Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2015., 12:30   #9141
Thumbs up

Quote:
betty22 kaže: Pogledaj post
barem znam da me pokušava izliječiti, dok ovaj od hzzo-a bi me liječio samo mjesec dana. ma kolko god para dala, samo da ga se uspijem riješiti. zdravlje nema cijenu. vaginalete plaćam po dozi. znači za mj dana 200 kn. zaboravit ću si te novce, tako ili onako bi ih spiskala na još jedan par cipela :P
Ma samo moraš imunitet dizat.. ja nisam htjela te vaginalete. Kupi si sok od aloe vere u ljekarni, dođe oko 150 kn ali je velika boca i po malo ga se pije.. ja sam osobno pila beta glucan od transfer pointa.. dosta sam ga platila ali mi je pomoglo..
RedWoman is offline  
Old 23.08.2015., 19:45   #9142
Quote:
RedWoman kaže: Pogledaj post
Ma samo moraš imunitet dizat.. ja nisam htjela te vaginalete. Kupi si sok od aloe vere u ljekarni, dođe oko 150 kn ali je velika boca i po malo ga se pije.. ja sam osobno pila beta glucan od transfer pointa.. dosta sam ga platila ali mi je pomoglo..

i ja sam si sad kupila beta glucan, ali potražit ću i taj sok. Puno ti hvala
__________________
Bilo bi dobro kada bi mladost znala sve što može, a starost mogla sve što zna.
betty22 is offline  
Old 28.08.2015., 08:44   #9143
Bok cure.
Nažalost, dijagnosticiran mi je CIN III i HPV (oni drugi).
Napravljena mi je biopsija i idem ponovno na Papa test kroz mjesec dana.
Zanima me da li mi možete preporučiti nekog za fitoterapiju, a da nije Ksenija Krajina Pokupec?
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Old 29.08.2015., 15:07   #9144
Quote:
Tinkerbella_zg kaže: Pogledaj post
Bok cure.
Nažalost, dijagnosticiran mi je CIN III i HPV (oni drugi).
Napravljena mi je biopsija i idem ponovno na Papa test kroz mjesec dana.
Zanima me da li mi možete preporučiti nekog za fitoterapiju, a da nije Ksenija Krajina Pokupec?

Ako smijem pitati zasto ne Kseniju K.Pokupec?
micek<3 is offline  
Old 29.08.2015., 19:39   #9145
Quote:
micek<3 kaže: Pogledaj post
Ako smijem pitati zasto ne Kseniju K.Pokupec?
Naravno da smiješ pitati. Zato što sam ju kontaktirala prije 10ak dana jer je bila na godišnjem i rekla je da će mi složiti terapiju i da joj kažem kada mogu doći.
Ja sam joj odgovorila i pokušala ju kontaktirati nekoliko puta ali bez odgovora.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Old 29.08.2015., 21:53   #9146
E ovako. Dijagnosticiran mi je CIN2 prije par dana. U cetvrtak sam isla na kolposkopiju gdje su mi radili biopsiju. Malo je bolila, ali me nesto zabrinjava. Naime od silnih tretmana vaginaletama sam suha i takva sam dosla tamo.. Cijeli pregled je trajao oko 15 min znaci toliko sam bila otvorena dole..em je uzimao uzorak em to jodom prelazio... Nakon svega toga..bolilo me taj dan...i malo peckalo. No evo dva dana poslije meni ide zuti iscjedak pomalo i smedji plus kao neki komadici..e sad od cega to? moguće od vate i tog joda? nemam bolove jedino pritisak malo dole..
Robyn86 is offline  
Old 29.08.2015., 22:42   #9147
Quote:
Robyn86 kaže: Pogledaj post
E ovako. Dijagnosticiran mi je CIN2 prije par dana. U cetvrtak sam isla na kolposkopiju gdje su mi radili biopsiju. Malo je bolila, ali me nesto zabrinjava. Naime od silnih tretmana vaginaletama sam suha i takva sam dosla tamo.. Cijeli pregled je trajao oko 15 min znaci toliko sam bila otvorena dole..em je uzimao uzorak em to jodom prelazio... Nakon svega toga..bolilo me taj dan...i malo peckalo. No evo dva dana poslije meni ide zuti iscjedak pomalo i smedji plus kao neki komadici..e sad od cega to? moguće od vate i tog joda? nemam bolove jedino pritisak malo dole..
Meni je nakon biopsije ginic stavio neki tampon unutra (zavoje) i to sam trebala izvaditi nakon sat vremena. Ujedno mi je rečeno da cu sljedećih par dana mozda imati smeđi iscjedak i da se ne trebam nista brinuti, nakon biopsije to je sasvim normalno. I da, izlazili su i neki komadići vate, nista strasno. Nakon toga sam uzimala kuru vaginaleta plus oralne tabletice lactogyn za obnovu rodnice (prema preporuci ginekologa)
__________________
lagano...
aleahi is offline  
Old 29.08.2015., 23:00   #9148
Koje vaginalete si uzimala? Ja tek mogu u ponedjeljak ginekologu..pocet cu i ja oralno lactogyn..jednostanvno vise neznam kak si pomoc oko te suhoće :/
Robyn86 is offline  
Old 29.08.2015., 23:25   #9149
Quote:
Robyn86 kaže: Pogledaj post
Koje vaginalete si uzimala? Ja tek mogu u ponedjeljak ginekologu..pocet cu i ja oralno lactogyn..jednostanvno vise neznam kak si pomoc oko te suhoće :/
Isto lactogyn.
Znam da za suhocu ima i lactogyn gel (piše i na njihovoj web stranici) , al s tim nemam iskustava, nisam imala takvih problema
__________________
lagano...
aleahi is offline  
Old 30.08.2015., 11:27   #9150
Hvala na info. Meni danas neki bijeli komadić iscurio..sva sam preplašena

