Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2013., 13:14   #61
Ja bi rađe na vašem mjestu išla urologu. Kao prvo da se isključi da nije nešto drugo, a kao drugo on mi je ipak nekako stručniji za ta područja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 13:50   #62
Oralno uzmes prolife, ili nesto u tom tipu bakterija, propolis kapi nekoliko puta dnevno isto oralno, ispires spolovilo razrijedjenim jabucnim octom i njega mazes propolisom (imas onaj bez alkohola u spreju za djecu ). U trudnoci me nista nije patilo koliko te gljivice na spolovilu, strasno...i ovo preporuceno je pomoglo. Sad znam na spolovilo povremeno stavljati i ovaj s alkoholom (jer nemam drugog trenutno) - zapece na trenutak da ti oci iskoce, ali onda se smiri. Dobro mi je poslije depilacije brijanjem, nema iritacije poslije.
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 14:02   #63
Treba prvo otkriti zbog čega se stalno vraćaju, pogotovo ako nije bilo spolnih odnosa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 21:52   #64
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ja bi rađe na vašem mjestu išla urologu. Kao prvo da se isključi da nije nešto drugo, a kao drugo on mi je ipak nekako stručniji za ta područja.
jao,,,,pa nemoj mi persirati. Nisam ja tolko star
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 22:13   #65
Nisam persirala (to mi nekako neprirodno na netu), nego sam mislila na vašem, muškom mjestu (mi žene nemamo nedoumice, odemo ginekologu). Nekako mi se čini da je ipak urolog kompetentniji bez obzira što je riječ o promjenama na koži.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 17:41   #66
ah

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nisam persirala (to mi nekako neprirodno na netu), nego sam mislila na vašem, muškom mjestu (mi žene nemamo nedoumice, odemo ginekologu). Nekako mi se čini da je ipak urolog kompetentniji bez obzira što je riječ o promjenama na koži.
Neznam ni ja više šta da radim mažem pa se vrate,i stalno tako.Pa sam odlučio više ne mazat nego jednostavno tuširanjem dobro "ga" operem i tako nestanu.Ali vec za dva dana evo ih opet-ne svrbi me,već sam naučio s njima (hahaha),trenutno nemam curu niti ju vidim na vidiku tako da mi to više nije toliki problem.No kada bih upoznao novu curu,otišao bi urologu jer ovo više nema smisla sa tim kremama kad se opet vraćaju. Vidiš mogao bi ja i sada otići urologu....samo neznam kako doci kod njega..?? Opran i čist ili dok su gljivice na njemu ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 19:26   #67
Pa trebao bi otići, očito nešto ne štima sa imunitetom kad se stalno vraćaju. Kod muškaraca nije baš toliko učestalo da ih pokupe i da im se stalno vraćaju, treba otkriti zbog čega se to događa.

A i ako nisi bio kod urologa kako znaš da su gljivice? I ako stalno mažeš s istom kremom nije ni čudo da se vraćaju, rezistentne su na tu kremu. Znači pravac opće prakse po uputnicu i onda kod urologa pa neka on ordinira terapiju a ne ovako napamet mazuckati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:10   #68
gljivice se javljaju kada se hranite s previše šećera, dakle slatkiši. meni se uvijek javljaju ako pretjeram s čokoladom gdje pretjerati = pojesti 2 ili više reda 100mg čokolade. u globalu nakon toga slijedeći dan odmah dobijem prve simptome a to su škakljanje u predjelu mokraćovoda te smrad po ribi. da se razumijemo - vrlo sam čist i pedantan i spolovilo čistim svakodnevno no ovaj smrad se javlja bez obzira na čišćenje i vrlo je specifičan, baš ko usmrđena riba, mnogo teži neg smrad upacanosti spolovila. također jedini sapun koji mi koliko-toliko može skinuti smrad su tvrdi i to bez ikakvih krema, dakle oni za koje kažu da isušuju ruke. ovi s kremom tipa Dove mi ni najmanje ne ublažuju stanje

dakle prevencija koja meni 100% pomaže je suzdržavanje od šećera. no primjetio sam da ako jedem med, nemam tih problema. stoga sam počeo sladit kavu s medom i to je u globalu sav šećer (osim kad nakon par tjedana suzdržavanja pokleknem i pojedem čokolade i dobijem gljivice )

ono što mi pomaže za zaliječenje kad se gljivice nakote je čaj od kadulje i acidofil i to na način da popijem bar 0,5l čaja i nakon recimo pol sata nakon čaja popijem acidofil (jer je kadilja jaki antiseptik i ubila bi acidofilne bakterije koje trebaju tijelu i koje održavaju floru i na ovakav način se utre put acidofilnim bakterijama da se što lakše namnože na friško kaduljom dezinficiranom probavnom traktu) i nakon 2 dana se kandida povuče. također nakon pranja spolovila operem ga čajem od kadulje i ne ispirem čaj sa spolovila.

Ukoliko mi se desi da je infekcija poodmakla pomaže Canesten mast (Plynicol koji je isti po sastavu mi ne pomaže i nemam pojma zašto).

