Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2011., 20:45   #1261
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
eeee toronto, selomojemalo.....

Grujo dela na sajmistu? jel to tam na agricultural fair grounds?

ajmo sutra ti i ja gledat kolica na sajam...

Ako ima netko da živi u Torontu ili negde u Kanadi a ima želju komunicirati samnom ovim putem, ja ga lijepo molim da mi se javi ali na Hrvatskom jeziku, jer Engleski neznam. HVALA -magma21-
magma21 is offline  
Old 20.02.2011., 23:24   #1262
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Evo jedno konkretno pitanje za vas koji ste vec godinama u Kanadi.

Kcerka od frenda je cula za tu opciju preko BHVa i sad se zagrijala za Kanadu, nije uspila upisati fax koji je htjela prosle godine a nije niti nasla nikakav posao pa bi htjela ici u Kanadu do ljeta, dok ne pocnu opet upisi i prijemni za faxove.

Oni imaju neku rodbinu u Hamiltonu/Ontario blizu Toronta i ona bi mogla biti kod njih tj stanovati besplatno.

Vi ste ovdje Hamilton spominjali u malo losijem kontekstu pa bi mog prijatelja zanimalo zasto??

Zar u Hamiltonu nema posla ili ga ima manje pa se ona mozda ne bi mogla zaposliti??
ak ne treba placati stan, onda je to bonus, pogotovo ak joj je familija cool i spremna imati doma godinu dana.

poslova za minimalac ili tu negdje uvijek ima i siguran sam da takve moze naci u hamiltonu i okolici...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 20.02.2011., 23:25   #1263
Quote:
magma21 kaže: Pogledaj post
Ako ima netko da živi u Torontu ili negde u Kanadi a ima želju komunicirati samnom ovim putem, ja ga lijepo molim da mi se javi ali na Hrvatskom jeziku, jer Engleski neznam. HVALA -magma21-
s kojom svrhom?
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 21.02.2011., 16:29   #1264
Evo Stoladin nije jos ni prebolio jet lag avec ce radit cet,pet i subotu po 4 sata,12.5$/h,ubacili smo ga da radi,a nije ni vidio okolinu jos. Meni je trebalo dva tjedna a prosjek je mjesec dana i duze za nac posao. Kako je lakse kad znas nekoga....pogotovo u pocetku.
Grujo man is offline  
Old 21.02.2011., 19:19   #1265
Quote:
magma21 kaže: Pogledaj post
Ako ima netko da živi u Torontu ili negde u Kanadi a ima želju komunicirati samnom ovim putem, ja ga lijepo molim da mi se javi ali na Hrvatskom jeziku, jer Engleski neznam. HVALA -magma21-

Izgleda da nitko nema zelju...valjda svi imamo dovoljno ljudi za komunikaciju i na engleskom i na hrvatskom
Sto ces, to ti je zakon ponude i potraznje
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 21.02.2011., 21:22   #1266
Quote:
stoladin kaže: Pogledaj post
@ amstel:
Troskovi prijave za Working Holiday:

Prijava na program ~800kn
Paprilogija, potvrda o nekaznjavanju, slike itd ~150kn
Povratna karta ~4000kn
Putno zdravstveno osiguranje varira od 2700kn do preko 5000kn. Ja sam nasao za 3000kn.
I jos na kraju BHV ~5000kn
+ racunaj da moras imati na racunu neke novce kad dodes tamo...

Ja sam uspio sve skupa rijesiti za 3500€. Puno novaca, ali kad malo razmislim i nije bas. Ljudi kupuju mobitele od 5000kn kad 'nemaju novaca'. Ako mogu toliko odvojiti za komad elektronike, mogu i za ovako ozbiljnu stvar. Ipak se radi o putu na drugi kraj svijeta. Onaj tko ozbiljno zeli otici ce se snaci.

PS za tjedan dana u ovo vrijeme cu biti negdje iznad Atlantika
U tih 3500€ ubrajaš i novce koje si ponio sa sobom?
anconda is offline  
Old 22.02.2011., 00:51   #1267
Tocno to
stoladin is offline  
Old 22.02.2011., 01:00   #1268
Vancouver voted the world's best city to live in - with London trailing in 53rd place

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/arti...#ixzz1EdoPrXPR

i sto kazu kanadjani zar je vancouver zbilja takav 'raj na zemlji'?
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Old 22.02.2011., 01:21   #1269
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Vancouver voted the world's best city to live in - with London trailing in 53rd place

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/arti...#ixzz1EdoPrXPR

i sto kazu kanadjani zar je vancouver zbilja takav 'raj na zemlji'?
Mene malo cudi da je Vancouver proglasen najboljim gradom za zivot uz onakav Downtown Eastside Vancouver...
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 22.02.2011., 02:55   #1270
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Mene malo cudi da je Vancouver proglasen najboljim gradom za zivot uz onakav Downtown Eastside Vancouver...
Izgleda kao pimp zone

iako malo baca na neke zg kvartove
__________________
Sve što je zbilja veliko i nadahnuto stvaraju pojedinci koji mogu djelovati u slobodi. Albert Einstein
_Bea_ is offline  
Old 22.02.2011., 11:55   #1271
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Mene malo cudi da je Vancouver proglasen najboljim gradom za zivot uz onakav Downtown Eastside Vancouver...
svaki velegrad ima takve kvartove...bil sam na zapadnoj obali 2x i svaki put mi je bilo prekrasno!

dolazim opet sredinom svibnja....jedva cekam i nadam se da nas i ovaj put bude vrijeme sluzilo ko i prosla dva puta
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 22.02.2011., 12:48   #1272
na Listi deficitarnih zanimanja za Kanadu, ispred samog zanimanja stoji određeni broj. Da li taj broj nešto znači ? mislim o samoj važnosti odnosno potrebi za određenim zanimanjem, ili je taj broj nekakav "redni broj" ili nešto tako?