Meni je doktor rekao samo da mirujem i da nemam odnose 2 tj...reko nema te brige

Nego žene sto ste sve koristile kako bi ste se izljecile? Ja trenutno jedem samo aroniju...
Robyn86 is offline  
Old 30.08.2015., 15:27   #9151
Quote:
Robyn86 kaže: Pogledaj post
Hvala na info. Meni danas neki bijeli komadić iscurio..sva sam preplašena

Meni je doktor rekao samo da mirujem i da nemam odnose 2 tj...reko nema te brige

Nego žene sto ste sve koristile kako bi ste se izljecile? Ja trenutno jedem samo aroniju...
jesi li sigurna da ti je radjena biopsija ? ovo sto ti opisujes meni izgledao kao da ti je radjena samo kolposkopija. jer nakon pregleda kolposkopije se vidi dal je potrebna biospija itd.

Kod bipsije bi dobila i lokalnu anesteziju i imala gazu u sebi od pol metra koju skidas nakon 8 sati . Bolovi i krvarenja kao kod menstruacije ,strogo mirovanje , odnosi i tamponi nista prije dva tjedna. Ne znam . Uglavnom nemam problema sa suhocom, ja koristim prirodne vaginalete za hpv koje mozes u ljekarni ( moras ih naruciti da ti ih naprave) pijem betaglukane,vitamin c , i ove trave tj caj+ tinktura i ulje koje se stavlja na tampon pa u rodnicu svaku drugu vecer od dr.Ksenije Pokupec . Izbjegavaj stres,meditiraj, hrani se zdravo,kreci se na svjezem zraku,vjezbaj i podizi imunitet sto vise prirodnim putem. To sve pomaze u toj borbi, koja nece otici preko noci .


Tinkerbella zao mi je za Kseniju ,ja kad sam trazila svoju turu isto je bila na godisnjem ali se vratila taj jedan dan u Zg pa sam pokupila terapiju. Tako da moja komunikacija s njom je zasada
micek<3 is offline  
Old 30.08.2015., 15:51   #9152
Evo pise mi ovako ciljana punch biopsija... uzeo mi neka tri komadića i ta biopsija me jako malo bolila...skoro pa nista...ali me kasnije ko menga..poslije toga me premazivao jodom..i morala sam lezat dva sata tamo da se vidi krvarenje... doktor me pregledao i rekao da idem doma na odmor...nije mi nist ostalo unutra..ili bi mi barem rekao :O
Robyn86 is offline  
Old 30.08.2015., 15:56   #9153
Quote:
Robyn86 kaže: Pogledaj post
Evo pise mi ovako ciljana punch biopsija... uzeo mi neka tri komadića i ta biopsija me jako malo bolila...skoro pa nista...ali me kasnije ko menga..poslije toga me premazivao jodom..i morala sam lezat dva sata tamo da se vidi krvarenje... doktor me pregledao i rekao da idem doma na odmor...nije mi nist ostalo unutra..ili bi mi barem rekao :O
Hm, vidis kak je to razlicito od bolnice do bolnice. Ugl odmaraj sad ,miruj . Meni je bila ta gaza unutra koja je pokupila svu krv i nikakvi komadici mi nisu izlazili,niti sam imala ikakvo krvarenje . Doslovce tri smedje kapi .

