi kontrola i da se ispostavi da zato što su mi htjeli dati šansu da nadoknadim neke propuste u životu ranije, oni nagrabuse jer osoba koja nema neki ugovor, ne smije biti tamo, koristiti njihove resurse i njihovu pomoć i znanje... :/

Quote:
I ne znam odakle ti da za volontiranje moraš biti prijavljen - ja volontiram u jednoj udruzi za djecu sa poteškoćama i nitko me nigdje nije prijavio, niti šta mora plaćati za mene
http://www.moj-posao.net/Vijest/6082...ta-poslodavca/
Odavde

Očito i toga ima više vrsta. Jer ovdje vidim da mora postojati propis, možda ovo tvoje spada pod neki drugi oblik, a možda za ovo moje, ni nema mogućnosti...

Quote:
Ne znam kol'ko ti vrijedi to što nemaš staža, a nisi prijavljena na burzi u slučaju kad su u pitanju zapošljavanja po tom programu.
Pa, rekoh, ne znam ni što sve spada u taj program. Tipa, jel ima verzija zapošljavanja bla bla, a da država NE uplaćuje te doprinose i ne daje onih 1800kn ili koliko već, ali da ih niti NE traži da se uplati...
Lupam, fakat ne poznam stuff... Upravo smo ustanovili da ima više vrsta volontera, tko zna koliko još podvrsti koječega ima.
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 10:15   #12
Ako ja to dobro kužim, ti zapravo kod njih učiš posao. Dolaziš na posao, budeš tamo tokom radnog vremena i pokušavaš naučiti i steći iskustvo.
Ako je tako onda je to, kako sam već rekla, nesamostalan rad i moraju te prijaviti .

Al palo mi je nešto na pamet. Ako u svojoj djelatnosti imaju registrianu i obuku ili osposobljavanje ili tako nešto u tom smislu, možda bi oni tebi mogli lijepo fakturirati uslugu osposobaljvanja ili tečaj ili tako nešto.
Oni tebi ispostave račun na neki iznos x, ti njima platiš i ideš na tečaj k njima.

Ne znam, možda sad bubam bez veze, al možda bi se tu i tako moglo nešto izvest. Ali oni moraju biti registrirani za osposobljavanje kandidata ili kako se već to zove.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 12:03   #13
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Ako ja to dobro kužim, ti zapravo kod njih učiš posao. Dolaziš na posao, budeš tamo tokom radnog vremena i pokušavaš naučiti i steći iskustvo.
Ako je tako onda je to, kako sam već rekla, nesamostalan rad i moraju te prijaviti .
Znaci, ucenje je posao.

Da, ovo je opcenito ucenje, nije to sad neki njihov software, nego ono, ako bude ok, s tim znanjem se mogu fino reklamirati uokolo i svima pase, jer je bazicno, ne specijalizirano, jel, ovo sto su mi ponudili...

Ne, ovaj drugi dio ne sljaka, nema takve mogucnosti, a opet, postoje troskovi...

Cisto sumnjam da su imali pojma, tj mislim da nemaju pojma za ovo.
Nisam jos pocela, nesto se otegnulo kod mene, al svakako ih planiram upozoriti, pa da vide sto i kako.

Da, da, znam da me se 'ne tice', u smislu 'nije moj problem', i mogla bih sutiti, al onak, imam sad info da nije tako jednostavno, a nisam sutljivo stvorenje...

Ako nekom sine neka opcija, vicite....


-- phone --
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:29   #14
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Znaci, ucenje je posao.
U principu da.
Cjeloživotno učenje na mnogim je poslovima najnormalnija stvar s obzirom da se mjenjaju zakoni, tehnologija i sto čuda....
I moja je struka takva. Zakoni se mjenjaju brzinom svjetlosti i svako malo sam na seminarima, radionicama, kupujem knjige......
Da ne spominjemo skori ulazak u EU i sve promjene i novosti koje to sa sobom nosi.

Nesamostalan rad ne znači samo plaćanje doprinosa i poreza državi, iz njega proizlaze i neka prava radnika; npr. pravo na naknadu za prijevoz, pravo na naknadu za bolovanje, pravo na dnevni, tjedni, godišnji odmor i slično.
Ako tamo svaki dan nešto radiš i nešto učiš, ti ništa od tih prava nemaš ukoliko te ne prijave.
Inspekcija bi sigurno utvrdila da se tu krše tvoja prava i sigurno bi kaznila firmu.

