Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 14:28   #1001
Quote:
overburdened kaže: Pogledaj post
Kako se učinkovito rješavate sitnih potkožnih prištića na bradi? Pojavili su mi se ovo ljeto (poprilično sam sigurna zbog stresa) i nikako da ih se rješim + što redovito čišćenje i toniziranje i piling NE pomažu...(Inače nikad nisam imala problema s licem i prištićima.)
a da odes na ciscenje lica kod kozmeticarke?
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 00:26   #1002
Quote:
veronika_87 kaže: Pogledaj post
Kod mene su isto prištići boje kože i jako sitni,imam ih već više od mjesec dana i nikako da prođu,a znam da mi sve drugo dođe i prođe To mi se ne vidi jako,ali ja svaki put kad se pogledam samo to vidim,ma grozno...
Nisam još naparila lice,ma nikako da stignem,naparit ću ovaj vikend pa javim rezultate...ako ti prva probaš,napiši.
Ajde molim te kad budeš išla kod dermatologa napiši što ti je rekao,hvala unaprijed
Ej veronika, kakvo je kod tebe stanje?
Meni je puno bolje, radim peeling svakodnevno, mijenjam rucnike/papirnate, sto mi kad dode pod ruku, temeljito ispirem lice, pogotovo dio gdje su pristici, duze nego inace, kombiniram toplo-hladno vodu, pijem jos i vise tekucine.
Umasiravam kremu u lice vrlo temeljito, ne nalickam tek toliko kao prije, Ocito mi je koza izuzetno osjetljiva. Bolje je svakako nego prije
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 02:39   #1003
Kad mi lice podivlja u PMSu, spašava me Garnier 3u1 piling i aloe vera gel od Čupka.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 14:28   #1004
ja isto pomišljam na pilinge, ali ne znam koliko je dobro strugati po prištičima?
rubi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 14:35   #1005
zavisi.
ako ti jelice jako ojsetljivo, onda bolje ne.
ili ako vec hoces piling, onda neki blagi, za osjetljivu kozu
meni je super balein za osjetljivu kozu.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 14:35   #1006
Quote:
arubi kaže: Pogledaj post
Ej veronika, kakvo je kod tebe stanje?
Meni je puno bolje, radim peeling svakodnevno, mijenjam rucnike/papirnate, sto mi kad dode pod ruku, temeljito ispirem lice, pogotovo dio gdje su pristici, duze nego inace, kombiniram toplo-hladno vodu, pijem jos i vise tekucine.
Umasiravam kremu u lice vrlo temeljito, ne nalickam tek toliko kao prije, Ocito mi je koza izuzetno osjetljiva. Bolje je svakako nego prije
Meni kao da su se malo smanjili prištići,ali još nisu prošli...ma samo treba biti uporan
Sad mi reci koji točno peeling,sredstvo za čišćenje i kremu koristiš?
Peeling koristiš svaki dan ili?Ja obično radim peeling 2 puta tjedno jer me je strah da se još više ne iziritiram,ali ako tebi pomaže mogla bi probati i češće
veronika_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 20:28   #1007
Curke, imam pitanje. Iskreno, neznam u koju temu da ga postavim, al amo probat ovdje.

Posto kozu PREVISE tretiram sa sminkom (konkretno - puder), lice mi je uzasno! Nemam extra problematican ten inace, al s obzirom da puder nosim 12 sati dnevno, pore su mi se zacepile, izbrili pristici, flekice i sto ne sve. Probala sam kupiti laganiji prozracniji puder no nis se nije popravilo. Onda sam kupila toniranu kremu koja mi je samo zaprljala lice tako da je i to otpalo.

Stoga sam odlucila ne sminkati se uopce dok mi se lice ne popravi I evo teska pobornica kozmetike se vec tjedan dana ne sminka Cistim lice redovito, stavljam maske, radim sve i svasta i zaista mi se popravilo no izgledam "osuseno", umorno, blijedo i zanima me sto da stavim na lice tako TIJEKOM dana da izgledam malo zivlje a da nije puder? Isto tako, cim vjetar jace malo zapuse, ili sunce se pojavi, odmah mi se lice upali, pa neznam cime tijekom dana mogu mazati lice (kad izlazim van i slicno) a da ga stitim od vanjskih utjecaja, imam osjecaj kao da mu treba ta neka povrsinska zastita?

