Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2014., 15:44   #681
Quote:
kontaminiran kaže: Pogledaj post
Kako se on uopće spetljao s tom ženom i zašto nije koristio kondom?
A jbg, kako? Kako se inače takve stvari događaju?
Pokupio ju u birtiji (ili ona njega, kako se uzme). Ni na kraj pameti da će se to pretvoriti u ovakav cirkus.
Orange Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 18:30   #682
Žao mi je tvog buraza, ali nekad je bolje ostati suha *urca, nego si natovarit tetu šiziku na timeline. Ono što me čudi je to da tvoj burazer nije više inzistirao na viđanju sina, bez obzira na način. Ipak mu je on otac *ebemu miša. Ono što si napisala da bi sin vjerojatno i sa 14 (kada i službeno može dati svoje mišljenje o svemu) radije ostao s majkom jer mu je otac stranac djeluje skroz u *urcu i očito kod majke njemu nije baš tako loše ako bi i dalje radije bio u tom đumbusu, nego sa osobom kojoj je jedino dijete i koja ga (nadam se) voli. Klinci u tim godinama (pubertet) idu tamo di im je bolje živjeti jer su uglavnom jako orijentirani sami na sebe i vlastitu dobrobit, kotiranje u društvu/školi i mlade curice koje se polako pretvaraju u žene.

Moj best frend i ja smo djeca rastavljenih roditelja, ali dok je njemu stari bio super cool frend i dobar izvor para, meni je moj bio uzor kakva osoba ne trebam biti i velika gnjavaža (što je i dan danas), no frend je ostao s mamom samo zato što mu je mama predobra osoba. Da mu je mama bila glupa koza kao ova ženska od tvog buraza odlepršao bi on kod tate s 14 godina i 1 dan bez ikakvih problema.

Nitko se u tim godinama ne žrtvuje zbog roditelja (osim ako nisu idealni) i zapitaj se radije može li tvoj buraz svom klincu biti (ili postati) osoba kod koje bi htio biti do 18e i nadalje jer ako je to moguće jako su male šanse da će stvarno ostati s priglupom majkom u paklu dječjeg vrtića koji to nije. Djeca s 14 godina nisu glupa. Čak i država misli da su dovoljno zreli da znaju šta žele biti u budućnosti pa oko odabira skrbnika također ne bi trebalo biti problema.

Puno je tu pitanja, a malo konkretnih odgovora na konto kojih bi ti mogao nešto više napisati. Ja sam po godinama (po svemu sudeći) na pola puta između tvog buraza i njegovog klinca (ok, možda ipak malo bliže tvom burazu) pa ti mogu dati svoj uvid iz oba svijeta jer sam i sam odrastao u glupoj situaciji gdje sam se više-manje morao sam izboriti za sebe, a nadam se da je takav i tvoj nećak jer ako nije bit će mu teško pronaći sebe u tom košmaru tuđih kćeri i sinova s kojima dijeli čari odrastanja.
__________________
Men only need to have two memberships, gym membership and library membership. My dream is to combine these two places into one awesome place and help you to keep your mind and body in shape. Enthusiasm moves the world and life is like a canvas. It begins blank and every day is like another brush stroke.
kontaminiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 19:00   #683
Kontaminiran,

hvala puno na potpori i razumijevanju.
Nisam ja napisala da on ne bi htio živjeti s njim, već da naprosto ne znamo kako po tom pitanju "diše".
I ta ženska je odrasla u takvoj situaciji, pa bi čovjek očekivao da će od toga bježati glavom bez obzira, a ona nastavlja "obiteljsku tradiciju" rađanja hrpetine djece i življenja na taj račun.
Trebalo bi s djetetom uspostaviti nekakav odnos i kontakt. Samo sam mislila reći kako je lako moguće da ga dijete ne može smisliti, jer tko zna što mu je ona prezentirala, a sudeći po njezinom ponašanju i postupcima, teško da je iznijela išta i približno pravom stanju stvari.

Mislim da prvo treba riješiti pitanje alimentacije i izbiti joj glavni adut za ucjene, pa onda dalje rješavati stvari jednu po jednu. Jer,ako sad pokrene pitanje skrbništva, ova ga strpa u ćuzu dok si rek'o keks, sudeći po dosadašnjim iskustvima s našim sudovima. Po njima ne postoji opravdani razlog za neplaćanje alimentacije-to je samo mrtvo slovo na papiru. Ako si zaposlen, kriv si što nemaš veću plaću i što ne znaš živjeti bez krova nad glavom i hrane. Ako si nezaposlen, onda si dzubre koje mlati silne milijune na crno.
Orange Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:22   #684
Pozdrav trebam pomoć ako mi neko može reći koliko je po novim tablicama alimentacija za dvoje dijece 5 i 8 ako roditelj nema nikakva primanja?
macak1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:29   #685
Quote:
Orange Brick kaže: Pogledaj post
P.S.

