Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2009., 01:59   #1
Amputacija noge

za početak isprike svima ukoliko je ova tema već negdje na forumu bila no ja je nisam uspjela pronaći. Ovako, moju Piku, patuljstog picha je prije tri dana lupio auto. imala je vanjski prijelom zadnje nogice, potrgane sve kosti, tetitive, žile, ligameniti uglavnom nogica je visila na komadiću kože. nogicu su skrpali, ne znam dali smijem imenovati tko no nije ni bitno. presadili su joj i jedan dio tkiva na taj zdrapani dio kako bi se počela stvarati nova koža.
no situacija nije bajna. pikin organizam ne prihvaća taj transplatirani dio, noga je strašno natečena, boje kože tamna , tamna.
Rekli su nam da ukoliko se kroz par dana sitaucija ne popravi morati će joj amputirati nogicu. zanima me dali je itko imao slična iskustva i kako pas funkcionira ukoliko dođe do najgoreg tj. do amputacije noge. ja sam u komi, taj pas mi znači toliko puno da sam presretna što je ostala živa no koliko će ona biti sretna ako ostane bez noge. hvala vam
mirella_505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 02:26   #2
Životinja se navikne živjeti bez nogice, nije to prvi slučaj. No, ako sumnjaš u stručnost veta, možda da tražiš drugo mišljenje? Ja znam da ja osobno bih. Možeš mi na pm poslati o kojoj se ambulanti radi?
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 14:20   #3
Ja sam o tome gledala na tv, ne moraš se brinuti , tvoj pas će funkcionirati kao i prije, ispočetka će biti malo teže, tj dok ne savlada ravnotežu na 3 nogice, vidjela sam da znaju padati onda, ali s vremenom se oni nauče i priviknu na novu situaciju i bude sve u redu. Vidjela sam i pse kojima su amputirane dvije noge, pa imaju kolica na tim nogicama i dalje normalno žive.
Glavno da je ona preživjela. Možda da odeš do još kojeg veta dok još ima vremena ili na veterinarski fakultet?
nella_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 19:20   #4
evo pika je danas opet bila kod vet. nogica je topla, znači da se vratila cirukalcija. danas je frajerica cijelo dvorište prošla, popiškila se i pokakala sam a ja sretna ko mala beba. inače ću postati mama za 2 mjeseca tako da samo još valjda duplo osjetljivija tako da dižem paniku za svaki njen krivi pogled. i dalje nastavljamo s antibioticima i nadamo se najboljem!
mirella_505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 20:44   #5
Istina je i ja sam to gledala na tv-u,životinje se brzo svemu prilagode samo im je važno da imaju ljubav svoga vlasnika i sretne su,ne traže puno.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 22:01   #6
Quote:
mirella_505 kaže: Pogledaj post
evo pika je danas opet bila kod vet. nogica je topla, znači da se vratila cirukalcija. danas je frajerica cijelo dvorište prošla, popiškila se i pokakala sam a ja sretna ko mala beba. inače ću postati mama za 2 mjeseca tako da samo još valjda duplo osjetljivija tako da dižem paniku za svaki njen krivi pogled. i dalje nastavljamo s antibioticima i nadamo se najboljem!
Baš mi je drago, tebi svaka čast, mnogi kad im se dogodi trudnoća napuste svoje ljubimce, još kad iskrsne ovako neki veliki problem pogotovo, držim vam fige, nemoj se puno nervirati...
nella_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:42   #7
zao mi je zbog nezgode,mozda nece doci do toga da ce joj amputirat nogicu,ali mnogi psi ostanu bez nogice i snalaze se sa ostale 3,malo teze vjerojatno ali opet ostatak zivota tako zive...zelim joj da se oporavi i da bude sve ok
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 00:20   #8
Nadam se da dugotrajna operacija pod anestezijom nije naštetila začetim bebicama. Kontrolirajte to
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 01:14   #9
Quote:
Flokithedog kaže: Pogledaj post
Nadam se da dugotrajna operacija pod anestezijom nije naštetila začetim bebicama. Kontrolirajte to
krivo pohvatano, autorica ce postati mama a njen pas je bio pod anestezijom i operacijom. Nije pasica skotna.

A sto se tice teme, mozda ruzno zvuci ali lakse ce biti Piki da joj amputiraju nogicu nego da cijeli zivot sepa na nju, ne koristi ju, drzi poviseno pa da ju jos i boli. Brzo ce se naviknuti ako dodje do najgoreg scenarija ali drzim fige da sve bude u redu, to je sigurno mali borac!
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 01:57   #10
i ja vam zelim najbolje....
i buducoj mamici i pasici.....nek sve sretno zavrsi,a ona nek veselo skakuce na sve 4 oko bebice-idealna slikica
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.