hvala
Lejlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 21:45   #1008
Dobra hidratantna krema, na dijelove na koje treba stavi korektor i preko toga mineralni puder u prahu ili kamenu. Mineralni puder je lagan, a opet se da nanjeti u više slojeva, ovisi o tome kakvo ti prekrivanje treba. Ja tekući uopće ne koristim, samo korektor (Alverde kamuflaža) i mineralni u prahu (isto Alverde).
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 22:40   #1009
Da, dobra lagana kremica, ako treba negdje korektor, a ako zelis svjeze izgledati onda definitivno nabavi dobar iluminator
Samazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 01:00   #1010
Ili, ako ti pak treba prekrivanje, a hoćeš nekaj lagano, probaj BB kremu. https://www.forum.hr/showthread.php?t=454613
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 01:26   #1011
E cure puno vam li mi preporuciti neki iluminator?hvala na odgovoru! A recite mi da li ti mineralni puderi/puderi u kamenu isto stete licu? i da li mi mozete preporuciti neki dobar iluminator a da ne bude napadan u ovim jesenskim danima

the empress, hvala na linku za bb kremu, nikad nisam cula za to, steta sto se prodaje na ebayu samo a ja neznam time bas baratat, idem bas stavit pod oglase da je trazim
Lejlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 09:24   #1012
Quote:
Lejlica kaže: Pogledaj post
E cure puno vam li mi preporuciti neki iluminator?hvala na odgovoru! A recite mi da li ti mineralni puderi/puderi u kamenu isto stete licu? i da li mi mozete preporuciti neki dobar iluminator a da ne bude napadan u ovim jesenskim danima

the empress, hvala na linku za bb kremu, nikad nisam cula za to, steta sto se prodaje na ebayu samo a ja neznam time bas baratat, idem bas stavit pod oglase da je trazim
u 10 godina kolko se šminkam, mineralni puder je najbolje kaj mi se dogodilo licu ne znam kak to moze uopce bit stetno... prije sam koristila težak tekući puder + puder u kamenu, sad s par točkica tog praha postignem isto, i djeluje prozracnije i prirodnije na licu, tipa ak ga stavis malo ni s 1cm daljine se ne skuzi da si se uopce sminkao sto je meni jer s tekucim bi mi uvijek ostajali tragovi kolko god ja to pazljivo nanjela i izblendala..

i jedan savjet, ako imas pristice il probleme s tenom sve te spike iluminator, bronzer, rumenilo , hightlighter.... mislim da trebas odustat od toga. na problematicnom licu to uvijek naglasi nedostatke, bar ja tako mislim... malo rumenila je dovoljno za problematicnu kozu, cisto da te osvjezi da ne budes sav bež i to je to....
ili ako želiš baš iluminator, uzmi njega a izbaci ovo ostalo
CherryLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 12:18   #1013
Ja se ne bih usudila bez pudera na ulicu. Zbog crvenila, flekica i svega. Sad sam si u Lushu uzela njihov puder i miješam ga s kremom, odlično prekriva i jako je lagan. Lice mi nije katastrofalno kao inače.
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 12:28   #1014
CherryLoo - hvala puno na iscrpnom odgovoru! primjetila sam da mi rumenilo, bronzer i sl. samo istice pore na licu i pristice, pa ljepsi mi je ten bez toga a mozes li mi preporuciti neki mineralni puder, a da nije extra skup i da ga mogu kupiti u hrv (dm, kozmo, bipa, muller), cisto da probam pa da vidim kako mi to stoji.