Možeš si misliti kakva je situacija i do čega je došlo kad mu je njegova vlastita odvjetnica savjetovala da se kupi van iz Hrvatske i nikada više ne vraća.
A i veliki dio njegovih dugova je posljedica zaduživanja upravo za tu alimentaciju, jer je nakon jedne njezine tužbe morao platiti alimentaciju za godinu i pol sa kamatama - a to joj je sve uredno bio plaćao, ali "na ruke". Nije mogao dokazati.
Poslije toga je slao novce poštanskom uplatnicom da ima kakav-takav dokaz.

Što je najsmješnije, u sudskoj presudi za alimentaciju doslovce piše da joj mora isplaćivati "na ruke".
Vjerojatno i piše ali isto tako bi trebalo pisati uz "potvrdu" neka joj neda ako mu ne potpiše da je tog i tog datuma dobila toliko i toliko novaca, barem to nije problem jedan komad papira!
macak1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 17:24   #686
Uzdržavanje odraslog ali bolesnog djeteta !

Ovo je slučaj koji je počeo prije nekoliko godina u moga prijatelja: https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...2&postcount=45
Moj prijatelj ima svastiku od 25 godina koja je upravo završila fakultet. Prije 2 godine je pala na ulici i nabila koljeno. Nikako joj nije prošla oteklina, pa je morala na operaciju. I onda na još jednu. Tada slijedi nešto medicinski nevjerovatno. Njoj se počela stvar komplicirati, tako da je organizam počeo propadati. Ona se sada jedva diže s kreveta. Nema snage za ništa. Neka jako jebena kombinacija psihičke i fizičke slabosti. Roditelji joj troše puste novce za bioenergetičare i akupenkuriste (kineze). Klasična

U međuvremenu su se roditelji razveli. Otac je ostavio ženi stan i 50 000 eura od prodaje svoje zemlje. To je bilo umjesto alimentacije.
Dakle ,sasvim dovoljno pogotovo što je on kuhar koji radi sezonski. On se uskoro ponovo ženi i ima stan koga je podijelio u dva manja , jednog iznajmljuje a u drugome živi. Sada je u mirovini od 2500 kuna, a nova žena radi samo sezonski.

U međuvremenu je žena i bolesna kćer potrošila svih 50 000 eura. Podali su stan i polako grickaju novce, ali ne baš skromno jer su spiskali za manje od 4 godine ti 50 000 eura. Bolesna kćer dakle ima sada 29 godina, a majka (bivša žena) ne radi i nema staža ni dana. Te nakon prodaje stana su podstanari.
Prijatelj očekuje da će mu punica i svastika ostati bez novca za 3 godine. Nakon toga će biti kuku lele. On se boji da će mu onda njih dvije doći na vrata da ih on hrani. Ja mu kažem da on tu nema obaveze. A nisam siguran da sestra mora uzdržavati bolesnu sestru i majku ??
A takođe nisam siguran da bivši muž ima kakvih obaveza nakon 7-8 godina prema bivšoj ženi i odrasloj bolesnoj kćeri ??
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 10:52   #687
Exclamation PREPORUKA ODVJETNIKA

Ako je netko u skorije vrijeme koristio usluge odvjetnika kod prisilne naplate alimentacije prema novom zakonu (ako takakv uopće ima) i može mi preporučiti nekog (novac nije upitan, jer ja financ. odvjetnika, a ne majka koja potražuje alimentaciju), neka mi javi u porukama.

Hvala!
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 14:57   #688
dakle.što se dogodi kada otac djece 4 godine ne plaća alimentaciju,napravi dug od 40000 kn i nešto više ali je zakon na njegovoj strani jer on jadan ne može naći posao i nema sredstava za život. :/ (tipično sranje) dolazi vidjeti djecu kada se njemu to prohtije,pa čak i jednom u 2,3 mjeseca i to bilo koji dan.makar su mu sudski odredeni susreti svaku SUBOTU.ali nebitno jer je "brizni tata" vrlo često prehladen. (jadan) :S i na sve to me njegova mamica tuži na sudu jer želi i ona susrete s djecom ne uzimajući u obzir to da me prvu polovicu trudnoće tjerala na spontani,a kad to više nije bilo moguće psihički me uništavala svaki dan time da sam njezinom sinu s tom djecom uništila život.tjerala me spavati na podu cijelu moju trudnoću jer nije dolazilo u obzir da bi ja i njen sin zajedno spavali u istom krevetu..da bi me na kraju istjerali iz stana,odlazim kod frendice i na kraju završim u bolnici s temp 42 i upalom bubrega.i sad nek mi netko veli da je to sve samo inat majki prema bivsima i njihovim roditeljima
mamavzd992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 15:11   #689
Ako ne radi, ne može niti plaćati. Čekati da se zaposli.