Također bih skrenuo pozornost na ostale probleme koje mi candida uzrokuje a to su afte u ustima (grgljanje s čajem od kadulje odlično djeluje i afta se povlači kroz 2-3 dana) te problemi sa stolicom koji nakon kombinacije kadulja+acidofil se u potpunosti smiruju

no valja zapamtiti: šećer je glavni krivac i bez šećera u prehrani nemam ni candide

Zadnje uređivanje augeN : 01.04.2013. at 20:15.
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:15   #69
Gljivice nemaju smrad po ribi, idi kod doktora, to može uzrokovati ova beštija: http://vijestigorila.jutarnji.hr/gor...jska_infekcija. I ovo čudo se ne liječi nikakvim kremicama nego se dobije terapija.

Dakle, kad vam se nešto pojavi i vraća idite liječnicima, nemojte se igrati sami svog majstora jer možete napraviti samo još veću štetu a da ne pričam da na taj način možete zaraziti i svoje partnerice.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 20:46   #70
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Neznam ni ja više šta da radim mažem pa se vrate,i stalno tako.Pa sam odlučio više ne mazat nego jednostavno tuširanjem dobro "ga" operem i tako nestanu.Ali vec za dva dana evo ih opet-ne svrbi me,već sam naučio s njima (hahaha),trenutno nemam curu niti ju vidim na vidiku tako da mi to više nije toliki problem.No kada bih upoznao novu curu,otišao bi urologu jer ovo više nema smisla sa tim kremama kad se opet vraćaju. Vidiš mogao bi ja i sada otići urologu....samo neznam kako doci kod njega..?? Opran i čist ili dok su gljivice na njemu ?
Gljive su poprilično tvrdoglave i sigurno ih neće uplašiti malo tople vode&gela za tuširanje.
Tvoj liječnik/urolog će imati bolji uvid u situaciju na "čistom terenu".
Urologu dolaziš nakon konzultacije/pregleda kod svog liječnika/liječnice opće prakse koji donosi procjenu, je li potreban angažman specijaliste urologa.
Dakle, slobodno se dobro operi (ako se uistinu radi o gljivama, nećeš ih otplaviti u crnomorski sliv) i posjeti svog liječnik/liječnicu, jer je moguće kako se radi o nečem ozbiljnijem...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 21:12   #71
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Gljivice nemaju smrad po ribi, idi kod doktora, to može uzrokovati ova beštija: http://vijestigorila.jutarnji.hr/gor...jska_infekcija. I ovo čudo se ne liječi nikakvim kremicama nego se dobije terapija.

Dakle, kad vam se nešto pojavi i vraća idite liječnicima, nemojte se igrati sami svog majstora jer možete napraviti samo još veću štetu a da ne pričam da na taj način možete zaraziti i svoje partnerice.
bio sam kod doktora svaki put kad bi me počelo jače iritirati i obavio bih ful pretragu urina i uvijek je bio sterilan te nakon toga i bris grlića i on je bio sterilan (dva puta radio do sada i samo lud bi to išao više od jednom ako nije uistinu siguran da problem postoji).
tamo dakle nije nađena candida (ni išta drugo) no ranice na spolovilu mi upućuju da se radi o candidi (ako još što može uzrokovati ranice i smrad po ribi a da se ne pojavljuje na brisu i detaljnoj obradi mokraće, molio bih informaciju što bi to moglo biti pa da i to provjerim)

no sve u svemu, kadulja i acidofil mi uvijek i jako pomažu
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 21:24   #72
Za candidu nije karakterističan miris po ribi, da netko ko čita ne bi nešto tako zaključio, odmahnuo rukom, rekao da su gljivice i mazao spolovilo canestenom.

Ne znam šta je kod tebe u pitanju, ali drugima bi savjetovala ako osjete takav miris da odu kod doktora, neće nestati samo od sebe, a i može napraviti sranja njihovim partnericama. Moja frendica je bila zaražena tom bakterijom, zaradila cin 2, tako da nije baš zajebancija za ženske. Liječeni su i ona i njen partner valjda medazolom (ona je možda i nekakve vaginalete koristila, ali oboje su oralno uzimali istu terapiju).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 16:31   #73
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
bio sam kod doktora svaki put kad bi me počelo jače iritirati i obavio bih ful pretragu urina i uvijek je bio sterilan te nakon toga i bris grlića i on je bio sterilan (dva puta radio do sada i samo lud bi to išao više od jednom ako nije uistinu siguran da problem postoji).
tamo dakle nije nađena candida (ni išta drugo) no ranice na spolovilu mi upućuju da se radi o candidi (ako još što može uzrokovati ranice i smrad po ribi a da se ne pojavljuje na brisu i detaljnoj obradi mokraće, molio bih informaciju što bi to moglo biti pa da i to provjerim)

no sve u svemu, kadulja i acidofil mi uvijek i jako pomažu
Jel se i tebi stalno vraćaju čim prestaneš mazati kremom?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 19:18   #74
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Jel se i tebi stalno vraćaju čim prestaneš mazati kremom?
ne odmah već ovisno o tome koliko prođe dok ne krenem jesti šećer. ali da, vrlo sam osjetljiv
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 20:17   #75
Da ponovim : gljivice se NE osjete po ribi,nego po kvascu...ima onaj tipićan miris.,,neznam kako da opišem bolje..

