Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2007., 20:26   #41
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
ja čitala da je u trudnoći jako štetno jest ribu iz konzerve...ne kužim zašto....
a ja sam totalni fan rio mare tune..? ne znam kako ču jednog dana (kad budem trudna) preživjet bez tunjevine.

i začinjena hrana?? zašto se ne smije jesti jako začinjena hrana?? (mislim da će mi bit teže odreć se pikantnog i tune neg cigareta)
to se odnosi na tunu i morskog psa jer sadrži puno žive koja šteti razvoju živčanog sustava bebolinja. tuna se navodno 1 mjesečno preporuča
maja m is offline  
Old 30.05.2007., 15:13   #42
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
ja čitala da je u trudnoći jako štetno jest ribu iz konzerve...ne kužim zašto....
a ja sam totalni fan rio mare tune..? ne znam kako ču jednog dana (kad budem trudna) preživjet bez tunjevine.
http://www.plivazdravlje.com/?sectio...how=1&id=13529
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Old 31.05.2007., 12:53   #43
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
Ja sam isto ful sretna, ali bas me nekako vec hvata panika, cini mi se kao da sve radim krivo... jucer procitam da ne smijem jest tunu i napravim navecer rizoto s plodovima mora, sad procitam da ne smijem ni skoljke.. jooooojj

To je za izludit, neznam šta jest ni šta radit, na sto čuda sam... Kupila sam onaj prenatal, pa sam sad pročitala da ima previše vitamina a, pa ja to ne mogu pratit
Ma smije se sve jesti, samo ne u pretjeranim količinama i svaki dan...
To za tunu i ribu je točno jer imaju velike količine žive u sebi, ali ako ih jedeš jednom tjedno neće ti ništa biti
Evo ti i jedan linkić pa da se malo utješiš
__________________
chart

Zadnje uređivanje putnica : 19.10.2007. at 00:22.
oštrilo is offline  
Old 31.05.2007., 17:12   #44
Quote:
To je za izludit, neznam šta jest ni šta radit, na sto čuda sam... Kupila sam onaj prenatal, pa sam sad pročitala da ima previše vitamina a, pa ja to ne mogu pratit
Ja trenutno po preporuci ginekologa (pa valjda on zna) pijem Natal Aktiv od Hipp-a.Jedino što sam skužila da u njemu nema kalcija pa se onda "natačem" mlijekom. Kaže ginekolog da 4 čaše mlijeka dnevno (ili nekih drugih mliječnih proizvoda) pokrivaju potrebnu količinu kalcija. Nije mi to problem budući da oduvijek volim mlijeko i konzumiram ga u velikim količinama. Prva tri i pol mjeseca sam pila Folic plus.

Zadnje uređivanje putnica : 03.06.2007. at 02:56.
 
Old 31.05.2007., 17:17   #45
radi kako ti organizam nalaže...osluškuj ga..on ti je najbolji vodič - i izbjegavaj ono što je općepoznato da treba izbjegavati..
moj gin je rekao da ni sve kemije nisu za svakog dobre jer nečiji organizam uspije sintetizirati nešto što mu nedostaje iz tableta - drugi pak ne..
Tashi is offline  
Old 31.05.2007., 17:21   #46
Ja trenutno po preporuci ginekologa (pa valjda on zna) pijem Natal Aktiv od Hipp-a.Jedino što sam skužila da u njemu nema kalcija pa se onda "natačem" mlijekom. Kaže ginekolog da 4 čaše mlijeka dnevno (ili nekih drugih mliječnih proizvoda) pokrivaju potrebnu količinu kalcija. Nije mi to problem budući da oduvijek volim mlijeko i konzumiram ga u velikim količinama. Prva tri i pol mjeseca sam pila Folic plus. [/QUOTE]