Fleurdefeu - ni ja se nisam nikad u zivotu usudila izac bez pudera do prije par dana kad sam skuzila da zaista to steti previse mom licu, i koliko ga god njegovala i mazala sa xy kremicama, uvijek je isto ako ne i gore. pa sam stala na kraj tome
Lejlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 13:12   #1015
da li netko ima iskustva s proizvodima iz Avenea, trenutno koritim od Eucerina jer mi je to preporučio dermatolog, ali ne vidim neke efekte
rubi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 13:31   #1016
Quote:
Fleurdefeu kaže: Pogledaj post
Ja se ne bih usudila bez pudera na ulicu. Zbog crvenila, flekica i svega. Sad sam si u Lushu uzela njihov puder i miješam ga s kremom, odlično prekriva i jako je lagan. Lice mi nije katastrofalno kao inače.
Al netko tko ima jako problematično lice, ačepljene pore, puno akni i prištića, puder je samo još gore riješenje, po meni. Dobra njega kože i manje šminke čuda čine. Znam iz vlastitog iskustva.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 13:53   #1017
Quote:
rubi123 kaže: Pogledaj post
da li netko ima iskustva s proizvodima iz Avenea, trenutno koritim od Eucerina jer mi je to preporučio dermatolog, ali ne vidim neke efekte
ni meni eucerin nije nista pomogao
probaj avene cleanance liniju, gel za pranje i emulziju
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 14:58   #1018
Quote:
veronika_87 kaže: Pogledaj post
Meni kao da su se malo smanjili prištići,ali još nisu prošli...ma samo treba biti uporan
Sad mi reci koji točno peeling,sredstvo za čišćenje i kremu koristiš?
Peeling koristiš svaki dan ili?Ja obično radim peeling 2 puta tjedno jer me je strah da se još više ne iziritiram,ali ako tebi pomaže mogla bi probati i češće
kupila sam si
svaki dan ti ja to trackam, ujutro i navecer jer i pise da je za svakodnevnu upotrebu, koristim johnosovu kremu koja je izrazito hidratantna a moje lice je iznutra dehidrirano, izvana mi je neka tzona, mjesovito valjda ili suho, kako kada, no kanim kupiti i od neutrogene dnevnu kremu, ako ima iz iste linije, nisam gledala uopce.
sredstvo za ciscenje, e to sam isto, vidis uzela od neutrogene maramice, prije sam takoder koristila johnson, ali ih je taaaako tesko naci da pop. svaki puta pa kupim po 2-3pakovanja, a sada ih opet nisam nasla pa sam uzela neutrogena.
No, koliko sam pohvatala informacije, neutrogena i johnson je od istog proizvodaca, a ja zbilja obozavam johnson proizvode, nevezano za temu, krema za ruke je fantasticna takoder

imam stvarno mnogo manje pristica, ono kad sam prvi puta dosla na ovu temu je bio KAOS.
sto ti koristis, jesi jos nesto novo otkrila sto pomaze?
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 17:50   #1019
Quote:
arubi kaže: Pogledaj post
kupila sam si
svaki dan ti ja to trackam, ujutro i navecer jer i pise da je za svakodnevnu upotrebu, koristim johnosovu kremu koja je izrazito hidratantna a moje lice je iznutra dehidrirano, izvana mi je neka tzona, mjesovito valjda ili suho, kako kada, no kanim kupiti i od neutrogene dnevnu kremu, ako ima iz iste linije, nisam gledala uopce.
sredstvo za ciscenje, e to sam isto, vidis uzela od neutrogene maramice, prije sam takoder koristila johnson, ali ih je taaaako tesko naci da pop. svaki puta pa kupim po 2-3pakovanja, a sada ih opet nisam nasla pa sam uzela neutrogena.
No, koliko sam pohvatala informacije, neutrogena i johnson je od istog proizvodaca, a ja zbilja obozavam johnson proizvode, nevezano za temu, krema za ruke je fantasticna takoder

imam stvarno mnogo manje pristica, ono kad sam prvi puta dosla na ovu temu je bio KAOS.
sto ti koristis, jesi jos nesto novo otkrila sto pomaze?
Za kakvu je kožu taj gel od neutrogene?Ne isuši te previše?
ja koristim trenutno rosal clear face gel i čini mi se da pomaže,a za skidanje šminke alverde mlijeko od ruže i poslije toga stavim tonik od ruže...obožavam taj miris ...od krema koristim avene uravnotežujuću hidratantnu,a ponekad stavim i skin recovery.
Kako točno izgleda ta krema od johnsona?
veronika_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 19:13   #1020
Quote:
Lejlica kaže: Pogledaj post
CherryLoo - hvala puno na iscrpnom odgovoru! primjetila sam da mi rumenilo, bronzer i sl. samo istice pore na licu i pristice, pa ljepsi mi je ten bez toga a mozes li mi preporuciti neki mineralni puder, a da nije extra skup i da ga mogu kupiti u hrv (dm, kozmo, bipa, muller), cisto da probam pa da vidim kako mi to stoji.

Fleurdefeu - ni ja se nisam nikad u zivotu usudila izac bez pudera do prije par dana kad sam skuzila da zaista to steti previse mom licu, i koliko ga god njegovala i mazala sa xy kremicama, uvijek je isto ako ne i gore. pa sam stala na kraj tome
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Al netko tko ima jako problematično lice, ačepljene pore, puno akni i prištića, puder je samo još gore riješenje, po meni. Dobra njega kože i manje šminke čuda čine. Znam iz vlastitog iskustva.
U pravu ste oboje. Ali ne treba pretjerivati ni u njezi. No eto, ja se za sada još ne usudim bez pudera, a sad kako koristim ovaj koji mješam s kremom, čini mi se da mi koža lakše diše. A uz ostale preparate možda se i ja uskoro odvažim koristiti sve manje pudera. Ono čega sam se prvo odrekla bila su rumenila, jer mi je od njih lice znalo burno reagirati.
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.