Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

Pogledaj rezultate ankete: Da se vi pitate, Makedonija bi se zvala
Gornja Makedonija 65 59.09%
Republika Makedonija Skoplje 45 40.91%
Glasovatelji: 110. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2008., 17:52   #561
Quote:
Rade Kumitkata kaže: Pogledaj post
Znaci, ti vjerujes da sveti Sava nije svetitelj??? E svaka ti cast, tako ce ti se i suditi, ako se ne pokajes za te rijeci! Ili je Sveti Sava lazni svetac ili ste vi lazna nacija, treceg nema! A sveti je Savo svetec da ga veceg rijetko gdje ima na svjetu!
ivanivanic is offline  
Old 25.09.2008., 18:28   #562
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Kako rekoh, kome je bog otac lako mu je bit svetac. Doduše i otac mu je, iako "bog", proglašen za sveca pošto je podiga par crkava kako bi se iskupio za krv koju je prolio, a možda prije kako bi podrža strategiju svojega sina, strategiju koja je uzrok svijeh srbskijeh nesreća kroz povijest. Jer, Rastkovo insistiranje da mu tata kupi Crkvu (tad nijesu bili u modi supermarketi) imalo je dalekosežni cilj integracije veljesrbskoga tržišta. "Đe god nađeš zgodno mjesto tu super... crkvu sagradi", a đe su naše crkve tamo je naše "tržište". Ta prijevara koštala je Srbe stalnijeh ratova, stradanja kako bi nanovo integrisali zavještano im nasljeđe, što im Turci razuriše. Nikako da shvate da supermarketi sagrađeni na tuđu zemlju moraju postat tuđi ili će bit srušeni, te sljedstveno tome ništa od "tržišta".
Uz put, svetost Rastkova nije ni do koljena jednome svetome Vladimiru.
Neka, neka, samo ti pisi, neka svijet vidi tvoje sramote i bestidnosti, a o neznanju i da ne govorimo. Daleko je veci svetac Sveti Sava od Svetog Vladimira, najlepse srpsko dijete, koje je iz ljubavi sprema Hristu ostavio sva zemaljska blaga svoga dvorskog zivota i otisao u manastir.

PS-Samo ne znam na kojega Vladimira mislis, na ruskog ili na svetoga Vladimira srpskog iz Zete. Uostalom, nije ni bitno.
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni... Sokolovo oro Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata is offline  
Old 25.09.2008., 18:50   #563
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Ma poznato je i sačuvano pismo Delčeva do Maleševskog od 22 o4 1897

"Ako Makedonija padne pod neku od balkanskih država ili bude razdeljena između njih bićemo metači s polovina opinaka.
Bolje da nismo živi nego li da to dopustimo.
Makedonija ima svoje interese i politiku ona pripada na sve makedonce.
Tko kopni da nju prisoedini ka Bugarskoj Srbiji iliGrckoj taj može biti dobar srbin,bugar ili grk ali ne dobar makedonac.
Da li može da ima drugi dom sem Makedonije za jednog makedonca?


Ima dosta toga pa Krusevski manifest,a ne objasnjava mi se likovima koji bez elementarnog poznavanja istorije lupnu bio je bugarin i kraj .
E upravo o tome sam govorio.
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni... Sokolovo oro Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata is offline  
Old 25.09.2008., 18:53   #564
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Nijesam te pita što ko misli već imaš li ti kakove dokaze?
Biće da su vrijedni ka i tvoja tvrdnja da niko u MK ne reče da je Srbin oli Bugarin.. a onda to sam demantuješ. Kukutikata.
Stoga se ne trpaj u ono te ne razumiješ.
Da,ali ja sam govorio o Makedoncima koji su u Mkd domorodni, a ne doseljenim ziteljima Mkd. Tako da nisam sebe demantovao vec si ti pokazao da ne razumjes ono sto ti se govori. Posto srpskohrvatski dobro govorim i pisem (mada moze i bolje), trebalo bi da arzumjes moje rijeci, jer i ti gooris srpski kao i svi u CG pravoslavci.
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni... Sokolovo oro Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata is offline  
Old 25.09.2008., 20:42   #565
Quote:
Rade Kumitkata kaže: Pogledaj post
Da,ali ja sam govorio o Makedoncima koji su u Mkd domorodni, a ne doseljenim ziteljima Mkd. Tako da nisam sebe demantovao vec si ti pokazao da ne razumjes ono sto ti se govori. Posto srpskohrvatski dobro govorim i pisem (mada moze i bolje), trebalo bi da arzumjes moje rijeci, jer i ti gooris srpski kao i svi u CG pravoslavci.
"U Makedoniji nema Makedonaca koji govore za sebe da su Srbi ili Bugari, ili da su to nekada bili, pa da je vjestacki makedonska svijest namjetnuta. Toga nema." To reče neki Kukumikata.. i osta živ!
Pošto sve znaš čudi me da ne znaš da SVI građani Crne Gore (sem u potomnjijeh 30ak godina doseljenijeh Srbalja) zbore crnogorski. Manje ili više. Srbski zborahu tamo đe se moralo (škole,druge institucije, mediji), a neke još drži ta navika, iako više nije presija, ali privatno niko, niđe i nigda. Dakle, istinu reče, mada nijesi tako mislio, da i ja ka i "svi u CG pravoslavci" zobrim istijem jezikom. Pogriješio si samo utoliko što tako zbore i Muslimani/Bošnjaci, Hrvati, Albanci (kad ne zbore albanski), ali i SVI CG Srbi koji sad kopaju rukama i nogama da spriječe standardizovanje cg jezika. Zanima me što bi to činjeli ako je to srbski jezik? E, to ti je druga grješka, naš jezik nije srbski.
P.S. Sveti Vladimir srpski ne postoji niđe sem u kalendaru SPC, ali i to tek od prije 150 godina, kad je iznova promovisan projekat velike Srbije. No, nijesu Srbi jedini. Prisvajaju ga i Makedonci, Bugari, Grci, Albanci. A, on je knez dukljanski, predak Crnogoraca. "Tvojega" Rastka niko neće liše Srbalja. Toliko o "svetosti".
__________________
Podpisujem!
Armadillo is offline  
Old 25.09.2008., 22:46   #566
Quote:
Rade Kumitkata kaže: Pogledaj post
Legollas, ne pravi se pametan, jer ne razumes uopste problem o kojem si uzeo da govoris!Mozda ti mislis da je makedonska cirilica srpska, ali trebas onda i da znas da je cirilica, opste gledano, makedonsko pismo! Makedonski su je Slaveni smislili, a i vas sve naucili da je koristite (Ohridski univerzitet u 10. stoljecu sa 3000 ucenika)! Tako da, vi ste pismo ukrali od nas, a ne mi od vas.
Ne želim sada puno raspravljati s tobom, jer se vidi da si nepismen.

Srpska ćirilica je preuzeta od Ruske ćirilice. U to vreme vi niste ni postojali. Bilo je odprilike 6. stoleće.
Legollas is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.