Ali vjerujem da ni ovo tvoje ne bi trebao biti nikakav razlog za brigu, ali ako bas brines nazovi sutra svog doktora pa ga pitaj telefonski. Ne znam sto bih ti drugo savjetovala, osim da ne brines! Jer taj stres i zivciranje nam samo odmaze .
micek<3 is offline  
Old 30.08.2015., 16:00   #9154
Quote:
micek<3 kaže: Pogledaj post
Hm, vidis kak je to razlicito od bolnice do bolnice. Ugl odmaraj sad ,miruj . Meni je bila ta gaza unutra koja je pokupila svu krv i nikakvi komadici mi nisu izlazili,niti sam imala ikakvo krvarenje . Doslovce tri smedje kapi .

Ali vjerujem da ni ovo tvoje ne bi trebao biti nikakav razlog za brigu, ali ako bas brines nazovi sutra svog doktora pa ga pitaj telefonski. Ne znam sto bih ti drugo savjetovala, osim da ne brines! Jer taj stres i zivciranje nam samo odmaze .
Imala sam malo taj dan ko smedje... naravno poslije biopsije me bolilo ko da menga ide i peckalo od joda... taj dan sam nosila ulozak..no sad ide pomalo onako... mozda je ovo taj dio gazice koji je ostao unutr..uglavnom sutra bi osla da me bar pregleda..jer naravno osjetim da mi je dolje sve otečeno...

mah..sav taj stres oko svega toga kad sam saznala i je okidac za sve ovo moje...ja bih samo da ozdravim :/

hvala na savjetu
Robyn86 is offline  
Old 30.08.2015., 16:44   #9155
I meni je žao jer sam si htjela i s te strane pomoći da što prije ozdravim i nije mi uopće jasno zašto se ne javlja. Valjda ću već negdje naći nešto drugo.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Old 03.09.2015., 11:38   #9156
Cure, lijepi pozdrav.

Imam pitanje, nadam se da mi netko će znati odgovoriti.
Naime prije dvije godiine sam imala papa cin 1 , svi visoko rizični pozitivni, nakon toga jačanje imunitet i betadine, papa gotovo uredan, nije bio cin 1 , samo kao u tragovima se vidi hpv, ali brisevi nehgativni na sve tipove uključujući i visokorizične. Sad nakon godinu dana , opet papa uredan, ali hpv visoko rizičan 16 pozitivan, svi ostali negativni. Što to znači u nalazu malo pozitivan, malo negativan. Kroz svo to vrijeme jedan te isti partner .

Hvala cure unaprijed .
anaamalia is offline  
Old 03.09.2015., 11:39   #9157
Quote:
Tinkerbella_zg kaže: Pogledaj post
I meni je žao jer sam si htjela i s te strane pomoći da što prije ozdravim i nije mi uopće jasno zašto se ne javlja. Valjda ću već negdje naći nešto drugo.
Jako neodgovorno i ne fer. Trebala ti se makar javiti, sve i da se njoj nešto dogodilo. Ja ti ionako ne vjerujem u te sve pripravke, meni je nalaz poboljšala kvalitetnija prehrana, i manje stresa. Držim ti fige, ne boj se, danas se to sve riješava bez problema!!
anaamalia is offline  
Old 03.09.2015., 21:04   #9158
Pozdrav, može li netko napisati mješavinu ulja koja se stavlja na tampon i može pomoći u borbi protiv hpv-a i cin-a? Hvala unaprijed
MalaMo066 is offline  
Old 11.09.2015., 18:36   #9159
cin 2

Dali netko ima iskustva s proizvodima doktora Huljeva i Zagreba?
linolada12345 is offline  
Old 11.09.2015., 20:59   #9160
Ja sam koristila mjesavinu u 100 ml macerata kantariona
10 Kapi eukaliptus polibraktea (pazi jer postoji nekih 6-7 eukaliptusa)
20 kapi ravensare i 20 kapi cajevca

Preporucila mi je jedna od vlasnica u bioterri, gđa Snježana.

Mjesavina mi se pokazala dobra i protiv gljivica. Tamponiranje po 8 sati dnevno u danima između 2 menstruacije. Pozeljno prestati najmanje mjesec dana prije bilo kakvih pretraga, hpv testa, papa testa, da ne bi bili lazno negativni rezultati.
cici1810 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.