Sent from my GT-I9505
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 15:06   #690
Imam 23 godine. Nakon srednje sam upisala fakultet na kojem sam bila dvije godine. Otac je tokom te dvije godine uredno plaćao alimentaciju. Kad sam se ispisala s fakulteta, više mi nije davao novac ( što je dakako i u skladu sa zakonom ). Ako ja iduće akademske godine po drugi put upišem fakultet, imam li pravo na alimentaciju do 26-te godine ? I što ako otac bude obijao plaćati ?
Hvala unaprijed
Ekatharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 04:58   #691
Tužba za alimentaciju

Bok , trebam pomoc mozda je netko imao nesto slicno. Rastala sam se sporazumno prije 5god , i tad smo se dogovorili da ce placat 1200kn na ruke svaki mjesec. Tako pise na presudi . No naravno ne placa pa me zanima sta bih trebala napravit. On radi u Austriji dali mi to otezava ili olaksava , tamo ima jos jednu alimentaciju koju mu uredno skidaju od place .
Kabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 22:51   #692
Pozdrav!

Evo mene opet (ona s bratom). Ovak - došlo je do pomaka u situaciji. Moj brat se uspio zaposliti na, ajmo reći, koliko-toliko normalnom poslu gdje malo više i zaradi.
Počeo je redovno plaćati alimentaciju + zaostatke. Naravno, nema novaca da riješi zaostatke odjednom, nego pošalje za te zaostatke koliko koji mjesec može. To šalje nekako preko pošte nekom uplatnicom - uglavnom, ima dokaz.
Sad, mene zanima, budući da je ovaj novi obiteljski zakon suspendiran ili što već... Ne kužim se u te zakone baš... Pa je sad valjda onaj stari zakon na snazi ili što??
Uglavnom, kako je trenutno s tim zaostacima? Nije ih riješio do kraja, ali pomalo rješava. Zanima me, ima li ona još uvijek osnove njega tužiti, iako je počeo plaćati? I ako ga tuži, može li se dogoditi da ga opet trpaju u zatvor ako joj ne isplati sve u nekom nebuloznom roku od par dana?
Orange Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 18:55   #693
Može ona njega tužiti, ali on ima dokaze da plaća. Neće ga nitko strpati u zatvor.A bez obzira na to koji je zakon na snazi, on mora plaćati i zaostatke i tekuče rate.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 18:34   #694
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Može ona njega tužiti, ali on ima dokaze da plaća. Neće ga nitko strpati u zatvor.A bez obzira na to koji je zakon na snazi, on mora plaćati i zaostatke i tekuče rate.
Hvala na odgovoru.
Ma,znamo da mora plaćati, to nije upitno.
Samo me je zanimalo, budući da sada radi i po malo otplaćuje zaostatke, a i alimentaciju, što se dešava ako ga ona ipak tuži?
Je li u tom slučaju tužba neosnovana ili mu se sjeda na plaću ili nešto treće?
Ukratko, što bi se moglo dogoditi?

Pitam jer, po dosadašnjim iskustvima, tužba se može očekivati, bez obzira plaćao on ili ne, pa da znamo što se može očekivati.
Orange Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2015., 22:57   #695
Quote:
Kabo kaže: Pogledaj post
Bok , trebam pomoc mozda je netko imao nesto slicno. Rastala sam se sporazumno prije 5god , i tad smo se dogovorili da ce placat 1200kn na ruke svaki mjesec. Tako pise na presudi . No naravno ne placa pa me zanima sta bih trebala napravit. On radi u Austriji dali mi to otezava ili olaksava , tamo ima jos jednu alimentaciju koju mu uredno skidaju od place .
Nema to veze što radi u Austriji. Nađite odvjetnika i on će odraditi ovrhu i ovršiti ga i u Austriji.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 18:02   #696
Dvoje skolaraca sedmi i drugi razred
Ocu je odredjena alimentacija od 1200 kn
Posto se prikazao da je na minimalcu
Dali je to normalno?
neraazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 19:38   #697
Quote:
neraazg kaže: Pogledaj post
Dvoje skolaraca sedmi i drugi razred
Ocu je odredjena alimentacija od 1200 kn
Posto se prikazao da je na minimalcu
Dali je to normalno?
A nikako mu ne možeš uzeti više ako je na minimalcu.... Od čega će on živjeti?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 23:10   #698
ima li koji pravnik ovdje....molim pomoc

ovako, iz prjasnjeg braka imam 2 djece i za svako je odredena alim. po 1,000,00 kn, skidaju mi s place. sada imam jos dvoje djece i nemogu to placat sa placom koju imama to je 4, 500 kn, dakle sto mi je radit kome se javit dali pisat pismenim putem ili osobno, i kolike su mi mogucnosti da mi se za svu djecu odredi jednako da bude posteno????
ostrovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 17:49   #699
Kao što postoji sudski postupak kojim se pri razvodu braka određuje iznos alimentacije, tako postoji i postupak radi smanjenja iznosa za uzdržavanje uslijed promijenjenih okolnosti od zadnje odluke suda.
Dakle, samo tužba sudu.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 09:46   #700
da li postoji mogućnost da baka plaća alimentaciju s obzirom na to da njezin sin ne želi tj.nema primanja(rad na crno,neprijavljen,ne mogućnost naplate)..svu svoju nekretninu i pokretninu i inu imovinu je prepisao na svoju mamu(tzv.baku)
irasomething is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.