Na kakvim smo mi mukama
Ma znaš šta ja ću živjet kao i do sad koji vitamin više i to je to, pa kad bi pratila točno šta smijem šta ne izludila bi... Uostalom kako smo svi mi sasvim dobro ispali dok nitko nije toliko pažnje pridavao tim silnim pravilima... malo zdravije jest, ne pušit i to je to... pa će valjda sve bit ok
-leona is offline  
Old 01.06.2007., 09:44   #47
Quote:
Katarin@ kaže: Pogledaj post
Prva tri i pol mjeseca sam pila Folic plus.
Tako i ja, sad sam prešla na Folacin, sve po uputi gina.
I uopće se ne zamaram što ostale trudnice piju, jer očito da ginići to procjene individualno i kome što paše...
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 01.06.2007., 10:04   #48
onaj link od ostrilo je super. najvaznije vec pokaze (alk-cigarete-droge-svjeze meso-neprekuhano mlijeko, to sve neee!!!!!) posto bebina jetra nemogu preraditi alkohol niti kofein a beba sve to preko placente dobije, to ne trositi. pogotovo alkohol. sta mislis, da nemas jetra a pijes alkohol. no, to netreba biti. to sve je jako vazno prvih tri mjeseca, jer se u to doba svi organi i mozag stvaraju. ako nesta ide krivo, onda u tom razdoblju (pobacaji isto). nakon tri mjeseca beba manjevise samo raste. i onda trebas visak kalorija.
osim toga samo malo ili ne trositi bazilikum, oregano, timian, ruzmarin. to su mirodije, od kojih se moze dobiti pre rano trudove.
znam, da to sve cini jako komplicirano. ali proci ce i to. jedite, sta vam ide u tek. jer vam to vjerovatno i treba.
npr. ja sam kod prve trudnoce puno mesa (inace sam maltene vegetarijanke i meni se cesto gadi od mesa) i mango i peceni krumpir jela. kod druge pak puno breskve. zato razmisli na sta imas tek i jedi to.
vitamintablete su ok. ali se ih netreba, ako se inace zdravo jede. jedino folna kiselina (jeli se to tako zove??) prvih tri mjeseca je vazna.

puno pozdrava, patka1973.
patka1973 is offline  
Old 01.06.2007., 10:11   #49
Da, sve je OK to što kažeš
Ali poglej moj slučaj: Ja sam bila trudna 2 mjeseca prije nego sam saznala da sam trudna (neredoviti ciklusi tako da kašnjenju menge nisam baš pridavala pažnju) i u ta prva dva mjeseca koja su kao najvažnija za razvoj bebe i bebina mozga nisam ništa posebno konzumirala, sve kao i do tada... Tako da beba uglavnom iz našeg organizma uzme ono što joj paše i treba (s time da ne pušim, ne pijem i ne drogiram se).
Ali naravno kad saznaš za trudnoću da ćeš početi jesti zdravije (više voća, vode...)
I tako... al sam ga nadrobila
__________________
chart
oštrilo is offline  
Old 01.06.2007., 10:46   #50
dobrodošla katarino
ja bih ti preporučila da se svaki dan malo šetaš
ja sam izbacila kavu,ali nisam ni bila neki kavopija i
kupila sam u ljekarni čisto bademovo ulje 1dcl 16kn pa se namažem na mokru kožu i zasad je sve ok
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Old 01.06.2007., 16:20   #51
kikiriki isto loš?

može pitanje....evo pročitah u časopisu "moje dijete" da je kikiriki na listi "out" namirnica za trudnice, tik uz alkohol i kavu...
Jel to stvarno? (za tunu kažu zbog žive, svježi kupus zbog listerije, kava zbog kofeina...a zakaj i kikiriki - jel ko zna?)
...naime ja udrila po njemu zadnjih tjedan dana misleći da ne može bit loš (ako su bajame dobre) a ono ispada...
__________________
★Boyz★
nina2007 is offline  
Old 01.06.2007., 18:04   #52
Quote:
nina2007 kaže: Pogledaj post
može pitanje....evo pročitah u časopisu "moje dijete" da je kikiriki na listi "out" namirnica za trudnice, tik uz alkohol i kavu...
Jel to stvarno? (za tunu kažu zbog žive, svježi kupus zbog listerije, kava zbog kofeina...a zakaj i kikiriki - jel ko zna?)
...naime ja udrila po njemu zadnjih tjedan dana misleći da ne može bit loš (ako su bajame dobre) a ono ispada...
nina, kikiriki (isto vrjedi za maslac od kikirikija etc.) skodi samo ako je jedan od partnera alergican na ambroziju ili pati od astme. Navodno kikiriki moze uzrokovati alergiju kod beba.
znajuci to (a mm ima alergiju na ambroziju), jednom sam jela snickers , ali eto nista se nije dogodilo. nemoj se previse opteretiti, izbjegavaj sto je u zabranjenoj listi, ako zaboravis, boze moj, nije to otrov.

