Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2014., 23:49   #3501
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Vijci idu samo u cd profile, kako bi ploce i cd profili bili odvojeni od zida.
Postavite 4vijka u direktni nosac.
Prvo kosine
U knaufufovim uputama sam vidio i (jednu od dvije) izvedbu sa vijcima u UD profilu. Također svugdje u uputama se vidi po dva vijka po direktnom nosaču, a na stranicma rigipsa stoji uputa da se prvo postavljaju ploče na stropu.

Sad sam u nedoumici pa bih volio čuti više mišljenja...
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 22:09   #3502
Quote:
nikicam2 kaže: Pogledaj post
U knaufufovim uputama sam vidio i (jednu od dvije) izvedbu sa vijcima u UD profilu. Također svugdje u uputama se vidi po dva vijka po direktnom nosaču, a na stranicma rigipsa stoji uputa da se prvo postavljaju ploče na stropu.

Sad sam u nedoumici pa bih volio čuti više mišljenja...
Iza mene je 10 god. baustele i uvijek šarafim u ud profil - ( nikad za to nisam dobio reklamaciju)- kad stavljate CD profil 10 cm od zida ionako ga tehnički gledano ne možete dobro učvrstiti ukoliko radite direkt montažu. Iznimka mi je što kod kosina prvi ( CD ) profil odmičem cca 10 cm od zida a UD i ne stavljam.

Za direkt nosač koristim LB vijke - male crne knaufove mislim da su 13 mm i stavljam po jedan obostrano.

Mislim da se da kvalitetno napraviti bez obzira na redosljed; ravni dio, kosina... bitno je dobro iznivelirati i jednu i drugu stranu kako bi spoj bio ravan ko puška...osobno kad mogu preferiram početi s kosinom...
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 22:11   #3503
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Vijci idu samo u cd profile, kako bi ploce i cd profili bili odvojeni od zida.
Postavite 4vijka u direktni nosac.
Prvo kosine
Tebi praktički UD profili i ne trebaju - stavi koji direkt ili žicu na kraj i to je to...
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 00:50   #3504
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
Iza mene je 10 god. baustele i uvijek šarafim u ud profil - ( nikad za to nisam dobio reklamaciju)- kad stavljate CD profil 10 cm od zida ionako ga tehnički gledano ne možete dobro učvrstiti ukoliko radite direkt montažu. Iznimka mi je što kod kosina prvi ( CD ) profil odmičem cca 10 cm od zida a UD i ne stavljam.

Za direkt nosač koristim LB vijke - male crne knaufove mislim da su 13 mm i stavljam po jedan obostrano.

Mislim da se da kvalitetno napraviti bez obzira na redosljed; ravni dio, kosina... bitno je dobro iznivelirati i jednu i drugu stranu kako bi spoj bio ravan ko puška...osobno kad mogu preferiram početi s kosinom...
Ima li neki praktični razlog zašto počinjati sa kosinom ?

U knaufovim uputama sam našao načine kad se šerafi i kada se ne šerafi u UD profil, ali nigdje nisam našao objašnjenje kada se koji spoj koristi.
Čuo sam da navodno (koliko god bilo istine u tome) da pričvrščivanje u UD kod konstrukcija koje "rade" nije preporučljivo. Tko će ga znati


Također ako netko može prokomentirati spoj ploča sa masivnim zidom. Ja montiram tako da na UD profil lijepim knaufovu razdjelnu traku i brtvenu traku zbog akustike.

Na Rigipsovim stranicama sam našao ovu uputu za obradu spoja:
"Spojevi gipskartonskih i masivnih, klasično obrađenih površina (žbukanih, betonskih...)
Predhodno se na mjestu spoja na žbukani masivni zid priljepi samoljepljiva traka s glatkom površinom (npr. ambalažna traka). Rigips ploča se priljubi uz masivni zid i s ispunjivačem ispunimo spoj. Sami kraj gipskartonske ploče prekrijemo bandažnom trakom - nikako preko spoja. Nakon finog zaglađivanja odrežemo višak samoljepljive trake sa masivnog zida."

Ovo je sličan način kao i sa knaufovom razdjelnom trakom samo mi se čini jeftiniji. Radi li tko na ovaj način ?
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:09   #3505
Quote:
nikicam2 kaže: Pogledaj post
Ima li neki praktični razlog zašto počinjati sa kosinom ?

U knaufovim uputama sam našao načine kad se šerafi i kada se ne šerafi u UD profil, ali nigdje nisam našao objašnjenje kada se koji spoj koristi.
Čuo sam da navodno (koliko god bilo istine u tome) da pričvrščivanje u UD kod konstrukcija koje "rade" nije preporučljivo. Tko će ga znati


Također ako netko može prokomentirati spoj ploča sa masivnim zidom. Ja montiram tako da na UD profil lijepim knaufovu razdjelnu traku i brtvenu traku zbog akustike.