još uvijek nisam ošao kod urologa,ali ono u vezi šećera je istina.Ja jedem jako puno čokolade,imam nekad čak slabosti ako ne pojedem komad čokolade (ali to je poznata pojava kod ovisnika,tako da znam zašto) a imunitet mi naravno nije sjajan.

sada preko ovih blagdana sam se baš najeo čokolade
Mogu pojest 2 velike Milke od 300g u roku od 2 sata i neče mi biti muka

a baš sam smršavio nekih 5kila,nemam pojma kako.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 21:20   #76
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
još uvijek nisam ošao kod urologa,ali ono u vezi šećera je istina.Ja jedem jako puno čokolade,imam nekad čak slabosti ako ne pojedem komad čokolade (ali to je poznata pojava kod ovisnika,tako da znam zašto) a imunitet mi naravno nije sjajan.
probaj pokusa radi izbaciti čokoladu skroz na tjedan-dva i više spavaj jer meni je vrlo povezano i sa manjskom sna

btw. ako će te možda potpomoći u namjeri da se liječiš od toga: negdje sam čitao da su preko 90% oblika raka u stvari uzrokovani normalnim bakterijama/virusima/gljivicama koje imamo u tijelu a koje krenu raditi probleme zbog oslabljenja imuniteta. dakle manje stresa, manje otrova u obliku šećera i više sna i u globalu si čovjek drastično smanjuje mogućnost težih oboljenja
augeN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 10:37   #77
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
probaj pokusa radi izbaciti čokoladu skroz na tjedan-dva i više spavaj jer meni je vrlo povezano i sa manjskom sna

btw. ako će te možda potpomoći u namjeri da se liječiš od toga: negdje sam čitao da su preko 90% oblika raka u stvari uzrokovani normalnim bakterijama/virusima/gljivicama koje imamo u tijelu a koje krenu raditi probleme zbog oslabljenja imuniteta. dakle manje stresa, manje otrova u obliku šećera i više sna i u globalu si čovjek drastično smanjuje mogućnost težih oboljenja
Hvala ti na odgovoru ! Zato jer nisi ni spomenuo ovisnost,a kamoli odma napao u stilu : Pa ak si ovisnik sta se cudis itd.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 10:46   #78
ovako

Dečki,sve kreme sam probao ali opet se vraćaju.čak i ulje čajevca s baby uljem.Niti sam imao sex...stalno gljivice!! Dok nisam skužio...

Naime najvažnija je higijena.Nakon svakog odlaska na wc obavit malu nuždu,znam uvijek ostane mokar ili kasnije još malo izađe to je nama muškarcima zahebano.ALi nakon svake male nužde,dobro ga protresite te uzmite wc papira i njime cijeli glavić i kožicu dobro obrisajte da bude skroz suh. Trik je u tome da mora biti suh,ni kapi mokrace nesmije ostati. Ja tako vec tjednima i nema mi gljivica niti mažem kremom

riješeno
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 13:43   #79
E sad i ja sam imao problema sa tim ali već duže vrijeme nemam. Bio kod doktora a inače smo si i ovak dobri ne samo kao pacijent-doktor i rekao mi je da pomiješam canesten i beloderm kremu i da sa tim namažem. Beloderm je prilično opasan. Imao sam to par sati na (njemu) i oprao i od onda ko rukom odnešeno ALI nakon tog tretmana(dva-tri tjedna) sam našao drugu curu i ona je išla ginekologu pa joj je ginekolog prepisao neke tabletice koje sam i ja "morao" piti pa sad neznam dali je to od kremi nestalo ili od tih tableta mada mislim da je od kreme jer nisam imao problema sa tim ona dva-tri tjedna prije veze.
__________________
Cigarete sadrže 0 % masti. Pušite da biste bili vitkiji.
zoran1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 22:05   #80
Quote:
zoran1973 kaže: Pogledaj post
E sad i ja sam imao problema sa tim ali već duže vrijeme nemam. Bio kod doktora a inače smo si i ovak dobri ne samo kao pacijent-doktor i rekao mi je da pomiješam canesten i beloderm kremu i da sa tim namažem. Beloderm je prilično opasan. Imao sam to par sati na (njemu) i oprao i od onda ko rukom odnešeno ALI nakon tog tretmana(dva-tri tjedna) sam našao drugu curu i ona je išla ginekologu pa joj je ginekolog prepisao neke tabletice koje sam i ja "morao" piti pa sad neznam dali je to od kremi nestalo ili od tih tableta mada mislim da je od kreme jer nisam imao problema sa tim ona dva-tri tjedna prije veze.


Kud si vec stigao naci curu !? koji sretnik !

Ja više od pol godine i dalje...ništa

a što se tiće gljivica,gore sam objasnio moju metodu i funkcionira.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.