isto vrjedi za tiramisu i mousse au chocolat, provjerite recept, ako krema nije kuhana, znaci da su jaja nekuhana
Caroline is offline  
Old 06.06.2007., 17:11   #53
Evo jedno pitanjce!
Smije li se u trudnoći jesti školjke? Znam da ne smije sirove, ali jel ih se smije jesti kuhane, primjerice onako na buzaru?
abilan is offline  
Old 06.06.2007., 17:15   #54
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Evo jedno pitanjce!
Smije li se u trudnoći jesti školjke? Znam da ne smije sirove, ali jel ih se smije jesti kuhane, primjerice onako na buzaru?
ne vidim razloga da ne...al ne sirove...ja sam uredno radila buzare i rižota...
paspa is offline  
Old 06.06.2007., 17:21   #55
E super!!!! Odmah mi je laknulo. Namjeravala sam napraviti buzaru pa se mislim smijem li ih jesti ili ne. Bolje da sam provjerila, sad sam mirna! Hvala!
abilan is offline  
Old 08.06.2007., 09:49   #56
a med??? znam da se med ne smije davati malim bebama...pa jel ga onda smije žena jesti dok je trudna???
extreme is offline  
Old 08.06.2007., 10:18   #57
Joj curke nemojte samo pretjerivati...vašorganizam i krv profiltrira 99% loših tvari iz svega što pojedete...naravno da se nečete baš sad tovarit otrvoima..cigarete ,droge itd...ali ne morate stvarno toliko baš paziti..ni kikiriki ni jagode niti išta drugo vam neče škoditi ni bebi ako je u umjerenim..normalnim količinama. Ni cedevita ne valja ako popijete cijelu pixnu na dan...kava je oke..jedna šalica...nessica isto ..sve je oke ako pazite da ne pretjerate...ja sam stvaaarno sve..ali baš sve jela u trudnoći...i sve je oke.
Vjerujte možete više štete napraviti nego koristi ako se suzdržavate nekih stvari koju su potrebne organizmu...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Old 10.06.2007., 10:13   #58
sad ulazim vec u trecem mjesecu i bas je interesantno kako bebica "reaguje" na ono sto jedem. bebica mi "ne daje" da pijem kavu, da jedem meso, morske plodove, nikakve konzerve...jednostavno to mi sve smrdi i imam mucnine od toga.
ali zato bebica voli svijeze maline, banane, crni kruh sa puterom, karfiol u tursiji, krumpir, musli, jogurt...
imam utisak da sama bebica odredjuje sta joj pase.

moram priznat da sam prije trudnocu bila obozavatelj kave, mariniranih morskih plodova, ali sada to ne mogu da pomirisem. moja mama se prije moje trudnoce brinula "pa ti mora da namalis kavu, pa znas kako nije dobra za trudnocu...". a ja nisam mogla da zamislim zivot bez kave...kad ono sada bebica mi "ne daje" da je pijem, a moja mama kaze kako je sve to dobro i kako je bebica pametna
dersu is offline  
Old 10.06.2007., 11:12   #59
evo ja danas ulazim u 7 mjesec...
i ja sam prije trudnoce pila kave ko nenormalna i prva tri mjeseca jednostavno mi nije pasala...
kao sto dersu rekla, beba nije dala ...
ali vec nakon tri mjeseca sam opet pocela piti, ali samo ujutro...

meni je doktorica a i sestre koje vec imaju po 3 djece rekle, da se neponasam kao da sam bolesna, jer to nisam... nego da jedem ono sto mi pase... tako sam i radila...

prvo sam procitala razne casopise o trudnoci kako ovo nesmijes, kako ono... po njihovoj prici nebi nista smjela jesti...
neki dan cujem da trudnice nebi smjele jesti ribu neznam ni ja vise zbog kojeg razloga...

na kraju... jedem, pijem i radim ono sto sam i prije trudnoce...
sto mi nepase neradim, nepijem i nejedem
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Old 17.06.2007., 17:42   #60
Sjećam se da se u maminoj knjizi o trudnoći jetrica nije smjela jesti u trudnoći ni pod razno a sad čitam na netu i po novijim knjigama za trudnice da se smije jesti ali samo u manjim količinama. A što se tiče tune, ja ju jedem evo cijelu trudnoću ali kuhanu s rajčicama i tjesteninom jer ju ne volim sirovu u salatama i pašteti i mislim da nije opasna... možda da jedem svaki dan jednu konzervu ali ovako ....
Pcelica Maja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.