Na Rigipsovim stranicama sam našao ovu uputu za obradu spoja:
"Spojevi gipskartonskih i masivnih, klasično obrađenih površina (žbukanih, betonskih...)
Predhodno se na mjestu spoja na žbukani masivni zid priljepi samoljepljiva traka s glatkom površinom (npr. ambalažna traka). Rigips ploča se priljubi uz masivni zid i s ispunjivačem ispunimo spoj. Sami kraj gipskartonske ploče prekrijemo bandažnom trakom - nikako preko spoja. Nakon finog zaglađivanja odrežemo višak samoljepljive trake sa masivnog zida."

Ovo je sličan način kao i sa knaufovom razdjelnom trakom samo mi se čini jeftiniji. Radi li tko na ovaj način ?
Kad radim obloge zidova i pregradne zidove nemam običaj šarafiti u U profile- ponekad zbog nekih samih razloga da si nešto olakšam u montaži šarafim i u njih i niš zato.
Kod izrade stropova nema potrebe da se u njih šarafi osim u one početne, tj. ne šarafim u bočne koji nose cd-profile.
Filc, tj. brtvenu traku stavljam ukoliko investitor inzistira, a preporučam je u svakom slučaju jer zaustavlja prenošenje vibracija.
Razdjelna traka je također opcionalna, dodatno se naplačuje i nije loše da se stavi a može bome i bez nje - prednost je njezina što se jednostavno naljepi na UD prije montaže dok je neke druge trake teško zaljepiti primjerice na ciglu, beton ili žbuku.
Ukoliko ste precizni kod montaže i rezanja ploča i ne ostaju Vam rupe ne treba Vam nikakva obrada osim kvalitetnog akrilnog kita. Ako imate rupe napunite ih masom za gletanje i prekrijte mineralnom bandažnom trakom do zida. Ako Vam se ne sviđaju kutevi ispunjeni akrilnim kitom radite ili sa razdjelnom trakom ili sa papirnatom bandažom.

Neznam objasniti zašto ali meni je zgodnije uvijek potkrovlje započeti s kosinama - možda i zato kaj mi je najgori dio posla postava izolacije na ravni dio stropa pa bežim od toga kaj duže mogu.
Uvijek kod montaže kosina gledam da mi je krajni CD profil ( najgornji) u približnom nivou na koji će doći spoj sa ravnim dijelom stropa.

Kad zatvorim kosinu pločama i napravim konstrukciju ravnog dijela ; zarežem komadić ploće obostrano zabilježim po koosini i udarim puc žnoru da dobijem liniju spoja - nakon toga montiram ploće na ravni dio.
Isto se može i na obrnuti način, al eto meni nekak ovak bolje...
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 09:20   #3506
knauf glet ili ljepilo

Imam mali problem (nisam baš neki stručnjak) kod izvoda dimnjaka od bojlera u kupaoni kroz strop od knaufa.Naime prilikom postavljanja dimnjaka oštetio mi se knauf kod cijevi tj. kao da se nekoliko slojeva odvojilo pa me sad zanima da li da to probam pogletati ili kako mi frend kaže bolje sa građevinskim ljepilom jer gle neće držati dobro jer trebam barem 1 cm materijala
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:44   #3507
Quote:
doljabuka kaže: Pogledaj post
Imam mali problem (nisam baš neki stručnjak) kod izvoda dimnjaka od bojlera u kupaoni kroz strop od knaufa.Naime prilikom postavljanja dimnjaka oštetio mi se knauf kod cijevi tj. kao da se nekoliko slojeva odvojilo pa me sad zanima da li da to probam pogletati ili kako mi frend kaže bolje sa građevinskim ljepilom jer gle neće držati dobro jer trebam barem 1 cm materijala

Uniflot ili fugenf.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 09:53   #3508
Razmisljam o izolaciji stare kuce sa vunom i knauf plocama. Međutim kako sam pročitao na internetu između gipskartonskih ploca i vune se obavezno mora staviti parna brana (folija/najlon) zbog moguce pojave kondenzacije na vanjskim zidovima i svih ostalih problema koji nastaju zbog toga. E sad mene zanima je li to zdrava klima, odn. je li uopce zdravo boraviti u takvim prostorima koji su u potpunosti oblozeni najlonom. Zbog vlaga koja se nalazi u prostorijama i sl.
Druga stvar koja me zanima je ta toplinska izolacija. Bio sam u nekoliko kuca koje nemaju termofasadu vani, a unutra su ljudi stavili knauf ploce s 10 cm kamene vune. Zimi je u takvim kucama dosta toplo, ugodno, ali ljeti je nenormalno vruce i sparno. Puno gore cak nego u neizoliranim kucama. Zasto je to tako??
highsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:44   #3509
Sve ovisi o vrsti izolacije i parne brane.
Kakvi su zidovi sada?
Inace izolirati je uvjek bolje izvana, narocito u Vasem slucaju.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 20:33   #3510
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o vrsti izolacije i parne brane.
Kakvi su zidovi sada?
Inace izolirati je uvjek bolje izvana, narocito u Vasem slucaju.

Kako mislite vrsti izolacije i parne brane. Koliko sam upoznat stavlja se vuna i preko PE folija??