RRIF ima stručnjaka za radno pravo na svom info telefonu, pa možeš i kod njih provjeriti: 060/60-20-60
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:46   #15
Da, mislim da mi svice kako su odredbe postelane... Stite radnike da ih se ne izrabljuje... Sto je super, jedino sto ovo moje nije postavljeno kao izrabljivanje i meni je deal ok, al eto, izvana izgleda kako izgleda. Da, moji dolasci, odlasci, kolicina vremena, pauza i svasta nesto, su u mojoj nadleznosti. I u bilo kojem trenu mogu reci ja se ne bi igrala.
Al da, tesko je takve stvari provjeriti, mnogi se ne bi usudili reci istinu, da ne izgube posao, pa jasno, pravila pokusavaju pokriti sve slucajeve.

Pretpostavljam da ne postoji praksa nakon sto diplomiras?
Jel, koliko znam, kad si student ili srednjoskolac na praksi, nema nekih prelijevanja para, no vjerojatno ne moze ni bilo tko uzeti nekoga na praksu, bila ti praksa propisana u sklopu nastavnog plana i programa ili ne.
A cisto sumnjam da postoji nesto takvo nakon diplome, ili mozda ipak?

-- phone --
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:27   #16
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
No, ponudili su mi da mogu doći, koristiti komp kod njih, pitati ih, oni bi mi davali zadatke za učenje, i vidjeli kamo to vodi.
-----------
Ne pada mi na pamet biti izrabljivana, ali mi je skroz ok da me netko ne plaća dok me uči.
Pametan ti je način razmišljanja i svakako to nemoj propustiti kad imaš priliku.
Gle, ti imaš masu "sivih" zona gdje se ti možeš s tim provući... ono što mi u ovom trenutku pada na pamet je ugovor o djelu, tj. honorarni - znači, tebe opravdava ako te neka kontrola zatekne, a pokriva i njih.
Iako, realno, da ni nemaš nikakav papir, u trenutku dolaska ikakve inspekcije, može se reći da si ti upravo na testiranju za posao... zato sam ti rekla da ono neko laže, jer tebe poslodavac ima pravo testirati

Quote:
http://www.moj-posao.net/Vijest/6082...ta-poslodavca/
Očito i toga ima više vrsta.
A gle, ovo je volontiranje ili obučavanje s ciljem da te se osposobi da zarađuješ lovu, Osim toga, ovo di sam ja je registrirano ko volonterska udruga

Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Ne znam, možda sad bubam bez veze
Bubaš...
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 16:10   #17
Hm, ovo s honorarnim, tj o djelu. Ima li negdje onak, ufino napisano, sto tu mora pisati, sto smije, uvjeti, limiti?

Tu moze biti placanje na kraju pretpoatavljan, no, ima li limita svote?
Moze li biti raskidanja, bez naknada?
Tipa, raskida se posao, nisu se nasli na istoj valnoj duljini, a bez penala meni...

-- phone --
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 17:57   #18
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post

Bubaš...
Tako sam si nekako i mislila

enigma, virni ovo, moža pomogne:
http://www.orkis.hr/Ugovor-o-radu-vs-Ugovor-o-djelu
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 13:49   #19
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Hm, ovo s honorarnim, tj o djelu. Ima li negdje onak, ufino napisano, sto tu mora pisati, sto smije, uvjeti, limiti?

Tu moze biti placanje na kraju pretpoatavljan, no, ima li limita svote?
Moze li biti raskidanja, bez naknada?
Tipa, raskida se posao, nisu se nasli na istoj valnoj duljini, a bez penala meni...

-- phone --
A da prestaneš biti ljenguza i uguglaš si Ugovor o djelu iliti honorarni ugovor?
Tako ćeš saznati puno više detalja, a i malo ćeš se praksirati sa radom na računalu
Honorarni ugovori nemaju nikakve limite, ni financijske obaveze i to je ta "siva zona".
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 14:55   #20
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
A da prestaneš biti ljenguza i uguglaš si Ugovor o djelu iliti honorarni ugovor?
Tako ćeš saznati puno više detalja, a i malo ćeš se praksirati sa radom na računalu
Honorarni ugovori nemaju nikakve limite, ni financijske obaveze i to je ta "siva zona".
Možda ne čitam dobro ironiju, no bilo je ili ne, ovaj ton nije bio potreban.
Da sam neke stvari uspjela naći sama u formi koja me zanimala, i s odgovorima na pitanja koja me zanimaju, ne bih pitala, no, snalazit ću se dalje sama, hvala na sudjelovanju
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.