hvala
zlatka v is offline  
Old 22.02.2011., 12:52   #1273
Quote:
zlatka v kaže: Pogledaj post
na Listi deficitarnih zanimanja za Kanadu, ispred samog zanimanja stoji određeni broj. Da li taj broj nešto znači ? mislim o samoj važnosti odnosno potrebi za određenim zanimanjem, ili je taj broj nekakav "redni broj" ili nešto tako?

hvala
http://www5.hrsdc.gc.ca/noc/english/.../AboutNOC.aspx
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 22.02.2011., 15:59   #1274
Quote:
zlatka v kaže: Pogledaj post
na Listi deficitarnih zanimanja za Kanadu, ispred samog zanimanja stoji određeni broj. Da li taj broj nešto znači ? mislim o samoj važnosti odnosno potrebi za određenim zanimanjem, ili je taj broj nekakav "redni broj" ili nešto tako?

hvala
Zanimanje tvog supruga je u Kanadi trazeno i dobro placeno. Tako je barem bilo prije krize, sad vise ne znam.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 22.02.2011., 18:24   #1275
Pozdrav,
trazim posao u Kanadi.
Svi vec znate da situacija u Hrvatskoj nije bajna tako da niti ja niti supruga ovdje ne mozemo raditi i zaraditi za normalan zivot. Mladi smo, nemamo djece pa bjezimo. Svjesni smo da to nije jednostavno stoga smo spremni i na to da ja prvi odem, zaradim nesto i tako dalje. Sve vec znam da trebam pogledati na sluzbene stranice i tako dalje.
No mene zanima ima li tko ovdje da je iz Kanade ili zivi tamo da mi moze pomoci oko zaposlenja.
Inace po struci sam strojarski tehnicar no to nikada nisam radio.
Radio sam kao novinar, radijski voditelj, radiski tehnicar, prodavac, videotekar, bravar/preser, televizijski voditelj, glumac, hotelski recepcionar, čistać... znaci radit cu bilo sta samo da uspijem prezivjeti i osigurati sebi i svojoj obitelj egzistenciju na ovome planetu.
Engelski jezikom se sluzim odlično stoga i samtramo da bi ja trebao prvi otici.
Eto ljudi ako znate za nekog poslodavca da treba radnika koji ce doletit iz HR javite...
Ukoliko znate za neke linkove postajte hvala...
Miro
__________________
dršf
miroz is offline  
Old 22.02.2011., 19:55   #1276
Prvo od sbega informirati se na stranici kanadske ambasade, tamo je jako dobro objašnjano što trebate prikupiti od dokumenata i koje su cijene procedura i koliko sve to traje. Ako iamte nekog u Kanadi tko bi vam mogao pomoći oko zaposlenja to vam je veliki plus, lakše i brže budete sredili papirologiju. Na kojem ste radiju bili? Možete mi reći preko p.m.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 22.02.2011., 23:11   #1277
Naletio sam na jeftinu kartu do Calgarya, može neko mišljenje u vezi njega, može i u usporedbi sa Torontom? Poslovi, cijene, prijevoz mjesečno, rentanje sobe/stana etc.? Još stignem promijeniti port of entry
amstel is offline  
Old 23.02.2011., 16:45   #1278
Hladniji od Toronta (što ljeti i nije tako loše, ali zimi ...). Trenutna temperatura -19 i sniježi (9 ujutro). Nema bezbroj gradova i gradića koji se praktički naslanjaju jedni na druge. Široka prerija između dva naselja. Ogroman po površini (mislim da nosi titulu najveće površine po glavi stanovnika).

Poslova ima, ali u drukčijim profilima. U Alberti, na primjer, gotovo da nema tvornica. Ali je zato razvijena naftna i plinska industrija, pa tako ima pretežito poslova koji gravitiraju toj industriji (i njenoj podršci). Naravno ima i dosta IT poslova, kao i standardnih trgovina, restorana, ....

Mjesečni pokaz je $90 za sve autobuse i tramvaje. Za cijenu smještaja pogledaj Kijiji kao primjer.
No-Name is offline  
Old 23.02.2011., 17:01   #1279
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Naletio sam na jeftinu kartu do Calgarya, može neko mišljenje u vezi njega, može i u usporedbi sa Torontom? Poslovi, cijene, prijevoz mjesečno, rentanje sobe/stana etc.? Još stignem promijeniti port of entry
na austrijskom forumu smo odavno imali temu o kanadskim gradovima, uglavnom tak da komentiraju oni kaj su tamo dulje živjeli... ak nađem link pošaljem ti poslije.

valja napomenuti kak je upravo calgary bil na prvome mjestu u najviše "kategorija"... čistoća grada, manja stopa kriminala, ponuda poslova, "gostoljubivost kalgarićana" itd.

jedine zamjerke bila je udaljenost od ostalih gradova, cijene stanova (mislim da i to nije promjenjeno nabolje) i naravno hladnoća... ovo zadnje pogotovo... ak dojdeš u calgary po zimi buju ti se jajca do bubrega uvukla...
__________________
"Nek nas jebu dok nas nebu..."
Scotsman1 is offline  
Old 23.02.2011., 17:04   #1280
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Naletio sam na jeftinu kartu do Calgarya, može neko mišljenje u vezi njega, može i u usporedbi sa Torontom? Poslovi, cijene, prijevoz mjesečno, rentanje sobe/stana etc.? Još stignem promijeniti port of entry


Mozes li mi molim te reci gdje si naletio na jeftinu kartu do Calgariya.
Moze i na PP.

Hvala ti.
Luneta is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.