Opeka 20 cm, izvana je navucen sep. Nema uopce izolacije.
Izolirao bih iskljucivo zbog visokih temperatura ljeti, znaci grijanje nije problem.
highsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 22:42   #3511
treba mi usisivač za žirafu...preporuke,gdje,koji i pošto kupiti? novo ili malo rabljeno...
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 00:09   #3512
Pozdrav svima...molio bih pomoć od znalaca, vjerujem da je pitanje jednostavno ali eto, za početnika izgleda malo apstraktno.

Htio bi napraviti "policu" od kanufa na zidu, u koju bi s donje strane ugradio rasvjetu...nešto poput ovoga na slici.

Molim savjet kako to složiti...koje profile, kako učvrstiti, na koji način to sve zatvoriti knaufom da bo dobio ono što želim.

Gledao sam malo po forumu, netu, youtube-u, pa nisam naišao na nešto slično....

Hvala.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	zid3.jpg‎
Views:	78
Size:	8.5 KB
ID:	13978  
orogoro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:47   #3513
Quote:
highsky kaže: Pogledaj post
Kako mislite vrsti izolacije i parne brane. Koliko sam upoznat stavlja se vuna i preko PE folija??

Opeka 20 cm, izvana je navucen sep. Nema uopce izolacije.
Izolirao bih iskljucivo zbog visokih temperatura ljeti, znaci grijanje nije problem.
Ugrije se 20cm opeke, pocne isijavati toplina.
Knauf izolacija 5cm to nece zaustaviti.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:50   #3514
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
treba mi usisivač za žirafu...preporuke,gdje,koji i pošto kupiti? novo ili malo rabljeno...
Ako trebate nepoderivi stroj, zelite uloziti i imati ga godinama uzmite Flex il Hilti.
Alternativa Starmix - trgovina Tena g
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:53   #3515
Quote:
orogoro kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...molio bih pomoć od znalaca, vjerujem da je pitanje jednostavno ali eto, za početnika izgleda malo apstraktno.

Htio bi napraviti "policu" od kanufa na zidu, u koju bi s donje strane ugradio rasvjetu...nešto poput ovoga na slici.

Molim savjet kako to složiti...koje profile, kako učvrstiti, na koji način to sve zatvoriti knaufom da bo dobio ono što želim.

Gledao sam malo po forumu, netu, youtube-u, pa nisam naišao na nešto slično....

Hvala.
Od Ud Cd profila i ploca.
tesko objasniti.
Probam naci video...

Zadnje uređivanje ppart : 29.10.2014. at 23:15. Reason: CorsoOnLineKnauf Controsoffitti PARTE II: http://youtu.be/jOmXQ-ZrE4M
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 23:07   #3516
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Ako trebate nepoderivi stroj, zelite uloziti i imati ga godinama uzmite Flex il Hilti.
Alternativa Starmix - trgovina Tena g
s Flexom nemam baš dora iskustva...a Bosch ili Makita?za Starmix nikad čuo..
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 23:17   #3517
Quote:
brijac kaže: Pogledaj post
s Flexom nemam baš dora iskustva...a Bosch ili Makita?za Starmix nikad čuo..

Navodno da je Bos super.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 00:05   #3518
Neznam kakav bi to usisavač trebal biti...
Imam nekakvog talijanskog Herculesa s 20lit inox kantom, iz Bauhausa, već oko 10 godina. Jadnik se nagutal ciglene prašine od rezanja zida, gleta i pijeska s podova, parketne prašine i neznam čega sve ne.
No, napravil sam par modifikacija, pa valjda zato tak dugo traje: ugradil sam mu rebrasti papirnati filter (pripasal sam ga od Einhell-ovog usisavača), te prašinu skupljam u neku vrstu jednokratne platnene vrećice. Zna se dogoditi da vrećica pukne pri ulazu, pa onda sva prašina završi u ovom filteru, no na strani motora prašine nema. Jedina mi je zamjerka kaj je kanta preniska, za nekih 10...15cm.

Zato mislim da je svaki takav usisavač, s imenom, dobar. Samo mu treba pokloniti malo pozornosti.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 19:46   #3519
Imamo vikendicu u Gorskom kotaru sa jako lošom izolacijom, kako nebi radili vanjsku izolaciju dali ce imati kakvog smisla ta unutarnja? Stavili bi 10cm mineralne vune.
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:06   #3520
Quote:
Corinna kaže: Pogledaj post
Imamo vikendicu u Gorskom kotaru sa jako lošom izolacijom, kako nebi radili vanjsku izolaciju dali ce imati kakvog smisla ta unutarnja? Stavili bi 10cm mineralne vune.
Itekako ima smisla, stavljanje fasade je definitivno bolja izolacijska opcija za stambene objekte, dok je za vikendice bolje stavljati izolaciju iznutra zato što će se takav objekt puno brže zagrijati od onog kod kojeg je izolacija izvana ( istina i bog prije će se i ohladiti), a pretpostavka je da u vikendici ne boravite svaki dan, pa kad dođete želite da Vam što prije bude toplo.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.